Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Thu Jan 05, 2023 8:08 pm

Moridin wrote:
Thu Jan 05, 2023 7:06 pm
Хаха вярно :mrgreen:
Впрочем за ташака чекнах - януари 2016 наистина е имало студени дни - една седмица с около -15 до -20 градуса. Но същото го е имало и през януари 2017... та...
Точно така и винаги се гледа средната температура за месеца, сезона и тя е че е баяяя топла зима топ 4 в историята на България, откакто се води статистика, то има и друг момент може да викаш много беше студена - защото е имало много сняг примерно дълго време, а не че наистина е била много минус C, но това е вече в сферата а психологията. Бях го прочел покрай лъжите, че чакаме много студена зима, без газ, без ток и т.н, че от 2012 не е имало наистина студена зима, позамислих се и мисля, че е така, а и лесно може да се докаже има статистика.. не е нужно да разчиташ на спомени, субективизма ти, на този на другите и т.н

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Thu Jan 05, 2023 9:49 pm

@Moridin Ян ни е изпреварил с един хедшот, ама бих се включил по принцип в караула пред мавзолея. :mrgreen: .
a3pB7p49_700w_0.jpg
a3pB7p49_700w_0.jpg (20.64 KiB) Viewed 1750 times
:ninja:

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by LaughingSkull » Thu Jan 12, 2023 7:15 am

Spoiler: show
.
LaughingSkull wrote:
Thu Jan 05, 2023 7:33 am
Преди да напиша окончателния си пост в този форум ИЗОБЩО...

.


Както беше обещано, ето го и него:


.
Moridin wrote:
Thu Jan 05, 2023 7:06 pm
Впрочем за ташака чекнах - януари 2016 наистина е имало студени дни...

.

К-к-какво? О_о

В абсолютно всеки един пост, в който разказвах за изживяването си (или поне се опитвах...), уточнявах зима 2016/17.
Мисля че се подразбира че това обозначава зимата започваща края на 2016та и свършваща началото на 2017та.

Защо изобщо сте гледали "януари 2016" ?! :?

...

Ъх-х-х-х... :roll:

---


Постът ми може да спре победоносно още тук,

тъй като за пореден път се доказвате като абсолютно неспособни да тълкувате правилно написаното.


И все пак...



---

.
Moridin wrote:
Tue Jan 03, 2023 7:18 pm
Брат, намери ти официалните източници, свери си часовника - прегледай - ако си прав, дай линк, похвали се. Ако не си прав - кажи си не бях прав, зле съм запомнил и толкова. Не е като да няма официална информация какви са били температурите.
Какво е толкова сложно, не мога да разбера.

.

Няма проблем. ;]

Заповядай:


Януари 2017-та е най-студеният месец от 53 години насам

Времето през януари 2017 - по-студено от обичайното

Метрични данни от timeanddate


^ Както виждате (поне се надявам че можете да тълкувате графата правилно... :? ...),
през януари 2017та се наблюдава една поредица от седмици наред с минимални температури от ПОНЕ -10 C.

Нещо повече: Имайте предвид че тези данни са само условни, тъй като (предполагаемо) са агрегирани от целия град...
...а аз живея в един от по-височко разположените му региони, които, надявам се се досещате, са били дори ОЩЕ по-студени.

Помня че с един познат от квартала точно тогава (януари 2017) се бяхме хванали в нещо като "игра", ей така за ташака,
за това КОЙ ще свари по-нисък отчет в sinoptik.bg или Google Weather в съответен момент.
Имам два ясни спомена свързани с този епизод:
1) В един момент ТОЙ беше засякъл -24.
2) Установихме че температурите на sinoptik.bg винаги сочат с 2-3 градуса ПО-СТУДЕНО от тези в Google Weather.

---


Постът ми може да спре победоносно още тук,


И все пак...




.
Totenkopf wrote:
Wed Jan 04, 2023 2:55 am
...и това при лесно проверими данни , бях дал - Годишни обобщения на температурите(10.1999 - сега, по срочни синоптични данни от НИМХ) специално фейк сайт съм намерил, който с фейкове му оспорва спомените....

.

Данните които си дал освен че са трудни за разчитане (поне на базата на това което човек очаква да види от подобен извор),
ами и се оспорват от ТРИТЕ източника, които АЗ предоставих...


..чрез което може да се заключи че са... АБСОЛЮТНО НЕВЕРНИ. :D

---


Постът ми може да спре победоносно още тук,


И все пак...




Моля помисли за следното, @Totenkopf :
Представи си хипотетична ситуация, в която ставаш рано за работа и пускаш телевизора, докато се приготвяш да излезеш.
От него ти съобщават че навън времето е прекрасно: Слънчево и топло.
(И тези данни са подадени от не кой да е, ами... НИМХ ! :D )
Излизайки навън само малко по-късно, обаче, ти изведнъж се сблъскваш с дълбоки и непроходими преспи.

Как би реагирал тогава: "Дейба ги тия от НИМХ!!" или "Абе... нещо не съм добре с главата днес, май... :?" ?
А? :)

...

Впрочем, отбележи и ОЩЕ нещо:
От моя страна спорът никога не е бил за това КОЯ точно зима е била НАЙ-студена...
Това е напълно отделен въпрос от този, който аз целях да поставя.

И дори и ти да си ПРАВ че "зимата на 2012" (?! така и не стана ясно дали е 2011/12 или 12/13...) е била НАЙ-студената,
това пак НЕ ОТМЕНЯ доводите ми и изводите, които целях да изтъкна чрез тях.

---


Постът ми може да спре победоносно още тук,


И все пак...




Ще ви оставя с един старовремски виц, макар че, доколкото мога да видя,
явно НЕ притежавате менталното старшинство, което да ви позволи изобщо да го схванете... ~_~

.

.
Малко момченце притичва до дядо си в хола на дома им и развълнувано започва да му съобщава:
-- Дядо, дядо!! Слонът полетял!!
Дядото:
-- Стига глупости бе, внуче!! Как ще лети слонът!?

Внучето:
-- Не бе, дядо!! Истина е!! Разперил уши и полетял !!
Дядото:
-- Излъгали са те, внуче. Хайде излез да си играеш!!

Внучето:
-- Абе, дядо!! Във вестник ДУМА го прочетох !! ТАМ го пишеше !!
Дядото:
-- Хм.. Така ли?? Е-е-еее... Какво пък толкова... Моooже пък и да е прелетял едни 50-ина метра... ~_~


.

.


---


Постът ми може да спре победоносно още тук,


И все пак...




Не мога да не се изкуша да цитирам великите думи на великия поет, написани преди има-няма ВЕК:

.

Два свята, единият е излишен!

.



Мдааа-м-м. Все още и все така актуални. ;)
.


---


П.П.
.
LaughingSkull wrote:
Thu Jan 05, 2023 7:33 am
Преди да напиша окончателния си пост в този форум ИЗОБЩО --- още ЕДИН последен опит, стъпка-по-стъпка, като за деца:


От София ли сте изобщо?


.


Предвид коооолко удооообно напълно ИГНОРИРАХТЕ този ми въпрос, ( -_- ... )
сега си давам сметка че може би всъщност изобщо не трябваше дори да се захващам да пиша този пост.

Но... хайде... нали е за последно... :roll:

.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Thu Jan 12, 2023 8:29 am

Вах, не съм вярвал, че ще дойде време, в което колдяка да ни липсва :mrgreen: , след този флоуд на черепите.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jan 12, 2023 8:47 am

Аз ли съм кьорав или нещо, ама къде е игнор функцията га се гледа от телефон

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Thu Jan 12, 2023 10:39 am

Мислех си че опцията е била при постовете, но е била другаде. Кликаш на името на потребителя за да отидеш на профила му. Там има един бутон "add foe" и май това трябва да скрие мненията на същия.

Пробвах от телефон и става.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Thu Jan 12, 2023 12:22 pm

Спокойно, младежът се простреля в крака за втори път и повече няма да ни безпокои с присъствието си.
Този път наистина му беше за последно :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Jan 12, 2023 2:10 pm

Ох новата система за билети има много кусури, ама това виене за тая тъпа карта за една линия ми е повече от нелепа. Начи за мен тоя тип документ е повече от дебилен и няма смисъл от него, никъде няма такава шитня като карта за една линия и е хубаво, че я махнаха. Това с учениците и едната линия също е мега зле, щото аз ви казвам никога не съм страдала толкова, колкото като бях с такава карта и талони като ученичка
Ужас беше и накрая, излизаше по-скъпо и говорих с майка ми да ни направи за цялата градска мрежа.

Тея мрънкания как учениците по време по ваканцията не ползвали градски също ми е абсурд. Начи това може да важи за деца от първи до четвърти, ама от пети нагоре ни се сещам за нито един човек от обкръжението си тогава, дето да не е джиткал през повечето време от лятото из София с градски и да е седял три месеца на село. Тийнейджърите само на село си седят и си играят с децата пред блока. Не ходят да пушат и да пият, в приятели или на Народен/Борисова/Заимов/Южния, не ходят у мола, не ходят на кино, не ходят да правят секс у гаджето, дето живее на другия край. Не никой ученик, никога не ползва градски извън учебната година и по време на ваканцията.

Към самата система имам бая критики, че е малко трудна за по-възрастните, че ако ги нямаш 365те лева, дори на три вноски е гадно.

Не съм фен това, че закупуването на карта за време или нещо подобно (май имаше за три дни?) е доста тегаво и не съм фен на плащането с банкова карта, не щото съм против дигитализацията, ами щото съм човек, дето редовно си губи картите и портмонетата и ми е неприятно всеки път да я вадя и прибирам. А карта за градски можеш да си я държиш отделно и да не изгубиш цялото портмоне. :ninja:

За посетители на града тези карти са неудобни и сложни. Тая простотия с електрическите автобуси и колко били екологични също е безумна, защото е в пъти по-екологично да пуснеш повече, по-начесто и по-големи автобуси на бензин и хората да ги ползват, а не да се качат в колите си.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jan 12, 2023 3:13 pm

Колко и проблеми да има малта с транспорта (много коли, малки пътища), а градският е още по-голяма болка, щото нередовни автобуси и много линии вървят по 1 на час, та си е вгз положението, ама поне направиха градския без кинти за хора са адрес, демек освен местните, учащи, работещи, ала-бала, всички могат да се възползват. То и без тва беше супер евтин и преди това, а на всичкото отгоре е услуга, която е приватизирана и реално е частен бизнес. Но май е яко субсидиран и след години мъка, все пак направиха нещо правилно.

Тука бтв имаш една карта и цъкаш всеки автобус, ферибот (за кратки разстояния, ако се пътува между островите е друга работа) с нея.

Ся хвърлих едно око за кво точно става дума и е неква каша, та квиченето е поне донякъде оправдано. Бонус, че пак бегето е некви години назад, и тва за 30 и 60 мин са тъпотии. Пак да се върнем на малтийското, ама ако нямаш карта (си чужденец и пр.) взимаш си билет и важи за 2 часа за всяка линия. И нищо повече. Ако е изтекъл просто си взимаш нов.

пп. последно като бех в софеята, миналата година демек, беше доста лесно просто с дебитна/кредитна карта да си треснеш на терминала - било то за метрото, било то в автобус и не помня даже един хартиен да си взех.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Thu Jan 12, 2023 3:56 pm

Адският транспорт в Софето и цялата тая рокада на карти и минути и липса на адекватна информация главно го оскъпи, затрудни и направи неудобен за тия дето го ползваме рядко. Ма ние сме поне 20 години назад цивилизационно та нема кво да очакваме, пак има некво метро ако не друго. А кола да имаш без паркомясто стана мисия невъзможна вече. :hmpf:

Мдам, по лесно ще стане да си излежиш половинката накрая :mrgreen: .
https://www.segabg.com/hot/category-bul ... -mediaciya
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Jan 12, 2023 4:19 pm

Е то и в Берлин е за 2 часа билета. Примерно а
Нашите като живееха в ходжата, а аз си идвах от Берлин беше много тегаво като ходих при баба ми в дружба, щото трябваше, за да е икономийка, да чакам и да се дундуркам с четворката, вместо квото дойде от Владимир Вазов и 204 от Орлов, което е доста по-бързо.

Наистина е много объркваща системата и каша, във всички останали страни, дето съм пътувала е в пъти по-лесно да се оправиш и много хора не разбират, нивото на софт скилс на касиерките е под всяква критика и никой няма да ти каже нищо и "Тук не информация"


Да не говорим за липсата приложение, което да ти каже как се стига, в колко идва с няколко клика, вместо да цъкаш виртуалните табла. Гугъл не е синхронизиран въобще със системата и ми дава някакви абсурдни интервали и време за пътуване като 40 минути от Гара Подуяне до Сточна, което е просто невъзможно, дори в най-голямото задръстване на света.

Аз редовно мрънкам, за градския в Берлин, ама бога ми всеки път като си отида в София, ми липсва адски много. Най-вече това, че в 11 часа вечерта не ми става напрегнато как ще се прибирам и да трябва да си приключа приказката.

За банковата карта, моята немска се приема на чекиращите устройства на ЦГМ, но не и на тези в метрото и както казах не обичам да си вадя портмонето, щото го губя често :ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Thu Jan 12, 2023 6:33 pm

Успех им на мрънкащите, от една страна, колкото и тояги да им се стоварят на милите ЦГМ, все ще са им малко; от друга страна - дразня се колко са дебилни оплакванията от средния потребител, както винаги. Валидирането например е задължително от няколко години, ама някои чак сега се изненадаха.

По въпроса за приложението, аз ползвам виртуалните табла, но мога да препоръчам и едно приложение на име Moovit - показва алтернативни маршрути, кога ще дойде превозното средство, колко ще продължи пътуването, има разни филтри за вид транспорт и пр. - за София работи добре, доволна съм. За други места няма гаранция, въпреки че ми го препоръчаха с това, че работело и в други държави, но аз например в Брюксел не можах да го ползвам.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Jan 12, 2023 8:43 pm

Това с валидирането беше задължително още аз като бях ученичка, демек преди повече от 10 години, не я разбирам драмата.

Много от мрънканията са доста абсурдни. Най-ползваната карта била тая за една линия е пълен смях и просто не е вярно.

Аз много бих искала да има седмични карти, щото са оферта, ама ней се.

@Ghibli ще го пробвам. Хубаво би било ЦГМ да си имат такова (като всеки град), което да показва как да стигнеш, кога идва, най-малко прекачвания срещу по-бързо, някви комбинации с вървене и тн.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Dr. Horrible » Mon Jan 16, 2023 12:43 am

Според мен проблема с валидирането е, че вече има конкретна глоба 3 лева за него. Защото преди можеше невалидирана карта изобщо да не бъде зачетена като редовен документ за пътуване, но реално контрольорите само казваха мръщаво "Сега трябва да ти искам цяла глоба за невалидирана карта, валидирайте си документите!", а сега вече могат да ти поискат конкретно 3 лева :D


Иначе за мен е безумно хартиения билет да не се продава по спирки, а да е само от шофьора, при това по-скъп. Щом системата с електронните билети е станала популярна - супер, чудесно, но нека и другото си остане като опция. Аз примерно съм си винаги с карта за цяла година. Онзи ден ми изтече и тъй като картата ми за банкана не е безконтактна, а не ми се занимава от разбития ми телефон да търся как да плащам... ми накрая просто се отказах и пътувах гратис. Вечерта си я заредих, така че още година няма да имам подобна дилема, но все пак си има нещо доста тъпо в тази система.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Mon Jan 16, 2023 1:01 pm

Мен ме бъгва махането на /поне важат до март/ тия билети талонните дето излизаха по 1.20 за десет и карта за деня хартиената от 4 лв. Толкоз не мое да ги метнат на една пластмаса като картите за месец, толко па да нема софтуер да следи. Преди карах на тия за по 3 месеца за цялата мрежа карти до работата и за 4 години 1 път някоя лелка не ми е напомнила да валидирам при качване, ама за цяла година картата 365 лв трябва да ти куца математиката да вярваш, че е много по-евтино спрямо колко пъти я ползваш. Това стана бетер като с бюлетините. :mrgreen: И понеже е недомислена и с мънкане и цялата им кампания, ся ще бият отбой за некоя и друга карта и целия цирк по новините ще отшуми и ще стано новото нормално да се разправяме с бъгави валидатори.

Виваком поне крако и ясно със смс - дигаме ти с 2 лева ся месечната и толкоз. Нема па такъв план па такива гигабайти, лапай и точка. :roll:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests