Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Sun Oct 05, 2014 9:55 am

Amelia wrote:... Щото аз имам сходни желания с поне две от партиите в анкетата.
аз лично сходни желания и идеи мога да извадя с всяка партия. от някои повече, от други по-малко. някои имат капацитета да свършат тези пожелания, някои имат хъса да работят за целите си. но няма такива, които да вървят в една посока целенасочено от години (изключая зелените, но те са доста тясноспециализирани :), а и не съм съгласен особено с тях), да са се похвалили с добре свършена работа.
нали, няма да изброявам фаловете и провалите, не искам да гласувам просто за „по-малкото зло“. няма лява или дясна политика, няма никаква политика, само бизнес интереси, които се управляват на държавно ниво.
п.п. всъщност, след всичкото мрънкане, ще отида да гласувам...
п.п.п. вероятно пак няма да имаме стабилно правителство и ще гласуваме отново скоро... не, че нещо би се променило до тогава...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 05, 2014 9:58 am

Ице, не си спомням да си подписвал обществен договор за ползване на форума :mrgreen: в тоя ред на мисли като всеки демиург мне е дадена свише възможността да се депресирам от творението си и да го закрия!

Призовавам те винаги да гледаш малко по-културологично и по-малко политфилософски на ситуацията, за по-добро прекараване на земното ни време :heart:

Инак си прав - даже не помня кой е тоя герб-приятел, вероятно съм скъсал с него независимо от заканите си, а просто защото не сме намирали нищо полезно, красиво и съществено един у другиго :mrgreen:
This is it. Ground zero.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Oct 05, 2014 11:55 am

Amelia wrote:Амикае, дълбоко те касае кой е на власт, дори когато си мислиш, че не ползваш кой знае какво от ресурсите на държавата. Всъщност това дали ходиш на фитнес и колко общуваш с приятелите си няма нищо общо с това, за което се ходи на избори.

И бтв би ли ми обяснил за какво трябва да се бори една партия, за да прецениш, че те представлява? Опиши ми идеалната за теб партия, плз, че не мога да си я представя нещо. Щото аз имам сходни желания с поне две от партиите в анкетата.
За много хора моите виждания са радикални, но аз не мисля така. Просто съм "око за око" тип човек. Според мен българия има нужда от по-тоталитарно управление, което наистина да иска да постигне промяна. Убийства, изтребление и геноцид над гадовете, които са плъзнали в държавата. Както комунягите са трепали наред интелектуалците на България, така трябва да се случи обратното, трябва да се изтрепят говедата и тогава ще сме по-добре.

За такава "партия" бих гласувал. :lol:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 05, 2014 12:01 pm

Аз пък искам Брюксел да ни наложи политически борд, ама от Брюксел не щат, гадовете му с гадове енпереалестически!!!!!! :x
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Sun Oct 05, 2014 1:18 pm

Не трябваше ли тези от Дневник да почакат до 19:00? https://www.facebook.com/dnevnik/photos ... =1&theater

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Oct 05, 2014 2:00 pm

passer-by:
1. Пасъре, по-добре от всички знам, че ГЕРБ е финансово ориентирана - допреди седмица работех за фирма, която по тая линия си осигуряваше поръчките, срещу 30% от оборота, заделяни за партията. Но поне сега-засега изглеждат европейски финансово ориентирани, което на фона на цялата блъвоч от последните години си е по-малкият минус.
2. След случилото се през последните години, получавам пристъпи на бяс при ВСЯКО споменаване на БСП - те са отявлено продажни, и то руско-продажни. И не смятай че ако се докопат пак до власт, няма да ни докарат втора украинска криза, само че тука. Е, брожения може и да има, ама като имаше брожения през последната една година и кво? 4 месеца живях на Раковска, до бул. Дондуков - всеки ден подминавах тежковъоръжени сили, по 2-3 пъти в седмицата ми искаха документите за проверка, при това да не ти казвам какъв беше тона ако посмея да възразя или да поискам от ченгето да се идентифицира: "не се прави на отворена, да не идеш в участъка за идентификация" (това леко редактирано от по-нецензурните части). Обяснявай ми ти че броженията ще свършат работа. Да не говорим колко хора, които вече са вдигнали ръце след всичко това, са хванали багажчето и са се изнесли и тепърва ще се изнасят към чужбина (като мен) - в България вече просто няма критична маса, способна да спре мизерниците горе. Всичко, което е останало, са овце.

А колкото до това, че ГЕРБ нямат интерес да намаляват вота на ДПС, предпочитам едно самостоятелно управление на тия моженици начело с бате Бойко, отколкото коалиция на който и да е управляващ с ДПС. Поради това и бих се вдигнала да гласувам за ГЕРБ, ако имах парите да се разходя до Честър или Манчестър - просто на фона на всичката сволоч в момента ГЕРБ ми се виждат най-малко зло, за пореден път. А и, както си признах прежде, аз съм избирателят-комбинатор, та все смятам и изчислявам :)

Roland, преди да замина ходих да питам във външно как става глаасуването зад граница - казаха че просто отиваш до секцията, попълваш декларация че няма да гласуваш другаде, и си влизаш като пич в тъмната стаичка без никакви проблеми

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 05, 2014 2:04 pm

От атака ми раздадоха диплянка според която facebook искат да изкупят българската земя :lol:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 05, 2014 2:47 pm

Дишам дълбоко. Бате Бойко.

Значи, мило девойче, гласуваш за Бате Бойко, защото само той спрял етническия вот. На факта, че бате ти Бойко никакъв етнически вот не е спрял, ти отговаряш, че просто си искаш Бате Бойко.

Честно казано, ти си средноаритметичният представител на електората на Бате Бойко. Утехата ми е, че си по-млада от мен и със сигурност по-дълги години ще се наслаждаваш на последиците от избора си, но за съжаление няма да си в състояние да оцениш ситуацията по ред причини, които няма да изтъкна, за да не те засегна. Няма защо.

Добре, че ги нямаш парите да се поразходиш до Манчестър или където там беше, но то не е голяма утеха на фона на братята и сестрите ти по разум, които просто могат да скокнат до съседната секция и да поправят тази вселенска несправедливост.

"Гласувам за моята партия и за добри отношения с Русия"
Бати Бойко
Агу
Last edited by Marfa on Sun Oct 05, 2014 2:58 pm, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Oct 05, 2014 2:57 pm

Марфе, а според теб коя е правилната партия? Питам така просто, нали съм несведуща...

Добавено:
Пресметни си сам резултатите от Парламентарни избори 2014 - статия на Биволъ.
Програма за пресмятане на крайните резултати от изборите с отворен код на Javascript, работеща в браузърите IE10+, Firefox 20+, Chrome 23+, Opera 12.10+, Safari 5.1+.

Програмата обработва изборните резултати съгласно методиката на ЦИК точно като софтуера използван от фирмата "Информационно обслужване". Фирмата беше избрана от ЦИК за компютърна обработка на резултатите от Избори 2013 г. и Избори 2014 г.

Офертата на фирма "Информационно обслужване" през 2013 беше единствената и възлизаше на 1 687 896 лева с ДДС.

След като ЦИК категорически отказа да публикува изходния код за тази компютърна обработка с несъстоятелния и комичен аргумент, че някой може да фалшифицира изборите, Биволъ се обърна към специалисти математици и програмисти сред българите в чужбина, които буквално за няколко дни написаха тази не особено сложна програма.

Освен това програмата демонстрира бъговете заложени в методиката приета от ЦИК, която е математически неиздържана и позволява да се манипулират изборните резултати на ниво персонификация на мандатите.

Най-просто казано, ако за един мандат на малка партия се конкурират един "сговорчив" и един "несговорчив" депутат, ЦИК може да реши да влезе "сговорчивия", а "несговорчивият", дори да е лидер на партия, да остане извън парламента.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 4:17 pm

Аз пък хващам бяс при споменаването на почти всички партии. Не знам коя е правилната партия (нито пък съм Марфа, нали) но баси и ни е кратка паметта. Преди по-малко от 2 години, Боко и сие бяха докарали държавата дотам, хората да се самозапалват по улиците, а сега го връщат, моля ти се, на бял кон едва ли не, да управлява с ДПС, и разните им там шизофренични сателити на които мястото им е не в парламента, а в съответните психиатрични отделения.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 05, 2014 4:45 pm

Напротив те и на миналите парламентарни след оставката пак гласуваха за герб същия брой.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 05, 2014 5:00 pm

Много хора не възприемат ГЕРБ като пълен институционален и морален провал, а като едва ли не свалени от власт с машинации - и няма разговори в Банкя, няма Мишо бирата, няма присъди на Цветанов, дето могат да променят тази нагласа.

Донякъде роля за това играе като че ли фактът, че #коевските медии бяха съсредоточени да хранят протестърите последната година, вместо да чернят Бойко и резултата е налице. Все пак в България все още вестниците, тв-то и парите определят основната тежест на вота и ако не беше протестът, иначе щеше да е вече политическият ландщафт с ГЕРБ в миманса, ама инак се стекоха нещата.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 05, 2014 6:21 pm

По данни от ЦИК току-що:

Бурса 24000 гласували, Измир 17000 гласували.
Чикаго 80 гласували.

Е ми...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 05, 2014 6:37 pm

Старите комуняги бяха по-зле и се опитаха да спрат вече почнати проекти.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Oct 05, 2014 8:32 pm

http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%B7%D0% ... 98891.html

:facepalm: :facepalm:
Лидерът на ГЕРБ беше категоричен, че "с ДПС няма да работим заедно".

На въпрос дали решението му е твърдо той отговори: "Аз меко ли говоря? Ако да, съжалявам, такова е наречието в Банкя".

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests