Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Ghibli » Thu Aug 25, 2016 9:17 am

На война като на война. Нищо учудващо няма в тази мярка.

Аз я подкрепям, между другото, не само от гледна точка на обстоятелствата, покрай които е наложена, а по принцип. Отношението към жените, което ги заставя да носят въпросните покривала, нито е справедливо, нито е равноправно.

И трето, в чужд манастир със свой устав не се ходи.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Thu Aug 25, 2016 4:18 pm

Аз пък съм донейде съгласен с Амелия. Принципно, както на моменти съм толкова брутален атеист, че и Докинс сигурно би изглеждал религиозен в сравнение с мен, нямам нищо против определени религиозни символи, стига носенето им да не е под принуда и да не нарушава несвързани с религията закони по някакъв начин. (В този смисъл - имам проблем с бурки, никаби, хиджаби или квототам са единствено ако покриват лицата на носещите ги.)
Още повече, че банският, за който става дума в статията, не е бурка като бурка, а работа на частен дизайнер, която се купува прекалено често от жени, които нямат нищо общо с исляма. В смисъл, до 45% от купувачите не са мюсюлмани. Честно казано, забраната на някаква дреха само защото евентуално представлява грешната идеология е нещо, на което изобщо не съм почитател.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Fri Aug 26, 2016 7:39 am

Да бориш идеология, която забранява на жените да се обличат еди как си с идеология, която забранява на жените да се обличат еди как си, е лишено от логика и обречено на провал. За сравнение се въртят ей тея две картинки из нета, които показват по начин, който немюсюлманското население може да схване, колко античовешка и обидна е подобна забрана:

Image

Ненам колко десетилетия още на жените ще им се забранява това и онова. Все за тяхно добро, нали. Щото все някой друг знае по-добре от тях как ще са по-защитени или по-свободни. Айде стига вече.

Провала на т.нар. секулярни мултикултурни политики във Франция е очевиден - неслучайно там се случиха най-ужасните атентати от появата на ИДИЛ насам. Ама ето на, точно заради тероризма се правело това. Щото явно според много гениалните френски глави, пръкнали тоя умствен аборт, унижението на майките, сестрите и дъщерите на мюсюлманското население, ще накара това население изведнъж страстно да заизповядва западните ценности. В момента си постилат за още атентати. Ненам, явно в третата световна война те ще са в ролята на нацистка Германия.

И искам да питам, полицаите изхвърлят ли от плажа всеки, който носи кръстче на врата си? Щото нали цялата тая работа била заради секуляризма. А да, и за хигиената, щото къпането с дрехи в океана, е по-нехигиенично от къпането гол с 5 пласта плажно масло. Просто е ясно, че с това се преследва и диксриминира едно определено малцинство и всичките дадени обяснения са димна завеса, която не успява да прикрие очеизбодната ислямофобия и ксенофобия. И това НИКОГА не е добре и досега НИКОГА не е довело до нещо хубаво. В случая с въпросното буркини, жените не пречат на никого - лицата им се виждат, оттам насетне ако щат да се покрият с персийски килими и овчи кожи. Тяхно шибано право в 21ви век е. Плажът и океана не са ничий манастир - плажът и окена са били там дълго преди хората да се появят и да почнат да се делят на французи и неправилни. Плажът не е и държавна институция, че да налагаш държавен секуляризъм по него. На плажа хората отиват да се кефят на живота и няма кво да им се пречи да бъдат себе си. И очевидно нуждите на мюсюлманските жени не са толкова по-различни от нуждите на някоя разголена французойка. Ето - и те искат на плаж и явно някак успяват да преживеят голата плът около себе си без да пръснат някоя аневризма.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by alshu » Fri Aug 26, 2016 10:18 am

Това с буркините е отявлен идиотизъм и пример за комплексарщина и патологично чувство за несигурност.

А, я да ви питам дали смятате идеята за ето такова приложени расистка или не?
Smiling Young White People Make App for Avoiding Black Neighborhoods - http://valleywag.gawker.com/smiling-you ... 1617775138

Като оставим настрана, колко безполезна ще е тази програма заради bias-а на хората, които ще вкарват данни различни от официалната статистиката (а и тя не е ясно колко е unbiased), на теория географските данни за престъпната активност не са расистки. Те престъпниците могат да с всякакъв цвят на кожата, да кажем представители на руската мафия.
Авторът ми изглежда прекалено нахъсан да търси расизъм във всичко.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Fri Aug 26, 2016 10:29 am

Е то gawker, човек. Тия ще открият расизъм, хомофобия, сексисъм и насилие над жените в белия пясък на занзибар.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Aug 26, 2016 10:48 am

Gawker не умряха ли?

Ся за мюсюлманските жени в западния свят: повечето носят хиджаб, никаб и тн не защото някой им го налага и трябва да бъдат спасени от белите рицари, а защото те сами искат. На менпми се струва адски лицемерно запада да казва "Не вие няма да се обличате така", а в същия момент да мълчи пред изнасилвания/убийства/изгаряния на жени в Саудитска Арабия примерно и да казва "Ми такава им е културата, критикуването е западен империализъм!"


Голяма част от жените с буркините са родени във Франция и не са в "чужд манастир".

Ето още една простотия за трима британци от индийски произход, които са били обвинени в принадлежност към ИДИЛ. И тримата не знаят арабски, но са ги питали "Говорите ли английски" Едно от момичетата работи за National Health Service. И тримато са били доброволци и са помагали на жертви на ИДИЛ, ама явно те са си виновни.
http://www.independent.co.uk/voices/isi ... 04956.html


Преди време няква жена беше чела книга за Сирийското изкуство на английски в самолета и я бяха задържали. Още по-отдавна един италианец, решавал си задачи в самолета, беше обвинен от американска пача, че е терорист. Но интересното е че безмозъчните индивиди, които са ги обвинили не са били наказани...

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by alshu » Fri Aug 26, 2016 10:52 am

трубадур, не само те пишат така, да не говорим, че основният gawker вече няма да го бъде, а дивизиите му (апропо, аз уважавам една-две от тях) отиват под друго управление.

Мисълта ми беше, какво мислите ВИЕ за такава база данни и клиентско приложение?
Расистко ли е да се показва "истински" проблеми?
Колко истинска е статистиката всъщност?

Според думите на един бивш мой съученик, който се беше прибрал за малко от Щатите това лято, подобни неща съществуват масово в устна форма "Знае се, че не трябва да се ходи еди-къде-си, защото в момента уличните банди..." и т.н.
Грешно ли е това?
Нищо чудно, аз съм срещу масовите психози. То принципно може да те гръмнат и на най-безопасното място...а най-вероятно е да те сгазят идиотите дето дори ги мързи да си КУПЯТ книжка.

ПП
Ето статистически погледнато родният ми квартал е абсолютно sketchy.
Още по социалистическо време в хотела (сега Форум бивш Славия) имаше убийство и изловени наркотрафиканти, а тогава си беше рядкост такива неща да се случат почти до вас.
С идването на демокрацията хулиганчетата дето ни тероризираха в 51-во даскало станаха мутри, наблизо до нашия блок взривиха кола, точно пред нас застреляха една съседка (за отмъщение към сина и), убиха някакъв тип на паркинга на Билата, самият супер го обираха два пъти, офис на банка обраха, а на три преки по-надолу разстреляха Кюлев на бул. България (охраната му...и нападателите същите тези мутри, за които споменах по-горе).
Между другото относително наскоро на тротоара пред хотела се търкаляха гилзи...а в новините нищо. :lol:

И пак го имам за относително по-безопасно място, а в Центъра ми е по-притеснително да се разхождам, с все камерите, полицаите и всичко.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Fri Aug 26, 2016 12:21 pm

Не виждам нищо расистко в апп, който ползва официални полицейски статистики за престъпност. Анекдотите на разни пък спират да са анекдоти като се натрупат и си стават статистика и те. Та gawker са както винаги в джаза и колкото по-скоро потънат в забвение, толкова по-добре.

Иначе, ако ще правят такова за LA, например, трябва да турят целия даунтаун там. Да видим как засмените бели хора ще избегнат даунтаун. За Вашингтон позната, която бая пътува из САЩ, ми е разправяла, че е най-злокобния американски град и че там след 9 часа вечерта в даунтаун настъпва зомби апокалипсис. Имам чувството, че това важи за всеки голям северноамерикански град, щото и при нас в Калгари даунтаун също е страховито място по тъмно. Ние живеем в източния край на центъра и освен, че ни откраднаха колата от подземния заключен гараж, което вече показва прекрасно за кво място иде реч, аз като извеждам кучето за последен път нейде около полунощ постоянно ставам свидетел на разнообразни психопатии и пиянски изпълнения. Даже виках полиция веднъж да разтървава две хобо-та, дето се бяха налегнали едно друго и си извиваха ръцете. А броят странни диалози с приятелски настроени пияници постоянно нараства. Зоро нали обича целия свят и държи да поздрави всеки човек, който види, постоянно се въвира в разни пияндури и те почват да му се радват, след което естествено решават да си лафят и с мен. Една нощ някакъв дълго и нашироко ми обясняваше как имал шеф, който говори като мен (разпозна ми акцента, баси). И разправя как шефът му често ползвал думата курва... След което взе да вади пачки с пари от джоба си и да ми разправя, че е пълен с пари.... Обаче най-любимо ми остава това как докато си вървя по улицата от балкона на една къща се чу някакъв странен глас: "nigga, nigga, nigga, nigga". Ма то и Софето нощем си е пълна лудница.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by alshu » Fri Aug 26, 2016 1:09 pm

ще избегнат даунтаун
Да избегнат сигурно е невъзможно, но примерно да се оглеждат по-внимателно...и най-вече кой оглежда тях.
И не само усмихнатите бели хора, но и намръщените ескимоси примерно. :lol:
Това глобално, не само за американските метрополиси, които и без това са с достатъчно лоша репутация.

Всъщност от изказването ти се промъква допълнителна идея: оценката за опасност да се съобразява и варира според часа. Това ми харесва.

Просто се чудя, дали може да сработи.
Каква тежест да се дава на статистиката и каква на евентуални коментари от сътрудници на място?

Някак от една страна, не ми изглежда обидно и мизантропско, дори е някак любопитно, но от друга ми звучи, като абсолютен paranoia agent.
Last edited by alshu on Fri Aug 26, 2016 1:14 pm, edited 2 times in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Aug 26, 2016 1:11 pm

То и в Берлин е страшно на Александърплатц вечер (при кулата) вече и то по-страшно от парти кварталите. През деня е некво туристическо. И майки с деца ходят в Праймарк, ама през нощта е ад. Оная вечер излязохме с една приятелка и бяхме точно там при което за 40 минути 20 дразнещи рефюджита почнаха да ни се натягат. То не беше "Седни ми скута, скъпа", Въздушни целувки докато се качваме към бана и това където и да мръднеш се срещаш с тея рефюджита, които ни караха да ходим с тях някъде и викахме един приятел да ни спасява :mrgreen:

Редовния лаф на тия е "Ти си арабка, нали" и след като обясня че не съм следва въпрос 'Сигурна ли си. Не изглеждаш като германка. Те не са с тъмна коса и очи. Сто процента имаш нещо" и ти наглеят, въпреки че ги режеш.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Fri Aug 26, 2016 3:33 pm

Имам некви диви спомени от времето, га форома стааше за нещо, но помня, че наоколо се навърташе един пич, дето приказваше как обичал да скита из софия по късна доба 3-4 часа нощта, когато нямало кой да го нападне и какво да му се случи. Епохални разсъждения вадеше. :mrgreen:

Бтв, у варна центъро - арно е по нощите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Fri Aug 26, 2016 5:00 pm

Хех, то в тоя форум винаги е имало некой дежурен по идиотия ако ще двама да пишат, а у Варна по секо време е арно то там само на турист мое му земеш нещо ценно само :lol:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Fri Sep 09, 2016 8:38 am

Земята се раздрусала малко по-слабо от спукано гърне на пернишки голф и всите новинари се насраха в гащите, смятайки че с.корея пак си играе с ядрени пиратки. Дееба и тъпата журналя деепа.

http://www.msn.com/en-gb/news/world/nor ... spartandhp

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by RRSunknown » Sun Sep 11, 2016 8:13 am

Като чета тези постове и се сетих за един мой приятел който живееше в Германия и ми разправя как попаднал на група "бежанци" по тъмно и единствено се сетил да вика Алах Акбар и да върви с тях докато успял да се измъкне .

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Oct 28, 2016 12:45 pm

Хъфингтън Поуст е най-дебилната и отвратителна лява медия евър(лявото Брайтбарт е това) в която пишат напълно малоумни същества като авторката на тая простотия.

http://www.huffingtonpost.co.uk/rohan-n ... 55104.html
Тhere is a distinction between violence directed towards white Polish people, based on their language or nationality, and racist abuse. It is offensive to pretend otherwise, erasing hundreds of years of European white supremacy inflicted upon much of the rest of the world.
Ех мили мои поляци, вие сте най-големите колонизатори и супремасисти. Това, което сте го преживяли по времето на Хитлер "is just white on white crime, no biggie." Kато сме започнали с ИЕ: Сребреница "white on white crime"
:shock:
Плюс нека да кажа, че ми е писнало Запада да третира Исляма като раса. Не, не е раса. Мюсюлманите може да са египтяни, пакистанци, индийци, танзанийци, албанци, босненци, китайци, руснаци и етц.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot], Semrush [Bot] and 83 guests