Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Fri Jun 17, 2022 3:03 pm

Killua wrote:
Fri Jun 17, 2022 10:53 am
А, и тази реч гледах, доста беше силна.
:metal:
The hardest battles are fought in the mind.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Fri Jun 17, 2022 7:21 pm

In related news, ИТН малко като че ли се поразпада, струва ми се. Дано не е wishful thinking от моя страна, пък и важното е какво ще се случи в сряда. Ама да, малко трудно ще мине сега тезата, че Петков и Василев "купуват областни координатори".

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Jun 20, 2022 11:35 am

Понеже следях София Прайд да кажа, че контрашествието на традиционното българско хетеро православно семейство, организирано от несемеен, неженен, бездетен, гей поляк католик и постерите му бяха един път особено това с венеца. :mrgreen:

От друга страна от София Прайд трябва да почнат да канят по-приятно за ухото и окото изпълнители от шуробаджанашката кобила Мила Роберт и това недоразумение Рут Колева, което не знам дали има човек на тоя свят дето да знае една неина песен. :ninja:

Но доста зле говори за Киро, че ходи да се среща с ония 15 лоботомирани фашисти по време на протестите на Вгъзраждане, а не отиде при петнайсетте хиляди на Прайда.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Wed Jun 22, 2022 10:58 pm

Айде честити ни поредни избори есента.

Освен, ако ГЕРБ, ДПС, ИТН и Израждане не се прегърнат сега в името на "националното" спасение.
Пълен ритардистан е територията.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by филмов критик » Fri Jun 24, 2022 6:30 pm

Като чета какво се случва последните дни набързо отрезвявам с реалноста, която винаги съм осъзнавал-всичко е въпрос на интереси.
На всички политици целта е една - да се самооблагодетелстват.Тези които са станали политици по друга причина са или някакви заблудени или са неуспешни политици.Политиката е мръсна работа и ако не си готов да се окаляш по-добре стой далеч.Поне аз така виждам нещата в България.За Запада няма да говоря, тъй-като не съм толкова запознат , но съм сигурен ,че нещата и там са същите , но с една идея по-нормални.Изтока е пълна трагедия.
Народа не е фактор.Той е там да бъде манипулиран да бъде избрано или свалено едно правителство.Ако част от него се облагодетелства благодарение на това трябва да е щастлив.
Моята наивност или надежда за по-добро ме карат да вярвам ,че нещата ще се променят, но релноста винаги ме събужда с мокър парцал.Ей в този порочен кръг винаги се въртя.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Sat Jun 25, 2022 1:42 am

Аз пък напоследък добивам противоположно впечатление. Съдейки по едни мои познати, които последните няколко месеца бяха в изпълнителната власт, добивам впечатление, че има все пак хора, които не мислят само за себе си. Замислям се за мен самия, че мога да имам по-изразена гражданска позиция от това само да се разхождам до урните когато има избори.

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by филмов критик » Sat Jun 25, 2022 11:29 am

Shamajotsi wrote:
Sat Jun 25, 2022 1:42 am
Аз пък напоследък добивам противоположно впечатление. Съдейки по едни мои познати, които последните няколко месеца бяха в изпълнителната власт, добивам впечатление, че има все пак хора, които не мислят само за себе си. Замислям се за мен самия, че мога да имам по-изразена гражданска позиция от това само да се разхождам до урните когато има избори.
Проблема е там, че съдиш по твоите познати.
Ако имаш време и се интересуваш от такива работи вгледай се в цялата картина и ще видиш, че нещата стоят по съвсем различен начин.Средностатистическия човек не разполага с такова.
А това е хубаво , че имаш гражданска позиция
и мнозинството от хора трябва да имат.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Sat Jun 25, 2022 12:28 pm

Проблема, че в българия има компетентни и корумпирани политици (Доган) или наивни полезни идиоти (Христо Иванов), но няма такива които да могат да могат да определят национални интереси и да ги следват.

Интересите на Москва не са интереси на България, както не са и тези Вашингтон, Анкара и Брюксел.

Брюксел подкрепяше Бойко безусловно заради гласовете му в ЕНП ... ако мислите че те ни мислят доброто обмислете отново.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
филмов критик
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Feb 14, 2022 5:49 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by филмов критик » Sat Jun 25, 2022 3:32 pm

The Dragon wrote:
Sat Jun 25, 2022 12:28 pm
Проблема, че в българия има компетентни и корумпирани политици (Доган) или наивни полезни идиоти (Христо Иванов), но няма такива които да могат да могат да определят национални интереси и да ги следват.

Интересите на Москва не са интереси на България, както не са и тези Вашингтон, Анкара и Брюксел.

Брюксел подкрепяше Бойко безусловно заради гласовете му в ЕНП ... ако мислите че те ни мислят доброто обмислете отново.
Напълно съм съгласен с всичко , което казваш.
За съжаление не разполагаме с нищо, с което да защитаваме нашите интереси.Малка
страна сме, имаме слаба икономика и нямаме оръжие.Освен това се намираме на кръстопът и има огромно влияние от други страни върху нашата.
Поради тези причини сме зависими.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Sat Jul 02, 2022 9:45 pm

Ако на някой му се тролят умствено изостанали може да се включи там. :twisted:

https://faktor.bg/bg/articles/novini-ba ... in-kinzhal
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Thu Jul 07, 2022 4:08 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Jul 07, 2022 10:37 pm

@Marfa това е потресаващо. Като се сетя мен за какво ме спря полицай март месец и направо не знам вече.

В същото време ДБ, нищо не научили от целия фейсбук, точно днес всички постват РОСЕНЕЕЕЕЕЕЕЕЕЦ.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Jul 08, 2022 3:24 pm

Ма то е още по-скандално! :dash:
Полицаи от 4-то Районно занесли стълба на Георги Семерджиев, за да влезе в апартамента си след катастрофата
Тва някво обслужване по домовете ли е, кво ли... Днес пък хванали доведения му брат на тоя да шофира с 2,3 промила като изоглавен. Не знам, на етап съм да преосмисля възраженията си спрямо линча.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Jul 19, 2022 10:28 am

Някой по-интелигентен и знаещ от мене може ли да ми обясни какъв е този фурор и шок сред Демократичната Общност ТМ, които са интелигентни хора от големия град с по пет висши и няколко вагона изчетени книги че Радев бил дал мандат на БСП? Как това е изненада за тях, като е очевидно. Не разбирам. Някой да ми обясни защо това е шокиращо?

Още тъпите шегички тип Шоуто на Слави по адрес на Радева, Свиленски и Радев, са ми доста хумор от 2002

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Tue Jul 19, 2022 1:47 pm

Демократичната Общност ТМ е нещо средно между Двуцветко на Пратчет и хората за които има надписи на микровълновата, че не става за сушене на домашни любимци.

По скоро изненадващо е че те изненадват. Добронамерени и интелигентни са, но тотално им липсва приземеност и инстинкти как работи реалността.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 12 guests