Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Tue Apr 06, 2021 8:16 pm

Аз да се похваля, тази година моята секция се оказа в училището на 3 минути път от мен, та успях да гласувам в 9 и нещо и изпреварих тлъстата опашка, която се образува в последствие.

Иначе като цяло съм доволен от развоя на събитията и много не го разбирам целия вой по социалните мрежи.
- Болен Лидеров за първи път от 16 години няма да ни дразни с присъствието си. Шкембе войводи, волни фронтоваци и пишмян възрожденци също. По принцип не се радвам когато маса гласоподаватели биват прецакани и се оказват парламентарно непредставени (бил съм в тази позиция, яко кофти е), но патреотарите се опитаха да влязат в сграда, над чийто вход с големи букви пише че съединението правело силата. Ми да се бяха съединили, да се бяха направили силни. Сигурно за другите избори ще си направят поуката и пак ще ги видим - засега обаче аз поне ще си отдъхна от тях.
- Формациите на които аз съм фен вече са настъпвали същата мотика и изглежда се научиха малко да правят компромиси и да печелят депутатски места. На евроизборите преди две години пратихме Раданчо, а сега представянето е дори по-добро: ДБГ аха-аха за малко да изпреварят ДПС.
- ГЕРБ ще имат 75 места в парламента. Пак са първи, ама толкова малко не са имали досега и както изглежда, пак ще са опозиция. Били са само веднъж в тази роля и хич не им беше конфортно, та извадиха късмет с цялата история покрай Кой и #ДАНСwithme.
- Славито е новият месия, но като го сравним с предишни партии в същата роля, постижението му не е нещо кой знае какво. НДСВ също се появиха от нищото и от раз спечелиха 120 места - почти колкото сами да имат обикновено мнозинство. ГЕРБ на първите си избори спечелиха пряко-сили 117 места и то заради идеята 31 от мандатите да се разпределят с мажоритарни гласувания. В този ред на мисли, сещам се как баш Славито беше издигнал кандидатка във Варна и после негодуваше в ефир заедно със сценаристите си, че не я избраха, ама как да е... Та той сега ще има цели 51 депутати в парламента.

В смисъл, миймовете са забавни, ама ако си говорим сериозно, какво повече са очаквали хората?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Wed Apr 07, 2021 1:36 am

Аз пък за пръв път не гласувах откакто имам право на глас, без значение как, дали за някой или с недействителна.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Wed Apr 07, 2021 11:58 am

Баце днес по изключение направи лайвче във фейса не от жибката, а от самия министерски съвет. Това стана така:

ПЪРВО ДЕЙСТВИЕ

Министрите седят и се стараят да изглеждат заети под наставленията на Севда. Внезапно вратата се отваря и влиза Баце. Министрите се сепват и бързо се изправят, защото по протокол никой няма право да седи в присъствието на монарха, освен ако той не позволи. Баце се настанява тежко на стола, кимва леко, което се приема като позволение и министрите неуверено си сядат обратно.

ВТОРО ДЕЙСТВИЕ

Започва Монологът™. От него разбираме, че ГЕРБ отново бие, с много, за пети път, убедително бие, спечелѝхме ги пак тия избори, и по тая причина някой от другите трябва да поеме отговорност и да състави правителство. Все пак ще ви дам там едни десет-двайсет депутати, да си имате. Същината на изложението се повтаря няколко пъти между сипещите се заплахи към опозиция и електорален планктон, Севда натиска STOP.

Завеса.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Wed Apr 07, 2021 12:03 pm

Marfa wrote:
Wed Apr 07, 2021 11:58 am
От него разбираме, че ГЕРБ отново бие, с много, за пети път, убедително бие, спечелѝхме ги пак тия избори, и по тая причина някой от другите трябва да поеме отговорност и да състави правителство.
:lol: :lol: :lol:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Delegat » Wed Apr 07, 2021 12:45 pm

Абе не е като да не е прав, Слави вече 3ти ден се крие, уж Ковид имал.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Apr 07, 2021 12:50 pm

Най-забавното е, че след предните парламентарни избори обясняваше как е бил цензуриран, а в момента всички му искат мнението и той мълчи. :ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Wed Apr 07, 2021 8:39 pm

Ку-ку верно си бяха пророци :D

:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Wed Apr 07, 2021 9:39 pm

Litz wrote:
Wed Apr 07, 2021 12:50 pm
Най-забавното е, че след предните парламентарни избори обясняваше как е бил цензуриран, а в момента всички му искат мнението и той мълчи. :ninja:
Ще видим. Упорито повтарят че няма да се коалират с определени партии. Но Трифонов всеки случай е методичен. И според мен така и ще направи, независимо дали има задни цели. На фона на в доста моменти "селски" смешки през толкова години в шоуто или в шоута-та в които е участвал по един или друг начин засега не виждам логика да се коалира с тези с които е казал, че няма да се коалира. Трифонов има много пари и пак според мен целта му не са парите а властта, и ако се коалира с тези с които е казал, че няма, ще си направи тирумфално сепуко.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Apr 08, 2021 3:03 pm

Ай дб продължават, да са криндж. 10те процента им дойдоха много май и искат за предсрочни избори да ги намалят съвсем. След грозна те изцепка на Лалов, и ърхитиекчиту решило да постне тоя криндж https://m.facebook.com/story.php?story_ ... oser=false

Абе що дб живеят с мисълта, че нечии гласове им принадлежат и някой ги краде и отвлича
Ве? Бонев освен, че е виновен за победата на Фандъкова, е виновен и за Холокоста, Сребреница, възродителният процес и корона вируса. Баси злодея се оказа. :lol:

Някой трябва да забрани на тия двамата да пишат във Фейсбук. Добре че поне хора като Мирчев са им бесни, но трябва да се откажат от тях. Поне Джасим се разкара.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Apr 08, 2021 3:12 pm

И ква стана тя, никой ли не се оказа подготвен да работи след изборите?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Apr 08, 2021 9:38 pm

Нимоа :mrgreen:

170192069_120316236801483_3669879618459296510_n.jpg
170192069_120316236801483_3669879618459296510_n.jpg (122.31 KiB) Viewed 1577 times

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Dr. Horrible » Thu Apr 08, 2021 11:45 pm

Ахахах, Лиц, това е много забавно :lol:

Спомням си клипчето, в което протестираха чалга изпълнителните срещу затварянето на дискотеките. "Ние не сме от никоя политическа партия, дори с нас има и диджей."
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Apr 09, 2021 1:55 pm

Минавам само да кажа, че партията в неравноделен размер, която спечели второто място в изборите, продължава да се изявява основно със забавни клипчета по собствения си телевизор. Откровено казано цялата тая простотия щеше да бъде наистина забавна, ако на неизбежните избори не ни очакваше някаква патриотична коалиция, която заедно с ГЕРБ ще установи пълно мнозинство и съвсем закономерно ще започне да диктува играта, понеже Бацето ще бъде напълно зависим от тях. Найс. И главата си режа, че тоя път и Черепа ще влезе в парламента. Разбира се това донякъде би представлявало удобство, защото по този начин в тая сграда ще се събере 90% от престъпната маса в страната и направо можем да ги палнем - няма да му е за първи път на това място - но понеже това няма как да стане, просто ще се хвана за главата и ще си наблюдавам с потрес и от първия ред.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Sat Apr 10, 2021 10:10 am

Марфи, разликата на Черепа е че е почнал от нищото и се е занимавал с какво ли не. И двамата му родители са учители, не са му дали златната пръчка в ръцете ей така. За разлика от другите олигарси или какво е олигарх по принцип.
Ето аз също не съм гласувал, но каква е тази злоба по Слави. Да е управлявал досега - еми не, Да е писал закони - също не.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Sat Apr 10, 2021 1:43 pm

Слави няма да управлява, идеята му е да вкара в управлението парашутисти експерти - поне на теория.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests