Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Fri Jul 22, 2022 11:41 pm

Ко по дяволите се случи днес?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Jul 28, 2022 1:58 pm

Абе това май сме го обсъждали, ама аз ли полудявам, аз ли съм малоумна и тн, но не смятам, предизборна коалиция между ПП и ДБ би донесла до по-добри резултати на изборите, отколкото ако партиите се явят по-отделно. Имам чувството, че тая общност от професори, анализатори, както и Цола Драгойчева на ДБ си нямат идея каква е реалността (както казва Драгъна).

А днес Корнелия избухна доста забавно на Радев. :ninja:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Martix » Thu Jul 28, 2022 4:14 pm

О да, така е, освен ако ДБ не се страхуват, че няма да влязат в парламента на собствени мускули, което не е съвсем безпочвен страх, предвид колко им е зле макро играта.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat Aug 06, 2022 3:18 pm

Абе че аз редовно си соля по ДБ, троля ги, ама не знам как на разни хора като Лалов, Ивет Добромирова и други пуритани, обвиняват ДБ, че са виновни за избирането на Радев, което ни доведе до моментната ситуация. Беше ясно, че Радев ще спечели още от самото начало, а Панов и Добромирова водеха кампания камикадзе, нищо че ДБ ги подкрепяха. Радев нямаше опонент тогава и логично спечели, но не е вина на ДБ, че Панов и Добромирова водеха най-идиотската кампания Евър.

Добромирова не знам как съществува и как има мозъчния капацитет да си обуе обувките, след като обясняваше, че Петков и Бориславова се държат за ръце. Когнитивният дисонанс при това същество е в нечувани нива.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Aug 09, 2022 12:43 pm

Джасим не знам как живее със себе си и това колко е криндж и кво долно леке е. Такава комсомолщина блика от тоя му пост, че не знам. Мирчев и Цонева щели да съберат гласове като водачи :lol:
FB_IMG_1660037902052.jpg
FB_IMG_1660037902052.jpg (107.7 KiB) Viewed 1957 times
FB_IMG_1660037909520.jpg
FB_IMG_1660037909520.jpg (99.66 KiB) Viewed 1957 times

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Aug 09, 2022 3:10 pm

И удобно не е споменал и един човек от ДСБ, ей тъй, от кумова срама. Както и да е, леке е, да.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Tue Aug 09, 2022 3:21 pm

Marfa wrote:
Tue Aug 09, 2022 3:10 pm
И удобно не е споменал и един човек от ДСБ, ей тъй, от кумова срама. Както и да е, леке е, да.
В случая с право. Освен ако Радан зареже европейската заплата, което няма да стане, не съществува човек от ДСБ, който може да вземе първо място в никой МИР. Евентуално ако броим гражданската квота, Мартин Димитров има шанс.
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Aug 10, 2022 11:27 am

Е то ДСБ нямаха и министри. На мен ми е смешно, че нищо че ПП имат 5 пъти по-висок резултат от ДБ, нашия слага еднакъв брой водачи от двете партии. :ninja:

Пък и има слухове, че Петков и напуснал ДБ, заради скандал с Цонева.
Ай ся и тая леля се обади. @Marfa кво се случва във Варна и защо ражда толкова ненормални хора това място? Само ти и Чефо сте нормални (като Чефо преди да се премести в София и да учи в НАТФИЗ беше луд фен на Волен).

Айде бе, ПП! Толкова ли е трудно да излезете и да кажете, че няма да се коалирате с ДБ и че подарявате първия мандат на герб! Държите се доста нагличко и арогантно с тъпото си мълчание. Това е доста отблъскващо! Какво се правите на примадони?! Не сте нещо супер особено и уникално! Никой няма да ви вкара в брачно ложе, ако вие не искате. Вие глухонеми ли сте? Алоу? Не е ли време да си покажете носа от дупката си и да се произнесете по въпроса? Дължите го на демократичната общност. Хората трябва да събират подписи за явяване на избори и вече започнаха, ако ДБ са в коалиция с ПП този процес трябва да започне отново. Толкова ли е трудно да излезете като нормални политици и да кажете, че няма да се коалирате?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Wed Aug 10, 2022 3:52 pm

Не знам каква е причината. Може да е някакво локално течение в морето или някакво обгазяване от Девня, щото иначе това би трябвало да е засегнало и други места по крайбрежието, а не е.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Aug 10, 2022 5:45 pm

Аз наистина вярвам, че има някаква конспирация. Сестрата на баба ми, живее във Варна от дълги години и е напълно ненормална с идеите си и начина на говорене. Всичките странни птици с политически неадекватни мнения, с които съм се срещала са от Варна. В Бургас и надолу такива крайни хора няма. Всички от Варна, които са нормални са се преместили да живеят някъде другаде в ранна възраст. Пак казвам преди 10 години Чефо боготвореше Волен и говореше за Сорос. 6 месеца след като се премести в София, си смени мнението.

И стигаме до обществени и политически фигури и там всичко пак е йок. То не е ТК, не е Костя. От която страна погледнеш все ненормалници.


Има нещо гнило във Варна!

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Thu Aug 11, 2022 1:29 pm

Щото се питахме, ето причина двете партии да се явят отделно:

https://m.dnevnik.bg/izbori-2022/2022/0 ... lgariia_s/

И още от миналите избори намирах резон, защото реално ПП и ДБ имат не съвсем припокриващ се електорат. Преди вторите бяха лицето на "традиционната градска десница" с по-крайните си нагласи и червени линии. Сега Христо Иванов се опита да посмекчи тона, а Кирил Петков пък го втвърди, но според мен двете партии и без това биха искали да акцентират върху различни неща. На хората, комуто е омръзнало да им опяват за правосъдна реформа и ел. правителство (например) ще могат да гласуват ПП. Тези, на които е омръзнало да слушат за Капъ Куле или все още не са сигурни кой къде е барал, ще могат с чиста съвест да изберат ДБ.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Aug 12, 2022 12:44 am

Аз на Маркет Линкс ни вярвам, но е повече от очевидно, че заедно ще съберат по-малко. Даже не знам как хора с професорски титли, живеещи в България и мислещи се за супер умни мислят, че заедно ще стане някво чудо и ще съберат ДБ и ПП некви 121 депутата сами. Чудя се тия хора с истински, живи хора не комуникират ли или са в някакъв балон. Нямам идея. ПП и ДБ заедно може да са първи, да, но с макс 76 депутата, докато ако направят ок кампании по-отделно могат да съберат към 90-100. Като там при ДБ е проблемът как да проведат малко по-адекватна кампания. Щото на мен вече ми писна от Гешев, щото честно казано не ми стана ясно какъв е планът да го махнат- заклинания ли ще има, отвари ли, кво що.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Thu Aug 18, 2022 10:29 pm

Някой може ли да обясни драмата за коалицията между ПП и ДБ? Освен че ще гениално построена за да загубят и двете страни.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Delegat » Fri Aug 19, 2022 11:25 am

Всъщност ако се коалират ще спечелят повече места в Парламента, отколкото поотделно.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Fri Aug 19, 2022 12:51 pm

Трудно ми е да го повярвам, защото в ДБ от време оно едно от главните изисквания да си водач на листа е пълна липса на харизма и връзка с електората. Козилата беше глътка свеж въздух ... но после се оказа, че вместо козила получихме елисавета белобрадова. Която малко си повярва.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests