Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Oct 05, 2014 12:04 am

Marfa wrote:Е що? В смисъл, наистина ли ще гласуваш за тва и ако да, за къв... такова?
Шегувам се, не бях аз. Аз няма да гласувам, защото наистина не следя грам политика. Не виждам партия, която да ме представлява и в общи линии нямам претенции към държавата. Сравнително дистанциран съм от българското общество. В смисъл ходя на кино, на фитнес, пазаря, но с това се изчерпва всичко. Хората, с които поддържам контакт извън семейството ми се броят на пръстите на едната ръка, всички останали познати ме търсят единствено за услуги, поради което често не си вдигам телефона.

Моят глас няма да накара хората в държавата да се променят. Българите са предимно тесногръдо и арогантно племе на предатели, което в много отношения си заслужава съдбата. Тези характерни за нас черти са в основата на всички катастрофи през, които е минала държавата и до ден днешен оказват пагубно влияние на всичко, което се случва тук.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 05, 2014 12:10 am

Нещо, което каза, ми напомни една друга теза - който не гласува, няма право да има претенции към държавата и начина, по който управлява който е на власт в момента.

Нищо подобно. Който е гражданин на тази страна, живее в нея, работи в нея, плаща си данъците в нея, има пълното право да изисква качество от управлението, без значение дали е гласувал или не - гласуването е право, не задължение.
Ако човек си изпълнява задълженията по обществения договор, спокойно може да предявява претенции към която формация управлява в момента да изпълнява своите.

Впрочем, който и да е на власт е длъжен да се грижи за всички граждани на държавата, без значение дали са гласували за него, за друг, или не са гласували.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 05, 2014 12:12 am

Всеки глас има значение. Ако не за друго, то защото изгражда култура на ангажираност и интерес. Ако смяташ, че е безразлично, значи дали ще гласуваш, или няма да гласуваш, е все едно and you might as well do it.

Освен това дълбоко се самозаблуждаваш, ако си мислиш, че не те касае кой е на власт.


Аз щях да гласувам, обаче не знаех, че има избори изобщо -_- И не мога да намеря инфо как става тук номерът. Знам къде, но съм 98% сигурен, че е трябвало да се регистрирам някъде и съм изпуснал. За съжаление, държавните сайтове са правени от идиоти и никъде нищо не е обяснено...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 12:16 am

Имах голямо желание да мина да пусна един глас за Зелените или Дончева като алтернатива, но тъй като най-близката до мен секция е в Дортмунд. Само че отиването и връщането ми е към 30 евро, а в последния момент нещо ми се объркаха едни работи във финансова насока, така че май ще са поредните избори, преминали без моето участие.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 12:22 am

Roland wrote:Всеки глас има значение. Ако не за друго, то защото изгражда култура на ангажираност и интерес. Ако смяташ, че е безразлично, значи дали ще гласуваш, или няма да гласуваш, е все едно and you might as well do it.

Освен това дълбоко се самозаблуждаваш, ако си мислиш, че не те касае кой е на власт.


Аз щях да гласувам, обаче не знаех, че има избори изобщо -_- И не мога да намеря инфо как става тук номерът. Знам къде, но съм 98% сигурен, че е трябвало да се регистрирам някъде и съм изпуснал. За съжаление, държавните сайтове са правени от идиоти и никъде нищо не е обяснено...
Регистрацията беше с цел разкриване на нови секции в разни места при достатъчен брой желаещи. Според това, което четох, е достатъчно да се появиш секцията и след попълване на декларация на място си гласуваш с лична карта/паспорт. А списък със секциите и адресите им се намира в гугъл, примерно ето този
https://www.cik.bg/foreign_sik
или карта
http://glasuvam.org/kade#198

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 05, 2014 12:24 am

Според линка на ЦИК в целите САЩ има една-единствена секция, в Ню Йорк. :facepalm:
А в Чикаго се намира една от най-многобройните български общности зад граница.
Чикаго - 120 000-150 000 души
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1% ... 0%90%D0%A9


В същия линк се твърди, че и в Турция имало само една секция - в Истанбул. :lol:
Last edited by passer-by on Sun Oct 05, 2014 12:30 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 12:28 am

Мда, и на мен ми се видя странно, май нещо не е наред в сайта на ЦИК, но според 2рия линк са повече от 1 секция.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 05, 2014 12:30 am

Точно добавих горе, че според ЦИК и в Турция е само една секция. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 12:32 am

Мда, тва са били секциите за евро изборите от тази година. Ама като не гледам. За актуалните избори утре е този списъка.
https://www.cik.bg/pi2014_foreign_address

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 05, 2014 12:35 am

А, това е вече друго (макар че и за евроизборите е безумно да е имало само една секция). :)
Чикаго, Илинойс

324400212

Consulate General of the Republic of Bulgaria in Chicago, 737 North Michigan Avenue, Olympia Center, Suite 2105, Chicago ILLINOIS 60611
Би трябвало да може човек да отиде на място и да го допишат в списъците ако е с редовни документи.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 12:44 am

За евроизборите схемата като цяло е май друга, имаше някво изискване за уседналост в ЕС или нещо от сорта, хенс 1та секция в Турско.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 05, 2014 2:28 am

При нас всички секции са на източния бряг на Канада, щото западния очевидно не съществува.

Амикае, дълбоко те касае кой е на власт, дори когато си мислиш, че не ползваш кой знае какво от ресурсите на държавата. Всъщност това дали ходиш на фитнес и колко общуваш с приятелите си няма нищо общо с това, за което се ходи на избори.

И бтв би ли ми обяснил за какво трябва да се бори една партия, за да прецениш, че те представлява? Опиши ми идеалната за теб партия, плз, че не мога да си я представя нещо. Щото аз имам сходни желания с поне две от партиите в анкетата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 05, 2014 6:05 am

Е не, аз видях, че има адрес в Чикаго, и то в центъра.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun Oct 05, 2014 8:28 am

Ще гласувам за Радан Кънев. Не ме вълнува на този етап клатят ли се или не, имам право на преференциален вот и ще се възползвам от него.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 05, 2014 9:49 am

Симе, доколкото и аз разбрах, е точно както вика Армагедон. Отиваш си в секцията и си гласуваш като пич. Иначе трябваше 40 души да попълнят заявление, че искат да гласуват, за да се открие такава. Но самото гласуване не изисква предварително да си попълнил намскико.

То даже Амелито би могла да отиде до Сиатъл и да гласува, нищо, че й е в друга държава, по причина, че географски е значително по-близо отколкото Торонто да речем, само дето съм наясно, че пак й е достатъчно и абсурдно далеч, за да осъществи това. Така че, Симе, спокойно можеш да идеш и да гласуваш. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests