Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tiffany aching » Thu Jun 06, 2019 9:09 am

Значи първо бях либертанианец, след това хипи, conspiracy theorist (анти-ваксър?), женския вариант на coldie… докато се превърна в нещо лазещо, налазващо, чума едва ли не? :) Брей, колко много желание да бъда етикирана, натикана в епруветка и дискредитирана, за да може някой да почувства удовлетворение. Съчетано с ирония, сарказъм и… как да се изразя по-меко – повърхностност.

Аз съм безкрайно любопитен човек, свободолюбив също така. Образованието ми е в областта на хуманитарните науки (благодаря, че попита, AIDim) и не съм била мързелив нито ученик, нито студент. Известна ми е теорията за характеристиките на различните режими и разликите между тях. Още навремето, много преди интернет да стане част от живота на всички, съм чела и размишлявала относно понятия като „правова държава” и „фасадна демокрация”.

Зададените въпроси? Отговорих, както сметнах за уместно, съобразявайки се с аудиторията тук. Но ето, съгласна съм, че на въпроса за флуорида не използвах най-подходящия линк. Защо обаче всеки един не потърси сам повече информация? Може би някои от вас са свикнали друг да им приготвя и поднася храната, но на всеки времето е ценно. Приемаме, че съм тотално неспособна да се аргументирам, само защото не ми се пишат реферати, при положение, че има толкова много достъпна всекиму информация. И всеки мислещ човек може най-малкото да си зададе елементарния потребителски въпрос защо на една вода за плакнене на уста, съдържаща въпросното вещество, пише да не се поглъща, а на друга, в която то не присъства, липсва подобно предупреждение?

Традиционната медицина я избягвам от дете (born this way, какво да се прави) и се интересувам от по-неинвазивни и холистични методи на лечение. Дълбокото ми убеждение е, че зад всяка една болест стоят психологични и личностни проблеми. Психологията като наука е една от любителските ми страсти. Темата за лечението е огромна и нека всеки сам поеме отговорност за своето, това предлагам. Между другото съм в отлично здраве и хора, виждайки ме за пръв път, са потресени от биологичната ми възраст. :) Време за реклама. :р

Виктор Шаубергер не e известен само с „някви проекти за правене на енергия от почти нищо”. Ако човек не желае/няма мотивация да потърси серизоно сам, то каквото и да напиша, ще бъде безпредметно… работата му е огромна, животът му също е безкрайно интересен. И дори да се амбицирам, започвайки да разказвам за него, то най-много да бъда обвинена в инвазия/налазване и т.н. Не, благодаря! Ще си спестя това време.

Същото важи и за другите изследователи. „Бърз гугъл” не е опция за сериозно интересуващият се. Аргументът, че Ерик Долард имал наглостта! да се финансира!, при това без да кара когото и да било да му плаща насила, (поне за няколко негови книги ми е известно, че циркулират свободно в нета, презентации негови също се намират, качени в Youtube) е жалък опит да се омаловажи труда на живота му и е доста показателен за характера на човек, който го използва.

За Вилхелм Райх толкова много може да се пише… Луд със сигурност не е бил. „Оргонът”, както той го нарича, е известен под много имена – етер, прана, чи и т.н. За него разбрах от една от полу-биографичните книги на Робърт Антон Уилсън. Та... в нея той описваше нетрадиционно лечение (райхианска терапия в случая) с „оргонен пистолет” и удивителните резултати от него. И ми стана интересно. :)

В сайта на Джоузеф Фарел не съм влизала никога. Но ще го сторя. :) Историк го нарекох, не защото има някаква диплома, а поради естеството на препоръчаните книги/тематиката в тях. Ако някой си направи труда да ги попрелисти, ще разбере, че въпросния не хвърля случайни твърдения. И най-малкото би се осмели да го нарече „невеж” или човек, който не си е „писал домашните”.
Мимоходом споменавам за любопитните името Ед Лийдскалнин и загадката на Кораловия замък, за която няма нито едно! научно обяснение. Поправете ме, ако греша, търсила съм… даже ще радвам, ако съществува такова.

***

Ще си ида, спокойно! Още само два постинга след този, защото имам сантимент към числото 109. :)
Дойдох тук за да пиша за художествена литература, филми и прочее, както и да комуникирам приятелски с интелигентни хора. Споделих впечатления и по други теми, не за да убеждавам, а поради радостта от процеса на споделяне, която обаче взе, че се изпари... и ми омръзна постоянното пребиваване в обяснителен режим.

Всичко най-хубаво желая по пътищата ни и нека се надяваме, че tiffany е дълбоко заблудена. Би било в интерес на всички. :)
Last edited by tiffany aching on Thu Jun 06, 2019 9:47 am, edited 2 times in total.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jun 06, 2019 9:45 am

Стой па ти бе, глей къф фън е като влезеш у темите. Бая живна форомъ, квото и ще да казва последният по въпроса :mrgreen:
Ма нидей избегва медицината, браат, просто нидей. Вместо това си говори с лекаря като хората и ако нашенецът/нашеницата? се опъва и дава тъпи отговори ги смени. Отнема време и нерви, но си заслужава. Като попаднеш на кадърен народ, който обяснява какво прави и защо си е ебало дома от великолепие.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Thu Jun 06, 2019 10:25 am

Спорове на политически теми обикновено водят доникъде и нито една страна не успява да убеди другата, особено ако им е вкоренено убеждението. Или поне не се сещам за много такива примери (макар да има някои съфорумци, които са твърдели, че спорове тук са ги карали да си променят гледната точка за някои неща).
Слагането на етикети също не помага особено при воденето на какъвто и да е разговор, само се напряга обстановката и се обиждат хората.

Но така де, хората явно все още имат желание да пишат фермани, щом опре до someone is wrong on the internet :D А можеше прекрасни материали за списанието да биват писани вместо това, както спомена трубадура преди време :Д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Thu Jun 06, 2019 10:30 am

Еее не обиждайте момичето на "coldie", прекалено е.
Да бе, интелигентен живот в Шадоуденс имаше като ни глобяваха за непревъртяна VHS касетка кат върнехме. Са разчитаме на трубадура пензата и алшу да поддържат количества текст и благ аграрен хумор. Гигантска грешка е да взимаш постовете на хората тук (и изобщо) толкова сериозно, има какво да се споделя. Секи уважаващ себе си емпат около Литз би си пререзал вените на 5-тата минута да спре тоя негативизъм и мрънкане, би застрелял Роланд от принципни съображения и макар Амелия да е неприкрит гении не мога да зема насериозно човек, който има чихуахуа (и е женен за Алдим). :heart:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jun 06, 2019 10:33 am

Xellos wrote:
Thu Jun 06, 2019 10:30 am
Са разчитаме на трубадура пензата и алшу да поддържат количества текст и благ аграрен хумор.
се едно не си уан ъф ъс, я малко по-сериозно, ааааамаха

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Thu Jun 06, 2019 10:40 am

Факт :) ма аз съм некво соло вие сте т/п шипинг къмпанито :mrgreen:

И за разнообразие по темата и аз да съм.

Вчера качиха резултатите от матурите от МОН на секретния им сайт с точките, но все още "мъдрят" тия точки на каква оценка отговарят. Миналата бяха 23 т. за 3-ка. Общото мнение е, че ще смъкнат с няколко точки ценза за да дигнат успеха на #нацятадеградира щото е все по покъртителен от година на година.

И втори бисер, този път от КАТ, които от нищото и по никое време на учебната година вече взимат/не издават шоферските книжки на хората незавършили 10 клас... познайте са каква вълна от ... (официален термин - Контингент) се носи към гимназиите за вечерно и самостоятелна форма на обучение. Заминаха 2/3 от такситата в София-град най-малкото. :dash:
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Thu Jun 06, 2019 11:10 am

Xellos wrote:
Thu Jun 06, 2019 10:40 am
Факт :) ма аз съм некво соло вие сте т/п шипинг къмпанито :mrgreen:
Що ги плямпаш сега тез глопости.

Д'ртанян соло, оти е абен, но тримата мускетари никога не са били двама. Не се цепи от убавинята. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jun 06, 2019 11:21 am

Твърде много мъдрост има у тея думи ^^^

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Thu Jun 06, 2019 11:22 am

penzata wrote:
Thu Jun 06, 2019 11:10 am
Xellos wrote:
Thu Jun 06, 2019 10:40 am
Факт :) ма аз съм некво соло вие сте т/п шипинг къмпанито :mrgreen:
Що ги плямпаш сега тез глопости.

Д'ртанян соло, оти е абен, но тримата мускетари никога не са били двама. Не се цепи от убавинята. :mrgreen:
Мислех, че вече го владея до съвършенство този таен език, но ето на, абен ме спъна :(
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jun 06, 2019 11:32 am

Killua wrote:
Thu Jun 06, 2019 11:22 am
penzata wrote:
Thu Jun 06, 2019 11:10 am
Xellos wrote:
Thu Jun 06, 2019 10:40 am
Факт :) ма аз съм некво соло вие сте т/п шипинг къмпанито :mrgreen:
Що ги плямпаш сега тез глопости.

Д'ртанян соло, оти е абен, но тримата мускетари никога не са били двама. Не се цепи от убавинята. :mrgreen:
Мислех, че вече го владея до съвършенство този таен език, но ето на, абен ме спъна :(
Некой ден треба колата ти да се строши близо до много забутано северозападно село и да видиш за ко стаа дума. Абен се среща и като хабен, но трябва са си мега абич, че да използваш Х-то, това показва ниска култура, липса на солиден член и като цяло абна работа. А ако си много изтрещял като човек и като личност направо може да се ръгнеш със захабен и напълно да загубиш доверието, уважението и сексуалните услуги от заобикалящото те население.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Jun 06, 2019 11:35 am

Алшу чий любовник е бил първоначално на пензата или на трубадура? Щото тия епизоди на шадоуденската сапунка съм ги пропуснала.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jun 06, 2019 11:41 am

@penzata мисля че ни ебават нещо и ще ядат големия накрая :ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Thu Jun 06, 2019 11:42 am

Баце, он пензата се мръляви със сите, но към алшу-то има грех - навремето, съвсем неволно, го нарече (брат близнак на) колди, а не е убаво да се правят тез неща. Ам сори!

трубадура е баси и солидния тълковен речник. :rofl: :rofl: :rofl:


@трубадур , за голем не знам, ама ще е черен. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Thu Jun 06, 2019 12:57 pm

Това вашето / си плаче за саундрак, много ми напомняте за това... та поздравче :)!
https://www.youtube.com/watch?v=ByMEQ0cWRVA

Внимавайте с ваденето, че Амелията понякога ходи да ги мери :mrgreen:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Thu Jun 06, 2019 1:11 pm

Xellos wrote:
Thu Jun 06, 2019 12:57 pm
Това вашето / си плаче за саундрак, много ми напомняте за това... та поздравче :)!
https://www.youtube.com/watch?v=ByMEQ0cWRVA

Внимавайте с ваденето, че Амелията понякога ходи да ги мери :mrgreen:
do I wanna know? :mrgreen:

иначе тука става повече въпрос за пъхане, никой не чете у тоя форам

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests