Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

WeDoNotSow77
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Wed Jan 18, 2023 10:57 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by WeDoNotSow77 » Thu Jan 19, 2023 11:24 pm

Spoiler: show
Бе-е-е-е нещо много тихо и спокойно в София тия последни два дни...
Тоооолкова убито, застинало и с нищо отличаващо се време... :?

А па некви луди на улицата и по медиите се жалват от некви си там ураганни ветрове, паднали дървета, рухнали сгради, а-у...
Па некви порои и дори последвали от тях наводнения халюцинират... O_O

Нема ли некой да се намери да ги банне ... ОТ ЖИВОТА ??? :?

...

Spoiler: show
.
;]
.

.


Връщам се във форума за един наистина ПОСЛЕДЕН пост, с който целя да предоставя искрените си ИЗВИНЕНИЯ,

след което вече наистина се махам. ЗАВИНАГИ.

---

Ето за какво става въпрос:

Макар и да беше достатъчно очевАдно от разменките и взаимодействията между мен и други посетители тук,
явно все пак не е станало напълно ясно за всички.
(честно казано, всъщност дори и за самия мен осъзнаването в началото беше само частично, като стана пълно едва по време на хода на дискусията...)


Изводът е че аз просто съм... СТАР ! :)


Един дядка. :)

С произтичащите от това ментални неизправности --
-- както и изкривени възприятия за много аспекти от живота, хората и околната ми среда. За реалността като цяло.
И най-вече -- за времето -- както хронологичното, така и метеорологичното. :)

Оттам всичко става ясно:

Зимата, която аз съм почувствал като "изключително тежка", дори смъртоносна,
за други, по-млади и по-жизнени, в най-лошия случай, тя е била ... нещо като...
...просто един низ от няколко лееееко досадни и неудобни седмици. :)

.

Моля простете че ви обремених, младежи! :(

Наистина съжалявам!

Искрени извинения и... всичко добро! :)


===========


П.П. към @Totenkopf специално:
Понеже се домогна до сайта на НИМХ сякаш е в качество на "надежден източник" що се касае до въпроса, по който спорехме...
Има и един друг сайт -- към Националния Институт по Геофизика, Геодезия и География,
който пък е отговорен за следенето и отбелязването на трусовете в Балканския регион. Даже и интерактивна карта си има.

За домашно, на изпроводяк, ти възлагам ежедневно да следиш този сайт, като на ум си отбелязваш следните две неща:
1) Дали всеки трус засегнал твоят относителен регион на местообитание е бил усетен от теб лично.
2) Дали трус, който самият ти си усетил в някой даден момент и в даден регион,
е бил изобщо отбелязан на картата -- в този регион и в този момент.

Надявам се че се досещаш че данните от откритията, които ще постигнеш, вече са известни за мен.
Упражнението е единствено с цел да информира и да помогне на... ТЕБ, да отвори твоите очи.
(както и на останалите... ;) )

Поздрави! ;)


---


П.П.П. @penzata
.
penzata wrote:
Thu Jan 12, 2023 8:29 am
Вах, не съм вярвал, че ще дойде време, в което колдяка да ни липсва :mrgreen: , след този флоуд на черепите.
.

1) Терминът от онлайн жаргона "flood" не се транслитерира на б-ски по начина, по който ти си мислиш...
2) ...и дори не означава това, което ти си мислиш. ;)


---


.
Yan wrote:
Thu Jan 12, 2023 12:22 pm
Спокойно, младежът се простреля в крака за втори път и повече няма да ни безпокои с присъствието си.
Този път наистина му беше за последно :mrgreen:

.

Yan wrote:
Thu Jan 12, 2023 12:30 pm
Горният пост може да се обобщи в едно изречение - Как да ме баннат за 10 секунди :)
.


"Кефи" ме как вместо просто директно да ме баннете без обяснение, Вие се чувствахте длъжни да добавите и този коментар...
...от който лъха тон на една такава много любопитна и особена... уверена категоричност...
...сякаш че за един страничен наблюдател на темата Вие със сигурност бихте изглеждали че сте в пълното си право --
-- докато аз -- като "нарушител", или дори... луд, който просто и напълно закономерно си "получава заслуженото". :?

Че даже и с "усмивка" емотиконка накрая... :D

Woah... ! :O

Лееелееей! Побъркан народ... :)

.


СБОГОМ ! :)
Edited by Admin. Banned... again.


.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Thu Jan 19, 2023 11:33 pm

трубадур wrote:
Thu Jan 19, 2023 9:45 pm
penzata wrote:
Thu Jan 19, 2023 9:39 pm
Litz wrote:
Thu Jan 19, 2023 8:10 pm
... мастурбирай, мислейки за някоя арийка, Маргото Роби примерно.
Лееейм! Всички знаят, че арийският топ е Тейлър Суифт. 8-)
Да не повтарям гиблито от другата тема ама дося те уважавах
:lol:, да не се повтарям и аз от предната тема, ама... :mrgreen: (знаеш си).
Жалко, мислех, че има повече арийци в тоз форум.
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Wed Jan 25, 2023 8:08 am

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Wed Jan 25, 2023 5:42 pm

Аз днес цял ден говорих по работа с една украинка -архитект , сега е в българия защото в украйна в града и нямало ток заради атаките каза, че ако го оправят случайно се връща веднага да си работи оттам и да помага.
Та мъжа и е на фронта и разправял, че на всичките сандъци които разтоварвали пишело "Arsenal LTD" и се знаело, че са от България.

Направо им се чудя на класата и духа .

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat Jan 28, 2023 4:17 pm

Имам въпрос по повод закона за домашното насилие и аргументите на тези, които гласуваха против. Освен пълния цинизъм да гласуваш по тоя начин, в ден в който всички новини гръмнаха как поредната жена е намерена мъртва в септична яма, използването на аргумента за християнските ценности за политически цели, не е ли в разрез с конституцията?

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Sat Jan 28, 2023 11:29 pm

О, още ще има да се учудвате и да питате, след като казахте, че слугите на кремъл не ви вълнуват и не е ваша работа, само стойте и гледайте. Правилно ли разбирам, че според БСП и Възраждане всеки, който не млати жена си и децата си, е джендър и трети пол? Че и еничар ? Аман от продажници, бродещи из центъра на София с нашите пари.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Feb 01, 2023 8:31 am

Гледам интервю със Севда, майката на едно от изброените бебета и за пореден път се убеждавам каква жертва на гнусен расизъм е тая жена и какви глупости се изговориха за нея. То не бяха коментари, фейк нюз, навлизане в личното пространство от бг мами, тя беше лошата "мръсна циганка" срещу бялата българка и какво ѝ било на горичката бяла майка, докато Севда я изкарваха злодей, който ме съдействал, само мразил, било мизерия и тн.

И всичко беше насочено върху тая жена, а не върху реалните проблеми. Това двама мъже директора и Златимир От БиТиВи да обсъждат тоя въпрос и Златимир да пита "Как е възможно да една майка да не си познае бебето. Не е ли странно?" и оня да отговаря "Ми и мен ми е странно." И да се вменява вина на жертвите, а не на лошите практики.

Най-лошото е, че всички хейтваха Севда, а веднъж в медиите не се появи някой да каже, че в болниците в България раждането е под всякаква критика и в разрез с практиките по света? Липсата на придружител при раждането и това че кожа в кожа не е практика останаха не на заден план, ми извън картината.

Просто целият случай беше отвратителен от до и се надявам и двете семейства да се оправят като трябва да се осигури терапевт за следващите 5 години.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Feb 10, 2023 10:12 am

Понеже не се е споменало, а е тема. Убийството на психолога Иван Владимиров-Нав. Не го познавах лично, не бяхме приятели във фейса, гледала съм го по телевизията и винаги ми е правил впечатление на спокоен, позитивен и уравновесен човек. Та когато през ноември стана убийството на женския пазар в София, при което бивш военен застреля баща на две деца заради някакъв спор за врата, Нав гостува в бтв и разказа, че и той има такъв съсед и не изключва вероятността също да бъде застрелян.

Това явно е човек с отклонения, бивш полицай с притежавано законно оръжие. Нееднократно е заплашвал с него хората от блока, нееднократно срещу него са подавани сигнали включително от Нав и майка му. Явно е нещо като клошар, защото постоянно трупал извадени от кофите кашони и боклуци по стълбищната площадка. Мазал редовно входната врата на Нав с машинно масло, замерял с яйца, заплашвал с убийство, понеже човекът живеел над него и му вдигал шум.

И така, прибира се Нав вечерта, гледа, че вратата е пак омазана, слиза при оня и той го прострелва право в лицето. Оставя го на място. Забавното е, че предния ден майката на Нав отново е подала сигнал, защото оня някак успял да ѝ свали прането от простора, завлякъл го долу, овъргалял го в кал и го тъпкал.

И така, снощи някаква разпоретина от прокуратурата с IQ-то на медуза със забавено развитие нарича убития "пострадал", а убиеца е "предполагаемият убиец". Некъв чичак забравих го от де беше, полиция нещо там, пък обясни, че жалби наистина имало много през годините пуснати, ама все от страна на извършителя. Примерно жалба, че Нав искал да му краде боклука, трупан по стълбищната площадка.

Красимира Хаджииванова добре го е резюмирала, слагам го тук:
Spoiler: show
Значи, да обобщим, защото случаят малко започва да се замазва, а вменяването на вина тече с пълна сила.
Имаме човек, застрелян във входа си от съсед (бивш полицай), който тормози всички там в продължение на години. Убитият, парадоксално, сам предрича смъртта си в национален ефир 2 месеца по-рано.
Какво се случва след убийството?
Прокуратурата излиза в лицето на някаква говорителка и започва да заеква, наричайки убития "пострадалия" (??) и убиеца - "обвиняемия".
Влиза в невнятни обяснения за сигнали, подавани от обвиняемия към ПОСТРАДАЛИЯ, за това, че последният е сформирал група от трима души, за да му краде, на обвиняемия, вторичните суровини.
Междувременно става ясно, че майката на убития е подала сигнал ПРЕДНИЯ ДЕН, тъй като убиецът е свалил нейно пране от балкона и го е стъпкал в калта и е намазал входната врата на апартамента ѝ с грес.
Минава денят и тази сутрин по бТВ включват съседи и лелята на убития. Мъж, който вече не живее във входа, казва, че ПРЕДИ 15 ГОДИНИ обвиняемият го е заплашвал с пистолет на стълбите и човекът Е ПОДАЛ СИГНАЛ В ПОЛИЦИЯТА. Резултат, разбира се, няма, освен че кварталният твърдял, че е ходил при обвиняемия и го е "респектирал", каквото и да означава това. Става ясно, че през годините са подавани и други сигнали, както и че обвиняемия е заплашвал убития с думите "Ще те убия, ще те застрелям ". Съседите допълват, че мъжът е заплашвал с пистолета и барман от вече несъществуващо заведение.
След това по бТВ се включва криминалния психолог Иван Савов, който започва с това, че не трябва да преувеличаваме един битов инцидент, защото това било битов инцидент, свързан с междусъседски пререкания.
Извинявам се много, но аз не разбирам междусъседските пререкания като ситуации, в които единият съсед има в ръката си пистолет и го размахва както и когато му скимне 30 години, а другият съсед има в най-добрия случай вилица или входящи номера от сигнали в районното.
Междусъседски пререкания е да си чукате с тигани по тръбите на парното или да си крещите по стълбите. Заплахите за отнемане на живот, ваденето на пистолет и заканите за разстрел НЕ СА МЕЖДУСЪСЕДСКИ ПРЕРЕКАНИЯ, особено когато за тях са подавани сигнали още преди 15 години!
Трябвало било сигналите да се подават по надлежен ред и полицията не била всесилна.
Наистина ли?
Може ли някой да излезе и да каже какъв е точно надлежният ред за подаване на сигнал срещу идиот, който те заплашва с оръжие? Дайте ни пример - да излезе районният инспектор в ефир, с бланка в ръка, и нагледно да покаже на народа как се подава сигнал, който след това 1. Се входира и запазва и 2. Стига до знанието на човек, който евентуално има правомощията да вземе мерки.
Къде потъват тези сигнали и как може сигнал, подаден от обвиняемия за това, че някой е искал да му краде вторичните суровини, е видим и наличен, а останалите сигнали не са?
Разговорът с психолога завърши с това, че хората с оръжие били много онеправдани - това, както и "респектирането" от страна на кварталния, също не го разбрах.
Разбрах, че ако някой те тормози, размахва пистолети, казва, че ще те убие, залива вратите ти с яйца и грес, удря хора с пистолет и въобще - разиграва всички, дори и да подадеш сигнал в полицията, това не води до никакъв резултат в твоя полза.
В краен случай ще те нарекат "пострадалото лице" и ще ти кажат, че това е поредният битов инцидент.
Излиза, че притежаването на пистолет, подновяването на разрешително за него без никакви основания и дори в категоричен разрез с характеристиките, поведението и нуждите ти, ходенето из града с оръжие и ваденето му както и когато ти скимне, тероризирането на хора години наред - ами това е, чисто и просто, битовата ни действителност.
В нея убитите накрая са "пострадали", а всички ние, които се вълнуваме, негодуваме и питаме, сме просто афектирани, докато всъщност единственото, което трябва да правим, е да подаваме сигнал по надлежния ред, и да не правим от мухата слон.
А аз пак ще попитам, защото живо ме интересува - какво налага бивши полицаи и военни да имат оръжие и да им бъде подновявано разрешителното за него? И как се регулира издаването на разрешителни - с хороскоп, с проформа психотест или по стария виц "роднина", "милиционер"?
P. S. А ако някой тук е жертва на съседски или друг вид БИТОВ тормоз и пререкания, подавал е сигнал в полицията и нищо не е последвало, може да сподели, за да му съдействаме дружно да подаде сигнала по надлежния ред и евентуално някой да му обърне внимание.
И да добавя линк с изказването на криминалиста, според който не трябва да се преекспонира поредната битова драма:

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi- ... drama.html
Last edited by Marfa on Fri Feb 10, 2023 10:29 am, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Fri Feb 10, 2023 10:22 am

Ще го оправдаят с диагноза параноидна шизофрения, като остава въпроса защо не е освидетелстван навреме и не му отнето оръжието.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Feb 10, 2023 10:38 am

А бе изобщо оправдание ще се намери. Убиецът на Милен Цветков вече колко - 4 години ли станаха? - си е под домашен арест, въпреки наличието на записи от камери, пълчища свидетели и резултати от лабораторните проби, че е бил надрусан и пиян до несвяст. Така че и тук нищо няма да стане. Ще се точи делото 958923 години и накрая ще се окаже, че Нав си е виновен, щот не е подал жалба направо в прокуратурата, ми го направил в полицията. И дори не бил той жалбоподателят, ами "предполагаемият извършител" ги подавал.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Fri Feb 10, 2023 1:04 pm

Каква изненада убиеца бивш полицай уволнен, заради психически проблеми, но със законно оръжие е фен на Възраждане, виден слуга на Кремъл и негова снимка се завъртя с копейката из социалните мрежи..не бе слугите на кремъл като това бившо лудо ченге със законен пистолет не ви касаят знам, като дойде и ви лисне не герс, а бензин и ви запали тогава ще почнат да ви касаят нали? Овчи народ.
Last edited by Totenkopf on Fri Feb 10, 2023 1:29 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Feb 10, 2023 1:16 pm

Не е негова снимката, която се завъртя.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Fri Feb 10, 2023 1:30 pm

Може и да не е , но е очевидно на кой е фен изповядват една и съща болшевишка идеология. Вижда се и по неадекватните прокурори, МВР , медии, криминални психолози как го защитават, техен човек е на статуквото и задкулисието, човек за техните мръсни поръчки.

Сигнал срещу бившия полицай, който е извършил убийството на психолога Иван Владимиров-Нав, е бил подаден в полицията няколко дни преди престъплението. Това обявиха пред bTV близки на убития. Повод е, че агресивният съсед е тъпкал с крака прането на майката на Владимиров - Слава Иванова.

Както е известно, срещу убиеца са били подавани много сигнали, но но от МВР не са обърнали сериозно внимание на проблема.

Добри Божилов, който е живял преди в тази кооперация, разказва своите премеждия: "Разправия между мен и същия психично болен или не знам какъв човек. С изваден пистолет се разправяхме тук. Ако ме беше убил тогава, сега Нав щеше да е жив. Веднага отидох и подадох жалба в полицията. Беше ми чупил и колата, но по-важното беше, че извади пистолет. Полицията абсолютно нищо не направи. Ходих втори път да проверявам какво става при кварталния и той ми каза: "Говорил съм с него, респектирал съм го".

Друг съсед - Димитър Цветков, споделя за друг случай, при който полицаи също пренебрегват опасността: "Бяхме в тях. Говорихме си абсолютно нормално. Не сме вдигали шум. В същия момент той (б. ред. - съседът) дойде, заля му вратата. Преди това го беше заплашвал, че ще го застреля. Викнахме полиция. Обяснихме, че е заплашвал почти целия блок. Иван беше казал на полицаите, че е въпрос на време да го застреля".

Очевидци разказват също, че бившият полицай е пребил също така домоуправителя на блока и е заплашвал бармана на квартално заведение.

Слава Иванова - майката на убития Иван Владимиров, е категорична, че не става въпрос за инцидент, а за планирано убийство. "Това, което чух, е, че е много добре планирано и обмислено убийство, с много добре планирана и измислена инсценировка, че е нападнат от сина ми и че той е действал при самозащита", обясни тя пред "Нова телевизия". След което разказа причините за дългогодишния конфликт между убиеца и Владимиров. "Започна отново поради обстоятелството, че 30 години майката на убиеца, която е клошарка, беше напълнила коридора на стълбището и мазето с нейните кашони и найлони, които предава за пари. Синът ми, когато се върна от Америка, заедно с едно друго момче, направиха акция да се изчисти дворът и в суматохата някакви нейни чували са били изхвърлени. Стрелецът повикал полиция, която му обяснила, че всички вещи извън жилището му могат да бъдат почистени", разказа тя.

Говорителят на Софийската градска прокуратура Десислава Петрова коментира, че съседът не е отрекъл, че е извършил убийството. "Между заподозрения и убития имало междусъседски спорове от битов характер. Все още изясняваме точната причина за стрелбата. Задържаният не отрича, че е извършил убийството, но засега е заявил това само при беседа с полицията", заяви Петрова.
И снощи, и днес, чета и слушам бивши ченгета, бивши и настоящи държавни служители, бивши и настоящи някакви други, които вадят от десет кладенеца вода, само и само да прокарат идеята, че:

- жертвата не се е оплакала правилно;
- жертвата не е подала правилно жалбите си;
- жертвата е трябвало другаде да се оплаче;
- жертвата не е трябвало да възпалява насилника;
- жертвата не е зачитала правата на насилника;
- жертвата не е отчела на какво напрежение е подложен насилника;
- жертвата не е направила всичко възможно да намали напрежението;
- жертвата не е направила всичко възможно да избегне трагедията...

Жертвата, жертвата, жертвата... И нито дума за насилника.

Днес научихме, че всички съседи, роднини и телевизионни зрители на Иван Владимиров-Нав са знаели колко жалби за тормоз е подал той срещу бъдещия си убиец, Румен Тонев.
Само МВР не е знаело.
МВР тези жалби не може да ги намери и не ги е дало на прокуратурата. Прокуратурата и тя не знае защо.

За сметка на това, МВР охотно съобщава, че има повече жалби, подадени от Тонев срещу бъдещата му жертва - една от тях се вижда на МВР достатъчно важна, че да бъде пратена в прокуратурата - тя включва "наемането на три лица с цел кражбата на хартия за рециклиране".

Та, буквално до снощи Тонев, уволнен от КАТ през 2000, удрял и парализирал от страх живеещите в блока си и вилнеещ по "Черковна" със своя "Байкал" от има няма 20 години, НЕ Е известен на прокуратурата.

Известен на прокуратурата е убитият Иван Владимиров-Нав, като евентуален крадец на стари вестници.

Ако оставим настрана безбрежния абсурд на реалността ни за момент, дотук стават ясни две неща.

Първо, спред наличната дотук информация от самото МВР и интервюта с препатили от Тонев, същият звучи като човек, който съвсем очевидно не е психически здрав. Това е известно на квартала и кварталите полицаи от дълги години.

Разрешителното му за оръжие, обаче, е било валидно.

Те така това е държавата на кремълските слуги! Само те имат права, но не и задължения! Само те могат да не спазват законите и да дерибействат, като бейове!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Mon Feb 13, 2023 9:23 pm

стига бе брат :neutral:

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Totenkopf » Tue Feb 14, 2023 12:24 am

Аха, а като преди месеци ви обърнах внимание, че е кремълски трол ми се присмяхте.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests