Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 10, 2015 9:31 pm

Ми тъй де! Тря се кефим на оригиналността щото българския творец е влкязъл в 21ви век и е открил ЛЕД-овете (чакам това гениално откритие да се случи и в ужасяващо осветените ни музеи бтв). Развитие и прогрес, един вид.

Аз викам да сме малко по-амбициозни все пак. Всеки мое да тури крушки в куха бронзова статуя. Кво ще кажете обаче за лазерни лъчи, излизащи през ноздрите на Самуил? Мое да се сложи и няква патриотична музика като фон - като софийски вариант на Звук и светлина. И от устата му да тече ракия. Или като белгийския пикльо - да я пишка ракията.

Иначе и аз го харесвам фентъзи чичето на пиедестала, ама без фаровете за нощно виждане, ако обичат.

Devoted of Slaanesh, Българията на Симеон е по-голяма, Симеон сам си я е направил такава, а и царуването му не е приключило като 9ти епизод от рандъм сезон на Game of Thrones.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jun 10, 2015 10:06 pm

То не фосфоресцираха ли само или верно са лампички? :shock:

хехе тънко са ни минали кво ;)
"Цар Самоил во Скопје за 1,5 милиони евра, а во Софија за 50.000 евра и свети!" - излиза със заглавие опозиционният портал Плусинфо.мк.

Паметникът в София е само за 50 000 евро и получи светещи очи като фарове, "а нам може да ни падне мрак на очи кога ќе сфатиме дека за него се платени фантастични 1,5 милиони евра народни пари!", отбелязва Кирилица.мк.
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 10, 2015 10:21 pm

Обичам мАкедонската преса! :lol:

Ама тъй де, на нашия му светят очите, а на макетата ще им причернее на техните. 30-кратна разлика в цената, не е зле.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 11, 2015 3:03 am

Добре са, що някой не иде и не провери как светят важишки очи??? Щото из нетя има секви информации:

ЛЕД:
http://sofiaglobe.com/2015/06/09/eye-or ... continues/

Фосфоресценция:
http://bradva.bg/bg/article/article-48424#.VXjQDjW4VhE
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Jun 11, 2015 4:12 am

Специализиран съвет при Министерството на културата ще решават дали да светят очите на паметника на Самуил, който беше официално открит вчера, съобщава "Дневник".

Ако бъде взето решение очите на Самуил да не светят, ще бъдат прекъснати жиците към светлодиодните лампи в паметника.

Решението очите на Самуил да светят е на автора на паметника Александър Хайтов. То обаче не е било съгласувано със Столичната община.

От фондация „Българска памет“, откъдето дариха около 100 000 лева за изработката на паметника, също обявиха, че не са знаели за решението на Хайтов.

Това е нелепо...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jun 11, 2015 10:47 am

Авторът на паметника каза, че ще фосфоресцират, ако бъдат директно осветени през нощта.
Оттук нататък...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 11, 2015 10:55 am

Авторът също така каза, че не ги разбирал тези работи и не си ги измислил сам, ми от БАН му ги направили. Така че, верно, няква яснота по въпроса има ли?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 11, 2015 12:35 pm

Доколкото разбрах има, но самите лампички не са директно в очите на Самуил, а са предназначени да ги осветяват, така че те да си фосфоресцират през цялото време. Ще ида да видя паметника накрая :lol:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jun 12, 2015 1:45 pm

Кратък, но подробен наръчник как да отървеш съда, след като си предизвикал тежко ПТП.

Честно, писна ми да чета, слушам и шервам подобни неща, ама си викам, чай да налея малко масло в темата, просто щото така.

И простете, че се повтарям, ама ми ПИСНА.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Fri Jun 12, 2015 2:11 pm

Marfa wrote:Кратък, но подробен наръчник как да отървеш съда, след като си предизвикал тежко ПТП.

Честно, писна ми да чета, слушам и шервам подобни неща, ама си викам, чай да налея малко масло в темата, просто щото така.

И простете, че се повтарям, ама ми ПИСНА.
Нямаше да е зле да й оставят името на въпросната невменяема или поне на родителя й, че да знаят медиите, ако се задействат, от кого да търсят отговори. И от мен ако зависи, уволнение на всички от МВР, които са работели по случая. Да бъде за урок за другите.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sat Jun 13, 2015 2:14 am

Те протестират за запазване на ранното си пенсиониране и 20 заплати накуп в момента. Хора, които с години не си вършат работата и са синоним на мързел и корупция... МВР и надзирателите основно. Пожарникарите се справят по добре, но и там не липсват горните два основни проблема.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sat Jul 04, 2015 9:24 pm

Да се обадя, макар и със закъснение, по-горния случай (интернет имам само когато вятъра духа в правилната посока :)) - всичко зависи от това кои са ти адвокатите. Тъжно, но факт. На личен гръб го установих. И при моя инцидент, от "той случая е ясен, тя е виновна" се стигна до изфабрикувани 4-5 свидетеля, които да ми обезсилят показанията и да ме изкарат едва ли не че съм изскочила пред колата с вик "Баааау".
Само че техническата оценка и комплексната оценка (трябва да идеш да си ги поискаш, иначе следователя се прави на дръж ми шапката) бяха неоспорими... да ми е жива и здрава адвокатката, че си свърши работата читаво и ми осигури обезщетението, при това без дори да ме прекарва през съдебната месомелачка!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jul 06, 2015 1:52 pm

Оф, всичко е толкова малоумно, че просто ми е неудобно да пиша. Не, не става въпрос за гръцката дра(х)ма в цялата й прелест. По-забавното е, че ДПС ще номинира Близнашки за президент. И дори няма да коментирам вероятността Мая Манолова да стане омбудсманка. Искам да емигрирам в по-нормална паралелна вселена.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Mon Jul 06, 2015 2:35 pm

Това с Мая Манолова като го видях, си казах "Тва сигурно Самуил Петканов са го взели в mediapool" , сериозно звучи като нещо, което можеш да прочетеш в НЕ!новините :shock:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Jul 30, 2015 2:17 pm

http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2015/07/30 ... a_i_video/

Не мислех, че е възможно, но явно е.. Мая е омбудсман/найнен?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests