16 юни: Национален протест „Оставка на кабинета „Орешарски“

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

16 юни: Национален протест „Оставка на кабинета „Орешарски“

Post by kalein » Tue Jun 11, 2013 11:10 am

Цитирам от сайта на организаторите:
Неделя, 16 юни 2013 г. – от 18:00 часа на пл. Народно събрание и общините на всички градове.

СОФИЯ – пред Народно събрание (Парламента)
ВАРНА – Осми приморски полк 43 – централен площад
РУСЕ – пл. Свобода 6 – централен площад
ПЛОВДИВ – площад Ст. Стамболов 1 – централен площад

ИСКАНИЯ:

- КАСИРАНЕ НА ИЗБОРИТЕ

Причини: манипулации от купени медии и политически партии.

- ОСТАВКА НА КАБИНЕТ „ОРЕШАРСКИ“

Причини: Опит за рестартиране на проекта „АЕЦ Белене“, рестартиране на Бургас-Александропулис, проучване и добиване на шистов газ. Връщане на тютюнопушенето в закрити помещения и публични места. Прокарване на задължително избираем турски език, ромски език, иврит и прочие в български училища. Абсолютна липса на отговорност и честен съд за политици от прехода, както и отговорност и честен съд за всички кредитни милионери, реформи в съдебната система, а точно обратното. Никакви действия по премахване на субсидиите за партии с вот под 4%, а се твърди, че няма пари. Никакви действия по промени в изборния кодекс (въвеждане на електронно гласуване) – което дава предпоставки за манипулирането на вота, купуването на гласове и порочната практика да се разнасят чували с бюлетини, нещо, което е присъщо за бананова република от 18-и век.

ВАЖНО:

- Това е граждански, мирен протест и не е обвързан с политически партии.
- Разграничаване от провокаторите на протеста – изолирайте се от провокаторите и агресивните лица.
- Групата ще остане гражданска и независима! Който желае да ни подкрепи в исканията ни – може да го направи, но не и да определя какво желаем!
- Тези хора, които са ни подкрепили, не може да желаят цената на тази подкрепа да е промяна на вижданията ни.
- Нашият протест е мирен.

Маршрут за гр. София с разрешително от Столична община:
пл. Народно събрание – бул. Цар Освободител > Орлов мост > бул Васил Левски > ул Йосиф Гурко > бул Витоша (съдебна палата) > Позитано 20 > пл. Независимост (Министерски съвет) > бул. Княз Корсаков > пл. Александър Невски > пл Народно събрание.
Моля разпространете новината и на други места – тя е от застрашените видове, подлежащи на бързо и непредизвестено изчезване. ;)

За още обяснителен материал и коментари – в личния ми блог.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 14, 2013 6:23 pm

Апелирам към всички, които имат възможността да отидат, да отидат. Умолявам ви даже. Моля ви, направете нещо!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Jun 17, 2013 8:06 pm

Аз бях завчера на протест. Не бях стъпвал на протест от пролетта на сам и мисля, че е редно, всеки да отиде поне един път. Да отиде, защото не може всички да чаткаме по социалните мрежи, че сме недоволни, пък да чакаме някои други да отидат на протест вместо нас.

on a side note:
Хубаво е, че има протести, но... имам чувството, че някой упорито се опитва (и успява) да друса държавата с такива провокации като назначението на Пеевски. Тия в БСП или не знаят на коя земя се намират, или всичко е нарочно.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jun 19, 2013 2:17 pm

Добре обобщено http://blog.aip-bg.org/publications/783
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jun 19, 2013 2:21 pm

Значи, за довечера има насрочен протест на скат.
Началото на протеста е в 17.00 часа пред НДК, а крайната му точка е Народното събрание. Маршрутът и времето на протеста частично съвпадат с традиционното шествие, което стартира пред Министерски съвет в 18.30 часа.
Може да стане опасно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests