Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by lightning peregrine » Tue Dec 31, 2019 6:55 pm

Amelia, благодаря за подробния отговор. Имам чувството, че ти загубих времето понеже не смятам да имигрирам където и да е следващата година. По принципно не съм от хората които имат привързаност към към България, но някой хора/елементи от културата ни тук ми харесват много. Все пак бих отишъл да живея в чужбина ако изникне някаква възможност за реални облаги.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Wed Jan 01, 2020 12:13 pm

А, то пак си е индивидуално ся където има хора има и проблеми винаги и до късмет известна доза. Поне из Европа не са приритали много много конкретно за хората с български паспорти след тая паплач дето се сдоби с такива и ги налази след 90-те, и не само мургавата. Абсурдистан си е заминал отсекъде, ама ако не е беззаконието и пълната некадърност на властите нямаше да имаме този интернет и пиратстване на воля, че тва гейменето и четенето не е евтина работа за актуалните заглавия :roll:
Иначе българите сме уникални що се отнася до собствени жилища факт, мен тва "кореняк софиянец" ме спасява от мързела и непоносимостта ми към идиоти в работата, и да взимам вместо да давам пари за наем :oops:. Пък и в тия години, за гостите на столицата вече ги няма щайгите и бурканите от село, а трее да се гледат изнемогналите старци, ако въпросните не са проявили доблестта да се гътнат овреме и да облекчат пенсионната система на мутрите и тук там някой наследник :idea: :evil:

Просто ся е ерата на информационно претоварване и #каузите и compassion fatigue както е модерния термин май в световен мащаб, и те така и ние да не изостанем по-културните... :panic: :panic: :panic:

Някои сме си преполовили живота и унищожили нервите тука, а на никой бг "бизнесмен" не му трябва Madao със собствено мнение ако не е на зор въпросният да свърши основната работа във фирмата пълна с роднини и приятели за смешни пари за известно време. На един гол професионализъм не мое се разчита тук, щото не се цени, ако не си в нещо свързано из ИТ-то и вече не си с единия крак вътре в балона му, че наплива е страшен.

Както и да е, пожелавам Ви ЗА МНОГО ГОДИНИ! :mrgreen: :beer:
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Wed Jan 01, 2020 8:26 pm

Честит ви данък телевизор. ЧНГ.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Wed Jan 15, 2020 8:16 pm

Де да беше фейкнюз.
Нестандартна идея за кампания обмисля българското министерство на външните работи – да се издирят хора, които да кандидатстват за визи за Америка, обаче без никакво намерение да пътуват през Океана.
Така щял да падне процентът на отказаните визи и, в крайна сметка, изобщо щял да отпадне строгият визов режим за българите. Това стана ясно от интервюто на вицепремиера и външен министър Екатерина Захариева пред Дарик радио часове след завръщането й от извънредното заседание на Съвета на външните министри в Брюксел предния ден.
https://offnews.bg/politika/tarsiat-se- ... 19227.html
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Sat Jan 18, 2020 11:55 am

Много ми хареса молбата на министър Каракачанов да не му се правят монтажи с торбички. Това осмисли вчерашния ми ден, когато вече ми идеше да режа вени. И не само моя петък бе осмислен. Ето тук е един от най-пълните албуми на народното творчество.
https://www.facebook.com/nikolay.stayko ... 361&type=3

Асам от малкото, дето уважиха желанието за монтажи без торбички, смея да твърдя. Онова, дето продава дини с и без каска е мое.

А това ми е от днес:
Spoiler: show
boiko-billa.jpg
boiko-billa.jpg (519.86 KiB) Viewed 3099 times
Spoiler: show
jumbo.jpg
jumbo.jpg (58.51 KiB) Viewed 3099 times
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Fri Jan 31, 2020 10:20 am

@Marfa , а изказването на шефа на пресцентъра на Каракачанов по повод колажите е краят :facepalm: :dash: :dash: :
„Така изглеждат закачливите соросоиди, авторите на кампанийката „ха-ха-колко-е-дебел-военният-министър-ма-как-може-така”. Иначе посмейте да се пошегувате с някоя „мека китка” и ще ви баннат имидиътли за два-трийсе дни. Love is love, разбираш ли. И естествено - сега му е времето да се изгаврят с Бог, с тайната вечеря и с Христос, с фолклора и с трибагреника; с мъжете, дето са мъже и с жените, дето са жени. Свободата е прекрасно нещо, чувството за хумор – също. А най-прекрасно е да е ясно кой кой е. И откъде идва „ах-ма-как-може-така”. Идва от задния двор на Джордж Сорос в Софийско. Love is love, Истанбул е в моите сънища. Соросоид до соросоида, мила моя майно льо“. Това написа във Фейсбук Александър Урумов, който е шеф на пресцентъра на Красимир Каракачанов в Министерството на отбраната.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Jan 31, 2020 11:33 am

Мани го тоя.

Обобщение от изминалите дни:

Това, което завъдихме като главен прокурор, не си пие лекарствата, но смърка кофти бело. (Това е предположение, защото ако причината за особеното поведение на Гешев е друга, ще бъде доста по-тъжно)

Гешев реши да погне самата ни държавна глава в лицето на генерал Радев. Главният прокурор, самият главен прокурор, разпространява по медиите некви записи от телефонни разговори на президента (преди да стане президент) и командващия ВВС, от които с много въображение може да се стигне до заключението, че вероятно става въпрос сегашната президентска съпруга и вероятно тогавашна Радева любовница да бъде назначена на пиарска длъжност. Вероятно това се има предвид, не е сигурно. Всъщност е някакъв доста скучен разговор, в който двама си мънкат: "И са може да такова, нали... - Да? - И аз му казвам, че..."

Гешев заявява, че това е държавна измяна и иска да започне импийчмънт срещу президента. Веднага наскачат хора, които са чували за съществуването на правото като такова, и обясняват, че това, дето го иска, първо, че няма как да стане и второ, всичките му действия са напълно противозаконни, антиконституционни и лишени от всякаква форма на здрав разум.

Понеже междувременно Валери Симеонов отново се активизира и отново пожела да погне частните лотарии, Гешев се усети, че тва с президента е макло гаф, та погна Васил Божков, дето е шеф на ФК Левски и държи Националната лотария. Погването се състоя в следното: изчака Божков да иде на гости на Цветан Василев примерно и го обяви за международно издирване. Божков с изненада коментира, че никой не го е търсил, никой не е искал да го арестува и дори си вдига телефона. Отказа да каже къде е и понеже държавата не разполага с ресурси да проследи разговора, никой не е в състояние да си въобрази местонахождението на тоя човек. Гешев се настърви срещу него, понеже се оказа, че навремето ГЕРБ по предложение на Кадиев от БСП гласували лобистки текст, според който частните лотарии можело да се облагат на други по-благоприятни данъчни ставки в сравнение с държавните. Съответно Божков се възползвал и плащал по тях. В момента от екрана се леят сълзи и страдания, как той спестил пари, дето били надбавки за пенсиите за десет години и понеже го няма, Гешев прати шпицкоманда да изземе колекцията му с антики и с ценни произведения на изкуството, неясно защо. Не е да е крадена, понеже същите тия съкровища бяха изложени в НДК по време на председателството на ЕС или каквото там се водеше, ама тогава Божков се водеше меценат, та никой не се сети да слага чупливи старинни предмети в чували.

Как да е, намесва се неква реставраторка и успява да спре есесовците да не ръгат безценни антики в чували. За момента. Междувременно по телевизорите започват да обикалят некви хора, които обясняват как години наред гледали Божков да изнасилва жени и да убива котенца, но внезапно преживели катарзис и изпитали духовна необходимост да споделят.

Гешев се снима с некви две каки в стил Ангелите на Чарли.

Уволняват от Нова телевизия Валдес Радев, дето направи голяма част от колажите с торбичките Била, колегите му мълчат като насрани и не смеят да мъцнат, щото могат да работят само като дръжки на микрофон.

И понеже това не е достатъчно, та имаме и паника от коронавирус, Държавата™ излиза да каже, че са взети всички мерки, но когато някакъв нашенец, дето се върнал от Китай, му прилошало и се завел добросъвестно в болницата да си признае, те го прегледали и го върнали обратно о тех си да седи под домашна карантина. Четири дена по-късно внезапно се сещат и го викат обратно, прибират си го гордо в инфекциозното и всички са щастливи.

Мога само да добавя, че човекът има късмет, че не е в инфекциозното във Варна, щото ако беше, не го знам дали има коронавируси, ама сто про щеше да се сдобие с някоя рядка форма на проказа, с черна чума и с коремен тиф, минимум.

С други думи,

ПОМОЩ!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Alexis » Fri Jan 31, 2020 2:30 pm

Да ти подаря две павенца? Можеш да си ги сложиш в джобовете или да си ги обесиш като специална мартеница на врата и да ти е по-лесно да потънеш в морето (барем ти е наблизо) и да се спасиш от мъките :ninja: .

Иначе Гешев е просто поредният епитом на политическите назначения на управленската шайка и си прави каквото се предполага от подобен образ. Болно е, странно е и вече дори избива на саркастично-комично, защото иначе всички с 3+ функциониращи мозъчни клетки колективно ще изперкаме.

Ей затова си живея живота напук на всички, правя си кефа, доколкото мога и се старая да не мисля, защото като мисля - боли.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Fri Jan 31, 2020 2:51 pm

Alexis wrote:
Fri Jan 31, 2020 2:30 pm
Ей затова си живея живота напук на всички, правя си кефа, доколкото мога и се старая да не мисля, защото като мисля - боли.
Квото каза Доктора :!: 8-).
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Fri Jan 31, 2020 9:02 pm

:shock: :shock: :shock:
Кфо?
:shock: :shock: :shock:

Аз тея дни съм толкова заета, че приоритизирам новините по следния начин:
Албърта (която за мой ужас все повече заприличва на България) > Канада > САЩ (която отдавна вече прилича на България) > Брекзит > Странния тумор на Балканския полуостров, който някога е бил държава, наречена България.
Пропуснала съм яко шоу, ма сериозно пичове, то просто няма достатъчно време в денонощието да им смогне човек.

Вместо да се давите в морето, бегайте - по планетата има място все още.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Fri Jan 31, 2020 10:34 pm

Amelia wrote:
Fri Jan 31, 2020 9:02 pm
Вместо да се давите в морето, бегайте - по планетата има място все още.
Баце, чесну, това е най-смотаното решение евър.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Fri Jan 31, 2020 10:40 pm

penzata wrote:
Fri Jan 31, 2020 10:34 pm
Баце, чесну, това е най-смотаното решение евър.
As opposed to?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Fri Jan 31, 2020 10:54 pm

Не е въпрос за сравнение с каквото и да било.
Преминаването на границата на друга държава отдавна не е трудно и хората (като теб), които са го пожелали, са го направили. Това не означава, че всички трябва да последват този пример. Не виждам нищо странно в това, човек гласно да негодува за състоянието, в което се намира дадената държава, в която живее, но да иска и продължава да живее в нея. И не, това няма нищо общо с патриотизъм и мазохизъм. Все едно, ако си бия камшика някъде другаде ще цъфна - и там ще негодувам, (най-вероятно) за други неща. Както каза @Alexis , живуркам си напук на всичко и всички.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Fri Jan 31, 2020 10:56 pm

Окей, щом това работи за теб.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Sat Feb 01, 2020 9:59 am

Марфе, мерси за обобщението!
Бях изпуснала какво точно става с Божков. Дядо вчера ми звъни и се оплаква, че тотото погнали, обяснявали, че победителите не били верни (той е сигурен, че всички хора реално са получили пари, щом пише за тях, от кое село са и им дават снимките по вестниците/телевизията). После ми заговори и за някакви изнасилвания и аз вече съвсем се шашнах какво става.
Таа, може чат-пат така да обобщаваш тук, полезно е :Д Тоя форум знаем, че се вълнува главно от американската политика, ама на мен ми писна да чета за това честно казано и се радвам, като чат-пат Амелия разкаже за Канада или пък тук се завихри някакъв разговор. Уви, обикновено е на ниво "много сме зле, фейспалм" и горе-долу дотук. То сигурно не се предполага и много повече от безумната действеност, в която живеем, но като чета дискусиите за САЩ, не ми се струва, че и там са адекватни нещата, ениуей.
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 59 guests