Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Mon Nov 15, 2021 11:42 am

Понеже и аз го четох и ми се видя ок, в какво точно отрича реалността (или каква е реалността според теб)?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Mon Nov 15, 2021 12:24 pm

Yan wrote:
Mon Nov 15, 2021 11:02 am
1. ДПС показа голям среден пръст на всички, които си мислеха, че е натикано в ъгъла и с него е свършено. Направиха си мобилизацията и буквално изметоха всички останали на вота в чужбина + изпреварват БСП и вероятно ИТН и стават 3-та сила.
Очакваше се. С Пеевски се наляха още пари, а гениалния ход партията да издигне за кандидат-президент лидера си, който не е с побългарено име, буквално ги изстреля първи, извън България. По-притеснителното за мен е, че нито една политическа формация не успя и, по-лошото, не разбра как да противодейства на това. (Беззъбата простотия от страна на ДБ "нито един глас за Пеевски" в Търново, изобщо не причислявам към нещо адекватно).

И докато Расате, Сидеров, Каракачанов и Жельо Желев се самоубиваха с неадекватни изказвания, дори и спрямо собствените си позиции, голяма част от гласоподавателите се наляха във Възраждане и това се усети още на миналите избори. Костадинов адски прецизно насочи кампанията си към антиваксърите и процентът на Възраждане тепърва ще се увеличава. Подозирам, че след 100% преброяване, ще получат огромен вот от чужбина (от българите, които са против потъпкането на неприкосновеното българско човешко право да си байганстват колкото си искат) и ще се наредят на окончателното 6-то място.

И си прав, при следващи избори електоратът им ще се увеличава. Костадинов е убеден, и има защо, че очаква повече от 5%.

Вчера на пресконференцията на ПП Кирил Петков неадекватно се измъкна от въпроса дали би водил преговори с Възраждане, под претекст че още не било сигурно дали влизат и тогава щял да прецени, а бяха доста над 4% и половина.

Реално т.нар. промяна и опозиция нямат адекватен начин за справяне с олигархическото ДПС и с неадекватността си (най-вече и от страна на Радев) покрай пандемията успяха да отгледат ново по-жесточено антихристче.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Mon Nov 15, 2021 12:29 pm

Апропо Радев си го върна на БСП с ПП. Генералът е доста злопаметен и надали е забравил това публично унижение от преди 5 години:

https://www.flagman.bg/article/109331
Илияна Йотова предупреди Радев: „Сега ще се обърна и към г-н Радев. Няма как да не почувствате, г-н Радев, как трепти във въздуха в тази зала едно огромно доверие, очаквано към Вас. Още днес в тази зала Вие трябва да почувствате и да знаете цената на всеки един глас, който е застанал зад Вас, на всяка една личност. Защото пред себе си имате най-старата партия в България и не само в България, а почти в цяла Европа. Защото тук има достойни хора, които особено през последните години са мачкани, обиждани, гонени само заради това, че са верни на Българската социалистическа партия. И най-малкото движение от Ваша страна срещу тази партия няма да Ви бъде простено.”
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Nov 15, 2021 12:37 pm

@Ghibli Ами пълната липса на интроспективност и рефлексия. Как всичко се дължи все на външни фактори, Радев, ИТН, ПП. Те са прекрасни безгрешни и нямат вина. Били за ваксините твърдо. Друг път. Единствено Симидчиев ш Пейков правиха нещо. Лидерите си мълчаха до почти последния момент.

Фактът, че хора противни дори на твърдия електорат джуджето, Зеленогорски са водачи в няколко листи за сметка на наистина кадърни и харизматични хора. Целия скандал около Цецка Бачкова. Криндж кампанията въртяща се около посланията "Росенец, Пеевски, Сараи". Умопомрачителния криндж с дроновете
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Mon Nov 15, 2021 12:52 pm

Аз оставих да се пооталожат нещата, ама, баце... 25% активност, при обработени 75% трябва да е нов антирекорд.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Mon Nov 15, 2021 12:58 pm

Всъщност, цяла сутрин по бнт Даниел Митов (по същото време Биков бе в бтв, но не го слушах какво е плямпал) блещеше, че те през цялото време не водели политическа битка, а битка срещу Бойко Рашков и всички измислици по адрес на ГЕРБ. Не знам за Баце, но Митов говореше през цялото време за пионката Рашков и гросмайсторът Радев, който на всяка цена трябва да бъде спрян, защото ще завземе България. Биков ясно, че е пърдяни гащи, но ме е яд, когато ерудирани личности като Митов говорят откровени глупости. Ама така е, като бащицата те натиска.

Иначе Баце си плямпаше, че е победил в България (което очеизбождащо не е така :lol: ) и само чужбина можела да го бутне, щот нали сме били знаели навън как се смятали вотовете, но от него е нормално подобно поведение. Журналята му се мазнеха вчера на пресконференцията, за да може да си бръщолеви скечовете и така. Влезне ли обаче като депутат в парламента (а вчера даде подобна идикация) съм напълно убеден, че се готви коалиция с втория мандат между тях, ДПС и Възраждане, плюс някой друг глас от БСП.

Интересно е кога и по какъв начин Карадайъ ще "агитира" гласоподавателите си да ударят едно рамо на Герджиков.


п.п. Христо Иванов изгуби мнимия двубой с Пеевски в Търново. :rofl: Да не кажа и че ДБ там са седми. :hihi: :hihi: :hihi:
Част от прочувственото му слово :facepalm: :
Да, България и Демократична България биха пъртината и сега плащат цената. Това обаче е сладка цена. Да си участвал в сгромолясването на модела от последните години, да си се надявал, да си се страхувал, да си давал всичко от себе си, да си бил на фронтовата линия, всичко това си е струвало, защото вече има пътека. Нека тази пътека стане път и след това - магистрала. Нека всеки свободно да минава по нея.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Mon Nov 15, 2021 1:34 pm

Litz wrote:
Mon Nov 15, 2021 12:37 pm
Фактът, че хора противни дори на твърдия електорат джуджето, Зеленогорски са водачи в няколко листи за сметка на наистина кадърни и харизматични хора. Целия скандал около Цецка Бачкова. Криндж кампанията въртяща се около посланията "Росенец, Пеевски, Сараи". Умопомрачителния криндж с дроновете
:ninja:
Аз доколкото знам*, повечето от тези неща си бяха същите и на предишните избори. Божо коментираше основно спада между сегашните и предишните резултати, а не цялостно защо нямат повече гласове. Така че според мен е прав за това, че новият фактор е ПП. Самите ДБ си караха по същия начин, "Росенец, Пеевски, Сараи" им е основна теза от самото начало.

[*Не ги следя много и нямам представа кого наричаш "джуджето", също така не знам коя е Цецка Бачкова, какъв е скандалът около нея и кога се е случил. За дроновете също не знам какво точно имаш предвид, от Росенец имаше снимки с дронове, но те бяха преди тази кампания? Или за нещо друго става въпрос?]
Last edited by Ghibli on Mon Nov 15, 2021 1:40 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Mon Nov 15, 2021 1:37 pm

Никола Пенев има доста добро попадение във Фейсбук под поста на Божидар:
Божо, не е редно да се рита съотборник паднал на земята и е много рано да се очаква наистина смислен анализ на резултатите. Но този ти пост, други изявления и реакции ме кара да се притеснявам, че ще научите съвсем погрешен урок тука. Не са ви виновни избирателите, не ви е виновен Кирил, не е виновно международното положение. Вие просто имате платформа с две точки: съдебна реформа и дигитализация. Тези две точки не вълнуват достатъчно хора и не докосват дори повърхността на трите големи кризи в България: здравна, икономическа и политическа.

Много се дразните на “хейтърите в социалните мрежи” обаче ние реално искахме просто да отбележим някои очевидни липси с надеждата, че някой ще чуе и ще почнете да излизате от тоя ступор с Росенец, Пеевски, Сараите и прочее.
Посланието на ДБ щеше да върви през 2013-та. През 2021-ва избирателят просто няма да си губи времето да проследява сложната логическа връзка между сбърканата структура на прокуратурата и ниските доходи. Отказахте да говорите на прост език за доходи, за здраве, за образование, всичко свеждате до единия Пеевски и мокрите печати.

ПП не ви откраднаха избирателите, тези избиратели искаха нещо което Кирил под някаква форма им даде, те гласуваха за ДБ по навик и избягаха в първия възможен момент. Имахте една петилетка време да чуете избирателите си, но предпочетохте да се слушате едни други и да задълбавате все по-дълбоко в самозаблудата, че назовавайки мафията по имена давате достатъчно. И съответно отказахте да заемете каквато и да е позиция по ключовите проблеми. “Др Симидчиев е с нас” просто не е ковид политика. “Много се краде затова няма пари” не е решение на ниските доходи. “Пеевски ограби КТБ” не е план за влизане в еврозоната. Стъпка по стъпка ДБ отказваше да създаде някаква политическа визия отвъд “съдебната реформа”. Аз като ваш гласоподавател и активно следящ нещата човек не мога да кажа каква съдебна реформа предлагате отвъд “да махнем Гешев”.

Сега е един добър момент да не търсите никакви оправдания във външни фактори. Проблемът е липсата на физиономия. С малко повече късмет следващите избори няма да са след три месеца и ще имате време да премислите нещата, да създадете политически продукт който може да се конкурира на следващите избори. Но с разходки с Лодки и снимки пред резиденцията на Баце няма да стане
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Mon Nov 15, 2021 1:43 pm

Ми не знам, никога не съм разбирала точно тази критика към ДБ, за мен е очевидна връзката между "съдебна реформа" и "изчистване на мафията от институциите" и всичко останало от типа "повишаване на доходите" и т.н., но явно съм малцинство :roll:

Откъде ще дойде повишаване на доходите в една държава, в която свестен бизнес не може да вирее свободно? Не е ли очевидно, егаси? Каква еврозона, какви пет лева, дайте първо да спрем да плащаме на Русия много по-скъп газ при наличието на алтернативи, например, да спрем да наливаме милиарди на наши хора, да спрем използването на НАП като бухалка, ей такива дребни и невлияещи на доходите неща да решим по-напред.

Да се критикува ДБ за това, че не заявили ясна позиция за ваксинирането и затова загубили гласове пък ми се вижда напълно нелогично, с оглед на това за кое население си говорим.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Nov 15, 2021 2:03 pm

@Ghibli джуджето е невероятно неприятният Атанас Атанасов, а скандалът с Цецка Бачкова е това, че тя е заместник председател на ДСБ, адски харесвана от избирателите, избирана в два парламента, страшно активна, и той лично я маха от листите. Дроновете беше закриващото кампания, ще намеря линк и ще пратя. Голяма излагация.

Иначе за теб, хората в тоя форум и мен връзката съдебна реформа и доходи може да е очевидна, но за адски много хора не е. На места хората нямат аптека, магазин, 2 лева да се усмихнат, за тях цялото това нещо звучи как да го кажа абстрактно и чуждо. Трябва да им го преведеш на прост език. Трябва да спрат да обиждат всички скептици на идиот, селянин, нещастник, простак, защото е доказано, че психологически това не работи. В такъв случай човек се вкопчва във вярванията си. Съжалявам, ако това означава принизяване. Ама някси не върви хипер оялия се Мирчев, да кара хора, които нямат пари за хляб да гласуват за него. Дистанциране от хора като Татяна Кристи, вместо тя да се самоназначи за пи ар също.

Ето го репортажа от селото, мен ми се дорева за тия хора.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Mon Nov 15, 2021 2:06 pm

Именно ситуацията с ваксините и представянето на Възраждане трябва да подсказва, че ДБ си надценяват електората.
На народонаселението трябва да му се говори простичко и с цветни картинки. Без сложни думички и логически конструкции. Може малко чалгичка надъхваща музика за фон...

Но всъщност ние тук пропускаме най-важното събитие от вчера, а то не е че ПП са били или ДБ са се оакали, а че ние докато си бляхме Сърбия отстреля Португалия насред Лисабон и се класира директно за Световното. #КОЙ? е виновен за това и ще подаде ли Роналдо оставка, питам аз?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Mon Nov 15, 2021 2:08 pm

Litz wrote:
Mon Nov 15, 2021 2:03 pm
Трябва да спрат да обиждат всички скептици на идиот, селянин, нещастник, простак, защото е доказано, че психологически това не работи.
Това пък кога са го правили? Иначе мерси за обясненията.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Mon Nov 15, 2021 2:20 pm

"Правосъдие за всеки" с извинение за издигане кандидатурата на Панов и обяснение за срива на кампанията: https://offnews.bg/izbori/pravosadie-za ... 64863.html


п.п. Нинова все още не е подала остава, така че не виждам защо Роналдо да го прави. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Mon Nov 15, 2021 2:43 pm

Междувременно Северозапада се облагородява:

https://www.konkurent.bg/news/163663029 ... ark-snimki

Земи тоя бретцел за 10К
256488674_3064751117094749_4060468105758304823_n_.jpg
256488674_3064751117094749_4060468105758304823_n_.jpg (139.52 KiB) Viewed 949 times
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Mon Nov 15, 2021 2:49 pm

И обратно на изборна тематика:
https://www.segabg.com/hot/category-bul ... -bulgariya

Христо Иванов и ръководството на Да, България подават оставка. До тук единствените дето поемат отговорност за лошите си резултати.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 16 guests