Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Thu Jun 06, 2019 1:27 pm

трубадур wrote:
Thu Jun 06, 2019 1:11 pm
do I wanna know? :mrgreen:
Особено съдържателната тема:
https://www.shadowdance.info/forum/view ... =12&t=2507
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Thu Jun 06, 2019 1:53 pm

Леле @Moridin, всеки втори пост е твой. :д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jun 06, 2019 1:56 pm

тилдиар нещо ала бала, тва са 16 страници все пак, ма от друга страна не мисля, че ме и касае толкова де, въджайна фтв съм един вид



User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jun 06, 2019 2:13 pm

Темата е култ бе, ше зема да си я запазя за черни дни, фенкс тайгър

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Thu Jun 06, 2019 2:56 pm

Опитах се да прочета темата, но е яко в джаза - на четвъртата страница и у кофата. :mrgreen:

Само на строителен обект можеш да видиш (хубавото) от една страна - арматурист да мете водата от плочата и да си свирука Ла Вие ен Роуз на Пиаф :heart: и от друга - да се сбият двама чиляци и после 40мин. да се обясняват като ученички, че единия го бил нарекъл мангал, ама другият го бил псовал на майка и други такива смислени оправдания. Чудна работна среда.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Thu Jun 06, 2019 10:04 pm

Пичеве, тримата мускетари са всъщност 4ма, ако броим Д'Артанян... Та треа ви четвърти чиляк, ама аз лично не виждам никакъв потенциал за шипинг между тея тримата и който и да е друг от форума... То и @alshu по-скоро го шипвам със себе си, баси...

@Xellos , фак оф, чухуалас фор лайф!!! Онова с дребните буквички ше се направя, че не съм го видяла. :lol:

Image

@Killua, душа, ако беше толкова лесно и забавно да се пишат задълбочени материали за списанието, колкото е да се сере върху антинаучни глупости и теории на конспирацията, всички щяхме все това да правим... Карай се на вдъхновението - мен постоянният обстрел с псевдонаука ме вдъхновява само за писане на простотии в общи линии.


tiffany aching wrote:
Thu Jun 06, 2019 9:09 am
И всеки мислещ човек може най-малкото да си зададе елементарния потребителски въпрос защо на една вода за плакнене на уста, съдържаща въпросното вещество, пише да не се поглъща, а на друга, в която то не присъства, липсва подобно предупреждение?
Факт. И 3 стотни по-късно мислещият човек, ако не е нанкал в часовете по химия в даскало, ще си отговори сам, че разликата в етикетирането на въпросните течности се дължи на разлика в концентрациите на флуоридните йони, които определят разлика в начина на приложение (гълтане вс. плюене, пън сомуот интендед). И след това ще иде да прави нещо по-полезно за себе си и обществото ни с времето си. А ако мислещият човек е прочел и някоя друга енциклопедия или реферат, ще знае, че флуоридни йони по принцип си има във водата, освен ако не са я обработвали така че да ги махнат, само че заради ниските им концентрации няма смисъл да се слагат на етикета. Както няма смисъл да се слагат на етикета още цял билюк други химикали, дето си съществуват натурално във водата и дето ще ви изправят/накъдрят косата, ако им прочетете именцето някъде, защото всичките звучат много страшно, особено ако си нямаш хал хабер от химия. По същия тоя начин антиваксърите откачат от ужас заради "тежките метали" във ваксините и квото там чинно са им написали в инсъртите (а те там пишат и неща с пренебрежими концентрации, щото регулационните изисквания за етикетиране на медикаменти са много по-стриктни от тези на хранителните вещества и добавките). Резултатът го виждаме всичките и ще става все по-зле. И тук се пенявя за флуорида не щото некво лелче се е объркало в нета, а щото количеството объркани лелчета в западната ни цивилизация, дето си е надвила на масрафа до такава степен, че може да си позволи да почне да съсипва практики на здравеопазването ни, дето ни държат живи, се множи и става причина на разни места да се спре допълнителното флуориране на питейната вода. В Калгари го спряха преди години, а сега се дискутира дали да не почне пак като изведнъж скочи количеството на кариесите в детските зъби.

И понеже осъзнавам, че сухите научни факти и концепции от енциклопедии и реферати са по-трудно смилаеми от книжки с вълнуващи биографии и секси крилати фрази, турям тук един лаф по темата, който се приписва на Парацелз:

"The dose makes the poison."

На български ще го срещнете често като: "Не трови отровата, а дозата."
По-дългата му версия е: "Всички вещества са отровни. Няма такива, които не са. Само дозата разграничава отровата от лекарството."
Ще добавя, че не само за лекарства важи това, а за ВСИЧКИ ВЕЩЕСТВА ВЪОБЩЕ ИЗОБЩО, КОИТО ВЛИЗАТ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН В ОРГАНИЗМА НИ. Можеш много лесно да се самоубиеш, ако поемеш достатъчно количество захар или готварска сол. Или вода.

Kонцентрация - елементарна концепция от химията, която нито антиваксерите, нито тея против флуорида, нито тея против глобалното затопляне, нито тея с хомеопатията разбират. Феновете на разсъжденията в тоя ред на мисли трябва да поразсъждават малко и над това какви точно разсъждения могат да се направят от хора, които не знаят елементарни неща, като концепцията за концентрация, например. То си е нужна някаква елементарна база от познания в областта на точните науки, за да разсъждаваш наистина, а не просто да претакаш глупостите, дето си чел по разни книжки и сайтчета, които не са минали абсолютно никаква проверка на информацията в тях. Само с четене на етикети също не става тая работа.

ПП. Тея, дето четат "реферати", по принцип знаят, че в тях се съдържат разсъждения, изводи и какво ли още не, отвъд сухото излагане на цифри и графики.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by alshu » Thu Jun 06, 2019 10:51 pm

Хора, хора, я се успокойте!
Някакво по-странно е тук дори за локалните стандарти.

Имам чувството, че понякога забравяте заглавието на темата...да, точно така, всичко е абсурдно у нас...и в следствие вътре в нас (дори за измъкналите се по терлици).
Вие тук се опитвате да го обясните, да откриете проблемите, да ги премахнете, да въведете ред.
Непосилна и излишна задача. Тук има нужда от гении с chaotic good или chaotic evil alignment...и не че те ще оправят работите, а просто ще могат да се възползват (там нещо за мътната вода и риболова). За вас не знам, но аз не съм такъв (ако не друго не съм гений).

Та просто ги регистрирайте тези абсурди, вкарайте ги в механизмите си за избягване и компенсиране и си гледайте кефа...аз примерно в момента съм си надул в слушалките епична оркестрова музика (от OST-то на RE 6) и си се чувствам нормално.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Thu Jun 06, 2019 11:10 pm

Така е, недостигът на кадри е повсеместен! Ще ги разкараме тия постове из прането скоро, малко спам са не вреди.
Хех, човек трее изпадне до баси дъното за да му цитират пост из тоя форум, но пък е разтоварващо :).
Хахахаха, звучиш като Танос с това за псенцето :mrgreen:
Slayers-Amelia2.jpg
Slayers-Amelia2.jpg (33.16 KiB) Viewed 2676 times

Иначе ако трябва да сме прилежни за темата за Абсурдистана, всяка шибана новина трябва да се пуска вече. #съсипахаятаядържава щото нали. То не са полицаи с гранати, то не са Бате Бойко и Сталоун, то не са чудеса за децата... Ся сериалчето на HBO за Чернобил ако поразрита кошера ще ми е интересно, ма надали.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Jun 07, 2019 12:40 am

Чернобил е соросоидска и джендърска пропаганда срещу #kletamajkarusiq

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by AlDim » Fri Jun 07, 2019 8:42 am

tiffany aching wrote:
Thu Jun 06, 2019 9:09 am
Аз съм безкрайно любопитен човек, свободолюбив също така. Образованието ми е в областта на хуманитарните науки (благодаря, че попита, AIDim) и не съм била мързелив нито ученик, нито студент. Известна ми е теорията за характеристиките на различните режими и разликите между тях.
@tiffany aching
Със сигурност не те попитах какво ти е образованието, защото е повече от ясно, че не е помогнало особено.

Ако любопитството ти те отвежда до споменатите от теб булшит източници вместо JSTOR, полза няма. Котките също са любопитни, ама нямат много акъл.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Fri Jun 07, 2019 8:59 am

Amelia wrote:
Thu Jun 06, 2019 10:04 pm
Пичеве, тримата мускетари са всъщност 4ма, ако броим Д'Артанян... Та треа ви четвърти чиляк, ама аз лично не виждам никакъв потенциал за шипинг между тея тримата и който и да е друг от форума... То и @alshu по-скоро го шипвам със себе си, баси...
Вах, верно никой не чете у тоз форум. Казах, че Д'артанян е абен и не се брои, дюд. Тримата са си трима. И Дюма ги е осъзнавал тез неща, а ти ми обясняваш сега елементарна математика. :spite:


Amelia wrote:
Thu Jun 06, 2019 10:04 pm
... турям тук един лаф по темата, който се приписва на Парацелз:

"The dose makes the poison."

На български ще го срещнете често като: "Не трови отровата, а дозата."
Ъъъъъъъъ, нье. На български превода е буквален: Дозата прави отровата, и се използва често за изпитото количество алкохол. Баце, малко по-сериозно, стига спами с фейк нюз. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Fri Jun 07, 2019 10:06 am

penzata wrote:
Fri Jun 07, 2019 8:59 am
Amelia wrote:
Thu Jun 06, 2019 10:04 pm
Пичеве, тримата мускетари са всъщност 4ма, ако броим Д'Артанян... Та треа ви четвърти чиляк, ама аз лично не виждам никакъв потенциал за шипинг между тея тримата и който и да е друг от форума... То и @alshu по-скоро го шипвам със себе си, баси...
Вах, верно никой не чете у тоз форум. Казах, че Д'артанян е абен и не се брои, дюд. Тримата са си трима. И Дюма ги е осъзнавал тез неща, а ти ми обясняваш сега елементарна математика. :spite:


Amelia wrote:
Thu Jun 06, 2019 10:04 pm
... турям тук един лаф по темата, който се приписва на Парацелз:

"The dose makes the poison."

На български ще го срещнете често като: "Не трови отровата, а дозата."
Ъъъъъъъъ, нье. На български превода е буквален: Дозата прави отровата, и се използва често за изпитото количество алкохол. Баце, малко по-сериозно, стига спами с фейк нюз. :mrgreen:
Бате, простаците по кръчмите може да си го казват както си искат, но в нашите изтънчени научни среди имаме некви стандарти все пак! :spite:

А за мускетарите - да взема да внеса още дискорд и хаос, че няма достатъчно? Кажете кой кой е. Кой е любимият ми Атос? Честно казано, нито един от трима ви не стаа за тая ралта.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Fri Jun 07, 2019 11:10 am

Въй мари божке, тва за мускетарите беше само пример. То е ясно, че от нас и чеп за зеье не стаа. :mrgreen:

И тъй като ме засегна на простак, кръчма и изтънчена наУчна среда :hihi: - лафа "Дозата прави отровата" го знам от световно признат професор по химия, тъй че леко с каратето. :spite:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 5 guests