Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Tue Oct 15, 2019 2:32 pm

Много шум за нищо. След 72 часа ще е забравено. А ако откаже англичаните да идват в БГ още по добре. Центъра и без това е пълен целогодишно с англичани.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Matrim » Tue Oct 15, 2019 2:36 pm

Боко Тиквата пак се бърка където не му е работа и прави циркът още по-голям. Иначе то всеки знае, че на мачове у нас не ходят много нормални хора, не за друго, а защото са скучни най-вече. И след цяла седмица плямпане какво може да се случи и дали англичаните ще си излязат ако расистки скандирания, очакваното стана - лумпените си мислят, че са голяма работа като се борят с "толерастията". Пък и на никой не му дреме дали ще накажат националния отбор, той и без това здраво върви наникъде.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Oct 15, 2019 2:45 pm

Не знам, бг футбола е на трагично ниво. Такава скука верно няма. Дори треторазрядния отбор Херта дето играе тука е класи над всичко, което може да гледаш в бг. Та не знам колко трябва да си зле, за да ги покрепяш по тоя грозен начин. Но Боко цепи.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Matrim » Tue Oct 15, 2019 6:16 pm

Боко реши да си направи още малко PR и прати ченгетата да претърсват сградата на БФС.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amikae » Tue Oct 15, 2019 7:21 pm

Динг динг динг! Колко удобно стечение на обстоятелствата за Тиквун... :mrgreen:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Wed Oct 16, 2019 6:48 pm

Matrim wrote:
Tue Oct 15, 2019 6:16 pm
Боко реши да си направи още малко PR и прати ченгетата да претърсват сградата на БФС.
Абсолютно.

П.с. Но само да коригирам - ПР-ът в случая не е никак малък.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Sun Oct 20, 2019 9:29 am

Иронията да използваш саутпарк на стълб до циганската махала е на толкова много левъли... :facepalm:
Spoiler: show
IMG_20190918_163821552.jpg
IMG_20190918_163821552.jpg (532.81 KiB) Viewed 3292 times
Поне не е още на официални билборди из София.
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Mon Oct 21, 2019 8:24 am

Xellos wrote:
Sun Oct 20, 2019 9:29 am
Иронията да използваш саутпарк на стълб до циганската махала е на толкова много левъли... :facepalm:
Spoiler: show
IMG_20190918_163821552.jpg
Поне не е още на официални билборди из София.
Пфф...
След като го снима, надявам се, че чинно го изчегърта...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Mon Oct 21, 2019 10:36 am

Да бе да, неам си друга работа да чегъртам малоумни стикери. То, наличието от години на тоя сайт е по-важния въпрос... :x
:ninja:


User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Thu Oct 24, 2019 3:47 pm

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30233648.html

Собственичката е ирландка, шофьорът е ирландец, камионът не е стъпвал в България от две години, сиреч от закупуването си. Но пък е шведска марка.

А пропо, Гешев се възцари. И не знам как да го коментирам. Мислех, че след Дани Тъпото сме стигнали от другата страна на дъното, ама явно винаги може повече. И всъщност дори не ми пука.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Matrim » Thu Oct 24, 2019 3:53 pm

Естествено Боко трябваше да се изкаже и по този въпрос, все едно лично регистрира всички камиони в България.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Dr. Horrible » Fri Oct 25, 2019 10:56 pm

Вчера ми се случи някаква сюрреалистична и просто не знам как да я тълкувам и какво да мисля.

Получаваме в училището официален имейл от някаква фондация Анимус да се видим на екипна среща на екип за подкрепа на една наша нова ученичка - осмокласничка, от един месец е в училището. На срещата са поканени една камара институции и фондации и дори детската градина, в която учело малкото братче на нашата ученичка. Ние бяхме казано меко казано озадачени, защото 1) никога не сме получавали такова нещо, подкрепата на деца се извършва или на ниво училище, или се свързват с нас социалните служби, не някакви НПО фондации, и 2) детето на пръв поглед си е съвсем читаво. Звъня аз във въпросната асоциация да попитам какъв е случаят, каква е изобщо тази среща и защо, обяснявам "За нас това момиче е нова ученичка, нямаме по-задълбочени наблюдения, всичко с нея е наред", някакъв супер надменен глас ми отговоря, че не дава информация по телефона и да отида лично. Аз проучих по-подробно ученичката, говорих с класната, поговорих и с момичето, наблюдавах в клас как се държи - всичко нормално. Идва си детето редовно, майката е говорила лично с класната на откриването на 16-ти септември, няма проблеми със съучениците, даже с две приятелчета постоянно се мотаят заедно, като успех по някои предмети е 5 и 6, по най-трудните има основно четворки и две тройки, учителката по английски дори ѝ е писала похвала в електронни дневник, при разговора момичето ми се стори притеснително, но все пак дружелюбно и т.н. И супер изненадан отивам аз на въпросната среща в сградата на фонтадицията, която е в центъра, на 15-тина минути от СУ.
Там ме посрещат някакви много сдържани служители и ми казват, че срещата ще се проведе в МАЗЕТО и ми отварят една врата към стълбите за мазето. Покрай това, че цяла седмица гледам True Blood, нямах много желание да влизам, ама любопитството надделя. Освен мен дойдоха там още четирима човека - трима от разни фондации и НПО-та и директорката на училището. И се почна един подробен разговор колко зле било семейството, как от година и нещо ги следели, как вече сериозно се обмисля пристъпване към отнемане на децата и изпращане в дом за социални грижи... Аз обективно не знам дали семейството е зле - може да е. Но ми направи супер лошо впечатление, че всички хора от НПО-тата бяха адски злонамерени и говореха супер зло за родителите и търсеха как с по-лоши думи да изразят всичко. Единствено директорката на детската градина беше свястна - явно малкото детенце наистина си има сериозни проблеми, може би семейната среда наистина е вредна за него, и самата жена говореше през цялото време със загриженост за детето, опясняваше за поведенчески проблеми, емоционални дефицити и тн., винаги с притеснение как да се помогне на това дете и да се направи най-доброто за него. Те слушаха думите ѝ и всеки път, когато тя казваше нещо обективно негативно, казваха "Аха, аха, ДА!" и записваха жадно-жадно. Супер злонамерени и неприятни. И когато той мой ред да говоря, аз им казах впечатленията на нашето училище от момичето. Те ме гледат като застреляни и обясняват "Сигурни ли сте, че идва на училище? В старото училище отсъстваше редовно, много рядко влизаше в сградата, тя не получи никаква подготовка за матурите, нямаме идея как ги е минала." Аз отговарям "Напълно редовно идва, за този месец и половина е отсъствала точно 4 дни, когато имаше грипове, още първата сутрин се обади майката на класната, после като се върна детето донесе медицинска бележка, всичко е в норма. С материала се старае. По история ѝ преподава най-суровата и безкомпромисна учителка, която коли ѝ беси за всяка грешка - при нея момичето е искарало четворка, което е много добре." Те ми казват "А в какъв вид идва на училище? Защото знаем, че тя няма хигиенни навици, винаги върви с мръсни дрехи и мирише." И аз им отговарям, че никога не сме я усещали да мирише и да идва нечистоплътна, те ме гледат учудени и не го записват. После ме питат "А вече стана ли ясно във вашето училище, че това момиче е жертва на булинг?" И аз отговарям "Имате предвид на тормоз? Не, при нас не е имало такава ситуация с тази ученичка. Нито сме наблюдавали нещо, нито момичето се е оплакало на някого, нито пък някой друг се е оплакал от нея." И те ми казват "Ами добре, значи засега не е имало. Но тя е различна, те другите ще ѝ се дразнят, защото няма умения да общува, така че ще я запишем потенциална жертва на булинг." И аз седя там и се чудя какво по дяволите означава това, то ВСЕКИ е потенциална жертва на тормоз!!! И им казвам "С учениците и учителите общува добре, дори по английски е получила похвала в електронни дневник." те отговарят "Ами ето - може би това, че учителката я е похвалила, ще настрои другите срещу нея! Несъмнено е потенциална жертва на булинг!"..... И аз стоя шокиран, а те продължават да ме питат: "Вие сега как ще се държите с нея?". Аз отговарям "Като с всички останали ученици, аз се държа дружелюбно с всички деца в училището." Те казват "Дано е така! Защото в предишното училище като повикахме психолога, той после се върна в училището и после я повика и ѝ крещя, каза ѝ "Каква си ти, ма, заради тебе си пропилях един час вчера на някаква тъпа среща, ква си ти???". И аз продължавам да седя като гръмнат...... Не знам провокират ли ме, дразнят ли ме, сериозно ли мислят, че аз ще си изкарам на детето гнева от това, че тея са идиоти?! След час и нещо попитах имат ли други въпроси за състоянието на детето в училище и си тръгнах...
Но другия ден идваха в нашето училище по друг въпрос специалисти от Ресурсен център, демек органът, който отговаря за осигуряване на подкрепа на ученици. Попитах ги чувалили ли са за тази асоциация Анимус, никой не беше.

Просто..... Не искам да ставам като тея ненормални хора в интернет, които обясняват как искат да ни вземат децата и да ги откарат в Норвегия, но няма как да отрека, че от това, което видях, оставам с впечатлението, че тези асоциация, чието лого е гола вещица на метла, и която официално е финансирана от някакви норвежки фондове, съвсем реално се чуди как да вземе децата от семейството - не за да ги прати в Норвегия, а без да им пука какво ще стане с тях, просто да отчетат дейност, че еди-каква-си бройка деца са "спасени" и да получават финансиране и за следващия период.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Sat Oct 26, 2019 8:13 am

Тези хора, по разказа ти поне, звучат доста ужасно. Но все пак това, че за два месеца от началото на учебната година и 2 контакта с майката не сте забелязали проблеми, не значи, че няма, особено ако се вземе предвид разказът на другата учителка за другото дете.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Sat Oct 26, 2019 8:35 am

Анимус са доста известна фондация, да не кажа основната, която се занимава с жертви на насилие, учудващо е да не си ги чувал. Иначе за съжаление хора в НПО средите доста често са бая нахъсани (изобщо това е характерно за голяма част активисти) и дори да се борят за правилните неща, пак ти е неудобно да делиш една позиция с тях, защото са прекалено агресивни. Това е естествен подбор - в крайна сметка това е бая неблагодарна работа, обикновено за малко пари и често само нахъсаните са достатъчно готови да я вършат - и се нахъсват още повече. Та не мисля, че е толкова отчитане на дейност, колкото самоубеждаване.

That said, случката е притеснителна и има какво да се разчовърка тук защо и как се случва - защо при малкото дете се наблюдава проблем, при голямото ти не виждаш... дали изобщо става дума за същото дете? :mrgreen:
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests