Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Gallean
Scholar
Posts: 128
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:45 am

Post by Gallean » Sun Jun 07, 2015 1:23 pm

Ето, че те сами се прибират "...Православната Църква. В нея живея вече от 15-16 години."- просто стой далече :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 09, 2015 10:16 am

А некой ако обича да прегледа на цар Самуил щитовидната жлеза, че от това неговото се ослепява и умира:
Spoiler: show
Image
For real.

PS. Абе, съвременните българските скулптори да не са почнали да се вдъхновяват масово от някоя книжка по клинична физиология? Кво е това ново арт течение? Медицински (сюр)реализъм?
Last edited by Amelia on Tue Jun 09, 2015 10:32 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 09, 2015 11:39 am

Амелио, да беше сложила един спойлер, тоя поглед... Иначе обяснението на създателя било, че той точно бил видял войниците си и един вид го е хванал в момента, в който се потриса и така нататък. В този смисъл медицинският поглед е търсен ефект. :roll:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 09, 2015 11:43 am

Е то като анимационен герой е станало. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Jun 09, 2015 10:02 pm

Аз да си призная, някак имам проблем и със свенливо сведения поглед и преклонената глава. Не знам защо са избрали тзи поза, но някак ми е странно. Уж горд български владетел, а с приведена глава. Дори да страда за войниците си, пак ми е една такова дискомфортно. И като добавим и новия жанр на "медицински (сюр)реализъм" и буквално искрящия му поглед и съвсем се пречупва нещо дълбоко в мен.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Jun 09, 2015 10:12 pm

Преписвал е склуптора от античките, вижда се веднага... :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 09, 2015 10:56 pm

Турих ви спойлер на картинката с очите, за да не ривети. Обаче ако тая картинка не ви понася, как ще успеете да преживявате тоя Самуил на пъпа на Софето оттук-нататък, ненам, ненам...

В тоя ред на мисли, защо са избрали да увековечат точно това историческо лице в точно този исторически момент???? В смисъл, аз знам, че българина има някъв дълбок фетиш към всичките си исторически драми и страдания и обича да се чувства онеправдан, прецакан и поробен от инсърт рандъм съседна страна, но нямаше ли да е по-добре да турим един епичен Аспарух там??? Или един Крум, с някоя-друга отрязана крадлива ръка пред Парламента? Или цар Симеон, щото другото, към което българина има фетиш е Българията на 3 морета? Изобщо, някви по-позитивни и градивни такива моменти.

Аз мисля, че сега имаме въпюща нужда от една статуя на Левски, от чиято уста да изригва вечния огън и от чиито уши да се изстрелва заря на всеки 3ти март. Не мое така тая българската светиня, която за българина е по-свята от Джизъс и всичките там много святи православни ценности, да бъде представяна на света по толкова скучен и реалистичен начин. А да, за да сме в крак с медицинския сюрреализъм можем да му направим лека форма на акромегалия - таман вечния огън ще изригва по-лесно, заради по-голямата челюст.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 09, 2015 11:48 pm

Заради 1000 годишнината от смъртта му беше поръчана статуята. Мястото вероятно е избрано за да контрастира с паметника на ослепените му воини отстреща (които аз не бях разпознал като такива), но според доста коментари това е много неуспешен контраст.
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 10, 2015 1:45 am

А. Имало глъбинен мотив.

В тоя ред на мисли, това са слепите Самуилови войни:
Spoiler: show
Image
Центърът на София заприличва на нашия хол - мебели, които едва-едва се връзват един с друг, щото са купувани за малко пари в най-различни моменти от времето.

Някои биха нарекли това еклектика. Аз не съм от тях.

Иначе Самуил ако не беше толкова изцъклен и радиоактивен, щеше дори да ми хареса.

А това е възстановка на лицето на цар Самуил по неговия череп:
Image
Е, баси, много епичен е бил! Много по-епичен от тоя фентъзи вариант, който са боднали в София.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Wed Jun 10, 2015 6:01 am

Всички, които не харесват паметника са соросиди и нови еничари. Оказва се, че тию очи светят в тъмното?????????????


Мен след оная абоминация на летище София, която прилича на член на екипажа на Дейви Джоунс нищичко не може да ме изненада.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 10, 2015 12:48 pm

Турих ви спойлер на картинката с очите, за да не ривети. Обаче ако тая картинка не ви понася, как ще успеете да преживявате тоя Самуил на пъпа на Софето оттук-нататък, ненам, ненам...
Благодаря ти! Има следния подмолен план - четох, че паметникът бил 4 метра с постамента. Та, като ми се наложи да мина край него (защото Раковска е затворена заради протест на производителите на краставици, при университета са отцепили, понеже Бойко Борисов ще поздравява студентите, а на Александър Невски има концерт на Пайнер, примерно), ще гледам в земята. Ползата е тройна - минимизирам вероятността да се спъна в някоя счупена плочка и да похарча пари от здравния бюджет, изглеждам смирена и патриотична и не си докарвам психологическа травма, с което евентуално пак подпомагам бюджета за здравеопазване.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Jun 10, 2015 3:51 pm

Бе не че нещо, ма и на Самуил Българията е била извесно време на три морета... :D :D

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jun 10, 2015 8:10 pm

LED eyes = fucking badass.
Just saying.

Хората, които шумно се възмущават, са скучни.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 10, 2015 8:52 pm

Мен пък поне по снимките ме кефи паметникът, да ме прощавате за еретичното изказване. Да не говорим, че всичките подписки и недоволствания, които изчетох, са твърде извън разумни пропорции. Ще рече човек, че и там са сложили някакъв Шестоъгълен петох... Така де.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Jun 10, 2015 8:56 pm

Оригиналността на народния творец е повод за "гордост", докато не засегне безценната ни история. Тогава едната гордост неутрализира другата гордост и народът вади камъните. :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests