Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Dr. Horrible » Sat Jun 08, 2019 9:01 am

Litz wrote:
Fri Jun 07, 2019 2:14 pm
Шегата настрана, ама аз си говоря щото като бяхме малки баби и дядовци и най-вече лудата сестра на баба ми не обясняваха как аз и сестра ми сме изтънчени дами от центъра на София, трябва да говорим тихо и изтънчено нали, и всички които живеят извън зоната руски, жълтите павета, ндк, са селяни и простаци и глупаци.

И като почнахме да ходим на село и да се срещаме, с деца видяхме, че тва е пълен булшит и почнахме да се говорим както си искаме в знак на протест на тая снобскя идиотия. Аз тогава почнах да храня всички бая грубо и да говоря по тоя начин.

Оня ден, нарекох шефа си пълен психопат и той ми се извини :mrgreen:
:lol: Ох, това е много смешно :lol:

Аз пък винаги съм изпитвал удоволствие да бъда мил и любезен, още от най-ранно детство. Много усмихнато и любезно си поздравявах всички съседи от блока в Перник, които си бяха мръщви или сърдити, но откликваха на моята любезност. Имахме един възрастен съсед, с когото нашите не говореха, защото той от поколения се мразил с баба ми и дядо ми по политически причини, после при разни ремонти и надстройки на блока винаги се бил укривал да не плаща и обяснявал обиди по наш адрес... и съответно по входа се подминаваха. Но аз бях дете, не разбирах напълно тези неща, и затова и него си го поздравявах мило и сърдечно. И веднъж той си беше забивал някакъв пирон в стената и не знам как го е забил, но на нашата стена в хола излезе издутина с размерите на разтворена длан, много грозна, и нашите се ядосваха, но решиха да не се разправят. И аз като го срещнах го поздравих пак мило, но после го попитах "Чичко, ти защо си ни счупил хола?" и той не ме разбра, ама аз му обясних доколкото мога. И същата вечер той звънна на вратата ни и каза "Синът ви ми каза, че съм направил нещо погрешно, дойдох да ви заплатя разходите по ремонта." И нашите му благодариха и го отпратиха, естествено, но бяха много шокирани, че този човек, който от десетилетия не ги поздравява и се стиска за всяка стотинка, е дошъл доброволно да плаща щети. Но аз си знаех, че това е силата на моята доброта! :D

И по нататък в живота си продължих така, щото установих, че тази стратегия най-много ми съответства на характера... Като работих в сферата на услугите винаги ме хвалеха, че съм много усмихнат и любезен с клиентите. Където и да съм учил и работел, колегите винаги са се оплаквали от счетоводството/администрацията, колко били груби и троснати жените, но реално с мен винаги са били много мили и добри! И като съм ги молел любезно, винаги са ми свършвали всичко бързо. В студентските си години едно лято работех в Ikea, бях кредитен консултант, от тея най-дразнещите, които се приближават към теб и те питат искаш ли стоки на изплащане (бях отчаян, не ме съдете, а и напуснах след месец, щото разбрах какви измами правят). И всички ми се чудиха как с някакви груби идиоти съм любезен до степен на циничност. А на мен ми беше забавно! Имаше един клиент, на който като му предложих кредит, той каза "Вие сте от тая банка, нали? Миналия път, като общувах с вас, вие ми показахте Е ТАКА /вдигна един среден пръст/, затова сега на вас ще ви покажа Е ТЕ ТАКА /вдигна два средни пръста и почна да ги размахва/." Аз отговорих усмихнато "Е, благодаря все пак. Приятна разходка из нашия магазин!" и той се опули шокирано срещу мен като треснат, не знаеше на кой свят е.

И извън самохвалството и лиготията ми, наистина мисля, е любезното и кротко държание е най-добрият подход и води до най-позитивни резултати. Преди две седмици, на матурите за дванайсти клас, една учителка щеше да си изяде боя. Тя беше квестор на входа, тоест трябваше да проверява всеки пристигащ дали има служебна бележка с надпис "допуснат" и лична карта и тогава да го пуска да влиза. И по едно време идва някакъв, завършил преди почти десетина години, едър, напомпан, с татуировки и ѝ казва "Аз не съм правил матури и затова нямам диплома, я ме пусни сега да вляза да ги направя." И тя казва "Да те пусна да правиш матури?" и избухва в див смях, а оня почервенява и вдига юмруци. И я пита "Какъв е проблемът, не разбирам?" и тя "Абе как ще те пусна бе, ти чуваш ли се!" и ме вижда, че се приближавам с бързи крачки към тях и казва "Гледай го тоя, иска така да го пусна, да правел матури." И батката, с мораво от бяс лице "Не... разбирам... какъв... е... проблемът." И аз ѝ казах тихо "Я влез вътре" и излязох пред входа и му обясних "Извинете реакцията на колежката, под пара сме всички, защото от министерството са ни затрупали с нормативи кого и как да пускаме в сградата, проверяваме за хиляда документа и толкова сме се побъркали, че вече мисълта да пуснем някого без всичките документи ни води до историчен смях, не е към вас нещо." И човекът се успокои, попита какво му трябва и откъде да го вземе, аз му обясних и той ми благодари и си тръгна.

И така в абсурдистан....
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Sat Jun 08, 2019 9:49 am

Мда, тоя даскалски манталитет и професионално изкривяване да се мислиш за по-виЗша форма на живот и нещо повече от околните е доживотен като гледам колегите. Безумно уморително е по цял ден да си с неориентирани и калпазани, ама това ти е работата. При нас и психолога и медиатора абдикираха и офейкаха, щото 150+ циганета са си орда. Ся канцеларията ми е и своего рода медиаторски кабинет, и се искат железни нерви и търпение, дето не знам още от де ги намирам. Уви, тоя снобизъм надали е само в българското образование, което се мята в забавен каданс предсмъртни мъки, поне що се отнася до професионалното средно. Сега покрай новите изисквания за шофьорски книжки сътворени от болни мозъци на 4 министерства, което беше за 2022 г. ма ей така си го пуснаха предизборно, толкоз лъсна, че Основно образование дефакто няма задължително от поне 20 години (или 3 поколения роми). Сега трябва хората без средно такова да избутат по някакъв 2-ри или 3-ти начин до 10 клас задочната, докато си вземат книжката и пак да заебат. Телефона в канцеларията по цял ден звъни, за да ме питат чичаци "застанали" в 5-ти клас - Мое ли да се направи нещо... В същото време направиха свободните форми на обучение да не се плащат парите на училището въпреки топа документи и труда по насрочване и организиране на сесии, докато не завърши Исус/Асан годината, с което негласно му се гарантира 3-ка, особено в прованса. И така до Вишу ако им дават социални още некви. :facepalm:
Трябваше да го направят това изискване за да можеш да гласуваш, ама нали... Абсурдистан.


BTW, Честит Рожден Ден Марто! Все така Позитивен!
bbbfa13069bf5ad1aaffbcaa2b0319062e2becbb6782ca78a1c915a7a0eeae16.jpg
bbbfa13069bf5ad1aaffbcaa2b0319062e2becbb6782ca78a1c915a7a0eeae16.jpg (81.06 KiB) Viewed 3721 times
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Sat Jun 08, 2019 10:54 am

Xellos wrote:
Fri Jun 07, 2019 7:00 pm
Баси нАучните педагогически постове на Амелия са почти толкова оргазмени колкото интервю на Richard Dawkins при Bill Maher... :heart:
Вярно, водят до преждевременна еякулация. :mrgreen: :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tiffany aching » Sat Jun 08, 2019 3:07 pm

Понякога човек до такава степен е обладан от идеята за непогрешимост, че е забавно, определено.

Никога не греши, знае всичко, компетентен е по всякакви въпроси… многословен, шумен, агресивен. Готов на какво ли не, за да защити собствената си правота, в това число - да уязви достойнството на (‘въображаемия’) опонент. Характерно за подобен тип поведение още е неумението да се признават грешките, неуважението към чуждото мнение и признаването неудобните истини поне насаме, което от своя страна води до (личностно) зацикляне и една купчина нерешени проблеми. При Amelia (и сие) наблюдавам частична проекция, частично изместване и пълно отричане като форма на психологическа защита. Но може и да греша, разбира се.
И в психологията съм чист любител. Аз прибягнах до някакви степени регресия и обръщане срещу себе си. Разбираемо е, после си припомних мотивите изобщо да вляза в подобна полемика и ми стана по-леко. :)

Винаги, винаги през житейският ми път когато съм мислела/въобразявала, че съм права за нещо, че знам всичко/достатъчно и нищо не може да ме учуди, Мирозданието ми е зашивало такъв звучен шамар, че просто не е истина. Трябва тука да изредя всички емотиконки. :lol: Поради тази причина се опитвам да се доверявам не на егото, а на интуицията си и да разпознавам „звука” й. Понякога и тя мълчи, горката, и тогава наистина ми е трудно. :mrgreen:

При което прибягвам до други свои качества, изградени през годините. Та… в конкретния случай, аз не изходих (ха-ха) от позицията на научна непогрешимост (ха-ха), а си позволих допускането, че още много по темата за флуорида не зная.
И предвидих определени реакции.
Целта на разнородните източници бе много различна от това, което те представляват или не (сами по себе си), а именно да се види общото помежду им, т.е. човек да има възможност да синтезира информацията и вземе собственото си решение. Би било лицемерие да търся подобни на посочените от Amelia, тъй като нямам претенции и образование да бъдат разбираеми за мен.
И да – пия изворна вода (с много мъки по логистиката) от извор, на който понякога има хора, споделящи (между другото) колко много тя им е помогнала с различни болежки.
Пък ако се гътна, е, не е болка за умиране. :mrgreen:

Това, което Amelia пропусна да отбележи, заета да противоречи - във всички тези източници се говори много И за концентрацията (спомената първоначално с вълнуващия цитат на Парацелз, който доколкото ми е известно, се е занимавал още с херметизъм и алхимия). Става думи и за отвратителните безчинства покрай флуоризацията, конфликтите на интереси, платените учени и т.н., но това настрана сега. Посочих официален източник, според който в България количествата флуорид в питейната вода се водят „либерални”, флуорид има в големи количества И в минералната вода, в пастите за зъби, както и в някои храни. С което де факто подкрепих казаното по-рано за концентрацията, нямаше нужда да натъртваш.

„Това обаче се случва, КОГАТО ФЛУОРИДНИТЕ КОНЦЕНТРАЦИИ СА СИЛНО ПРЕВИШЕНИ В СРАВНЕНИЕ С ТОВА, КОЕТО СЕ СЧИТА ЗА БЕЗОПАСНА ДОЗА.”

Да, ето защо, за да бъде достатъчно ниска флуоридната концентрация в моя организъм, не пия минерална и чешмяна вода (по възможност) и избягвам продукти за устна хигиена, които го съдържат, пък и храненето ми набавя достатъчно от въпросното вещество.

Посочих вредата, посочих и възможни решения, от мен толкова. Бе сторено в интерес на четящите, а не за да водя спорове до края на света за флуорида, за Бога.

Реакция – „Аз дори няма да си направят труда да кликна на тея линкове - чела съм тея боклуци достатъчно да знам, че там няма нищо стойностно.”

Добре, няма да се (из)насилваме. :ninja: Дано поне всички са разбрали една от причините за кариесите... Стига от цялата тази дискусия да излезе нещо полезно, каквото и да е то, си е струвало. Вече са налице дори микро-оргазми и (преждевременни) еякулации. :lol:

„Нужна ни е някаква там златна среда като опре до концентрации и да, горният и долният лимит често са доста близки, като си говорим за микроелементите нужни за живот, ама се оправяме някак.”

Ще замълча.

... Виж, Amelia, каквото и да правиш, нямам желание и намерение да враждувам с теб. Уважавам те достатъчно, пишеш много хубаво, увлекателно и живописно, наистина. С удоволствие четох твоите разкази около живие-битието в Канада (в началото на темата за Северна Америка), например. „Гаргарата” (както я наричаш) вреди повече на теб самата... имай едно наум, без да ми вярваш. Още повече, че не мога да ти извадя научни данни. :wink: Иначе ме изкефи онова за дозата, може да го имаме предвид. Докато не намалиш нивата „флуорид” в отношението си към мен, спирам всякаква комуникация. Опитът да ме виктимизираш (виртуално, ха-ха) е обречен на неуспех. Старая се да нямам манталитета на жертва, освен това не копнея никак за форумно величие, предизвикателствата ми в реалния живот са достатъчно (и) различни.

Все пак ако чак толкова някой иска да ме постави в категория, chaotic good ме устройва. И смятам да взема напълно сериозно съвета на Amelia, като отдам време и енергия на един куп други неща, които ме чакат да ги приключа. :) Пък кой знае, по-напред във времето, постингите ми могат да стигнат до заветното число 10(0)9. 8-)

Извинявам се, ако не/волно съм засегнала някого… :heart:

P.S.: Честит рожден ден, Dr. Horrible! Желая ти да съхраниш тази своя човечност! :heart:
Last edited by tiffany aching on Sat Jun 08, 2019 3:58 pm, edited 2 times in total.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Sat Jun 08, 2019 3:26 pm

Yan wrote:
Fri Jun 07, 2019 11:59 pm
coldie wrote:
Fri Jun 07, 2019 8:26 pm
Възможно ли е да не се тролим, и да не си защитаваме еди кой си "защото така"? Също и да не се нападаме "защото така"?
Зададе въпрос, аз ти отговорих.

Амелия е един от най-рационалните и здравомислещи хора в този форум. Не винаги съм съгласен с вкусовете и мнението й, но по отношение на неща, за които има научни доказателства - винаги се базира на тях и се обосновава. Както правят мислещите хора.
Ако някаква част от това те обижда, проблемът е в твоя телевизор.
Смях в залата. Нещо го няма защото някой си "здравомислещ" не може да го приеме. На фона на това, че едва ли Амелия се е интересувала в дълбочина от конспирации. Спокойно, аз поне няма да я убеждавам в тяхната реалност. Тя ако иска да си намери истински отговор на въпроса да чете, ако я интересува. Ако иска пък да ни вкара в "правия път" да ни докаже, че всичко това е измишльотина.
Иначе се получава една от характеристиките на троленето - да не се отговаря по същество. Ако изобщо има приведени аргументи, а да се говорят общи или странични неща.
Last edited by coldie on Sat Jun 08, 2019 3:32 pm, edited 1 time in total.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Sat Jun 08, 2019 3:32 pm

Xellos wrote:
Sat Jun 08, 2019 9:49 am
Не става ясно какво точно работиш, но аз съм работил към МТСП и не е толкова зле. Разправяш се с цигани, но ти си шефа, и то в офиса. Не си на терен или много рядко където да се сблъскаш челно с братята.
Last edited by coldie on Sat Jun 08, 2019 3:41 pm, edited 1 time in total.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Sat Jun 08, 2019 3:39 pm

tiffany aching wrote:
Sat Jun 08, 2019 3:07 pm
Понякога човек до такава степен е обладан от идеята за непогрешимост, че е забавно, определено.

Никога не греши, знае всичко, компетентен е по всякакви въпроси… многословен, шумен, агресивен. Готов на какво ли не, за да защити собствената си правота, в това число - да уязви достойнството на (‘въображаемия’) опонент. Характерно за подобен тип поведение още е неумението да се признават грешките, неуважението към чуждото мнение и признаването неудобните истини поне насаме, което от своя страна води до (личностно) зацикляне и една купчина нерешени проблеми. При Amelia (и сие) наблюдавам частична проекция, частично изместване и пълно отричане като форма на психологическа защита. Но може и да греша, разбира се.
И в психологията съм чист любител. Аз прибягнах до някакви степени регресия и обръщане срещу себе си. Разбираемо е, после си припомних мотивите изобщо да вляза в подобна полемика и ми стана по-леко. :)
Като цяло май всеки си мисли, че знае повече от другия. Това ни е национална черта. Отсртани погледнато на Амелия не и прилича да се газира и да се държи надменно. Но аз имам опит с някои ръководни фактори в този форум от не толкова близкото минало. И да, те си имат сериозно самочувствие и много често са се държали като последна инстанции. Не е трудно човек да се самозабрави когато е на позиция, дали в живота дали тук просто като форум където евентуално е някакъв шеф. Опиянението от властта под каквато и да е форма като че ли също ни е национална черта. от психологическа гледна точка е разбираемо някак си, макар че и за мен не е нормално и като изключим моментите в които не сме на кеф, или пък сме сръбнали и все такива ситуации които ни карат да действаме не като себе си в крайна сметка не може да стане дискусия, когато остреща са твърдо предубедени. Ако изобщо някой има нужда от дискусия. А пък недай си да засегнеш някого с нещо. Особено някой който се има за всезнаеш, просто полудява вътрешно, такива са ми впечатленията като цяло и въобще.
Много е кофти и онлайн положението в България, никъде не може да стане свестен разговор, а се очаква поне в такива малки форумчета да се получава. Но има и друго, принципно щом се заговори за политика е напълно нормално да прехвърчат искри, което също не разбирам, тъй като за мен всички са от един дол дренки.
Last edited by coldie on Sat Jun 08, 2019 3:57 pm, edited 1 time in total.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Sat Jun 08, 2019 3:56 pm

@Dr. Horrible Това ми припомни нещо, което ми се случи преди няколко години, докато още работих из телевизиите. Споменавал съм го и преди, бях ефирен оператор - бая неблагодарно нещо, доколкото от мен се изискваше да познавам работата на почти всички останали поне малко и да знам как се правят неща, които, принципно, не са мое задължение - примерно пускането на надписи на екрана. Та, някаква бая напечена глупост върви на живо, вече не помня каква, и ефирният редактор стои до мен, дава акъл кое как да пускам и в един момент ми казва да пусна еди-кой-си надпис. Пускам го. Две секунди по-късно на служебния телефон ми звъни един екземпляр, който си мисли, че ми е шеф, и почва: "Сменяй надписа веднага, че ще те уволня на секундата, чуваш ли?" Усмихвам му се по телефона (това се чува, бтв) и казвам, че ще сменя надписа. Сменям го с каквото ми е казал. След още две секунди идва поредната редакторка да ми обясни, че новият надпис е грешен и да го сменя, че иначе ще има последствия. При което, както до момента съм бил усмихнат и спокоен, аз просто експлодирам: "Аз тоя надпис го пуснах по заповед на оня! Хайде решавайте вече какво искате, че ми писна да ме заплашват и да ми говорят глупости насреща!" Редакторката избяга от апаратната, техничарите наоколо, които изобщо не ме бяха виждали такъв до момента (и не ме видяха такъв никога повече) и ме знаеха като един от малкото, които не си изпускат нервите на работа, ме гледаха със зяпнала уста, а аз се кротнах мигновено, спрях надписа и съвсем спокойно казах на ефирния редактор да се уточни с когото трябва там какъв да е и после да ми каже. После даже ми се извиниха хората за неадекватните инструкции.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Sat Jun 08, 2019 7:17 pm

tigermaster wrote:
Sat Jun 08, 2019 3:56 pm
@Dr. Horrible Това ми припомни нещо, което ми се случи преди няколко години, докато още работих из телевизиите. Споменавал съм го и преди, бях ефирен оператор - бая неблагодарно нещо, доколкото от мен се изискваше да познавам работата на почти всички останали поне малко и да знам как се правят неща, които, принципно, не са мое задължение - примерно пускането на надписи на екрана. Та, някаква бая напечена глупост върви на живо, вече не помня каква, и ефирният редактор стои до мен, дава акъл кое как да пускам и в един момент ми казва да пусна еди-кой-си надпис. Пускам го. Две секунди по-късно на служебния телефон ми звъни един екземпляр, който си мисли, че ми е шеф, и почва: "Сменяй надписа веднага, че ще те уволня на секундата, чуваш ли?" Усмихвам му се по телефона (това се чува, бтв) и казвам, че ще сменя надписа. Сменям го с каквото ми е казал. След още две секунди идва поредната редакторка да ми обясни, че новият надпис е грешен и да го сменя, че иначе ще има последствия. При което, както до момента съм бил усмихнат и спокоен, аз просто експлодирам: "Аз тоя надпис го пуснах по заповед на оня! Хайде решавайте вече какво искате, че ми писна да ме заплашват и да ми говорят глупости насреща!" Редакторката избяга от апаратната, техничарите наоколо, които изобщо не ме бяха виждали такъв до момента (и не ме видяха такъв никога повече) и ме знаеха като един от малкото, които не си изпускат нервите на работа, ме гледаха със зяпнала уста, а аз се кротнах мигновено, спрях надписа и съвсем спокойно казах на ефирния редактор да се уточни с когото трябва там какъв да е и после да ми каже. После даже ми се извиниха хората за неадекватните инструкции.
Асене.. :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Dr. Horrible » Sun Jun 09, 2019 11:58 am

Благодаря за честитките! :heart:

Image
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Tue Jun 11, 2019 4:02 am

tiffany aching wrote:
Sat Jun 08, 2019 3:07 pm
Целта на разнородните източници бе много различна от това, което те представляват или не (сами по себе си), а именно да се види общото помежду им, т.е. човек да има възможност да синтезира информацията и вземе собственото си решение. Би било лицемерие да търся подобни на посочените от Amelia, тъй като нямам претенции и образование да бъдат разбираеми за мен.
И да – пия изворна вода (с много мъки по логистиката) от извор, на който понякога има хора, споделящи (между другото) колко много тя им е помогнала с различни болежки.
Пък ако се гътна, е, не е болка за умиране. :mrgreen:
Няма лошо в ползването на разнородни източници, стига в тях да не се пишат откровени лъжи. Щото виждаме всички тука каква точно информация може да се синтезира от скапани източници, когато не си чел от нескапаните. И съм сигурна, че допреди да ти излая тука, че си ми напускала боклуци, си си мислела, че това са добри и адекватни източници и си ги ползвала за формулиране на собственото си мнение. Надявам се завбъдеще да си малко по-критична към това, което четеш или поне към това, което ни пускаш тук. Научните статии могат да бъдат разбрани от всеки човек в някаква степен - ако специализираните детайли и методологията са ти непонятни, можеш поне да прочетеш интродукцията и заключенията - там езикът е достъпен и в прав текст се обясняват основните открития. Абстрактите на статиите понякога дават кратко обяснение на основните им findings на доста разбираем език и са достъпни за четене от всички, дори когато цялата статия е зад paywall. Мога да те уверя, че ако спреш да цитираш съмнителни сайтчета и рандъм самиздат книжлета с конспирации и вместо това си вадиш инфото от учебници и научни статии, вероятността да изтърсиш нещо невярно и да те дъвчат по форумите намалява значително дори и ако не си разбрала абсолютно всяка дума в статията. Оттам остава основно да проявяваш някаква логическа консистентност. Примерно, не виждам логика в това човек да е притеснен от "либералните" нива на флуорида във водата от чешмата и в опита си да избяга от това познато зло, да ходи да пие вода от извор, за която си няма абсолютно никаква представа кво съдържа и дали се подчинява на държавните стандарти за безопасност (щото дори в насрана държава като нашата все пак има някви стандарти и хора, които ги създават и следят), понеже някви рандъмляци пред чучура са му разправяли лични анекдоти за това колко добре им действала тая вода. Това че водата идва от извор не я прави автоматично годна за пиене и безопасна за продължителна употреба. Ако НАИСТИНА ти дреме за качествата и химичния състав на водата, която пиеш, може да пратиш няколко проби за анализ на някоя лаборатория, дето се занимава с това - виж там сайтовете на Софийска вода, ако си от София или ХЕИ и РИОСВ. Сигурна съм, че те могат да ти измерят нивата на флуорида и тогава ще можеш да вземеш добре информирано решение какво и откъде да пиеш. Струва бая пари, ама е от онея неща, дето спасяват живот, та може да се разберете с чучурните другарчета и да съберете някаква сума по либертариански и да субсидирате това изследване. Това в случай, че наистина те вълнува какви нива от какъв химикал пиеш, ма що ли ми се струва, че всъщност не е това проблемът?

Ето тук една брошура от Софийска вода, която показва концентрацията на флуорид във водата, дето си идва по столичните водопроводи:
https://www.sofiyskavoda.bg/SVDocuments ... uality.pdf
Флуоридът е в съвсем приемливи концентрации, признати за безопасни в Северна Америка, въпреки "либералните" български стандарти. Просто такава си е водата на София.

Това тук показва какви пари струват изследванията на водни проби (такива рутинно се правят от хора с кладенец) и освен това показва редица други ужасяващи неща, дето могат да се намерят във водата, която пием, щото флуоридите въпреки всичко изписано по Natural News за тях си остават бая безобиден химикал в нашите части на света:
https://www.sofiyskavoda.bg/SVDocuments ... ist_6A.pdf

Между другото, с риск да те ужася и да те откажа от водата завинаги, отсега ти казвам, че ако направиш лабораторен анализ на водата, която пиеш, със сигурност ще намериш някви количества от всичките тея неща в списъка, щото от всичките има по някоя друга молекула (или клетка). И всичко е игра на концентрации и допустими лимити. Ето какво например имаме във водата в Калгари:
https://www.calgary.ca/UEP/Water/Docume ... y-2018.pdf

Имаме и цианид, и нитрати, и живак, и кадмий, и уран даже. И алфа и бета радиоактивност. И ешерихия коли. И разни органични вещества, пред които живакът ми се вижда като по-добрата оферта. Ако някой антиваксер прочете тоя списък, както чете инсъртите на ваксините, вероятно мозъкът му ще имплодира от шока. Това всичкото го има и по изворните води, щото те си имат тяхната си съвсем естествена химия, а ние непрекъснато им добавяме неестествена с индустриите си. Има го във всички води, които не са преминали сложна и скъпоструваща индустриална обработка, която да успее да премахне и тея малки количества замърсители (от там, следва резонния въпрос хомеопатите разтвор на какво точни ви продават - кой от всичките тея разтворени гадости е запомнил разтворителят в крайна сметка?). Домашните филтри са глупости на търкалета и не могат да се справят с това, а даже напротив - може да ти натресат още повече бактерии във водата. Преваряване и дестилация не премахват всичко. Дори с reverse osmosis, йонообменни смоли, електролизи и ненам си кво си още, не можеш да махнеш всичко което не е H2O от водата и да я задържиш чиста достатъчно дълго време. В мига, в който я изложиш на въздух, ще поеме разни неща от него. Минавайки по тръбите, ще поеме, В пластмасовата буилка ще поеме, включително от пластмасата. Това е реалността. Честно казано, най-доброто, което можеш да направиш в западните цивилизации (минус САЩ, където 1/3-а от населението няма достъп до безопасна вода) е да си пиеш водата от чешмата, която поне подлежи на някакъв контрол на качеството. Освен ако тръбите ти не са ужасно скапани.

С това приключвам и аз темата, че си загубих достатъчно от безценното време с тези глупости.

ПП. ЧРД на патерица, Марто! Да си здрав и много щастлив и дано да ти направят още Марвели догодина и да не ги канселират!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Wed Jun 12, 2019 9:57 am

Братушките ще ме убият. :roll: Не стига, че вече са заснели техен "исторически-коректен" сериал за Чернобил, който ще пуснат есента, а преди това ще пуснат и документален филм, както точно били станали нещата: https://www.ploshtadslaveikov.com/otgov ... chernobil/
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by alshu » Wed Jun 12, 2019 10:44 am

penzata wrote:
Wed Jun 12, 2019 9:57 am
Братушките ще ме убият. :roll: Не стига, че вече са заснели техен "исторически-коректен" сериал за Чернобил, който ще пуснат есента, а преди това ще пуснат и документален филм, както точно били станали нещата: https://www.ploshtadslaveikov.com/otgov ... chernobil/
Този журналист леко изкривява фактологията - не, не смятат че истината е, как "американски шпионин-диверсант" и предизвикал авариата...по-скоро пичът вярва на някаква по-жълта преса или дебилни изказвания на политици от типа на Жириновски.

Игралният сериал, ще си е чиста [по-патриотична] фикция и между другото съвсем характерен за телевизията, която го произвежда - НТВ. Това го знам, защото майка ми следи нещо наречено "Морские дьяволы" пак тяхно дело и е пълен с лоши англоезични агенти и провокатори.

Че подобно хиперболизирани глупости са модерни там може да се види и от блокбъстера Т-34.

Проблемът е на две места:
- Завистта, че някой друг експлоатира събитието (и логично не го трактова в тяхна полза).
- Ма наистина е нагло да се прави такова несериозно заглавие, като предстоящото по НТВ, по такава сериозна и все още актуална тема.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Wed Jun 12, 2019 11:49 am

Аз думите на журналиста ги приех по-скоро като сарказъм, а не като фактология, защото са абсурдни.

Смешното ми бе предстоящата трактовка от страна на братушките - ако толкова искаха да направят подобно нещо, имаха 33 години, ама, сега, нали американската версия накърнява патриотизма им и дай и ние да направим сериал, а не просто да наведем глава и помълчим, и да не превръщаме трагедията в средство да си почешаме шовинизЪма.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by alshu » Wed Jun 12, 2019 12:18 pm

penzata wrote:
Wed Jun 12, 2019 11:49 am
Аз думите на журналиста ги приех по-скоро като сарказъм, а не като фактология, защото са абсурдни.
Не, не е сарказъм, а и почва да вади темата за пренаписването на историята, което е факт, но се случва по други начини.
penzata wrote:
Wed Jun 12, 2019 11:49 am
Смешното ми бе предстоящата трактовка от страна на братушките - ако толкова искаха да направят подобно нещо, имаха 33 години
Гледал съм няколко техни документални филма по темата. Тези от края на 90-те говорят за управленчески причини довели до аварията и провалите при неутрализирането и.
Та както споменах - съвременна фикция по темата е идиотщина и намирисва точно на Холивуд, дето им е толкова хем омразен, хем обичан. Явно такива са времената.
penzata wrote:
Wed Jun 12, 2019 11:49 am
сега, нали американската версия накърнява патриотизма им и дай и ние да направим сериал, а не просто да наведем глава и помълчим, и да не превръщаме трагедията в средство да си почешаме шовинизЪма.
- Мисля, че въпросният проект е започнал от криворазбрана предварителна информация за сериала на HBO.
- Вече споменах, че има някаква мода силно да се фикционализира и хиперболизира миналото...аз се опарих с едни филми по реални събития от космическата им програма: единственото, което ми беше любопитно в кино каталога им. Още по-досадното е, че дори кино сценаристите им сега пишат в някакъв ТВ сапунджийски формат и 80% от всичко е скучна руска битова драма.

ПП
Може и да греша де, все пак това е моя изкривена гладна точка, но нашият журналист реагира съвсем по абсурдистански. :lol:
Last edited by alshu on Wed Jun 12, 2019 1:10 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests