Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Wed Jun 12, 2019 12:55 pm

alshu wrote:
Wed Jun 12, 2019 12:18 pm
ПП
Може и да греша де, все пак това е моя изкривена гладна точка, но нашият журналист реагира съвсем по абсурдистнаски. :lol:
Тук, две мнения по въпроса няма. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Fri Jun 14, 2019 4:44 pm

Някои хора, всъщност и от двете страни, явно не могат да се отърсят от предпоставката, че СССР е РФ. Пропагандата е голяма. Вменява се вина на съществуваща държава за грешките във вече несъществуваща. Лъжите от другата страна на барикадата (да, отново построиха барикади) минават ей така. От лъжите за химическото оръжие на Ирак, заради което унищожиха една цяла държава, за което след това си признаха, през скалъпения филм за отново химически атаки в Сирийския град Дума, за което отново със закъснение и след като ги разобличиха си признаха. И от това нищо не последва. В Русия арестуват журналист, овбиняват ги. Оказва се, че не е виновен, пускат го, започват да разследват и наказват виновните - пак ги обвиняват. А всъщност полицията в РФ е толкова кротка при протести и шествия. Ако сравним как се действа в САЩ, Китай, Франция, Англия - та те са просто котенца.

Относно Чернобил - https://offnews.bg/sviat/istinata-li-po ... 04791.html

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Fri Jun 14, 2019 6:40 pm

Не знам, кой го е писал това, но много ми е интересно как ще го коментирате.
Spoiler: show
– Здравейте г-н Борисов, желаете ли да карате?

– Не, карай ти, нямам книжка за влак. Миналият месец изкарах за подводница и совалка, ама за влак все не остава време. Горанов, къде си? Виж дали са се качили жените вече, какво се туткат?! Имам да откривам едно пасище в Белозем, ще закъснеем. Желязков, снимат ли? Нека БСП да гледат, барем още някой подаде оставка. Аз моите ги разкарах всичките заради тези асансьори...

– Имаме „готово“. Тръгвай!

– Абе машиниста, аз тебе не съм ли те виждал някъде? Я му пуснете справка в МВР на този!

– Господин Борисов, аз бях машинист и миналия път от Свиленград...

– Аааа, да бе, верно! Тези от БДЖ само един машинист ли имат, та все тебе слагат? Желязков, направи веднага справка колко машинисти имат тези. Ако не им стигат, да им пратим Цецка Цачева, и без това е без работа сега.

– Господин Борисов, вижте новия мост, три прелеза затворихме и ги пренасочихме по моста.

– Браво, а локални има ли? Ако няма, да бутат и да вдигат наново! Аз съм поел ангажимент пред Юнкер да има и локални за шофьорите с ишиас, че много лъкатушат! Ние Западни Балкани ли сме или какво?! Това сега с колко кара? Абе много тихо тука бе! Защо не прави „тадуф – тадуф“? Аз помня, когато си ходех с влака до Банкя, много тракаше. Даже един път се наложи да го бутам с 60, понеже закъса. Ама така е при БСП – един влак да има - и той закъсва. Каква е тази плевня с навес?

– Това е малка гара, господин Борисов.

– Браво! Европейска работа! Абе, защо нема колани тука? Горанов, пиши, от утре всички влаци да са с колани! Аз лично другата седмица ще карам до Свиленград, че откривам една помпена станция, и ще проверя дали са сложени! И аптечка, триъгълник и пожарогасител да сложат. Аз навремето какви пожари гасих... идея си немате!

– Добре господин Борисов! Между другото знаете ли колко лицеви опори прави Борисов на ден?

– Колко?

– Всичките, ха ха ха ха...

– Горанов, не дрънкай много, че той и Цветанов напоследък много дрънкаше, а сега къде е? Желязков, много светофари тука бе!

– Господин Борисов, наричат се светофори...

– Абе машиниста, да кажим, че си авнтюрист и решиш да караш с пълна газ из релсите, кой ще те спре?

– Има система за сигурност, господин премиер.

– Абе каква система, бе! Нали виждам, че си правите каквото си искате! Алооооу, леко на разклоненията бе, гледай как шпори! Аз щях да мина по-внимателно! Свържете ме с шефа на КАТ! Кажете му от утре на всеки светофар да сложи катаджия. Какъв е тоя произвол!

– Светофор, господин пре...

– Ти няма да ме учиш, Желязков! Аз когато купувах парните влакове... Знаеш ли откога управлявам? Ти в гимназията си бил! Горанов, снимат ли? Да не останем без видео, че не мога да окастря опозицията после! Горанов, я кажи, колко влака ще купим следващата седмица?

– ............

– Горанов, втори път те питам, колко влака ще купим?

– Всичките, господин премиер!

– Точно така те искам! Пиши да са с колани, че много клати. Абе, я кажете на тия в коридора да викат “тадуф – тадуф“, че иначе е като в самолет, бе, много тихо! Какви са тея дървета отстрани?

– Дървени траверси, господин Борисов. Избираме годните, тези които са максимум на 80 години и ги слагаме пак за по 50 – 60 години. Трябва да изкарат. Останалите ги пребоядисваме и ги държим в резерв.

– Я, горе като паяжина! Машиниста, как се оправяш с толкова жици? То горе ли да гледаш, долу ли.... С колко караме? Да не закъснеем, че в Скутаре откривам един кладенец. С европейски субсидии три години го копахме. Накрая легна 17 млн. на километър.

– Това са разчетите за пътя Пловдив – Асеновград, господин Борисов...

– Дончев, ти не ме прекъсвай! Кой ще мери колко е дълбок кладенеца? Ние го писахме 30 км, а те, ако имат въже – да мерят! Ало, машиниста, както си перкаме със 160, да ме прекараш през терминала в Каблешков, че не съм го виждал!

– Ама господин премиер, там не може със 160...

– Няма „не може“. Аз съм построил високоскоростни отсечки до всички гари, детски градини, спортни площадки и до южната дъга! Нинова това може ли го? Като дойдат на власт и веднага им спират еврофондовете! Така че влизаш в терминала със 160 и кажи, че аз съм казал!!!

– Слушам, господин Борисов!

След 10 минути:

– Горанов, има ли живи?

– Аз, господин премиер.

– Това ясно, а освен теб?

– Вие, господин премиер.

– Оффф, я виж Томислав Дончев там мърда ли. Да викне НСО и да ми докарат тойотата, че след 15 минути откривам в Маноле един кокошарник по оперативна програма. 23 млн. дават, защо да не ги усвоим?!

– Господин премиер, май потрошихме терминала...

– Горанов, дайте пресконференция и кажете, че терминала е започнат от тройната коалиция и е изграден некачествено. И пуснете една справка в МВР на машиниста, май съм го виждал някъде...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Sun Jun 23, 2019 11:39 am

Българите затъват в недоверие към учени, медии и неправителствени организации
Разбирате ли следното твърдение: "Когато говорим за "наука", имаме предвид познанието за света, което събираме чрез наблюдение и опити. Когато казваме "учени", имаме предвид хората, изучаващи неща като планетата Земя, природата и медицината"?

Ако сте разбрали от него значението на "наука" и "учени", значи сте сред 37% от българите, отговорили с "разбрах го изцяло" в глобалното проучване на американската агенция "Галъп", представено през седмицата.

Но други 23% от българите са казали "разбрах част от твърдението", още една четвърт (25%) са избрали отговора "не разбрах много" от току-що прочетеното. Над един от всеки десет (11%) откровено признават "нещо не разбрах".
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Alexis » Sun Jun 23, 2019 11:58 am

Мисля, че тук има един проблем. Повечето хора, когато видят/чуят такъв въпрос и след това изречението, автоматично приемат и че освен да го разбират на ниво интелект и познания, трябва да са и съгласни с него. Не могат да отделят информацията от собственото си отношение към нея. Аз разбирам отлично даденото твърдение, но не съм съгласна с дадената "дефиниция" или ако предпочиташ обяснение. Тоест е възможно да има изкривяване в отговорите. Но пък не приемай последното като проява на доверие към средния интелект на българина, напълно съм убедена в овцеприличието на общата маса.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Sun Jun 23, 2019 12:03 pm

С подобни резултати определено нещо социологически въпросите не са задавани както трябва, да
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Sun Jun 23, 2019 12:11 pm

Според мен ще са единици, които да не са си прочели правилно въпроса и отговорили по този начин. Конкретно този въпрос е зададен достатъчно ясно. И ти например няма да го сбъркаш това и да отговориш с "не", нали, дори да не си съгласна с твърдението (което според мен е толкова опростено, за да може максимално много хора до отговорят с "да, разбрах го" :D )
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Martix » Sun Jun 23, 2019 3:52 pm

Доста странно са оформили твърдението, а и резултата не е толкова лош. Само 11% напълно неразбрали едва ли се различава то резултатите в други страни. Във всяко едно проучване има процент хора, които не четат въпросите, а отговарят винаги най-лявото, или просто тролят. Затова се правят по много проучвания на една и съща тема и се cross reference-ват разултатите за да стигнем до извод. С едно проучване, и то само 1000 семпъл, и то пуснато само веднъж, и то на незнайно каква демографика... Може и резултата да е невалиден заради лош превод. С очите си съм виждал професионални проучвания за българия, поръчани от американски фирми, правени с google translate.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Sun Jun 23, 2019 6:33 pm

Moridin wrote:
Sun Jun 23, 2019 12:03 pm
С подобни резултати определено нещо социологически въпросите не са задавани както трябва, да
Аз не вярвам на никакви социологически проучвания, като знам какги правят и колко човека обхващат обикновено (около 1000). Но в интерес на истината и аз не вярвам на НПО-та и пр.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Jun 26, 2019 2:00 pm

Добре, принципно едно от малкото неща в които България беше по-прогресивна от половината западен свят бяха абортите. Само до преди месец тва беше нещо супер нормално. Но ся бялата златка, която е прекалила с кафявото е решил, че трябва да се прави на някъв про-лайфър и е трагично.

Отваря се тема за нещо, което никога не е било тема в бг. Единственото прогресивно нещо го съсипа тоя.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Wed Jun 26, 2019 3:32 pm

линк за фо става дум и кой се излага?

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Killua » Wed Jun 26, 2019 4:09 pm

трубадур wrote:
Wed Jun 26, 2019 3:32 pm
линк за фо става дум и кой се излага?
Волен Сидеров се опитва да започне кампания срещу абортите
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by трубадур » Wed Jun 26, 2019 4:25 pm

Га станахме толкова православни бе деа, освен тва Атака не бяха ли националисти?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Fri Jul 19, 2019 9:49 pm

Как е, проверяваме ли агресивно егн-тата? :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Fri Jul 19, 2019 11:06 pm

Moridin wrote:
Fri Jul 19, 2019 9:49 pm
Как е, проверяваме ли агресивно егн-тата? :mrgreen:
Сменяйте го често за по-сигурно! :lol:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 64 guests