Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Sat Oct 02, 2021 10:16 pm

Мисля, че буквално си изкарваше прехраната с такива статии, когато й научих името. Уебкафето е пълно с тях, а ги имаше и другаде. То не беше "Защо не се къпят българите?", "Възпитан по български", обяснения как средното специално образование ни правело нацията средна и специална и прочие глупости, които бих могъл да разбера, обаче такава концентрирана вълна от негативизъм от един човек, който се бара интелектуалец, просто ми идваше в повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Mon Oct 04, 2021 11:36 am

Мен пък ме кефи. Имало е нейни статии, с които не съм особено съгласна, но като цяло положителните впечатления преобладават.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Mon Oct 04, 2021 8:43 pm

Имам един колега, който във своя фейсбук беше написал, че Лозан Панов и Мария Касимова-Моасе са неговите кандидати, при което в коментарите се разигра буквално тукашният диалог: "Ама ти чел ли си й статиите?" "Чел съм ги" "Ама и онази за миризливия некъпан българин ли?!" :mrgreen:
Не съм чела въпросната статия, но подозирам какво пише вътре и извинете, но ще се повторя: и в този случай на човек му стига едно возене в градския транспорт :twisted:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Oct 05, 2021 8:55 am

Бе аре бе, докато бях в Регионална библиотека стигнахме дотам да черпим пациентите с онези бонбони, дето като ги ядеш, миришеш на теменужки или лавандула, щото не се живееше повече. Тогава емпирично доказахме, че никакво количество лавандулови бонбони не може да надмогне няколкогодишното избягване на банята. Директорката, Бог да я прости, дори предложи да окачим табела с онова за мечката, дето се миела и чистела в потоците сребристи. Та толкова за статията с некъпания българин.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Oct 05, 2021 9:31 am

Бе разбирам ви и аз. Когато бях осми клас ме бяха сложили до един съученик, който вонеше на пот и некъпано и тийнейджър. Казвам ви сълзи ми текоха от очите. Нема по-гадна миризма от тийнейджър, който не се къпе. Тва братовчед ми дето живееше в банята и с майка с окр понамирисваше го беше на тая възраст, представете си, такэв дето не се къпе.
Та отивам аз при класната да се оплача, да ме премести или да говори с него, де да знам. И тя ми вика "Имай малко емпатия, родителите му се развеждат" :shock: :shock: :shock:

Ся, аз като дете, плод на мега драматичен развод, включващ събития, които бихте видяли в трилър, не можах да разбера как двете си взаимодействат.

И все пак ме дразни, не колкото ТК (тва е невъзможно). Ма се и видяло, че ще се гласува за нея и Панов. :ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Tue Oct 05, 2021 11:54 am

tigermaster wrote:
Sat Oct 02, 2021 9:25 pm
Изобщо не го и знам какъв е Лозан Панов, ако трябва да съм честен, обаче Касимова-Моасе я знам покрай глупостите, които публикуваше в Уебкайвенцето едно време:
https://webcafe.bg/gradat/1963754478-lo ... garka.html
И това е едно от по-меките й излияния против родината.

Трябва да си рядко спрял, за да вземеш създание, известно из цялата държава най-вече с това колко мрази въпросната държава и всичко в нея, за кандидат-вице. Не че преливам от патриотизъм, ама...
Ъх.
Остави таз дама, (10000000х) много по-голям проблем е, че не знаеш кой е и какъв е Панов.

п.п. понеже си нямам работа, изчетох статията за озлобената българка. Подписвам се под всяка дума.
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Tue Oct 05, 2021 12:14 pm

Кви са тия :spite:

Пп къпете се


Ппп последното дето ни трябва са слепи самозабравили се родолюбци, малко критика на българското си е добре дошла

Пппп тая дето все пак дърпа врати на коли и пр. да не заема пост

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Wed Oct 06, 2021 8:45 am

Боце вече е на няколкостотин парсека отстояние от най-далечната граница на нормалността и неспирно ускорява.
Capture.PNG
Capture.PNG (453.77 KiB) Viewed 1328 times
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Demandred » Fri Oct 08, 2021 1:10 pm

https://www.segabg.com/hot/category-bul ... royavaneto
Хората, които са се преброили онлайн, но не са посетени от преброител, който да събере уникалния им код, могат да го изпратят и по имейл на НСИ. Това обясняват от НСИ на въпрос какво да правят хората, които са се преброили електронно, но преброител не е взел кода им, нито има график кога ще го направи.

"НСИ открива и нов имейл адрес codecensus2021@nsi.bg, на който хората, които са се преброили електронно, могат да изпратят уникалните преброителни кодове. В писмото си освен кода те трябва да напишат и община, населено място, квартал, улица, номер (или квартал, номер на блок, вход, етаж, апартамент), където живее и се е преброило съответното домакинство", гласи отговорът на НСИ.
Това вече счупи тъпомера. Не само, че точно НСИ ти дават този код, като се преброиш електронно и трябва да го имат вече, ами и всичките тези данни за адрес също са вече въведени при тях, за да получиш кода.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Oct 08, 2021 1:19 pm

Точно същото коментирахме тук с колегата. Тия са идиоти, заклевам се.

Изпратих си кода с адреса. Приеха го.
Capture.PNG
Capture.PNG (45.41 KiB) Viewed 1258 times
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Oct 11, 2021 10:53 pm

Малко криндж от любимата кандидатка за вицепрезидент.
Днес е денят на хората с ментални проблеми. На онези хора, за които светът е конструиран по различен начин, логиката често е неразбираема за нас, а емоциите са в крайности. На хората, на които се е случило да живеят с още едно, друго съзнание. Познавам такива хора. Познавам хора, които се разболяха, защото душите им не устояха.
Та нека днес да се замислим, че всички реално сме на стъпка от загубата на онова, което определяме като разсъдък и това не зависи от нас, не можем да го контролираме. И не, не да сме “толерантни” - в тази дума се съдържа предпоставка, че не понасяме нещо, но го изтърпяваме. По-добре е просто да разберем. Да си дадем сметка, че не избираме здравето си сами - често болестта просто се стоварва в живота и се налага да се справяш с нея. И другите около теб да се справят с твоята болест. Това не е лесно. И е ежедневна, ежеминутна битка. Нека се замислим.
Е няма толко тъп пост, показващ тотално неразбиране на проблема. Начи първо вчера не беше ден на хората с ментални проблеми, а ден на психичното здраве. Разликата между двете е от земята до небето. Говори се за тях, които тя и трябва да разбере и да се замисли. Ти видиш ли "тия" са некви луди всичките. И слабохарактерни са тия на всичкото отгоре
И тя с разбиране ще ни спаси с разбиране.

Като човек с куп диагностицирани ментални проблеми, тоя пост ма кара да се затрия. За по-доброто ментално здраве са нужни институции на които им пука за това, а в България отношението към тия неща е страшно. Нямаме suicide hotline, мамка му. терапевт извън София успех да намериш, а в психиатрията положението е няколко идеи по-страшно от AHS asylum. Там, когато бях на 15 след 5 минути разговор един от психиатрите, пушейки в кабинета ми изписа Ривотрил. Който разбира се не пих. За тва трябва да се говори, а не за снизходително разбиране.

И тази се води елит. :shock:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Thu Oct 14, 2021 6:03 pm

Някоя страна разполага ли с фактите за ДБ и Старозагорските листи? Дотук от това което разбирам, е че те са се осрали с минорен гаф, но достатъчен да бъдат дисквалифицирани?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Oct 15, 2021 10:30 am

Ами много е тъжно всичко. Доколкото разбрах, инициативният комитет на коалицията в Стара Загора подава в последния момент разпечатани документи с електронен подпис. От РИК им казват, че не това се разбира под електронен подпис, но за да няма проблеми, Атанас Славов да напише "вярно с оригинала" на документите. Той обаче презрително отказва. Съответно предават флашка, но електронните документи следва да се подадат по мейл. Тръгват да ги подават по мейл, но той е личният на кой беше там от инициативния комитет и това няма как да се приеме сериозно. Най-сетне успяват да оправят всичко, обаче е вече след крайния срок. И те така. :neutral:
Last edited by Marfa on Fri Oct 15, 2021 12:39 pm, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Oct 15, 2021 10:44 am

@Marfa благодаря. То не е ли проблемът и, че са подали документите малко преди края на срока. Това с вярно с оригинала и презрителното отношение го четох, но ДБ не го споменават и са егати жертвите. Тая високопарност им изяде главите.

Според мен Лалов е виновен за това :ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Oct 15, 2021 12:40 pm

Славов, не Лалов. Написах Лалов, щото се обърках от Методи Лалов. Но да, негова е вината.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests