Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Tue Apr 21, 2020 4:07 pm

Litz wrote:
Sun Apr 19, 2020 10:18 pm
Милен Цветков е починал след катострофа.
В нета има видео от улична камера. Колата чака на червен светофар, пешеходци пресичат, а убиецът се врязва с бясна скорост в тази на Цветков. Ужас! :(
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Tue Apr 21, 2020 10:01 pm

Само не разбрах, пичеве, как са фурмите.

Как са фурмите?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Apr 22, 2020 1:01 am

penzata wrote:
Tue Apr 21, 2020 4:07 pm
Litz wrote:
Sun Apr 19, 2020 10:18 pm
Милен Цветков е починал след катострофа.
В нета има видео от улична камера. Колата чака на червен светофар, пешеходци пресичат, а убиецът се врязва с бясна скорост в тази на Цветков. Ужас! :(
Гледах го и само 2 секунди да беше подранил и хората също щяха да бъдат размазани. Разбирам , че хората в колата са били дъщеря на прокурор и синът на Лъчезар Иванов от ГЕРБ. Разбирам, че убиецът е бил изключен от мойто даскало заради надписи на фасадат, разпри с учители и кражба, но благодорание на майка си и настоятелството са го приели в уж престижната 91 НЕГ.
Майката на убиеца казала "Драмата е иза двете семейства" Кво се изкарва жертва тая не мога да разбера. И ме дразни как дискурса се върти около "детето", "момчето" и некви умалителни имена, които явно трябва да породят у нас чувство за емпатия? Въобще тва смърди толкова много на лайна. Освен това ме кефи как вече се почнаха некви обвинения дали Цветков е бил с колан или не. Направо той е карал на задна с 100 км.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Fri Apr 24, 2020 7:04 pm

Цветанка Ризова:
- А има ли отказали се българи от летни записвания?
Министър Ангелкова:
- За радост - няма, но за съжаление няма никакви записани.
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Mon May 04, 2020 1:01 pm

:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Sun May 17, 2020 1:45 pm

Каква е тази влажност в София... Последните три дни все едно съм в Куала Лумпур или Хонг Конг. Бахти идиотщината.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Claymore » Sun May 17, 2020 2:31 pm

Ок, значи не съм само аз дето абсолютно умира от жега тия дни. Вчера си говорех с един приятел и вика че нямал идея за какво говоря, приятно било :evil:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Sun May 17, 2020 3:21 pm

Аз вчера щях да припадна :( (Варна) Скокнах до пазара до нас, само за салата и ягоди, не знам как се прибрах. И ми причерня, и всичко.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Sun May 17, 2020 3:44 pm

Claymore wrote:
Sun May 17, 2020 2:31 pm
Ок, значи не съм само аз дето абсолютно умира от жега тия дни. Вчера си говорех с един приятел и вика че нямал идея за какво говоря, приятно било :evil:
Като жега не беше чак толкова екстремно, но влажността и задуха бяха доста нетипични за София. Като цяло и екстремният студ и жегата са сухи тук. И затова доста по лесно поносими отколкото примерно в Бургас.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Fri May 22, 2020 1:31 pm

Ндааа, може да се гордеем, че се постигна намаляване на ДДС за книгите по най-грозният и безполезен начин евър водени от Еднокнижника и неговите бушони откакто Гутенберг е запресовал, само и само да си декорира продажбата на храна навън. :yay:
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Fri May 22, 2020 2:26 pm

Тая работа с ДДС-то не я разбирам много. Кой е човека който ще си купи книга за
11 но няма да я купи за 12 лева ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Sun May 31, 2020 3:35 pm

Те така се гълта семе от тиква...

100936320_286615112383929_4340505077597863936_o.jpg
100936320_286615112383929_4340505077597863936_o.jpg (227.01 KiB) Viewed 3051 times
Фотоизложбата „Спортът в София през годините” ще бъде открита във вторник в градинката пред НДК.
28 уникални снимки на изтъкнатия фоторепортер Иван Йочев ще представят част от най-паметните мигове и личности, оставили ярка следа в историята на българската столица.
Изложбата е по инициатива на „София – европейска столица на спорта".

Хех, махнали са я след нададеният вой. Има неква бледа надежда за българина.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Jun 05, 2020 9:34 pm

https://www.ploshtadslaveikov.com/ese-p ... ao5A4zWv6A
Есето на 17-годишния Стефан е със заглавие „Аз съм Левски“. Написано е без много уважение към българската граматика, но с патос, който е лесен за разпознаване. Левски, превъплътен от десетокласника, прилича на член на партия „Възраждане”.

Епицентърът на посланието, фокусът на гнева са съсредоточени в определянето на новите врагове.
Ето как звучи основната теза на награденото от Антон Дончев и компания есе (без редакторска и коректорска намеса):

„Младежите нехаят за нищо. В душата им е робска тъмнина. Те си имат господари, на които са покорни слуги, но тези господари нехаят за българското. Имат самочувствието, че са някои а всъщност са никои. Гордостта и свирепостта ни прави слепи за случващото се в България. Не сме „братя и сестри“ всеки е сам за себе си. Без обединение как ще се борим срещу врага? А той дебне отвсякъде, само че е зад маската на т.н. „европейски ценности“.
Освен това било и плагиатствано. Не знам кой им вкарва тия жаби в главите на тия деца.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Fri Jun 05, 2020 10:34 pm

Здравейте, включвам се с пряка връзка от лудницата.

Към днешна дата най-големите страхове на българина изкристализираха до:

- норвежците (да, те отново са тук), които ще крадат българските деца
- 5 джи
- Бил Гейтс
- задължителната ваксина на Бил Гейтс срещу ковид
- някакъв тюрлю гювеч с участието на Сорос, Световния (еврейски) заговор, още норвежци и пак 5 джи. И Бил Гейтс с ваксината

Междувременно Васил Божков разказва как е дал поне шейсет милиона на Бойко, Влади и кликата. В отговор КЗК започва проверка на ьтв, която Премиеро нарича "Божков ТВ", удобно пропускайки факта, че лотарията на същия се развяваше денонощно в Нова, която вече официално е на Домусчиев.

Бойко се кълне в децата си и внуците си, че той пари от Божков не е взимал, не взима и няма да вземе и може би дори не знае кой е Божков. Вместо това напомня, че ни е построил мостове, тунели и други такива благини, където ако не беше той, щяхме само да сме чували за съществуването на въпросните съоръжения.

Като казах съоръжение, та се оказа, че на плажа на Алепу се строи иновативно такова, което трябва да представлява подпорна стена за свлачище. Брегът на Алепу не е свлачищна зона. Съоръжения и методики за възпиране на свлачища, срутища и други такива има много, и в зависимост от ситуацията включват дренажни системи за отвеждане на подпочвени води, пломбиране, бетониране, подпорни стени и прочие и прочие, но нашето съоръжение е триетажна сграда. Със стаите му, с всичкото му. Тук се включва етюдът с "Лъки, ти си геврек", а именно отиват експерти да го видят що е то и викат "а, не бе, споко, тва не е сграда, стена е." Успокояваме се и можем отново да рантнем срещу норвежците, които се опитват да нахлуят през пет джито.

За щастие министърът на отбраната ни пази от тях. Сега, аз не съм от хората, които се подиграват на други хора за теглото им. Ама като видя снимката на генерал Вазов и после снимката на плодът на скоростната деволюция, нахлупил синя каска пред иконата на Иисус, с погледа на нещо, което би накарало Дарвин да възкликне ЕВРИКА! ОТКРИХ ЛИПСВАЩАТА БРЪНКА МЕЖДУ ЖИВАТА И НЕЖИВАТА ПРИРОДА!!!11, и почва да ми се реве. И после това нещо пишва пред камерите, докато си играйка с неква базучка. Снимка не предлагам, защото ме е срам, намерете си сами. Да не кажете, че не съм предупредила.

Тук се включва и етюдът "ако мине". Правителството самоотвержено успя да договори с руснаците по-ниски цени на газа. В отговор КЕВР излезе с комюнике, че цените на парното щели да се вдигнат. Народът за известно време спря да строи противонорвежки паник стаи в панелките и квикна. Бойко се ядоса и нарече станалото провокация, издърпа ушите на КЕВР, министърката Теменужка Петкова опраши телевизорите и обяви комюникето активно мероприятие разбира се успокои широката общественост, че цените не само няма да се качат, ами дори ще спаднат. Е, не чак с 40 процента, детсевика 2-3 да са, се файдда.

Мийнуайл във Варна се опитваме да надминем националните абсурди на местно ниво. Докато траеше локдаунът, Аспаруховият мост беше толкова безлюден, че дори нямаше кой да се хвърли и да се самоубие от него. В момента, в който локдаунът падна и мостът изпадна в обичайното си състояние на запушена артерия, тез дето се грижат да ни строят мостове, пътища, тунели и други невиждани от нас съоръжения внезапно изпаднаха в състояние на трескав ремонт и взеха там нещо пак да си копат и ремонтират. За късмет народът копае землянки в хола, за да крие децата от ваксините на Гейтс и социалните служби, та не се вълнува.

Обаче вечната отходна тръба, която отхожда екскрементите на цяло Аспарухово и Галата в добавка (тия квартали са си със статута на не много малки градове, например Аспарухово е колкото Шумен да речем), взела, че се спукала още преди девет (то вече десет станаха) месеца и вместо да бълва навътре в морето, да вземе да бълва вътре в езерото. Варненското. Сега, шит хепънс, случва се, и друг път се е случвало, нали, а ако някой пита защо имаме отходна тръба, която се излива в морето, а нямаме пречиствателно съоръжение, ще му кажа, че е дребнав и да не пита много. Тая тръба нарочно е така. Но друг път, когато са ставали подобни шитни, са вървели в добавка със спешен ремонт. В настоящия случай ремонт няма и девет месеца това си бълва, защото - това е съвсем сериозно - кметът не знаел как да уведоми широката общественост. Оставям това да престои.

Междувременно прогресивната част от широката общественост има важен дневен ред:
- събарянето на паметника на съветската армия
- възмущение, че са били въведени противоепидемични мерки, а не сме имали толкова починали, колкото са имали примерно испанците
Дейба таз несправедливост.

В това време в София нашенският Костадин Костадинов по прякор Копейкин се опитва да оглави народното недоволство и се е опнал на протест срещу американското посолство, но вследствие на пет джито факсовете нещо са се объркали и сега поддръжниците му са се наредили с табели No to racism!, Support for Trump! White lives matter!

А, да, и ще си правим държавни бензиностанции.

Сега, аз принципно не съм от Култа на Светия Пазар от седмия ден™ и упорито застъпвам тезата, че не е задължително да е лошо, след като е държавно, само дето щото си знам нашите хора и изпитвам известна увереност, че с държавната верига бензиностанции само ще си заимаме благословен от държавата картел и нищо повече.

А, да, решиха да свалят ДДС-то от 20 на 9% и за детските храни и пеленките. Обаче не приеха идеята да се свали и онова върху алкохолните напитки. И сега има рант. Правилно, храните са си с 20%. Да, и лекарствата, и те.

Извинявам се, че вероятно пропускам много неща, но обстановката е по-динамична и от нивото на река Дунав в сантиметри, фийл фрий то кънтрибют.

А, да, и новина от последните минути: ей сега в Панорама Бойко се закле, че ако строежът в Алепу все пак се окажел незаконен, щял да стане къщичка за птички.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Sat Jun 06, 2020 11:46 am

А помниш ли колко хубаво ти беше на село без новини?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests