Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5263
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Matrim » Mon Apr 25, 2022 10:14 pm

Чета някакви теории на конспирацията, че всъщност сме изнасяли оръжие за Украйна, та пушек се вдига, и политиците нарочно се правят на неадекватни. Ще ми се да вярвам, но доста по-вероятно е наистина да са неадекватни.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Tue Apr 26, 2022 12:16 am

Shamajotsi wrote:
Mon Apr 25, 2022 9:37 pm
- Колко са заснетите кюлчета и пачки с по пестен евра в шкафа на премиера?
- Колко пари са били източени чрез системата "ин-хаус поръчки с мега скъпи подизпълнители"?
- Колко са проектите за конституция тип "конституцията на Барни Ръбъл"?
- Колко са "национално важните" тръби, които сме платили на Газпром, че да се доставя газ на Сърбия и Унгария, заобикаляйки се Украйна?
- Колко са пребитите протестиращи зад колоните на МС?
А колко от тези проблеми се появиха в първите четири месеца от управлението на ГЕРБ?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Tue Apr 26, 2022 12:55 am

Ако те успокоява, че ГЕРБ забъркаха това (и далеч повече) не в първите 4 месеца на мандата си (некво, корумпирани са и бият - ама чак като загреят малко?), то съжалявам, че ти прекъсвам спокойствието:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1 ... 0%B0%D1%80

Това ми дойде на прима виста, както се казва. Смятай каква излагация е била тая, след като беше избрана след първите (или вторите) избори, на които съм гласувал преди почти 13 години вече, а това още го помня... Ся ако ще търсим на Бойко, ЦеЦе и компания изцепки, точно па за тях ли мислиш, че няма да ги ринем с багерите? Ето, вече ми дойде и друга на ум!

И не че нещо, ама на ГЕРБ и нейния претседател политическата кариера не започват с изборите 2009г.... Абе много несвързан стана този пост, ама това е щото просто още не осмислям, че се намира някой, който да сравнява в положителна светлина премиера-слънце с когото и да е било от Виденово време насам.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Apr 26, 2022 1:34 am

Е ся не е като Просто Киро да не ни изложи пред света, та Тревър Ноа му показваше изцепките с

"Тея бежанци, не са шибани араби терористи, това са свестни хора ПРОГРАМИСТИ" И оня Лорер там му пригласяше, кака бежанците да работна ръка братче.

Тва да каниш Възраждане и Мангъров в работна група също е уатдафак.

Обещанията за ваксинация.

Изцепките на Инфлуенсъра, играл тенис с Кардашиян и фактът, че напук обещаното бюджетът за култура се смалява.

В момента са толко зле, че Баце и Възраждане като нищо биха събрали 121.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Tue Apr 26, 2022 1:40 am

Бойко и неговите съвсем откровено ги ненавиждам поради някои лични причини, които не искам да споделям тук, обаче ако основното, което виждам като плюс за сегашното правителство, е "Поне не е ГЕРБ", ами... Всичко ще е по-добро от ГЕРБ, абсолютно всичко. Викам да не ни е това мерилото.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Tue Apr 26, 2022 9:02 am

Litz wrote:
Tue Apr 26, 2022 1:34 am
Е ся не е като Просто Киро да не ни изложи пред света, та Тревър Ноа му показваше изцепките с

"Тея бежанци, не са шибани араби терористи, това са свестни хора ПРОГРАМИСТИ" И оня Лорер там му пригласяше, кака бежанците да работна ръка братче.
Как смее да каже това което всички си мислят на висок глас ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Tue Apr 26, 2022 10:40 am

tigermaster wrote:
Tue Apr 26, 2022 1:40 am
Бойко и неговите съвсем откровено ги ненавиждам поради някои лични причини, които не искам да споделям тук, обаче ако основното, което виждам като плюс за сегашното правителство, е "Поне не е ГЕРБ", ами... Всичко ще е по-добро от ГЕРБ, абсолютно всичко. Викам да не ни е това мерилото.
Аз горните примери ги давах да са съпоставка на "скандалите" на новите управляващи - да дам перспектива, както каза Ghibli. За мен това е важно - да се знаят какви са алтернативите на сегашното управление (в конкретния случай - или служебно правителство, назначено от Радев, или нов кабинет на ГЕРБ + ДПС, неформално). Отчет за първите 4 месеца не се наемам да правя точно преди началото на работния ден, но накратко казано - не, не смятам че "не са ГЕРБ" е единственото постижение на сегашната коалиция. Донякъде съм съгласен с критиките в тази статия на Капитал от преди месец В същото време дори за времето, когато е издадена, статията пропуска да отбележи някои важни за мен успехи - като законодателни промени, които позволяват на Божо да си върви напред с неговото лелеяно електронно правителство.

И, между впрочем, всички критикуваха Христо Иванов как в стил "едно си баба знае, едно си баба бае" все говори за реформа на правосъдието, ама ето че точно по неговите приоритети най се работи и след три месеца например няма да има спецсъд. Което ме навежда на друга изцепка на ГЕРБ от първите четири месеца (така де, на опозиционерстване) - "не пипайте организираната престъпност!" :lol:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Apr 26, 2022 11:52 am

@The Dragon ако си беше останал шефче на стартъп за пробиотици с фейк обещания да си ги говори тия неща, колкото си иска, ма е премиер, нали.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Tue May 03, 2022 6:04 pm

Shamajotsi wrote:
Tue Apr 26, 2022 10:40 am
като законодателни промени, които позволяват на Божо да си върви напред с неговото лелеяно електронно правителство.
как така "неговото" бе. какви са тия приказки. твое не е ли?!?!?! :spank: :spank: :spank:

п.п. почти нищо до нищо не се е случило законодателно в е-управлението
(казано като участник в процеса :mrgreen: )
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed May 04, 2022 9:47 am

@Moridin като участник в процеса да те питам кога най-после държавни институции от театри до болници през библиотеки ще спрат да са с домейн на имейла абеве точка беге? Някой мисли ли по тоя въпрос?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Wed May 04, 2022 8:49 pm

Litz wrote:
Wed May 04, 2022 9:47 am
@Moridin като участник в процеса да те питам кога най-после държавни институции от театри до болници през библиотеки ще спрат да са с домейн на имейла абеве точка беге? Някой мисли ли по тоя въпрос?
Аз не. Но звучи като фейл. Кои са конкретните примери?
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed May 04, 2022 10:24 pm

Moridin wrote:
Wed May 04, 2022 8:49 pm
Litz wrote:
Wed May 04, 2022 9:47 am
@Moridin като участник в процеса да те питам кога най-после държавни институции от театри до болници през библиотеки ще спрат да са с домейн на имейла абеве точка беге? Някой мисли ли по тоя въпрос?
Аз не. Но звучи като фейл. Кои са конкретните примери?
https://puppetruse.com/%d1%80%d0%b5%d0% ... %ba%d1%82/
https://ncth.bg/contacts -тука почти всичко дето е провинция е с потресен имейл мбалпз точка абеветочка беге, да не говорим, че целият сайт, на нещо толко важно е некав пълен потрес и невъзможно за навигация. Ние в 12 клас преди 10 години правихме по-адекватни сайтове.


Малък градски са го оправили техния.
Ако се сетя за още, ще те наспамя.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Thu May 05, 2022 7:12 am

Всички училища в БГ са в абв почти... за сайтовете им да не говорим. :ninja:
Вчера за мое нещастие имах работа да вадя 1 документ в общината, и там са 20 години назад с техниката и злонравните тетки...
Last edited by Xellos on Thu May 05, 2022 6:55 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu May 05, 2022 11:20 am

@Xellos даа. Ся проверих моето старо даскало, 73то, престижно, в което да наляти сумати пари за стаи, техника, интерактивни дъски и квото там и то с АБВ имейл. Представям си по-пропадналите училища кво правят. Феноменът с абеве, мейл беге и джимейл домейни на институции е толко масов, че не знам дали може човек да ги изрови. Сигурно трябва да се тръгне да по сфери и да проверява имейлите на всяка институция.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Thu May 05, 2022 7:03 pm

То имейла нали е без пари, без някой да гушне поръчка блага та никога не е бил важен. Абв е кочина откъм спам неземна, ама е лесен за ползване и работи. Сайтовете всеки сам се оправя от училищата, аз правих на нащо една боза на уърдпрес, щот калинките от МОН дават луди пари само за неща дет по веригата има за гепене, ремонти, техника на пале, уиндоуси и портали за всяка глупост дет симулира дейност по проекти.

А това да работиш с КЕП и държавен сайт е нов кръг на ада.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests