Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Oct 03, 2014 7:48 pm

АБСУРДИСТАН Е СИЛА !!!!!!!1 :free:
Last edited by Marfa on Mon Dec 08, 2014 4:18 pm, edited 2 times in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 03, 2014 7:55 pm

В интернет всички анкети са горе долу с еднакъв резултат - реформаторски блок и герб.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 03, 2014 8:18 pm

Зелените. РБ не знам колко ще просъществува преди да се разпадне на съставните си части. Иначе те са ми другата опция след Зелените.

Продължавам да не мога да разбера това да не гласуваш за хората, които харесваш, щото... следва няква сложна математика и статистика, извадена от не знам чий гъз. Ако всички гласуваме по съвест, нещата ще изглеждат различно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Oct 03, 2014 8:31 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 03, 2014 9:26 pm

Аз миналите избори не гласувах но тези мисля твърдо да изляза да гласувам за ГЕРБ - обмислено решение и то напълно прагматично. Такава е ситуацията на локално ниво, че града се смята за гербаджийски, работи се и се довършват много реални проекти които БСП и ДПС се опитаха да блокират по чисто политически, наказателни причини. Томислав Дончев като цяло си изпълни обещанията. Плюс това познавам няколко човека от БСП габрово, знам какви ги вършат и нямам никакво желание да ги оставям да си развяват байряка.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Oct 03, 2014 9:37 pm

Други - Движение 21, Татяна Дончева.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Oct 03, 2014 9:40 pm

От както имам право на глас винаги гласувам. Основно за десните партии. Сега ще гласувам за РБ. И ми става тъжно - към момента от 11 участвали в анкетата, 3ма няма да гласуват. А мангалите и БСП зомбитата ще са там под строй. ББЦ купуват гласове на килограм - в Ямбол предлагат по 30 лева, и това на българите.
Замислете се поне малко, преди да идете за гъби...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Oct 03, 2014 9:45 pm

Мани, като каза българи, във Варна тия и ДПС си пазаруват бели български СТУДЕНТИ. Не цигани, не някакви маргинали, студенти. И ония не се свенят да постъпват "мъжки", като гласуват срещу някакви 30-40 лв. И после го декларират. Поне да имаха достатъчно акъл да им вземат парите и после да гласуват за когото решат. Тъпи келеши.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Oct 03, 2014 9:54 pm

Те това е нещо хубаво. >Ще гласувам.<
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Oct 03, 2014 11:23 pm

Няма да гласувам. Основната причина всъщност е, че кашлям кръв, но не е само до това. От каквото съм видял обаче реформаторите ми се струват най-точни.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Oct 04, 2014 12:23 am

Ицо, щеш ли да елаборираш? Моите впечатления от Дончева са противоречиви, at generous best.
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Oct 04, 2014 12:32 am

Тя е един от малкото по-самостоятелно мислещи хора в политиката ни и не цепи басма. В БСП беше един от най-критично настроените хора към нещата и хората, които не й бяха точни. И сега вече не е там.

Ако ще гласувам на тия избори, предпочитам да е за хора, а не за партийни етикетчета. В личен план не я заменям за 20 раданкъневци и 50 мегленакуневици. Всъщност ако не беше в моя МИР, вероятно нямаше да гласувам.

Не че очаквам да влезе в парламента, де. Повечето хора пак ще си гласуват за етикетчетата и народните водачи по стар навик. За големите най-вече. Затова и се хвърлят толкова усилия в изграждането и поддържането им.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sat Oct 04, 2014 1:02 am

Няма да гласувам, и то единствено поради факта, че в Стоук-он-Трент, съм на 60на километра от най-близката секция, а ходенето до там ще ми струва пари, които не мога да си позволя да похарча в момента (шефа ми си изпълни заканата, на 1ви тоя месец и една стотинка не преведе) и живея на кредитна карта. Яд ме е, защото все едно наливам вода в мелницата на Догански, ама какво да се прави...

Иначе, ако имах възможност, бих гласувала за ГЕРБ, защото:
1. предния път, когато гласувах за тях, беше защото обещаха да спрат изборния туризъм по кърджалийско - направиха го, вече няма по 60-100 автобуса, които да кацат у нас по избори
2. Защото РБ сериозно се клатят, на път са да се разпаднат, и съдържат някои елементи, които не одобрявам, казано мекишко.
3. На Зелените си направих труда да им зачета предизборната платформа, и мнението ми е че... ммм, как да кажа, няма много връзка с реалността. Все хубави неща искат, не ще и дума, но никъде и думица няма как всъщност мислят да ги реализират тия неща. Реформи на тоя и оня закон не значи че реформите ще са точно каквито си ги мисля аз, може дамо някоя запетайка да сменят, и ползата от тая промяна да е точно в обратна посока... та така, пак разтягат локуми, но нищо конкретно. Да не говорим, че по някои теми изобщо не съм съгласна.
4. Все пак, ГЕРБ е общо взето предимно европейско ориентирана, за разлика от БСП и ДПС. А РБ не се знае колко дълго ще оцелее, накъде ще замине, при толкоз партийки в една кола. При мисълта червените пак да хванат управлението, направо ми се изправя косата, вземат ли да ни извадят от ЕС, сме живи подарени на Русия...пак...

И две интересни статии в контекста на предстоящите избори:
Типология на гласоподавателя
За електоралната динамика 2013 -2014 и следите от гласодобива

Аз отсега си признавам, че съм нещо като великият комбинатор, с елементи на принципен и информиран гласоподавател, но тия елементи изчезват все повече - у нас отдавна няма идеологии, има само търгаши и откровена корупция...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Oct 04, 2014 9:16 am

1. предния път, когато гласувах за тях, беше защото обещаха да спрат изборния туризъм по кърджалийско - направиха го, вече няма по 60-100 автобуса, които да кацат у нас по избори
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Oct 04, 2014 9:19 am

tigermaster wrote:Няма да гласувам. Основната причина всъщност е, че кашлям кръв, но не е само до това. От каквото съм видял обаче реформаторите ми се струват най-точни.
Как тъй кашляш кръв бе, Тайгъре??? Какво ти е? Лекар, а у?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 2 guests