Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Fri Sep 24, 2021 9:44 am

Marfa wrote:
Fri Sep 24, 2021 9:29 am
Сега... Всички знаем кво става с тока. Обаче аз вчера имах честта да слушам министър Пеканов при Цветанка Ризова и малко ми стана зле. Този мил младеж даде в ефир рецепта как да се справим с енергийната криза, а именно: затваряме Мариците и минаваме на вятърна енергия. И така токът щял да поевтинее. След което в студиото гостуваше Борислав Сандов от Зелените, който още повече се заинати да си затворим Мариците, за да имаме евтин ток.

Не знам другари и другарки, тежки времена ни чакат. Да не ви плаша, ама... Натам вървим.
Европейски ценности.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tiffany aching » Tue Sep 28, 2021 1:13 pm

Marfa wrote:
Mon Sep 20, 2021 1:24 pm
Meanwhile in Varna... https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/09 ... iia.504263

Група антиваксъри нападнали мобилен имунизационен екип. То просто вече...
Видео от "нападението":



Група граждани от „Комитет за спасение“ изискаха от ваксиниращия екип документ, с който да удостоверят разрешително за ползване на лекарствените препарати /ваксини/ на територията на България.
Доставчика на ваксините, т.е. Министерството на здравеопазването няма законово разрешително за прилагане на ваксините. Заявиха, че ще подадат и жалба в полицията за извършено закононарушение. След намеса на полицаи, които бяха извикани на място пункта беше закрит. От ваксинационния екип отказаха коментар.
Оказва се, че полицията е повикана от "агресорите" за установяване на престъпление от общ характер. Може да се види и как се изнасят ваксините? от пункта... предполагаемо с цел да се укрият веществени доказателства.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Tue Sep 28, 2021 3:49 pm

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31468719.html
От Районната здравна инспекция (РЗИ) във Варна казаха, че няколко души са влезли в "по-агресивен контакт" с персонала и са започнали да изискват от тях разрешения. РЗИ уточни, че всичко е било регламентирано, общината е дала разрешение и използваните ваксини са от разрешените за употреба в България. С тези действия протестиращите са възпрепятствали имунизацията.
Не съм юрист, обаче все си мисля, че някакъв измислен комитет няма право да изисква документи от когото и да било. А и самият факт, че заради безобразията им се е наложило да бъде затворен пунктът, е достатъчен, за да се класифицира постъпката им като нападение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Matrim » Tue Sep 28, 2021 4:07 pm

Явно на антиваксърите, които вярват на такива небивалици за скриване на "веществени доказателства" не им стига акъла да се запитат къде дреме Нашата полиция (tm), та не закрива и всички други пунктове, които използват същите тия "неразрешени" ваксини.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tiffany aching » Tue Sep 28, 2021 5:33 pm

tigermaster wrote:
Tue Sep 28, 2021 3:49 pm
Не съм юрист, обаче все си мисля, че някакъв измислен комитет няма право да изисква документи от когото и да било. А и самият факт, че заради безобразията им се е наложило да бъде затворен пунктът, е достатъчен, за да се класифицира постъпката им като нападение.
Единия от участващите мисля, че е юрист, въпросния Никола Николов. От видеото се вижда, че те не възпрепятстват процедурите, единственото, което искаха е номер на разрешително. Ако има такъв, защо не им бе предоставен? И според теб, ако има такъв, от "измисления комитет" не биха ли го потърсили на официалната страница на МЗ или където там се търси, преди да отидат на място? Изобщо... къде би следвало да я има тази информация, някой да знае? Ами без документи, всеки може да застане някъде и да боде с каквото му падне. Не е ли редно екипите да разполагат с удостоверения и т.н., при поискване от, все пак заинтересовани за здравето си, хора.

Агресивните антиваксъри на мен поне ми се видяха съвсем културни и внимателни към медицинския персонал.
Matrim wrote:
Tue Sep 28, 2021 4:07 pm
Явно на антиваксърите, които вярват на такива небивалици за скриване на "веществени доказателства" не им стига акъла да се запитат къде дреме Нашата полиция (tm), та не закрива и всички други пунктове, които използват същите тия "неразрешени" ваксини.
Полицията няма да коментирам. Колкото до въпросите, моите са други :)
Аз изказах съмнение, че са изнесли именно ваксините... което не значи, че не са сторили точно това.
Толкова.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Sep 28, 2021 6:36 pm

Имунизацията срещу ковид и имунизационните пунктове се организират съгласно Заповед № РД-01-726 на министъра на здравеопазването от 23.12.2020 г. за организацията на имунизационната кампания срещу COVID-19. Тя не предполага издаване на разрешително за ваксинация, а възлага на районните здравни инспекции организацията по места на въпросната имунизация. Допускането, че група криминално проявени лица могат да се кукнат на входа на Морската градина и да бият безметежно маймунски ембриони на невинни граждани, е вероятно породено от твърде много гледане на евтини екшъни, излъчвани в осем заранта по Диема.

В тази връзка мога да дам два съвета.

Съвет към търсещите разрешително от лекарите следващия път да налетят на група ченгета и да настоят ония да им покажат разрешително, че могат да упражняват професията си.

Съвет към маскираните като лекари злодеи, боцащи невинни граждани с неясни субстанции следващия път да не си играят на дребно - я успеят да набодат сто души на ден, я не - ами направо да ливнат химикала в язовир Искър да речем. Демиджът поне ще си засужава.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Tue Sep 28, 2021 9:51 pm

Marfa wrote:
Tue Sep 28, 2021 6:36 pm
Допускането, че група криминално проявени лица могат да се кукнат на входа на Морската градина и да бият безметежно маймунски ембриони на невинни граждани, е вероятно породено от твърде много гледане на евтини екшъни, излъчвани в осем заранта по Диема.
:hihi: :hihi:
Тва беше цитата на годината.

Тифани, жена, ти си като тия дето просто задават въпроси кво лошо има в това, търсачите на истината... Която винаги е достъпна, ама кой да се занимава да я намери като не ми изнася. За тия 30 минути дето пропиля с това видео можеше по-полезно да си прекараш времето, включително и сама да си отговориш на въпросите.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tiffany aching » Tue Sep 28, 2021 10:07 pm

Marfa wrote:
Tue Sep 28, 2021 6:36 pm
...
Ах, недей, убиваш ме с тайа йерония 8-)

Не ставаше дума за разрешително от МЗ за ваксинация, а такова от Агенция по лекарствата за ваксните и доколкото оставам с впечатление - съществува някаква процедура и законово изискване за това. Какви са и що са - нямам нерви и време да се занимавам сега, вероятно нещо общо с партидните номера. Има си юристи, има медицински лица... да кажат. Във видеото имаше и други интересни моменти, но на мен най-вече ми направи впечатление доколко показаното се различава от медийното отразяване. Което бе от една страна преувеличено, от друга - непълно и едностранчиво.

Непоискани съвети аз няма да давам. В нета има много и всякаква информация, всеки има собствените си наблюдения... който иска да търси, да мисли и стига сам до изводите си. И да си носи последствията от изборите, разбира се.

п.с.: трубадур е писал едновременно с мен, без да искам съм му отговорила :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Tue Sep 28, 2021 10:20 pm

Всеки сам си преценя!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Wed Sep 29, 2021 12:09 am

https://www.bda.bg/bg/covid-19

Тук има подробна информация за ваксините, включително номера на разрешения за употреба.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tiffany aching » Wed Sep 29, 2021 8:45 pm

А, ето къде били... мерси, Ghibli.

Да се разбира ли, че два от документите са качени на и след 20.09. (когато е случая във Варна) :unsure: Ако да - може и да е съвпадение публикуването им около тази дата, но значи че тогава ги е нямало.
Попрегледах ги набързо. Упоменато е например за AZ:
Това лекарство е разрешено за употреба по т. нар. схема „разрешаване под условие“. Това
означава, че за лекарството се очакват допълнителни данни.
И за Файзер:
За да се потвърди ефикасността и безопасността на Comirnaty, ПРУ трябва да подаде окончателния Доклад от клинично проучване за рандомизираното, плацебо-контролирано, заслепено за наблюдателя проучване C4591001.
като срока за това е 2023 г. Което все пак е добре, т.е. че са го написали. За останилте две не съм гледала, но предполагам, че и там има нещо в този смисъл.

Видях и номер на разрешително, който се оказва, че е от Европейски регистър за медицински продукти.
И сега вече - дали като член на ЕС това е достатъчно или нормативната ни уредба предвижда и някакви местни разрешителни (плюс описване на партидните номера), не зная...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Wed Sep 29, 2021 9:28 pm

@tiffany aching Не, не се разбира това.

Разбира се следното -> "! Актуализирана продуктова информация на ваксини срещу Covid 19"

Информация е налична от момента на появата на ваксините у нас и разрешението им за употреба т.е. от началото на годината. И се актуализира постоянно, каквато е практиката в цял свят. Пример с AZ - листовката се актуализира когато се появиха съмненията, че може да има връзка с кръвните съсиреци и т.н.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tiffany aching » Wed Sep 29, 2021 9:52 pm

Мхм, значи се предполага това да е датата на последната актуализация, а не кога е качен документа, така ли?
Не е много ясно... но и това са подробности.
Все пак мерси за пояснението, приемам че имате наблюдения отпреди това, аз виждам въпросните листовки за пръв път.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Wed Sep 29, 2021 10:22 pm

Хайде един по-простичък пример -> https://www.bda.bg/images/stories/docum ... 7-2248.pdf

Кратка характеристика на продукта Aspirin на Bayer - демек единственият дето има право да се нарича така. С дата на одобрение за употреба 9 септември 2015 г., а документа е качен на 17 септември 2015 г.

Аспирин се продава практически от края на 19 век., при нас го има има и се употребява от преди не само ние, но и родителите ни да са били родени.

Просто на страницата на ИАЛ се качват най-актуалните версии на документите. Това е. На повечето хора не им пука и не си правят труда да проверят, но тъй като в момента интереса към ваксините обяснимо е по-висок, а феновете на конспиративните теории не се вълнуват от проверка на фактите датите могат и да изглеждат странно.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tiffany aching » Wed Sep 29, 2021 10:31 pm

Разбрах, нямаше нужда от аспирин, даже и главата не ме заболя :mrgreen: Представи си - не съм ровила досега в сайта на ИАЛ.
Това, което не стана ясно например е дали това е прословутия номер на разрешително, който търсиха от въпросния комитет или е нужен и такъв, издаден от български компетентен орган...

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 17 guests