Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Aug 10, 2021 6:02 pm

И Сламен по лични причини се е отказал.

Иначе аз не съм ви'ен конституционалис, макар да съм родена и живяла на пъпа на София и аз :ninja:, ма доколкото знам не е ли невъзможно да се оттеглят, щото е връчен изпълнен на Радев и няма не искам, няма недей.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Tue Aug 10, 2021 7:27 pm

Е, хайде сега, не върви да се гласува някой да е министър-претседател, ако той не ще. Току-виж гласуването мине и после ще трябва да се депозира оставка, тя пък да се гласува и упражнението с раздаването на мандатите да почне от начало...

Но ситуацията показва колко блажено неопитни са Слави и компания: като вършат нещо, вършат го наопаки. Дори когато не искат да свършат нещо, пак не могат да са пасивни като хората, че се вкарват в някакви казуси и хипотези. Абе, мъка...

Иначе (на съвсем друга тема) много ми е странно как у нас май на никого не прави впечатление, че тази песен е леко, ъм, супер-рейпи...

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Vash » Tue Aug 10, 2021 7:45 pm

It was different times...

Иначе вече наполовина вярвам, че Слави е платен да прецака протеста, сигурен съм, че ако резултатите се обърнат и примерно ДБ има 20 %, а Слави - 10, пак няма да влезнат в диалог и да подкрепят правителство.

Иначе след Илиев продължават да преминават прага на простотията, Тошко Йорданов е нарекъл другите "протестни" партии "джендъри":
https://www.mediapool.bg/toshko-yordan ... 25102.html

И тия се надяваме да ни изкарат от тинята...

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Tue Aug 10, 2021 8:44 pm

Shamajotsi wrote:
Tue Aug 10, 2021 7:27 pm
Е, хайде сега, не върви да се гласува някой да е министър-претседател, ако той не ще. Току-виж гласуването мине и после ще трябва да се депозира оставка, тя пък да се гласува и упражнението с раздаването на мандатите да почне от начало...
Така е, но колкото и излишно да изглежда като "упражнение", така е по конституция и трябва да се спазват правилата, защото иначе всеки ще си прави каквото си иска - Бокича е такъв пример, а Слави е идентичен нему. Кандидат-премиерът трябва да се яви в Парламента утре (защото вече има взаимоотношения с президента, посредством указ) и сам да оттегли кандидатурата си, и тогава ще отпадне точката за гласуване от дневния ред за новия кабинет, просто защото няма да има министър председател. Не може Слави да си плямпа каквото му е кеф (подобно Бокича на предходните избори), защото е противоконституционно. Неговото е типичен пример за популистко политическо говорене, такова, на каквото сме свикнали послените 20 години.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Wed Aug 11, 2021 9:26 am

На мен ми се реве от електората на Слави. Но не мога да отрека, че именно наличието на този добре отглеждан с години електорат е причината за Слави, както и Слави е причина за електората си. След последната простотия отдолу зомбитата бълват: браво, давай, не им позволявай да ти извиват ръцете! Все в този дух, а интересното е, че обикновено писанията са с повече грешки, отколкото са използваните букви.

Христо Иванов вчера постави интересен въпрос, за който не се бях замисляла: кой, по дяволите е Петър Илиев, че неговото наличие в кабинета е единственото условие за съществуването на същия? И ако ПИ не е в кабинета, да хвърлим страната в конституционна криза?

Иначе не помня да сме имали по-голяма необходимост от един Деветнадесетомайски преврат. Напълно нямам против Радев да узурпира властта, да разпусне парламента, да забрани партиите и всичките им чалга клонинги и да остави правителството да работи. Така повече не се живее. Някакви плешиви чичаци денонощно ми се карат от телевизора, сърдят се като двегодишни, които настояват да си приберат дупката в пясъчника вкъщи, цупят се, трошат си играчките и току се тръшнат на земята. Ми айсиктир бе, драги зрители!

Инак тук слагам стихотворението, което посветих на ПИ:
Spoiler: show
Дреме ми на Барбадоса

Ъ! Ъ!

На къв ми се прайш ве,
ти мене знайш ли ме?
Завършѝл съм с пълно шес
дипломите ми не са от днес!

Във СеУ-то съм учѝл,
докторат съм защитил.
И на Попа съм роден,
кво ма зяпаш ве, олигофрен!

Даже книга съм написал,
хич дори не съм преписал!
Тва са долни клевети,
някой тук ше си плати!

Във рода ми са комити,
мигом те на нож налитат,
тъй че в бой съм аз кален,
кво ма глеаш ве, олигофрен!

Канят ме на абсолвентски,
на купони във Студентски.
Аз съм работа голяма,
питай баба, питай мама!

И по принцип съм си готин,
клевета е, че съм смотан...
Глеай ма кат ти говора,
да не зема да повтора!

Клеветят ме, че съм прост,
консул съм на Барбадос!
Злобно разни бълват пяна,
аз разпускам със Риана!

Лесно кипвам, агресирам,
в министерство се навирам.
Вицепремиер ше стана,
ще зарадвам баба, мама!*

На къв ми се прайш ве,
ти мене знайш ли ме?
Аз говоря три езика
и ми викат Пепи Трика!

Ъ! Ъ!
______________________
*Куплетът е по идея на Жоржета Тодорова
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Wed Aug 11, 2021 10:23 am

:lol: :yay: :yay: :bow:
:heart:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Aug 11, 2021 10:26 am

@Marfa :heart: :yay: :metal:
Харесва ми как говорът му е запазен и Рияна също е там.

Гледах изявление на итн преди малко и има нещо адски тъжно и страшно в това Ива Николава да е адекватна.

Според мен част от причината за тва благоговение при Слави е отчасти защото в ония години, нямаше няква конкуренция и алтернатива. Ся Слави къв бил и кви са му феновете и избиратерите не е толко важно. Проблемът е, че чисто в ентъртейнмънт нещата той си имаше монопол и за тва вина няма само Слави. Години наред нямаше нищо освен Иван и Андрей и разни предавания, които бяха негледаеми. Както и тоя Цитиридис ся е абсолютно негледаем с тоя Джими Фалън от алиекспрес формат.

Дори в музикално отношение той е специален, защото не се самоопределя като чалга и в същото време не е тоя мухлясал, вмирисан копипейст но западни артисти, дето представлява бг популярната музика в последните 15 години.

Не го оневинявам, поведението му е безпардонно. Избирателите му и лудитехму фенове са като членове на секта, но явлението Слави е комплексен проблем.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Wed Aug 11, 2021 1:53 pm

Аз май имам някакви пропуски в лора на модерната беге политика и пак ми хареса стихотворението

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Wed Aug 11, 2021 2:17 pm

трубадур wrote:
Wed Aug 11, 2021 1:53 pm
Аз май имам някакви пропуски в лора на модерната беге политика и пак ми хареса стихотворението

Изгледай интервюто (монолога), което @Marfa постна на предходната страница. Да, тридесет минути е, но хорорът е класен :ninja: :
Marfa wrote:
Mon Aug 09, 2021 9:42 am
Барбадоският плагиат получава нервна криза в ефира на Нова:

https://nova.bg/news/view/2021/08/09/33 ... -c-WW87wew
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Aug 11, 2021 3:02 pm

Интервюто и аз казвам, че трябва дахсе гледа. Няма слаб и скучен момент. Помните ли Волен и Чуколов като щурмуваха Натфиз? Тва беше направо дисни чанел филм в сравнение с това интервю.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Thu Aug 12, 2021 11:32 am

Нека всеки ден покоряваме ново дъно.

Народното събрание. Ще се гласува оттеглянето на Пламен Николов. ИТН напускат залата, за да саботират гласуването на оттеглянето. ГЕРБ не се регистрират, за да няма кворум...

Накрая все пак го гласуваха, но ако някой е схванал защо беше това, моля да ми обясни. Колегата ми тук, гласувал за Слави, беше много доволен, защото така ИТН им били показали на всички и дали да се разбере колко са кофти законите, щото позволявали да се стигнело дотук.

Ма не мога вече.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Aug 12, 2021 11:58 am

Това беше цирк и Митева също много падна вика "Клиси, седни тука моля те" и си тръгна отчаяно.

Най-тъжното е, че Герб на фона на това стоят адекватно.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Thu Aug 12, 2021 12:57 pm

Тва било ли е нявга претседателят на Народното Събрание да бойкотира именно същото претседателствано от него/нея Народно Събрание с напускане на залата?

И що ми се струва, че Слави преди е критикувал депутати, вършещи баш същото? Aloong the lines of, "ние им плащаме заплатите, пък те ми излизат от зала и не работят". Въобще, ако на човек му се занимава може да направи българска версия на "Trump criticizes Trump".

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Aug 12, 2021 1:34 pm

Май много прецеденти има покрай итн.

Иначе беше много смешно как Вигенин и Дончева, проверяват поименно като в 5 класи председателкатя отсъства. :mrgreen:

Поне Митева с тва "Криси, седни моля те" изглеждаше така сякаш не й е толка смешно. Но пак е дъно.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Thu Aug 12, 2021 8:17 pm

Днес, не само Митева и заместник-председателите ѝ, а всеки един народен представител удари ново дъно - подобен език е рядко срещан дори и на селски мегдан.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests