Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Jul 20, 2020 12:41 am

Marfa wrote:
Sun Jul 19, 2020 9:43 pm
Коя е Калина Дренска?
ми нещо като инфлуенсър е, но не баш. мисля, че е създателка на главният сайт/група за кандидатстване в Германия, в много нпота е някакъв организатор и е супер яката мацка като цяла, преди години е била и кореспондент на нова в берлин, когато оная ненормалница Капка не се появява. Пише и в диверсия понякога.

Просто забравих да й сложа уточнение, щото мацката е известна за мен и всички около мен от години, та забравих, че трябва да уточня. Сори.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Mon Jul 20, 2020 8:46 am

Ситуацията, както я описваш, е доста тъжна, ма във Варна е същото. Народът масово не носи маски, щото вирус няма, лъжат ви. Копейкин практически е абсорбирал протеста, миниъните му късат европейското знаме. Има някви антинорвежци. Като цяло май само анти 5G няма, но може просто да не са отразени. Появи се и неква партия БТР, чийто билборд е войници с руското знаме и зове да излезем от ЕС и НАТО. Въобще, тия протести все повече заприличват на февруарските от 2013-а, а не на летните. И това не е никак добре.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Shamajotsi » Mon Jul 20, 2020 11:30 am

@Litz , за кое посолство иде реч (от контекста май разбирам, че е това в Берлин)?

Иначе аз намирам утеха в това, че май повечето хора на протеста са кринджвали, а не са създавали криндж :lol: .

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6919
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Mon Jul 20, 2020 3:31 pm

@Marfa looking on the bright side, прокуратурата се сети да вземе да провери ПП Възраждане и излизат интересни неща:
фалшифицирани подписи
мъртви (буквално) хора участвали на учредителното събрание
и т.н.
Въобще БГ-политика в най-добрите традиции на жанра.
Както беше написал някой в нета, май на Копейкин ще му се наложи скоро да пише есе за членство в новата формация на Волен...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Demandred » Thu Jul 23, 2020 12:12 am

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/07 ... _otpusk_za
Главният прокурор Иван Гешев е излязъл в 20 дневен отпуск, съобщи segabg.com. Това става известно на 14-ия ден от протестите, които искат неговата оставка, както и тази на правителството. От пресцентъра на държавното обвинение са заявили, че главният прокурор работел най-добре, когато си почива.

"Тогава има възможност да се заеме да се заеме с работа по стратегическите приоритети на прокуратурата - борба с корупцията по високите етажи на властта, борба срещу организираната престъпност и противодействие на битовата престъпност", са заявили от пресцентъра.
Покъртителна новина отвсякъде...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Fri Jul 24, 2020 5:11 pm

Гениална мисъл, отвсякъде, ама от всички страни ми хрумна преди няколко дни :P
Kingpin във МинФин :)

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Sat Jul 25, 2020 9:36 am

Цветът на нацията - https://www.youtube.com/watch?v=12KTQOIZ-zI
Падам

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Sat Jul 25, 2020 10:55 am

coldie wrote:
Sat Jul 25, 2020 9:36 am
Цветът на нацията - https://www.youtube.com/watch?v=12KTQOIZ-zI
Падам
мамкаму, колде, това беше поучително. данке!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Sun Jul 26, 2020 9:41 am

penzata wrote:
Sat Jul 25, 2020 10:55 am
coldie wrote:
Sat Jul 25, 2020 9:36 am
Цветът на нацията - https://www.youtube.com/watch?v=12KTQOIZ-zI
Падам
мамкаму, колде, това беше поучително. данке!
То пък и малко по-образованите от това видео не показаха някаква интелигентност. Един приятел коментира - не изглеждат като лоши хора. Ок, не ги познавам, лоши ли са добри ли са. Това е някакъв абсурд, парчета месо.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Aug 09, 2020 3:58 pm

kraqt.jpg
kraqt.jpg (51.33 KiB) Viewed 3052 times
Тва е абсурдно просто.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Demandred » Fri Aug 14, 2020 3:28 pm

Бат Бойко сега пък иска Велико народно събрание.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6919
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Fri Aug 14, 2020 4:32 pm

Demandred wrote:
Fri Aug 14, 2020 3:28 pm
Бат Бойко сега пък иска Велико народно събрание.
Той и 2016 ги говореше тия работи, ама толкова се и случиха. Ако обаче наистина се отиде на там, притеснителното е това:
Скъпи приятели-конституционалисти, ето и няколко любопитни детайла относно дейността на правителството около свикването, провеждането и закриването на Велико народно събрание.
1.Ако се свика Велико народно събрание не се назначава служебно правителство.
РАБОТИ съществуващото правителство, пък било то и в оставка.
2. Ако при свикването на Велико народно събрание не се възложи то да избира правителство, такова не се избира, докато вървят заседанията на Великото народно събрание. Година, две, три-колкото трябва. Не се избира и служебно правителство.
РАБОТИ съществуващото правителство, пък било то и в оставка.
3.След разпускането на Велико народно събрание, не се назначава служебно правителство, до избирането на ново Народно събрание и избирането на ново правителство.
РАБОТИ съществуващото правителство, пък било то и в оставка.
Тези три любопитни детайла показват, че г-н Борисов ще кара джипката, още дълго, след като сегашните прогимназисти кандидатстват за висше учебно заведение. Има хора, които могат да си помислят, че предложението за нова Конституция е свързано с това обстоятелство.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Fri Aug 14, 2020 9:44 pm

Играта е да протака ако може, евентуално ако може да протака до законово определените месеци в които президента може да назначи служебно правителство. Така наречената опозиция или са много кухи, или са и те в играта. На тяхно място още при първите намеци за ВНС бих го внесъл в Парламента.

Тъй или иначе не виждам как Борисов може да бие Радев, у нас по традиция на политиците след като добият власт рейтинга им пада постоянно. И доколкото може да се вярва на социологически проучвания, Радев все още държи над 50% одобрение.

Христо Иванов е пълна смешка, пък и Нинова бих казал. В момента от политическите лица не виждам никой освен Румен Радев, който може да изнесе нещата докрай. Но определено не мисля че му се занимава да прави пратия.

На 100% съм убеден че голяма част от играта са тръбите от Русия до Германия. Колкото и да имам някакъв афинитет към Русия, отново на 100% съм убеден, че засега Борисов го държат Путин и Меркел.

Това са някакви тройни и четворни игри и в допълнение и в щатите и там не знаят какво точно да правят. Никакво съмнение нямам, че Христо Иванов се подклажда от парите на Сорос и компания.

В това отношение и при Радев е сложно, защото той е ясно че харесва Русия, но от друга страна е и американски възпитаник един вид. Уважаван е и от Русия и от САЩ.

Според мен БСП само дърпа Радев надолу, аз на негово място бих се дистанцирал от тях.

И според мен Борисов не трябва да бъде наричан Бойко, защото това е един вид фамилиарничене и образуване на близост в съзнанието. Което за нашата народопсихология има ефект.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat Sep 05, 2020 11:37 pm

Искам да попитам, аз ли полудявам или тия екстремни ексцесии, които се случват в момента, като полицейска агресия, ексцесии (имам много познати и приятели бити и задържани, майка ми спря да ходи заради агресията, а дядо ми е на години вече), са в пъти по-брутални от тези по времето на дансwithme и по времето на Орешарски?

Бтв, встрани от темата защо от битиви, са върнали тва жалко чучело Хекимян, при положение, че Цънцарова имаше няколко разкошни интервюта с Гелето и с оная ковра, която имаме за вицепремиер?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Thu Sep 10, 2020 1:51 pm

"White Lives Matter" в Слънчев бряг:
https://inews.bg/%D0%A5%D0%BE%D1%82%D0% ... 53667.html
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests