Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Thu Jan 23, 2020 12:13 pm

Аз с риск да прозвуча като консерва, ще кажа, че всичките тия reusable алтернативи на превръзки и тампони са ми пълен абсурд и никога няма да ползвам нещо, което трябва да пера. Точка. Единствената алтернатива би била deva cup и подобните, които са лесни за миене, но тва нещо ни моеш ма накара да си го вкарам никога. :mrgreen:

Аз преди време бях чела за някаква моделка, която от тампони беше развила TSS и ся е без крака, ама там не знам до каква степен наистина е от тампоните и до каква степен е от пълната глупост и безотоговорност на въпросната, защото до колкото помня тя беше седяла с тампон около 30 + часа. И през цялото време й е било мега зле, но в нито един момент не е решила да отиде на лекар. Не казвам, че нали не трябва да има повече рисърч на тема тампони, но въпросната мацка, е била крайно малоумна.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Fri Jan 24, 2020 1:18 am

Уау, това с магданоза и блестящите кучешки топки просто тряя да се пробва ей сега веднага!!!

Абе ква е тая обсесия на човечеството да завира странни предмети във всичките си отверствия???
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Morwen » Fri Jan 24, 2020 10:59 am

Litz wrote:
Thu Jan 23, 2020 12:13 pm
Аз с риск да прозвуча като консерва, ще кажа, че всичките тия reusable алтернативи на превръзки и тампони са ми пълен абсурд и никога няма да ползвам нещо, което трябва да пера. Точка. Единствената алтернатива би била deva cup и подобните, които са лесни за миене, но тва нещо ни моеш ма накара да си го вкарам никога. :mrgreen:

Аз преди време бях чела за някаква моделка, която от тампони беше развила TSS и ся е без крака, ама там не знам до каква степен наистина е от тампоните и до каква степен е от пълната глупост и безотоговорност на въпросната, защото до колкото помня тя беше седяла с тампон около 30 + часа. И през цялото време й е било мега зле, но в нито един момент не е решила да отиде на лекар. Не казвам, че нали не трябва да има повече рисърч на тема тампони, но въпросната мацка, е била крайно малоумна.
И за мен са пълен абсурд, защото на практика те затварят вкъщи. В смисъл няма как да смениш реюзабъл превръзка и след това да си я разнасяш цял ден, без да е много нехигиенично и вероятно очевидно на мирис. Другият вариант е да я запереш на мивката в работата. Не знам дали някой си представя как точно става това. Както и коментарите и отношението, които ще последват. И с многократните пелени проблемът ми е подобен.

Що се отнася до развиването на възпаление от тампони, се е случвало само по времето, когато компаниите са се силели да да направят тампони, които да абсорбират много и издържат целия цикъл.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Killua » Fri Jan 24, 2020 1:00 pm

Morwen wrote:
Fri Jan 24, 2020 10:59 am
И за мен са пълен абсурд, защото на практика те затварят вкъщи. В смисъл няма как да смениш реюзабъл превръзка и след това да си я разнасяш цял ден, без да е много нехигиенично и вероятно очевидно на мирис. Другият вариант е да я запереш на мивката в работата. Не знам дали някой си представя как точно става това. Както и коментарите и отношението, които ще последват. И с многократните пелени проблемът ми е подобен.
Всичките ми познати с бебенца, които ползват многократни пелени, ползват и памперси. Обикновено като излизат навън, слагат памперс и взимат резервен, а вкъщи са с пеленките.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Jan 24, 2020 1:27 pm

Morwen wrote:
Fri Jan 24, 2020 10:59 am
Litz wrote:
Thu Jan 23, 2020 12:13 pm
Аз с риск да прозвуча като консерва, ще кажа, че всичките тия reusable алтернативи на превръзки и тампони са ми пълен абсурд и никога няма да ползвам нещо, което трябва да пера. Точка. Единствената алтернатива би била deva cup и подобните, които са лесни за миене, но тва нещо ни моеш ма накара да си го вкарам никога. :mrgreen:

Аз преди време бях чела за някаква моделка, която от тампони беше развила TSS и ся е без крака, ама там не знам до каква степен наистина е от тампоните и до каква степен е от пълната глупост и безотоговорност на въпросната, защото до колкото помня тя беше седяла с тампон около 30 + часа. И през цялото време й е било мега зле, но в нито един момент не е решила да отиде на лекар. Не казвам, че нали не трябва да има повече рисърч на тема тампони, но въпросната мацка, е била крайно малоумна.
И за мен са пълен абсурд, защото на практика те затварят вкъщи. В смисъл няма как да смениш реюзабъл превръзка и след това да си я разнасяш цял ден, без да е много нехигиенично и вероятно очевидно на мирис. Другият вариант е да я запереш на мивката в работата. Не знам дали някой си представя как точно става това. Както и коментарите и отношението, които ще последват. И с многократните пелени проблемът ми е подобен.

Що се отнася до развиването на възпаление от тампони, се е случвало само по времето, когато компаниите са се силели да да направят тампони, които да абсорбират много и издържат целия цикъл.
Нали? Повечето "инфлуенсърки", които съм виждала да ги използват тея неща, си седят в тях и излизат най-много до магазина. Ето една ютюбърка, която обяснява за неините и тя наистина работи от тях. Освен това, аз принципно си нося храна от нас, и НИКОГА няма да сложа ползвана превръзка до яденето си. Тва е извратено. Смисъл, тея всичките "инфлуенсърки" са си или в тяхпо цял ден, както казваш или най-много да излязат за 2-3 часа макс. Аз имам дни в които излизам от нас в 8 и се прибирам в 12 и накрая не стига всичкия тоя зор ми ше трябва да ги кисна сто часа. Как по-точно, шса случи това особено предвид състоянието в което съм, когато съм в цикъл. Кво става, ако имаш деца и съквартиранти? Къде по-точно трябва да се киснат тия неща не ми е ясно. Толкова много въпроси. Но сигурно, ако си мидъл клас инфлуенсър, който си няма работа и живее сам, тия неща не са фактор, но за средностатистическата жена си е.

Иначе относно тампоните, случаят с манекенката е от 2012, но пак казвам в тая история нещата са сложни и вината е до голяма степен в самата моделка и собственото й малоумие.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Killua » Fri Jan 24, 2020 4:58 pm

Е, айде сега, да не бъдем толкова драматични :mrgreen:
Има със сигурност някакви добре изолиращи торбички етц, в които могат да се сложат "материалите". Сигурно е също и въпрос на капацитет на превръзката, колко често трябва да се сменя. Щото ако наистина трябва да се сменя няколко пъти през работния ден, няма да е много яко.
Мисля, освен това, че застоял кървав плат ще мирише по-малко от застоял кървав тампон или превръзка.
Но да си кажа, и аз не съм тествала досега нито онези прословути чашки (и мен малко ме ужасяват), нито превръзките за многократна употреба. Виж, вълнените тампони или каквото там бяха звучат забавно, но и аз мисля да стартирам първо с магданоза! :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Morwen » Fri Jan 24, 2020 6:03 pm

Да, сигурно ще е пазарна ниша да направят и херметически затварящи се пликчета, с което цената на санитарните материали окончателно да стигне трицифрено число. :D Мисля, че това, което мирише са разлагащите се органични съединения, така че няма много разлика дали ще е хартия, плат или нещо друго. Не знам, според мен това може да работи, но трудно и има голям потенциал да те вкара в неудобна ситуация и да добави стрес към нещо вече стресиращо.
А за магаданоза - ако ще е салата, поне да е краставица? :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Fri Jan 24, 2020 9:56 pm

Голямо НЕ от мен за тея мензис материали за многократна употреба. Всичките звучат като bacteremia in the making. Това с менструалните чаши ми изглежда убийствено яко - представете си как трябва да бърникаш из себе си в някой обществен кенеф, ако се наложи. Ако точно до теб в кенефа ти няма мивка и трябва да излезеш от кабинката да измиеш чашата, ще е големо шоу за всички околни. Ако се случи да имате период като моя, дето губя половината си кръв през това време (окей, хипербола, губя само 1/3 - в най-тежките си дни ползвам urinary incontinence pads, до такава степен е зле положението, че дори най-дебелите нощни превръзки не могат да ме оставят да се наспя спокойно), разправията и мазалото с тая чаша ще са епохални. Трябва да се движим към biodegradable алтернативи за тея неща (и памперсите), а не да се чудим къв точно развъдник на микроби да си заврем между краката.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Marfa » Fri Jan 24, 2020 10:41 pm

Чета, смея се и рева. И си се предстсвям с магданоз... Ма инак да ви кажа, че в края на осемдесетте съм ползвала домашно производство, хавлиени, дет се перат, бе като при бай-султан-Сюлейманово време, ма по липса на алтернативна. Искам да телепортирам тия чавки в България'88 и после ще наблюдавам с умерен интерес как си навират коркови тапи из дупките.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Jan 25, 2020 8:51 pm

Ахахахаха, как съм го пропуснала това 2018-а?
https://getpocket.com/explore/item/the- ... ket-newtab

Някъв пич си прави фейк банда, с фейк лейбъли и агенти, фейк уебсайт, фейк фенове и после тръгва на реално турне. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Sun Jan 26, 2020 3:48 am

Точно с reusable хигиенни продукти ще бъде спасен света ... Има къде по ефективни cost/benefit начини да се намали ефекта ако ви се занимава.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Killua » Sun Jan 26, 2020 8:14 am

Amelia wrote:
Sat Jan 25, 2020 8:51 pm
Ахахахаха, как съм го пропуснала това 2018-а?
https://getpocket.com/explore/item/the- ... ket-newtab

Някъв пич си прави фейк банда, с фейк лейбъли и агенти, фейк уебсайт, фейк фенове и после тръгва на реално турне. :lol:
Хаха, дали след това е събрал поне някакви фенове?
Иначе цялото ми напомня малко на онзи с фалшивия хайп ресторант в Лондон!
https://youtu.be/bqPARIKHbN8
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Mon Jan 27, 2020 10:47 am

Threatin беше голямата метъл излагация и за съжаление все още му помня името. Иначе го разобличиха още някъде в началото, когато след супер надъхана компания и измами на промоутъри и заведения на концерта дойде 1 човек. 1... И оттам се тръгна. После пада нашият на мост - било социален експеримент и кви ли не глупости ръси, за да замаже положението. Накрая и брат му го хвърли под гумите, като единият имат банда с хора и бавно и полека се опитват да натрупат фенска база, докато готованецът иска набързо да получи успех. С други думи - голяма селяния.

пп. чашките за менструация и подобни са ок за жени, които се обриват от нормални превръзки, но си трябва сериозна хигиена с чашката и да не се използва в наистина най-тежките дни, щото идва това, което амелия вика. Но въобще всичко това - превръзки, тампони, памперси, мокри кърпички, трябва да е биоразградимо и ще решим поне този проблем.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Mon Jan 27, 2020 1:42 pm

Моите превръзки са биоразградими там пластмасата е от царевица и са мноу яки и е нарисувана половата система, много са образователни :mrgreen:
Същата марка имат и тампони, ама казват че са длъжни това да е с някаква пластмасова опаковка по закон. Много са готини и са с едни картинки. Но да чашките и тия неща не са вариант, защото в Германия всяка тоалетна, ДОРИ тая на Риц Карлтън! е с мивки отделени от самата тоалетна. Много жени познавам, които са я пробвали купичката са ми казвали, че точно това е неудобно.

Въобще тоя перфектен идиличен зироу уейст, които някой 'безработни' дами се опитват да някатнат, е доста привилигирован и не взима предвид драмите на средностатистическата жена.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Mon Jan 27, 2020 5:38 pm

Тия последните постове са като типичната Реклама по време на филм. :mrgreen: Тъй като не мога да допринеса с нищо полезно, щото съм благословен с по-правилната анатомия и ехидно ми идват на акъл разни цитати от Саут Парк, разговора ми напомня за тоя клип на SNL. Адам Драйвър им дигна бая нивото на скечовете напоследък.

Sleepover - SNL
https://www.youtube.com/watch?v=tzQLYKSVwRI&t=154s :mrgreen:


И като се говори за световни безумия.
https://offnews.bg/sviat/turski-zakon-s ... 20206.html
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests