Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Сексистки хроники

Post by armageddon » Wed Jan 06, 2016 4:55 pm

Вероятността да се натъкнем из бг на открито транс човек, още повече пък нашенец нали, ми се пренебрежително малка, така че всичката тая дискусия как да се обръжаме към въпросните си е чиста теория, впредвид бг реалностите, клоняща към смешна. World first problems ... Няма лошо нали да сме запознати, вслучай че все пак се натъкнем на такъв рядък екземпляр, по каквато и да е случайност, ама излишно се палите като цяло, ми се струва.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Wed Jan 06, 2016 5:20 pm

В българския език е доста по-трудно да не джендърваш, щото и прилагателни и някои времена на глаголите се съгласуват по род, за разлика от английския, където чак такива проблеми нямаш.

Повечето транс хора са супер пичове и държат просто, ако са транс жени да им говориш в женски род, а ако са транс мъже в мъжки. Не мисля, че коства някво усилие.

Ся друг е въпросът, че презирим Кейтлин Дженър в червата, щото е убийца, която се измъква безнаказано и тая с цялата си наглост е републиканка и въпреки това се дразня като транс частта от нейната личност се счита за най-негативното й качество, което ме дразни.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Wed Jan 06, 2016 5:43 pm

Litz wrote:В българския език е доста по-трудно да не джендърваш, щото и прилагателни и някои времена на глаголите се съгласуват по род, за разлика от английския, където чак такива проблеми нямаш.

Повечето транс хора са супер пичове и държат просто, ако са транс жени да им говориш в женски род, а ако са транс мъже в мъжки. Не мисля, че коства някво усилие.

Ся друг е въпросът, че презирим Кейтлин Дженър в червата, щото е убийца, която се измъква безнаказано и тая с цялата си наглост е републиканка и въпреки това се дразня като транс частта от нейната личност се счита за най-негативното й качество, което ме дразни.
Коства. Да полагаш усилие заради някой дори и минимално е привилегия която той трябва да си заслужи.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 5:56 pm

Ghibli wrote:Вероятно не усещаш, но в момента ти си по-смешният от двамата, след като малко по-горе обиди всички балканци, а сега и всички българи.
Естествено, че не усещам. Не съм обидили "всички балканци", нито "всички българи". Терминът "балкански манталитет" значи нещо доста конкретно, както и думичката "бугарин". Сори, ако не ти се струва ласкателно, но България е ужасно - и което е по-лошото, САМОДОВОЛНО - изостанала в социално отношение, поради което и имате точно никакво ЛГБТетц. комюнити тук.

Амикайчо, моля ти се не се бъркай като си говорят големите :roll:

Onslaught wrote:
Т.е. всеки трябва да го има предвид. Ключовото в случая е следното разграничение: "Ти не си анимационен герой"/ "Това, че се мислиш за анимационен герой, не е реално и само се лигавиш". Първото е вярно, второто не е.
И аз това искам да кажа. Ако си мъж който се определя като жена това не те прави жена, а транс-жена и всеки трябва да го има предвид. За мен не е проблем това да се обръщам към транс-жена в женски род, но бих имал проблем, ако например транс-жена се опита да ме подведе че е жена или например случая при който транс-жена, участваше в MMA боеве срещу нормални жени.
Отделно тези които очакват да се обръщаш към тях с ve, ze, zhe... ми звучат по-близо до тея които се определят като животни отколкото до транссексуалните.
Фактът, че току що контрастира "транс" с "нормален" е показателен защо думичката "цис" е необходима. Също така типичният ужас на хетеро мъжа, че транс жените са се засилили да го "подвеждат", винаги ми е бил мега странен, сякаш НЯКОЙ по света би се стремял към точно тоя тип отхвърляне...

Транс хората минават през брутален майнд-фък, за да открият какво представляват, често тотално разрушителен в емоционален и психологически план. Най-малкото, което човек може да направи за тях, е да използва пола, с който се самоопределят. Не бих казал, че е най-тежкият компромис, който мога да си представя.

Иначе аз съм врял и кипял сред най SJ-conscious населението на Чикаго и никога не съм срещал някой, който да иска да му се говори с ония измислени думички. Основното, което правят, е че най-често говорят за хората с неутрално "they", вместо "he/she".
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 6:04 pm

The Dragon wrote:
Roland wrote:Очарователната трансфобия на Драгъна наистина и на мен би ми била СУПЕР забавно да я видя в действие пред реални транс-хора. Много искам да го видя как им обяснява кое било "обективно" и им говори с грешния род. Истински мъж! Бугарин!
Ще те разочаровам, но не съм трансфоб :) Вероятността да се разберем чудесно е повече от възможна основно защото ако се натъкна на такава персона е по вероятно да е в професионален сетигнг отколкото персонален и ще имаме по-важни неща за вършене от дискутиране на идентичности.

Ами Трип - просто ще му/и игнорирам предпочитанията как да бъде наричан или ще се стремя да е в неутрален пол да говоря.
Естествено, че си трансфоб. Най-базовият и елементарен пример за коя да е сексуална или полова фобия е отрицанието й. Барем бъди честен в нечовечността си поне, без друго тва ти е единият номер, който имаш онлайн.
The Dragon wrote:
Litz wrote:В българския език е доста по-трудно да не джендърваш, щото и прилагателни и някои времена на глаголите се съгласуват по род, за разлика от английския, където чак такива проблеми нямаш.

Повечето транс хора са супер пичове и държат просто, ако са транс жени да им говориш в женски род, а ако са транс мъже в мъжки. Не мисля, че коства някво усилие.

Ся друг е въпросът, че презирим Кейтлин Дженър в червата, щото е убийца, която се измъква безнаказано и тая с цялата си наглост е републиканка и въпреки това се дразня като транс частта от нейната личност се счита за най-негативното й качество, което ме дразни.
Коства. Да полагаш усилие заради някой дори и минимално е привилегия която той трябва да си заслужи.
На мен ми коства огромно усилие да те третирам като човешко същество и последно време хич не бих казал, че си го заслужил, но живеем в някаква бегло обвързана социална среда, където оказваш на хората базово уважение, за да можете да комуникирате нормално. Как ще се чувстваш, ако по-голямата част от човечеството настоява да ти говори в женски род? Не, че не знам как ще ми отговориш, ма рекох да питам за всеки случай. барем проявиш спонтанен self-awareness...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Wed Jan 06, 2016 6:22 pm

Roland wrote: Естествено, че си трансфоб. Най-базовият и елементарен пример за коя да е сексуална или полова фобия е отрицанието й. Барем бъди честен в нечовечността си поне, без друго тва ти е единият номер, който имаш онлайн.
Къде видя да съм ги отричал? Да съм казвал, че не им е тежко - не съм? Че се преструват - не съм? Че нямат право да правят каквото искат с телата си - отново не съм? Осъзнавам много добре какво представляват и през какво минават. (даже го и написах няколко поста по нагоре). Няма да намериш и дума написана от мен за ограничаване на кое и да е тяхно право - работа, гласуване, носене на оръжие, женитба и какво ли още не. Не съм писал и против това операциите им да бъдат плащани от общественото осигуряване. Демек подкрепям почти абсолютно всяко нещо което биха могли да поискат. Ако това ме прави трансфоб - как да наричаме хората които не ги харесват?

Но някой да приема самоопределението ти не е право, а привилегия.
Roland wrote:На мен ми коства огромно усилие да те третирам като човешко същество и последно време хич не бих казал, че си го заслужил, но живеем в някаква бегло обвързана социална среда, където оказваш на хората базово уважение, за да можете да комуникирате нормално.
Спокойно, взаимно е. Когато някой има диаметрално противоположни възгледи от твоите, дехуманизацията е естествен процес. Забелязал съм, че я проявяваш напоследък - научи се да я embrace-ваш. Makes the life more fun. Става все по-лесно и по-бързо с практиката.

Тъй като няма причина да си говоря с по-голямата част от човечеството ми е малко транспенално така да се каже. Но да - ще съква. Ще съква и ако съм сляп, болен, малоумен или на диализа. Света съква ако нямаш и пари. Или си стар. Света като цяло е място което съква. За някои съква повече. Това е feature на системата не неин дефект. След като не мога да я променя - искам да съм сигурен, че съм възможно най-отгоре.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сексистки хроники

Post by Ghibli » Wed Jan 06, 2016 6:33 pm

Roland wrote:
Ghibli wrote:Вероятно не усещаш, но в момента ти си по-смешният от двамата, след като малко по-горе обиди всички балканци, а сега и всички българи.
Естествено, че не усещам. Не съм обидили "всички балканци", нито "всички българи". Терминът "балкански манталитет" значи нещо доста конкретно, както и думичката "бугарин". Сори, ако не ти се струва ласкателно, но България е ужасно - и което е по-лошото, САМОДОВОЛНО - изостанала в социално отношение, поради което и имате точно никакво ЛГБТетц. комюнити тук.
Каква прекрасна демонстрация на двойни стандарти. Преди малко беше от значение единствено мнението на страната, която се е почувствала засегната, а сега изведнъж се оказа, че обиждащият можело и да няма точно това предвид.

"Имате" е черешката на тортата, разбира се.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Amikae » Wed Jan 06, 2016 6:39 pm

https://pancakeloach.wordpress.com/blog ... al-traits/

На кои от тези не отговаряш, Роланде, батя? :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Wed Jan 06, 2016 7:09 pm

:popcorn:
Хайде изпокарайте се сега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Wed Jan 06, 2016 7:27 pm

Не виждам проблем да се обръщаме към транс-хората с пола, който те искат. Ако се считаш за жена, чудесно, като говоря за теб ще ползвам тя, нея, нейното, етц. Ако си мъж, чудесно, ще ползвам той, го, неговото. По разни проблемни въпроси като това кой какъв обществен кенеф да ползва съм силно за транс-мъжете да пикаят в мъжкия и транс-жените в женския. Конкурси за красота - също. Дори и спортове, евентуално, ако транзишъна е бил да кажем преди еди колко си години.

Единственото усилие, което изисква от моя страна е да РАЗБЕРА какво иска човекът срещу мен, което не е толкова трудно. Проблемът е, че не всички искат едно и също и нещата трябва да се решават case by case. В повечето случаи транс-жената иска да я третираш като жена, а транс-мъжът - като мъж. Но има и някви по-екзотични мнения там, щото gender fluidity-то наистина си е ебало капаците. За мен това не е голяма драма, но съм чела материали на транс-лица, на които въпросите на цис публиката са им досадни и по някаква причина се предполага цис публиката да им е прочела мислите и да знае как да ги нарича без да се уточнява с тях. Всъщност, на някои от тея и въпросите на транс публиката са им досадни, щото и транс публиката не знае кво да прави с тях. Еми сори, ма няма как, аз поне мисли не съм се научила да чета. И мен ме дразни как трябва всеки път като си кажа името тук да трябва да го обяснявам буква по буква, щото нито личното, нито фамилията знаят как се пише, ама какво да се прави. Шансец. Обяснявам.

Но пак казвам, понятия като цис просто не желая да ползвам, като описвам 99+% от човечеството. Освен ако не си говорим за някакъв транс/цис казус. Щото неотдавна четох някъв феминистки материал, където всички бяха цис и навсякъде беше обяснено, че са цис, без това да е от значение ИЗОБЩО. Не е реално колко изкуствено и изнасилено изглежда.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 8:39 pm

Ghibli wrote:Каква прекрасна демонстрация на двойни стандарти. Преди малко беше от значение единствено мнението на страната, която се е почувствала засегната, а сега изведнъж се оказа, че обиждащият можело и да няма точно това предвид.

"Имате" е черешката на тортата, разбира се.
Ако си се почувствала лично засегната, съжалявам, не е било умишлено. Макар че трябва да призная, че ме натъжава това донякъде, предвид от колко време се знаем, да считаш конкретно този ми набор от мнения за насочен към теб баш :/

А що се отнася до черешката, аз съм българин по произход и гражданство, но съм също така тридесетгодишен човек, прекарал последната - силно формираща - четвърт от живота си в друга държава. Идентичността ми в немалко отношения, и конкретно в дискутираното тук, не е българска. Ако и това те обижда, не мога да ти помогна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 8:45 pm

The Dragon wrote:Но някой да приема самоопределението ти не е право, а привилегия.
Еми за мен е въпрос на елементарна човечност и дори базова учтивост, поне лице в лице. Свободен со да си мислиш каквото си искаш, но какво точно ти носи това да вкараш още малко негативизъм в света като накараш някой да се чувства сбъркан?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 8:47 pm

Amikae wrote:https://pancakeloach.wordpress.com/blog ... al-traits/

На кои от тези не отговаряш, Роланде, батя? :lol:
Що не каза да ти донеса значка на Тръмп като си идвах насам? Нямаше да ми тежи...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 8:53 pm

Amelia wrote:Но има и някви по-екзотични мнения там, щото gender fluidity-то наистина си е ебало капаците. За мен това не е голяма драма, но съм чела материали на транс-лица, на които въпросите на цис публиката са им досадни и по някаква причина се предполага цис публиката да им е прочела мислите и да знае как да ги нарича без да се уточнява с тях. Всъщност, на някои от тея и въпросите на транс публиката са им досадни, щото и транс публиката не знае кво да прави с тях. Еми сори, ма няма как, аз поне мисли не съм се научила да чета. И мен ме дразни как трябва всеки път като си кажа името тук да трябва да го обяснявам буква по буква, щото нито личното, нито фамилията знаят как се пише, ама какво да се прави. Шансец. Обяснявам.

Но пак казвам, понятия като цис просто не желая да ползвам, като описвам 99+% от човечеството. Освен ако не си говорим за някакъв транс/цис казус. Щото неотдавна четох някъв феминистки материал, където всички бяха цис и навсякъде беше обяснено, че са цис, без това да е от значение ИЗОБЩО. Не е реално колко изкуствено и изнасилено изглежда.
Абсолютно съм съгласен. И ако трябва да съм честен, в Америка обикновено съм от обратната страна на спора. Но ми е много важно да правим разлика между свръхчувствителните идиоти, които се превъзнасят по собствената си прогресивност, и темата на разговор, която НЕ Е нещо лошо. Естествено, че никога няма да кажа "цис" или която и да е друга такава дума, освен ако не е в транс-рилейтед разговор. Но не мисля, че е редно да отхвърляме цялата терминология, понеже има дебили, които прекаляват и ни тормозят с нея.

Това, което не е ясно на много хора, е че цялата тази ситуация е ужасно нова и всички още се учим. Някои неща са излишни. Други само изглеждат такива. Но си мисля, че каузата да включим различните хора по света в инклузив език, който не ги третира като чумави, е добра.
And you can't dance with a devil on your back...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Amikae » Wed Jan 06, 2016 9:15 pm

Roland wrote:
Amikae wrote:https://pancakeloach.wordpress.com/blog ... al-traits/

На кои от тези не отговаряш, Роланде, батя? :lol:
Що не каза да ти донеса значка на Тръмп като си идвах насам? Нямаше да ми тежи...
Не знам защо си мислиш, че имам някакви симпатии към този човечец. Никак не съм се развълнувал от инфантилното му поведение. Впрочем Америка никога не е имала толкова слаби кандидати за президент, може би с изключението на Бърни Сандърс, който от това, което съм виждал, ми се струва доста консистентен в това което говори и прави.

А ти няма да е зле малко да слезеш на земята и да станеш пак готин. Щото това което правиш е тъжно и има по-добри начини да постигнеш целите си. Този тип активизъм сериозно ли носи нещо позитивно в живота ти?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests