Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Sun Apr 10, 2022 5:27 pm

Абе, той Филип Аврамов хубаво пародира, ама нека все пак не забравяме и това :D

https://fb.watch/ciEjJNeVpB/

Интересно защо нямаше такива скечове когато култур-дрегера на републиката, великият скулптор Вежди Рашидов влизаше пиян в телевизионните студия и ръсеше мъдрости в качеството си на действащ министър на културата? Може би щото едни кинти ходеха по наши хора...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Mon Apr 11, 2022 10:00 am

Ма се пак нека не забравяме, че тук се дойде със заявка изцепките на Веждито да се превърнат само в спомен. Аз лично много съм се раздавала по бай-веждюво време, изписала съм цели фермани, така че поне мога да отговоря с чисста съвест на въпроса "де бехте вий, когато Вежди...". Да, факт е, че Фицата и подобните му удивително спокойно приемаха пърформънсите на Вежди, да не кажа, че му ръкопляскаха, но това не означава, че сега пък трябва да преглътнем спокойно изпълненията на Наско Културата. Само няколко от бисерите, които изтърси вчера при Светослав Иванов:

"Няма да подам оставка, но не мога да се справя сам, наблюдавайте вие."
"Чувството на благодарност ме кара да говоря бавно."
"Трябва да спечелим тази битка чрез личен разказ, ама не през медиите, Комисията по култура или социалните мрежи."
"Вече имам по-ясна представа къде се намирам."

И да не забравяме великото:

В.: Къде изчезнаха онези 12 милиона за култура, които уж бяха гласувани, а после се оказа, че не фигурират никъде?
Отг.: А, не знам, мен ме нямаше на това заседание на министерския съвет.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Mon Apr 11, 2022 11:46 am

Донякъде е хубаво най-проблемният министър да е този на културата.

А и хубавото е, че културата се промени в последните години - след толкова много глад всякакви културни институции получиха прозрения, че редовно да си пълниш залите с плащащи и доволни зрители е по стабилен източник на доходи от веждитата. Чудо ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Apr 12, 2022 2:04 pm

@The Dragon не е баш така, щото това в Народния беше фиаско. Да махаш Морфов и Гърдев, като последният е най-добрият театрален режисьор в страната и е на световно ниво си е шизофрения, щото не е като и двамата да не пълнят зали. За теб да работи най-добрият актьор в момента Леонид Йовчев и да го накараш да си бие камшика също не е особено адекватно или доходоносно.

Поне се радвам, че Донкин се маха, а на негово място е Васил Василев, който е супер свестен.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Apr 12, 2022 6:25 pm

И сега Донкин къса ризи и кълне Наско Културата, понеже де беше от 2009-а досега и не забеляза ни Вежди, ни Боил, нито дори Минеков, не е ясно. Че на Наско не му е там мястото няма две мнения. Но сега да се направим, че е най-лошото нещо, сполетявало това министерство от времето на Христа насам, е малко прекалено.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Wed Apr 13, 2022 4:55 pm

ИТН са номинирали Карбовски за член на СЕМ. Карбовски. В СЕМ. Номиниран. Мартин Карбовски. Да, тоя, същия. За СЕМ.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Apr 13, 2022 6:14 pm

Много скромно. Трябваше поне Волгин.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Thu Apr 14, 2022 11:04 am

Litz wrote:
Wed Apr 13, 2022 6:14 pm
Много скромно. Трябваше поне Волгин.
Дай им време :D

Иначе Карбовски, който говори за себе си в трето лице, се бил отказал от номинацията.
"Чиновник Карбовски няма да стане. Това прилича на едно пенсиониране", обяви той
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Wed Apr 20, 2022 9:13 am

Добре де, писна ми от нищоправенето на правителството. Абсолютно видимо е, че ИТН са абсолютна мина, която постоянно гърми във всякакви форми, но не могат да са единственото оправдание. Примерно проблемът с пътищата. Не знам Боце кви дупки е броил, но идеята да се бори състоянието на пътищата с намаляване на скоростта по магистралите е разумна колкото и маратон за мир. Не може вече повече от три месеца да не си в състояние да намериш решение за отпускането на пари за ремонти и строеж на пътища и да се оправдаваш само с Боце. Някакви хаотични решения, имам впечатлението, че премиерът го ебе повече за Македония, отколкото кво става тук, и разбира се постоянните неадекватни включвания на славевите. Ми съберете си и си решете проблемите, дявол да го вземе, вместо нещото Генчовска да си води собствена политика, а итн постоянно да вади компроментирани номинации от ръкава си като фокусник карти.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Mon Apr 25, 2022 6:14 pm

След толкова призиви да пратим въоръжение на Украйна, премиерът днес излезе с предложението всеки да даде по една заплата, че да им купим и да им го пратим. https://www.facebook.com/vesela.angelov ... 8494804437

Не мога повече.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Apr 25, 2022 6:42 pm

Marfa wrote:
Mon Apr 25, 2022 6:14 pm
След толкова призиви да пратим въоръжение на Украйна, премиерът днес излезе с предложението всеки да даде по една заплата, че да им купим и да им го пратим. https://www.facebook.com/vesela.angelov ... 8494804437

Не мога повече.
Супер неадекватно, наистина :shock:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Mon Apr 25, 2022 8:15 pm

Егати кретена.
Хич не съм навътре в политиката, затова избягвам да я обсъждам, обаче и покрай това, и покрай издънките на Простонаско, и не само, започвам да се чудя дали това сегашно правителство, което в началото подкрепях, изобщо е по-добро с нещо от предишните.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Apr 25, 2022 8:49 pm

В това правителство само Божо и донякъде Надя са адекватни. Останалите са пълен криндж.

Но пък поне се усмихват хубаво :yay:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Mon Apr 25, 2022 9:37 pm

Струва ми се, че леко пресолявате манджата. Или по-скоро слагате малко манджа в солта. Нека видим:

- Колко са заснетите кюлчета и пачки с по пестен евра в шкафа на премиера?
- Колко пари са били източени чрез системата "ин-хаус поръчки с мега скъпи подизпълнители"?
- Колко са проектите за конституция тип "конституцията на Барни Ръбъл"?
- Колко са "национално важните" тръби, които сме платили на Газпром, че да се доставя газ на Сърбия и Унгария, заобикаляйки се Украйна?
- Колко са пребитите протестиращи зад колоните на МС?

Това ми хрумна без чичко гугъл и само за минута. На мен това ми е достатъчно да предпочитам сегашните - пък било то и с путинофилите в лицето на БСП - пред... описаното по-горе. Не вярвам, че ще се случи, ама ако ВСС бъдат накарани да разкарат Гешев, самия факт, че човек от кабинета е бил причината това да се случи, ще дам една заплата за това, което министъра на културата шмърка/пуше/помпа във вените.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Mon Apr 25, 2022 9:55 pm

Shamajotsi, благодаря, наистина има нужда от перспектива. При всичките недостатъци на сегашните, при всичкия идиотизъм и бавене и какво ли не, за което основателно можем да ги критикуваме, пак са светлинни години по-добре от това, което беше доскоро.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests