Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Fri Nov 26, 2021 1:07 pm

Мдам, кислородът изгарял белия дроб, да си да знаете.
Жалко, че не ходи само по такива кандидати за наградата Дарвин. :cry:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/27-godis ... i-kislorod
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Fri Nov 26, 2021 8:17 pm

Xellos wrote:
Fri Nov 26, 2021 1:07 pm
Мдам, кислородът изгарял белия дроб, да си да знаете.
Жалко, че не ходи само по такива кандидати за наградата Дарвин. :cry:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/27-godis ... i-kislorod
Гордостта на българина е да преебе системата, без значение от последиците. Този дюд е минус един, но много като него в личния чеклист са си писали плюсче срещу световната машина. :thumbsup: Понякога недоумявам колко лесно човек жунглира със собствения си живот, но после бързо ми минава, като видя какви крави са пешеходците и свине - водачите на автомобили. :yay: Всичкото чиляк е Дънкан Маклауд. Иначе масовката реве, че ѝ нарушавали човешките права. Ми, не, батко, имаш човешки права, ако си човек, ако си овца и зеленчук си в друга графа.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Dec 03, 2021 9:16 pm

Гледах обръщенията на представителите на партиите в парламента и сравних тези на Петков и на Христо Иванов. Еми има причина едната партия да има 67 депутата, а другата 16. Обръщението на Петков беше в пъти по-добро и повтарянето на първите и последните думи ми хареса. Плюс личеше си, че се старае да не мека и да не казва "кажеМЕ" , "правиМЕ" само 3 пъти се изпусна :mrgreen:

Посланията бяха ясни и преведени на достъпен език. Христо Иванов само дето не ме приспа.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Sat Dec 04, 2021 9:37 pm

Аз изгледах и двете речи и тази на Петков беше по-добре написана, тази на Иванов - по-добре поднесена. И двамата има какво да научат един от друг.

Иначе и двете партии/коалиции/парламентарни групи постоянно дават заявки за диалогичност и (по)казват, че не се възприемат като съперници, които си крадат гласоподавателите или които са на противоположни политически полюси. Не виждам защо като гласоподавател аз трябва да имам различна нагласа и да се тюхкам, че едните не правят това, което правят другите. Има политически плурализъм, спомаган от пропорционална избирателна система, която позволява да бъдат парламентарно представени както 6.4% от хората, които държат да им се натяква "съдебна реформа" и "електронно правителство" без конкретика до откат, така и 25.7% от хората, които предпочитат по-осезаеми послания. Да бяхме в англо-саксонска държава с изродщината First Past the Post, тогава да - най-близките до теб политически партии са ти най-големият враг. Ама в България това поне не сме го развалили (все още).

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Dec 05, 2021 12:07 am

@Shamajotsi Иванов може да говори бая без да се запъва, проблемът е че речта му ми беше малко все едно пишеш курсова работа и се чудиш как да наблъскаш даден обем от високопарни думи. Иначе Иванов си ме кефи. Даже имаше интервю с Флора, в което беше много забавен и харизматичен, ебаваше се с локал фуудс и направи ревю на Дюн :shock:

При Петков имаше леки заеквания, част от които бяха понеже се стараеше да не мека, плюс не е свикнал толкова, но самата реч беше стегната и ясна.

Впрочем, Крум Зарков много ме кефи колко не може да понася Корнела особено с мнението му, че ИК е димка.

Иначе Слави искаше да имаме мажоритарна система помня, щото така било е Щатите и ок. В едно нещо да го превъзхождаме и те искат да става по-зле.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Dec 10, 2021 4:16 pm

От БСП все пак предложиха Корнела за вицепремиер и министър на икономиката. https://www.clubz.bg/121861-korneliya_n ... ier_ot_bsp Е то това вече, честно...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Dec 16, 2021 12:05 am

Малко добри новини за лгбтк общността у нас @Roland тагвам те в случай, че ти е интересно или знаеш за случая.

https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2021/12/1 ... riabva_da/

Европейският съд се произнесе по бебе Сара казуса и България е длъжна да ги впише и двете като родители.

Действие са велики и евала им правя, че има кой да се бори в България. :metal:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Roland » Thu Dec 16, 2021 12:42 am

За мен продължава да е супер объркващо това, че в България не се признават еднополовите бракове, предвид че ЕС членовете ТРЯБВА да признават някаква форма на съюз.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Dec 16, 2021 12:50 am

То ни става въпрос дори за това. Просто в мисълта си "за ДЕЦАТА", лишават едно дете от документи, като не искат да впишат две майки в акта за раждане.

Но наистина браво на Действие. Пичовете от там са страхотни. Тъжното е, че имам много познати от лгбтк средите в бг, които се самоубиха.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Dec 17, 2021 11:15 pm

ДБилите ме изнервят вече. Освен, че имат депутат, който иска да му плащат кеш на пук на ДиГиТаЛиЗаЦиЯтА, за която партията уж се бори, ето пост на човек без работа, три пъти неуспешен кандидат за депутат. :ninja:
Screenshot_2021-12-17-22-06-21-87.jpg
Screenshot_2021-12-17-22-06-21-87.jpg (376.48 KiB) Viewed 1428 times

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Sat Dec 18, 2021 9:47 am

Тотално вярно всичко, само за широкия таз са пресолили манджата. Тая вратовръька боде очите просто :D
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat Dec 18, 2021 3:00 pm

@Moridin и аз предпочитам skinny ties и four in hand, ама Петков не е Шаламе да трябва да е модна икона. Има какво да се работи, но ми изглежда като заяждане. Плюс Петков примерно показва, че работи върху себе си, намалил е използването на ходиМЕ, правиМЕ и тн. Щеше да мине, ако това го казваше редактор в GQ Ако беше изказване на рандъм човек пак щеше да мине, ма при положение, че това го казва човек дето нищо не работи, и три пъти се опитва да влезе в парламента и не влиза и в трите пъти,ми вони на small dick energy и завист.

Да не говорим, че би било добре с тея претенции да се пише тазЪТ
:mrgreen:

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by LaughingSkull » Sat Dec 18, 2021 5:51 pm

ъ-ъ-ъ... че то тазът на всеки един човек с нормално тегло и телосложение е по-тесен от раменете му? :lol:

Смешни работи, и от двете страни.
Last edited by LaughingSkull on Sun Dec 19, 2021 2:18 am, edited 1 time in total.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Sat Dec 18, 2021 6:43 pm

А кой го пише това? Не ги следя кой колко пъти е кандидатствал и какво работят :) Мен фамилиарната горна позиция най-много ме дразни в цялата работа, ама де да знам, ако му е някаква дружка, може и да е допустимо... в личен диалог, а не в публично изказване.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Sat Dec 18, 2021 7:09 pm

Ghibli wrote:
Sat Dec 18, 2021 6:43 pm
А кой го пише това? Не ги следя кой колко пъти е кандидатствал и какво работят :) Мен фамилиарната горна позиция най-много ме дразни в цялата работа, ама де да знам, ако му е някаква дружка, може и да е допустимо... в личен диалог, а не в публично изказване.
И на мен фамилиарността ми е най-големият проблем. Това публично да се държиш с премиера на държавата, все едно е абитуриентче, което не знае как да си носи костюма, е, най-малкото, грозно, дори да си прав и да сте си приятелчета. Да не говорим, че подобни забележки бих очаквал от Евгени Минчев, а не от някой с претенции да е политик.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests