На кафе пред парламента

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Thu Jun 27, 2013 11:49 am

Мисля, че от цялата работа ще спечели най-много ГЕРБ, които при едни нови избори ще вземат да направят коалиция с Валери Симеонов примерно и ще се върнат на власт. А тогава жална ни майка. Просто за много 'обикновени' гласоподаватели Борисов си остава единствения избор. И докато за случая с Пеевски се даде достатъчно гласност, за записа на разговора между Боко и Мишо Бирата не се вдигнаха протести и мина някак незабелязано за повечето хора. А сега и герберите като не отиват на заседания, не получават по своите глави домати и яйца, не се петни тяхното име. А паметта на електрората е къса, скоро ще забравят техните престъпления :roll: Трябва да бъдат вкарани в затвора първо и после да се ходи на каквито и да е избори...
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Thu Jun 27, 2013 12:56 pm

Mr. Nobody wrote:Мисля, че от цялата работа ще спечели най-много ГЕРБ, които при едни нови избори ще вземат да направят коалиция с Валери Симеонов примерно и ще се върнат на власт. А тогава жална ни майка. Просто за много 'обикновени' гласоподаватели Борисов си остава единствения избор. И докато за случая с Пеевски се даде достатъчно гласност, за записа на разговора между Боко и Мишо Бирата не се вдигнаха протести и мина някак незабелязано за повечето хора. А сега и герберите като не отиват на заседания, не получават по своите глави домати и яйца, не се петни тяхното име. А паметта на електрората е къса, скоро ще забравят техните престъпления :roll: Трябва да бъдат вкарани в затвора първо и после да се ходи на каквито и да е избори...
Ти сериозно мислиш, че някой ще отиде в затвора?

И браво отново на комунистическите помияри, че вкараха протестите в задънена улица - като сме мирни и спокойни го раздават "пф, тия там ходят на вечерни разходки, хепънинги, дечица, рисунки, концерти, 10 000 не са гласа на народа, те са си добре и си имат хубави заплатки, за кво протестират" и т.н. Почнем ли с домати (трябваше камъни) веднага превключват на вълна "заплаха за парламентаризма, при такава обстановка не може да се работи, РЗС, СДС, ДСБ и ГЕРБ правят преврат".

Абсолютно не знам как трябва да постъпим, че да си тръгнат тия.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Aravala
Arcanist
Posts: 938
Joined: Fri Jun 01, 2012 3:57 pm

Post by Aravala » Thu Jun 27, 2013 1:13 pm

Начина на функциониране на държавата в момента е такъв, че както и да постъпиш все ще си крив на някой и ще си използвал грешен подход. Лично аз със съжаление трябва да призная, че не вярвам либералния подход някога да е вършел работа срещу неморални хора.
Аз нося жега, покой и чистота.
Аз съм огън – изгарям в красота.
Воин съм още – роден във светлина,
И единствено дете на кървава зора.

"Who'd want to ignite things one at a time?" - Chandra Nalaar

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Jun 27, 2013 1:14 pm

Тия са брутално дебелокожи и е ясно вече, че с мирните разходки всяка вечер няма да стане, но и аз не харесвам доматите и яйцата, най-малкото защото стават повод за доста ефективна манипулация на хората, които само от телевизията се осведомяват, видяхте го Миков снощи.

Не знам каква точно трябва да е радикализацията, примерно блокиране на улици и места, но всеки хулигански аспект е бумеранг.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jun 27, 2013 1:43 pm

Ordo Malleus wrote: Абсолютно не знам как трябва да постъпим, че да си тръгнат тия.
\

http://en.wikipedia.org/wiki/Reign_of_Terror
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Jun 27, 2013 3:05 pm

Надали, макар че е хубаво да си помечтае човек. В интерес на истината, и аз не виждам изход от ситуацията. Колкото и на брой избори да провеждаме, старите кримки все ще си остават в парламента - просто нямат изчегъртване, и това е. В други държави такава изглагация би довела до смяна на управлението в съответната партия, уволнения по върховете на партията и какво ли още не... тук като млатим политиците с яйца и домати, те се държат все едно ги гощаваме с омлет и салатка... направо е обидно :evil:

Иска ми се да видя някакъв път напред, но... единственото решение (по-скоро мечта), за което в момента се присещам е да се обявим за република Транай... :roll:

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Thu Jun 27, 2013 3:15 pm

Волен блокира Орлов, сега щурмува БНТ. Не знам, не знам, не знам, не знам... :shock: :shock: :shock:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Aravala
Arcanist
Posts: 938
Joined: Fri Jun 01, 2012 3:57 pm

Post by Aravala » Thu Jun 27, 2013 3:19 pm

Предлагам да извоюваме окончателното затваряне на Болен в съответното заведение и чак тогава да искаме каквото и да е друго :roll:
Аз нося жега, покой и чистота.
Аз съм огън – изгарям в красота.
Воин съм още – роден във светлина,
И единствено дете на кървава зора.

"Who'd want to ignite things one at a time?" - Chandra Nalaar

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jun 27, 2013 3:26 pm

Aravala wrote:Предлагам да извоюваме окончателното затваряне на Болен в съответното заведение и чак тогава да искаме каквото и да е друго :roll:
Аз искам да го пратим в турски затвор - да види какво е турска русалка :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Jun 29, 2013 12:44 am

БСП и ДПС са пуснали Волен без намордник, защото това очевидно самокомпрометиране в някакъв момент ще доведе до отлюспване на няколко атакиста, които ще бъдат погълнати от БСП, за да спрат кворумните проблеми и критиките от ПЕС.

Колкото до ефективността на протестите, мисля че спешна мярка е известно количество народ да се престраши и да излезе с лозунги, че СА парламентарно представени, но са твърдо против представителите си, заради систематичните им ужасяващи кадрови решения. Медиите ще клъвнат веднага (че вече им е писнало от весела клоунада) и ще фокусират на това, а ако го вкарат директно в очите на Местан, следващия път той няма да може да говори как 30 хиляди непредставени няма как да бутнат правителство.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sat Jun 29, 2013 10:03 am

Йъп, сори за думите, обаче това до никъде няма да доведе. Най-много тоя лумпен да си намери оправдание да пребие някой протестиращ и да му се размине на всичко отгоре. Баси болния тип. /Волен/

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jul 04, 2013 1:20 am


Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Jul 08, 2013 2:00 pm

AlDim wrote:That's how it's done:

http://www.youtube.com/watch?v=u0Trsszw1Uo
Което реши точно нула от проблемите на хората. На следващият ден продължиха с контра протестите и стрелбата по улиците...
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Wed Jul 10, 2013 1:22 pm


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests