Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Mon Jan 27, 2020 9:40 pm

Litz wrote:
Mon Jan 27, 2020 1:42 pm
Моите превръзки са биоразградими там пластмасата е от царевица и са мноу яки и е нарисувана половата система, много са образователни :mrgreen:
Същата марка имат и тампони, ама казват че са длъжни това да е с някаква пластмасова опаковка по закон. Много са готини и са с едни картинки. Но да чашките и тия неща не са вариант, защото в Германия всяка тоалетна, ДОРИ тая на Риц Карлтън! е с мивки отделени от самата тоалетна. Много жени познавам, които са я пробвали купичката са ми казвали, че точно това е неудобно.

Въобще тоя перфектен идиличен зироу уейст, които някой 'безработни' дами се опитват да някатнат, е доста привилигирован и не взима предвид драмите на средностатистическата жена.
Откъде ги купуваш? Аз бях пробвала едни преди време и се наложи да чистя тапицерията на два стола... А бяха бая скъпи, да ги еба.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Tue Jan 28, 2020 2:03 am

@Amelia ми от дм, ама са някакъв нов берлински старт ъп, доколкото знам и зася са още в начална фаза, но мен една приятелка ме зариби и аз почнах и аз да зарибявам :lol:
Ето им го сайта в който има и презервативи. https://einhorn.my/

Цената им е поносима. Примерно по-скъпи са от памучен стор бренд и гнусните найлони always. но спрямо другите марки са напълно окей.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Tue Jan 28, 2020 10:48 pm

Хубава статия, която дава някои исторически причини за това защо Близкия Изток е от няколко десетилетия дълбоко в Зоната на здрача.
https://www.theatlantic.com/internation ... ket-newtab
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Fri Jan 31, 2020 12:55 am

@Alexis Това може да ти е интересно:
https://www.thecut.com/2019/07/what-hap ... ntity.html

Не знаех, че и покрай Лаймската болест е изградена цяла псевдонаучна индустрия, но се чудя на себе си що се учудвам в крайна сметка...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Mushu » Fri Jan 31, 2020 3:13 pm

Леле, какъв дебат съм изпуснала :)
Аз преди 2-3 години бях попаднала на една компилация от ГИФове точно за менструалните чашки - много се смях :lol: Впоследствие се оказа, че няколко доста близки жени ползват и ме светнаха това-онова. От година и половина съм с чашка и направо се родих. Няма ровичкане каквото си мислите, даже в седнало положение много лесно излиза чудесийката, леко се избутва с влагалищните мускули и това е. Съответно вадиш, изсипваш съдържанието в тоалетната и няма цапаница. Едната от въпросните мацки ми каза, че с една бутилка с вода си влизаш в тоалетната и много бързо и лесно става. Съответно и слагането не е голям зор, въпрос на свикване, има си трикове и там. Но просто няма сърбеж, няма цапане, няма да търчиш през 2-3 часа до тоалетна. Без проблем може да си стои чашката до 8-9 часа, има различни размери, има си начин и това да си прецени човек. От моя гледна точка е чудна инвестиция, защото ми беше писнало от превръзки, а тампони след ражданията не мога да ползвам, чувствам се супер некомфортно. А чашката не се усеща изобщо.
Това е от мен :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Thu Feb 06, 2020 10:39 pm

AfD са тролове от класа. Кефят на макс. Ще ми е забавно какво ще стане като почнат да определят курса на държавата до няколко години.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Feb 07, 2020 12:17 am

The Dragon wrote:
Thu Feb 06, 2020 10:39 pm
AfD са тролове от класа. Кефят на макс. Ще ми е забавно какво ще стане като почнат да определят курса на държавата до няколко години.
Цирка в Тюринген ли имаш предвид?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Fri Feb 07, 2020 12:29 am

Да.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Feb 07, 2020 2:45 pm

Ще направя кратко разбор на ситуацията, в случай че някой е с илюзията, че Германия е адекватна държава, каквато не е и тва нещо бие по абсурд тва в Айова, Брекзит и всичко на тоя свят. Специално за @Killua , която беше казала че не и се чете само за САЩ.

Така 2019 в Тюринген имаше избори, партиите са подредени така: Левите с 29 места, АФД с 22, ЦДУ (на Меркел партията) с 21, СПД с 8, Зелените с 6, и ФДП с 5. Всички партии заявяват, че не искат да се коалират с АфД, щото не ги кефят. Трябваше да одобрият новият министър президент на Тюринген (тва ли е терминът не знам). Доста странна конфигурацията, защото левите нямат мнозинство, но въпреки тва всички очакваха, че министър президентът, ще си остано Бодо Рамело от левите, подкрепен от СПД и зелените. АФД обаче си пускат, свой кандидат. Настава паника. "Не може единственият конкурент на Рамело да е от нацистката партия!!!!!!!!!" ФДП обяввяват свой кандидат Томас Кемерих. Идва време да се гласува. Всички очакват, министър президент да е Бодо Рамело. НО НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! Абсолютно никой от АФД, не гласува за СОБСТВЕНИЯТ си кандидат, а гласуват за Кемерих и той печели. ШОК. БОМБА! Паника. СИЧКИ ШЕ УМРЕМ!

Защо това е проблем? В цялата исотрия на Германия, дося е имало само един минситър президент от ФДП и тва е било през 50те години. Шокиращото е, че никога досега не е имало министър президент от партия, за която са гласували само 5 процента от избирателите. Освен това, за пръв път в историята на Германия, министър президент бива избиран с гласовете на на АфД. Освен тва, АфД продължават да тролят, като с туитовете си поздравяват Кемерих и обясняват как най-накрая са отрстранили лявото правителство с техните гласове. :lol:

Паника! Зашото няма мнозинство, а както казах никой не иска да се коалира с АфД и няма как да се състави правителство. Кемерих се оттегля и казва "Аз съм омерзен, не мога така да съм подкрепен от АфД, нямам нищо общо с тия, нека има нови избори" ЦДУ пък, които също гласуваха за Кемерих казват, че това, коеот АфД направиха е непростимо.

Въобще цирк. А ако на някой му интересно да научи обективно за избирателите на АфД без сензации и тн, препоръчвам това видео, което е на немски, но автоматичният превод на английски е доста добър и един от малкото обективни анализи по темата. Единственият проблем е, че на Графиката бъркат Бранденбург със Саксония. :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Mon Mar 16, 2020 10:51 am

И в поредното издание на "нема как тва да е истина, да му макята":

Greek Orthodox church says 'holy cup cannot carry disease', allows congregations to share spoon


https://www.abc.net.au/news/2020-03-14/ ... m/12055476

Остави на църквата да бъде възможно най-малоумното нещо във времена на криза

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Mon Mar 16, 2020 11:01 pm

В Орегон звънят на 911 щото са свършили кенефната хартия:
https://www.cnn.com/2020/03/16/us/newpo ... X69PIaaozA

:ghostche:

Като стана benevolent dictator на света тези мисля да ги разстрелвам показно.

Но отговорът на полицията е мега як.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Marfa » Wed Mar 18, 2020 9:00 pm

Amelia wrote:
Mon Mar 16, 2020 11:01 pm
В Орегон звънят на 911 щото са свършили кенефната хартия:
https://www.cnn.com/2020/03/16/us/newpo ... X69PIaaozA

:ghostche:

Като стана benevolent dictator на света тези мисля да ги разстрелвам показно.

Но отговорът на полицията е мега як.
Отговорът е все едно аз съм го писала. Обичам тия хора.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Wed Mar 25, 2020 11:23 pm

https://www.independent.co.uk/news/worl ... 22236.html
Jeff Bezos, world’s richest man, asks public to donate to Amazon relief fund

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Matrim » Wed Mar 25, 2020 11:36 pm

Доста кликбейт заглавие ако вярваме на обяснението е самата статия:
“We are not and have not asked for donations and the Amazon Relief Fund has been funded by Amazon with an initial donation of $25 million. The structure to operate a fund like this, which hundreds of companies do through the same third-party, requires the program to be open to public contributions but we are not soliciting those contributions in any way,” a spokesperson with Amazon told The Independent.
Друг е въпросът, че на Безос можеха да му се откъснат от сърцето и много повече от 25 милиона за въпросния фонд.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Thu Mar 26, 2020 12:50 am

Е то за Безос 25 милиона са като за мен 10 стотинки.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 2 guests