Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Mon May 16, 2016 4:40 am

Прецъках песните спечелили първите 3 места да чуя КВО ПА ТОЛКОВА е станало.
Извод - украинката и руснакът ми понасят щото поне не звучат като 97% от лайната по хит-радиостанциите. Австралийката (?!) пее поредната дженерик поп-бозица, ала Поли Генова и не ми понася.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Вашта леля » Mon May 16, 2016 2:10 pm

Litz wrote:Graham Norton относно Поли Генова:
Maybe Bulgaria has poor street lighting. She has invested in some neon knee pads, which are useful for… gardening at night. I don’t know what she gets up to’
:lol:
+1 :lol:
Макар, че не виждам от друга страна къв е проблемът с нейния костюм, при условие че вече сме виждали Лорди и Кончита Вурст. Евровизия като цяло е благодатна нива за сценографи, които са си падали на главите като малки.
Песента и според мен е супер тъпа (направо се чудя как Поли, която иначе смятам за талантлива и интелигентна певица е решила да изпълни точно тва нещо), но пък съм забелязала, че немскоговорящата част на европейска Чужбиния си пада по такива евро-денс-лигни.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon May 16, 2016 4:19 pm

Бе идеята е, че Греам просто си спекулира, а ние наистина имаме лошо осветени улици :lol:

Мен обаче ме дразни русофобията, заради самата русофобия на някои българи. "ОМГ българите са гласували най-много за Русия, а Русия не ни е дала нито една точка. Колко сме пропаднали" Нищо, че руското изпълнение и ефекти бяха разкошни, а руснакът е некъв ЛГБТ активист. Ся и Германия даде максимум точки на Русия, да ревнем случайно?

Идеята на Евровизия е да е траши брокатено шоу. Не случайно това е любимата ми песен от тоя конкурс:

https://www.youtube.com/watch?v=hfjHJneVonE

:mrgreen:

Иначе аз не понасям Поли Генова, но е в пъти по-добре от другата ни млада певица, оная грешка на природата Рут Колева, която живее с мисълта, че е комбинация от Уайнхаус и Марая Кери.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Mon May 16, 2016 6:41 pm

Тва украинското от 2007-а е много яко. :lol:

Иначе аз взех, че се зарибих по руската песен, която е супер catchy и освен това мога да си представя Initial D състезание на неин фон. :lol:
Та, свалих си я и си я слушах на път към работа. Много е надъхваща:

Thunder and lightning is getting excitin'
Тупца, тупца, тупца, тупца. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Tue May 17, 2016 7:04 pm

Хумор хумор колко да е хумор.
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by AlDim » Wed May 18, 2016 3:44 am

Всичките тия песни от Евровизията са някакъв безбожен шит. Това е като някакъв парад на посредствеността...

Песента на българката е нещо като по-слаба версия на това:
https://www.youtube.com/watch?v=wLZbd0EvCs8
Тотално бездарна е, а и нямаше нужда да я прави на Българиш (т.е. българската версия на Engrish).

Руснакът поне мяза малко на Initial D, та му прощавам.

Украинката се опитваше да оригиналничи със съмнителен успех. Мъка.

Австралийката леко ми мяза на песните на Moog от MCM, с разликата че не може да му стъпи на малкия пръст:
https://www.youtube.com/watch?v=1bf5KWzQJDU

Искам също да се оплача, че няма канадски песни в топ 5! И ние сме поданици на кралицата, бе!! :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Wed May 18, 2016 10:19 am

Украинката бтв е единственият МЛАД ТВОРЕЦ в челната четворка и като такава считам, че напълно си заслужава първото място. Останалите трима са некфи продуцентски куклета там, турени щото изглеждат добре и знаят как, примерно, да пляскат с колене. На света не му трябват повече такива - има си повече от достатъчно. 8-)

Бтв, песента на руснака ми писна след няма и два дена. Евроденса на Initial D обаче е вечен!!!

А Канада вече е печелила Евровизия. Kind of.
https://en.wikipedia.org/wiki/Celine_Dion
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed May 18, 2016 10:44 am

Ми не знам, аз не обръщам особено внимание на песните, за мен е важно шоу да има- брокат, гей вампири, зомбита, брокатени зомбита и тн.

Тая година много мощно си се изгавриха със самите себе си:

https://www.youtube.com/watch?v=aMgW54HBOS0
:lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Wed May 18, 2016 6:26 pm

Ок, сега последно какво се случва с изборния кодекс? В частност задължителното гласуване в чужбина. Само в посолства и консулства ли ще се гласува или и в по-големите градове?

Иначе като гледах кой е гласувал против ветото, мисля че то няма и смисъл да гласувам щото вече наистина няма за кого. В смисъл, случвало се е да гласувам ПРОТИВ някого, избирайки нещо, което мисля за най-малко зло, ама то най-малко зло вече не остана. А РБ може да си го начука
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Вашта леля » Thu May 19, 2016 2:30 pm

РБ май вървят към разцепване, като гледам ДСБ май вече не щат да са при Кунева (и по-добре).
Иначе доколкото разбрах ще може и в по-големите градове да се открие секция, но все пак да кажа, че промените все още не са окончателни, щото сега президентът ще ги оспорва пред Конституционния съд.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu May 19, 2016 4:12 pm

Плевнелиев е единтственият адекватен в момента.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Thu May 19, 2016 8:07 pm

В момента (по-точно това ще предложат, още не е прието) ще може да се гласува в до 35 секции извън ЕС, като се изискват поне 100 зявления за откриване на секция, и отпада автоматичното откриване на секции където е имало на предните избори. Така че предполагам, че Калгари ще го духа... По-точно едва ли има 34 други града с българи в Канада, но и едва ли ще се съберат 100 заявления (предполагам?).

Това с 35-те секции замести онова с градовете над 1 милион.
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Thu May 19, 2016 8:53 pm

Може и да успеем със 100-те заявления. Ще се опитам да се свържа с местните българи (които до момента отбягвам по причини, които не са ми особено ясни) и ако трябва със Сашко ще пращаме заявления.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Fri May 20, 2016 6:28 am

Ето едно доста хубаво мнение на един българин, живеещ в САЩ:
http://clubz.bg/39793-skypi_synarodnici ... tlychvajte

То е призив към средностатистическите българи, а не към едноклетъчните в парламента, за които е ясно, че единственият смислен призив може да бъде една групова "ОСТАВКА!".

Значи, изчетох толкова много коментари, включително от мои познати и приятели за това, че на българите в чужбина няма какво да им се дава право на глас, щото кви били тея да решават как живеещите в България да живеят... Повръща ми се.
Ами това е, товарищи. Комплексарщината, подхранвана в продължение на години от БКП, ГЕРБ, ДПС, АТАКА и прочее, пръкна съвременния български нацизъм, който до оня ден беше просто дразнещ за всеки, който не счита св. Левски, св. Вазов и св. Ботев за светци, но днес вече съвсем реално започна да ни удря по гарантираните (дори в Бг, където нищо не е гарантирано) от Конституцията права. И това се случва с подкрепата на голяма част от българския народ. Истинските българи, щото ние, както стана ясно, сме неистински. Седи една такава неприязън, към тея, които са "избягали". Щото им е "по-добре" и са се "оправили" и са "изоставили KLETA MAJKA BALGARIQ" и прочее.

Да бе, ние сме добре. Колко сме добре точно и какво ни е коствало да сме така добре в един някога напълно чужд за нас свят, няма да казвам, че това ме кара да си спомня как полудявах бавно и методично, почти сляпа с едното око месеци наред, СЪВСЕМ САМА, непознаваща нито хора, нито системата тука в Канада, като междувременно пазех това в тайна от нашите, за да не ги притеснявам и да не съм им в тежест... Това, щото имах така нахалния каприз да мога да живея, работейки това, което обичам.

Омерзението ми няма граници в момента.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Fri May 20, 2016 8:36 am

То средностатистическия българин е проблема, не знам за кво е обръща към него. Тия избори не са да се избере дори и по-малкото зло, а некъф IQ тест на който се проваляме епично от десетилетия като група.
Дам, пишманпатриотите удобно пропускат факта колко пари пращате на роднините си да се въртят тук в kletamaikabalgaria. Няма как да съм сигурен ест, ама дават огромни цифри тук там в статии, на ниво колкото чуждите бизнес инвестиции се споменава и тн.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 73 guests