2 юни: Национален протест „Оставка за кабинета „Орешарски“

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Tue Nov 12, 2013 12:40 pm

СПЕШНО: Окупация на парламента от „Ранобудните студенти“ в момента

Аз тръгвам след малко. Надявам се да се видим там. :)

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Tue Nov 12, 2013 7:19 pm

пресни впечатления

(Другото ще ви го разкаже Рандъм. ;))

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Nov 12, 2013 9:21 pm

Струва ми се, най-подходящият надслов на последните дни може да се обобщи так: "Властта и народа - на един /или повече/ полицай разстояние"...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Tue Nov 12, 2013 11:36 pm

Колко сте заблудени... Всички които биват поставяни на власт са верни на външните им гоподари,залагайки България като пешка в голямата геополитическа игра. Как може да сте толкова наивни.
От всички лица и партии промотирани от медиите, които се държат от същите гоподари няма нито един, който да не в здраво във Л"айната.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Tue Nov 12, 2013 11:40 pm

moonlight wrote:Струва ми се, най-подходящият надслов на последните дни може да се обобщи так: "Властта и народа - на един /или повече/ полицай разстояние"...
:D

Но ако излезе повече народ, съотношението може да се промени. Или направо отношението... ;)

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Nov 13, 2013 12:05 am

kalein wrote:
moonlight wrote:Струва ми се, най-подходящият надслов на последните дни може да се обобщи так: "Властта и народа - на един /или повече/ полицай разстояние"...
:D

Но ако излезе повече народ, съотношението може да се промени. Или направо отношението... ;)
Аз все пак съм навит да ги махнем тия, подозирам, че пак ще върнем голямото зло Боко, но трябва да се опитва.
Подкрепям ви в крайна сметка. Да видим какво, ще излезе...

... надеждата умирала последна....

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Nov 13, 2013 11:54 am

И на мен окупатори и протестиращи упорито отказват да ми отговорят с кого ще заместят сегашните отрепки в парламента. С други може би? Реформаторския блок, пак Бойко Мутрата? Няма как да нямат официални представители, които да предявят исканията им, включващи (надявам се) и друго освен оставка. Нека кажат кои са, иначе ще се стигне до избори и пак ще се завърти една от трите партии: БСП, ДПС, ГЕРБ.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Post by Veritas » Wed Nov 13, 2013 1:58 pm

И като няма други и ще дойдат пак същите, да оставим сегашните да си правят каквото искат ли?
Стига вече с тая мантра "Ми кой предлагате да дойде, дайте алтернатива", не е ли ЯСНА идеята на протестите вече след месеци анализи, аз лично се изморих от обясняване, отивам да си блъскам главата в стената.
The truth shall make ye fret.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Wed Nov 13, 2013 3:11 pm

Veritas, +1.

Аз намирам сили да се обяснявам само на хора, които усетя, че са положили самостоятелни усилия да стигнат до някакво решение. Конструктивисти. :)
Last edited by kalein on Wed Nov 13, 2013 9:18 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Wed Nov 13, 2013 6:40 pm

ами какво ако сегашните са по-приемливи от алтернативата.
Проблема е че няма яснота кой, какво иска и как ще се постигне това. За мен оставка на правителството на Орешарски ще ни натресе ситуацията описана в хубавият български идиом: от трън та на глог
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Nov 13, 2013 9:35 pm

Veritas wrote:И като няма други и ще дойдат пак същите, да оставим сегашните да си правят каквото искат ли?
Стига вече с тая мантра "Ми кой предлагате да дойде, дайте алтернатива", не е ли ЯСНА идеята на протестите вече след месеци анализи, аз лично се изморих от обясняване, отивам да си блъскам главата в стената.
Ми не ги подкрепяме, но махат се тия, идва Боко, това е е политиката е игра на реалностите, незнам кой го беше казал.
Разбираш ли, всичко е сбъркано.
Аз искам да не са тия, но алтернативата е Боко. Това е....

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Wed Nov 13, 2013 10:02 pm

Сякаш в отговор на горния пост:

Декларация на Ранобудните студенти към Б.Б.

Ако не ви се чете цялата – завършва с:
Ние не ви чакаме да ни оглавите, а да си тръгнете.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Nov 13, 2013 10:11 pm

kalein wrote:Сякаш в отговор на горния пост:

Декларация на Ранобудните студенти към Б.Б.

Ако не ви се чете цялата – завършва с:
Ние не ви чакаме да ни оглавите, а да си тръгнете.
То Германия като напада Полша, Англия излиза с декларация, когато САЩ напада Виетнам СССР излиза с декларация, а когато СССР напада Афганистан САЩ излиза с декларация,
После когато САЩ напада Югославия, Русия излиза с декларация.
Когато САЩ напада Ирак, ЕС излиза с декларация.
Явно не забелязваш основното в това, което казах, политиката е игра на реалностите.
Реалностите са такива, че се купуват цигански гласове, отделно вота се подправя и в печатниците.
И не маловажно, трето вота се дирижира от медиите.
Ако ти наистина си идеалист по отношение на протестите, наистина си много наивен/наивна....

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Thu Nov 14, 2013 12:32 am

До Veritas и kalein

Не. Не е ясна каква е идеята ви. Аман от идеалисти без реални решения. Кажете си ако сте за Реформаторския блок и да се приключва.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Nov 14, 2013 9:35 am

Идеята накратко за вечно неразбралите.

Стъпка 1.

Протестира се срещу управници, които се дънят.

Стъпка 2. Избори.

Гласува се за управници, убедили гласоподавателите си да гласуват за тях. Каквито ще да са. Бабите Бойко и Бареков ще ги убедят с това, че са здрави, прави момчурляци. Мен който и да било ще ме убеди с адекватни аргументи, на които ще хвана и вяра, и ум.

Стъпка 3.

Избират се нови управници. Те почват да работят.

Стъпка 4.

Дънят се. Протестира се и срещу тях. Повтаря се стъпка 2.


Допълнителни пояснения за успелите да схванат дотук:

Протестиращите НЕ СА макиавелистка дружинка, която рипа срещу настоящите Х, защото вече са се наговорили с бъдещите У.

Протестиращите НЕ СА някакъв еквивалент на червени бабички и шпицкомандите на Атака, които викат "На оружие!" срещу едните, но биха си затваряли очите за издевателствата на всякакви други. Не, не биха.

Протестиращите СА достатъчно неолигофрени, за да разпознаят още в зародиш признаците на морален и съответно управленски провал у едно правителство.

-> Ако аз гласувам за Реформаторския блок и разпозная тези признаци, заставам пред народното събрание. Подозирам, редом със същите тези, които протестират в момента.


Нещо, което не им е ясно на вечно неразбралите:

Тези протести от последните месеци не са против партии. Те са против отношението им към хората. Откакто се е оформило първото човешко племе, в управлението на големи, а и малки групи хора се правят понякога трудни компромиси с морала.

Неизбежно е, да.

Протестите от последните месеци не са против спорадичните компромиси с морала в името на това някак да напаснеш заедно 7 милиона души, а против ТЕЖКИТЕ, СИСТЕМАТИЧНИ и НАЙ-ЧЕСТО УМИШЛЕНИ компромиси с морала, които се случват в управлението на тази страна.

И не, нямам предвид "морал" в християнския смисъл, а в практическия смисъл, в смисъла на някакви споделени ценности в цялото общество, от които възниква манталитет, който пък да движи всичко напред. Което няма как изобщо да стане, ако вярата във всичко отвъд отделния индивид в момента е компрометирана по този злостен начин и хората са научени да не разчитат на нищо и никого.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 24 guests