Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Wed Mar 23, 2016 9:40 pm

Естествено, че има "външна намеса". ДАЕШ обаче е опасна точно с това, че поощрява разните психопати по целия свят да си действат самосиндикално. И те си действат. Точно затова е толкова трудно да сложат край на тая шитня - щото ако всичко се командваше от един команден център, досега все някой щеше да го е гръмнал и да се е приключило.

Това си е партизанщина + интернет. Прави се от местни лица, които познават терена и съответно могат да си позволят да се крият успешно от полицията, въпреки че полицията ги търси усилено. И накрая под носа на същата тая полиция, дето е засилила мерките по сигурността, да идат и да си гръмнат бомбите. От историята ни е печално известно колко трудни са за изриване партизанските отряди и как могат да направят луди цели професионални, добре екипирани армии. Взе да излиза информация за брюкселските терористи - и тя ме кара да си задавам множество неудобни въпроси за т.нар. белгийска държавна сигурност. И, о, чудеса, нито един от тях не е свързан с бежанците. Щото не са бежанците виновни в случая.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by RRSunknown » Wed Mar 23, 2016 10:10 pm

поста ми от ноември
Много професионална акция на специалните сили на ислямска държава за които разправях, advanced warfare в действие. Дълбоко се съмнявам, че можеше да се предотврати с бежанци или не. Специалните сили на ИД имат срествата, организацията и мотивацията да извършват такива нападения и по-тежки.
Ще има и още атентати в близко бъдеще дори да се вземат мерки и да се нахлуе със сила към ядрото на подготовка.
Такава логистика, професионална изработка на експлозивите и пласиране на целите не е нещо което се постига на аматьорско ниво без значение какъв ентусиазъм или фанатизъм има.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by coldie » Wed Mar 23, 2016 11:15 pm

Amelia wrote:Аз продължавам да чакам бедния Колди и бедния Амикае да приведат някви доказателства, че атентатите из ЕС са организирани и извършени от бежанци и че затварянето на границите на съюза ще ги предотврати. Туй щото до тоя момент организаторите и извършителите все са все граждани на ЕС, родени и отгледани в него, и външното затваряне на границите на съюза ще ги направи да си го преместят от левия крачол в десния.

Но да, тряя си празна алогична реторика, щото ни е страх и сме толкова първосигнални, че не можем дори да седнем да помислим за пет минути къде точно ни е проблемът.
Какво може да се обобщи като следствие от този пореден атентат?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Wed Mar 23, 2016 11:30 pm

То между другото тука в Канада имахме пример за гол ентусиазъм - льольото дето стреля в Парламента и оня отпреди това, дето прегази двама души. Нулева организация. На едната гола изненада успяха да пречукат по 1 човек всеки. След това си взеха. Мисля, че поне единия от тея беше аплодиран от ИДИЛ, щото на ИДИЛ тоя тип разцентрализиран терор им пасва перфектно на наратива и целите.

Та в страни, в които има мюсюлмански гета, като примерно Белгия, местните радикали могат да седнат и да си се организират прекрасно, със или без връзка към кораба-майка. При това новото в Белгия май поне един от терористите е ходил на тренинг в Сирия. И службите са знаели това. Абе както казах и при атентата в Париж, който се случи пак при т.нар. "засилени мерки за сигурност", добре, че не са били заслабени мерките. :roll:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Wed Mar 23, 2016 11:32 pm

RRSunknown wrote:поста ми от ноември
Много професионална акция на специалните сили на ислямска държава за които разправях, advanced warfare в действие. Дълбоко се съмнявам, че можеше да се предотврати с бежанци или не. Специалните сили на ИД имат срествата, организацията и мотивацията да извършват такива нападения и по-тежки.
Ще има и още атентати в близко бъдеще дори да се вземат мерки и да се нахлуе със сила към ядрото на подготовка.
Такава логистика, професионална изработка на експлозивите и пласиране на целите не е нещо което се постига на аматьорско ниво без значение какъв ентусиазъм или фанатизъм има.
Пероксиацетон. Никакъв професионализъм няма.

Амели проблема с бежанците идва и от това, че каналите за бежанци се ползват и за това западни хаховци да минат обучение и да се върнат. Изобщо - няма добра причина да ти е пропусклива границата - ако толкова много искаме сирийци в европа - да им пратим един самолетен билет в измир.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Thu Mar 24, 2016 12:11 am

Знам. И аз искам по-засилен граничен контрол, но адски ме дразни как фокусът на реалния проблем се извърта в няква примитивна ксенофобия, която е ТОЧНО ТОВА, което е създало въпросния проблем. Иначе съм убедена, че европейските терористи могат и сами да се обучат и няма нужда да ходят до Сирия за целта. ИДИЛ може преспокойно да си ги менторва по интернет.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Thu Mar 24, 2016 9:20 am

Не мисля, че става дума за ксенофобия. Виж расизъм и шовинизъм по-подходящи ми се струват.

Аз познавам двама братя студенти, мароканци родени и живеещи в Белгия. Не е като мюсюлманите в Белгия да не са интегрирани. Интегрирани са, учат и работят там, като всички други. Отдавна няма нищо чуждо и плашещо в тях и културата им, иначе как изобщо са се интегрирали?

Но са споменавали, въпреки че не са ги дискриминирали, не гледат на тях с добро око. Изобщо християнството не е любящата религия, която я изкарват. Иначе не разбирам защо почти всеки мюсюлманин, с който се сприятелявам, ще ми прави комплименти задето не ги съдя за религията им.

We're better than them. Нещо такова се получава в момента. Тотална арогантност.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Ambartanen » Thu Mar 24, 2016 9:24 am

The Dragon wrote:Амели проблема с бежанците идва и от това, че каналите за бежанци се ползват и за това западни хаховци да минат обучение и да се върнат. Изобщо - няма добра причина да ти е пропусклива границата - ако толкова много искаме сирийци в европа - да им пратим един самолетен билет в измир.
Знаеш ли за някой атентатор тренирал където и да е в Близкия Изток, който се е върнал с потока бежанци ползвайки някакви самоделни лодки и ходейки пеша покрай магистралите? За всеки такъв случай досега съм чел, че тренираните атентатори са си хванали самолет до и от региона.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Thu Mar 24, 2016 10:06 am

Ambartanen wrote:
The Dragon wrote:Амели проблема с бежанците идва и от това, че каналите за бежанци се ползват и за това западни хаховци да минат обучение и да се върнат. Изобщо - няма добра причина да ти е пропусклива границата - ако толкова много искаме сирийци в европа - да им пратим един самолетен билет в измир.
Знаеш ли за някой атентатор тренирал където и да е в Близкия Изток, който се е върнал с потока бежанци ползвайки някакви самоделни лодки и ходейки пеша покрай магистралите? За всеки такъв случай досега съм чел, че тренираните атентатори са си хванали самолет до и от региона.
Специално единият от парижаните имаше фалшив сирийски паспорт. И не е необходимо да са ползвали самоделни лодки. Ако имаш пари и връзки получаваш VIP treatment. Тъй като човешко същество няма какво да търси в Сирия - всеки ЕУ гражданин който излети от там и стигне до Шарл Де Гол ще бъде много обстойно огледан. Балканският път до Шенген привлича доста по-малко внимание. А веднъж стигнеш ли до Унгария - оттам само спазваш правилата за движение и се държиш прилично.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Ambartanen » Thu Mar 24, 2016 1:59 pm

Добре де, за атаката над Чарли Ебдо специално погледнах сега статията им в уикипедия. Трениралият в Йемен е бил там на студентска виза и макар да не се казва конкретно, по всичко личи че е отишъл до и се е върнал от там с нормални полети. Терористите от предишните години всичките са били с нормално купени билети на истинските си имена по самолетите. За атаките в Сан Бернардино, мъжът е бил роден и израсъл в щатите а жена му си е влязла там съвсем законно по нормалните канали за имиграция. Сега атаките в Белгия по всичко изглежда са извършени от местни граждани, които са можели съвсем легално да си пресичат каквито граници в Европейския Съюз си искат. Във всичките случаи извършителите не просто не са бежанци, ами не са се движили с бежанци в никакъв момент и няма никаква причина да го правят. Доколкото може да има някакво недокументирано пресичане на граници изобщо, то е изцяло в Близкия Изток.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Thu Mar 24, 2016 3:41 pm

Не Чарли Ебдо. Атаките в Париж през Ноември - имаше и такива. Вътре в европа е лесно. Номера е че влизайки в Шенген "законно" привличаш много внимание. Ако си излезнал преди това и си млад арабин още повече - вдига се веднага червен флаг. Тук си говорим за хора които отиват в Сирия (преди или след радикализирането си) на обучение и се връщат.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Ambartanen » Thu Mar 24, 2016 4:26 pm

Да, аз също за тях говоря. Не ми е известен случай, в който новорадикализираният човек се е врънал в Европа заедно с бежанци или чрез нелегално пресичане на българската, гръцката, унгарската или която и да е друга ЕС граница.
Dragon wrote:Амели проблема с бежанците идва и от това, че каналите за бежанци се ползват и за това западни хаховци да минат обучение и да се върнат.
Ей това болднатото дълбоко ме съмнява и искам примери, защото не мога да открия такива.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Thu Mar 24, 2016 4:44 pm

Един от терористите, които избиха маса народ на концерта Батаклан/Франция, е влязал с вълната използвайки фалшив сирийски паспорт.

Освен това този маршрут няма как да не са го ползвали за логистика, имайки предвид колко дълго беше отворен. Какво и кой е минал от там ще можем да разберем само пост фактум на някаква нова масакра, ако изобщо. Не е задължително терористите, които са минали заедно с бежанците, да са същите, които ще извършат атентатите.

Също така значително надценявате способностите на локално живущите терористи да си комуникират помежду си или пък изобщо да организират нещо подобно. Интернет не е сред най-безопасните места за подобна комуникация, особено когато не си сигурен дали те следят или не. Изобщо, ако аз бях терорист, не бих правил нещо извън обичайното на компютъра си или пък изобщо.

Естествено, че ако някое хахо реши да се гръмне в рандъм метро, трудно могат да го разберат. Но мюсюлмани с вече известно минало и то толкова скоро след атентата във Франция, не ми се вярва, че не са ги наблюдавали. Очевидно са знаели, каквото могат за тях, но няма как гьотере да почнат да арестуват всеки мюсюлманин с престъпно досие.

Освен това само на мен ли ми се струва адски притеснителен факта, че само дни преди атентата в Брюксел, Ердоган в прав текст каза, че няма причина атентати, подобни на тези в Анкара, да не станат и в сърцето на Европа? Според много хора именно Ердоган е един от създателите и тарторите на ИД. И сега лидерите на съюза искат да му дадат ключовете за Европа. Really?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Yan » Thu Mar 24, 2016 5:12 pm

Amikae wrote:Един от терористите, които избиха маса народ на концерта Батаклан/Франция, е влязал с вълната използвайки фалшив сирийски паспорт.
Ъм, всъщност казаха, че е намерен фалшив сирийски паспорт у един от терористите, което може да значи както горното, така и че е умишлено подхвърлен, за да се насочи вниманието към бежанците... Съдейки по хейта, който се изсипва по бежанците, второто е далеч по-вероятно и е text-book example как процедират "симпатягите" в подобни ситуации.

И да не забравяме все пак, че лицата на атентатите и на ИД в медиите се оказаха добре образовани младежи от заможни/средна класа семейства, които от поколения живеят в Западна Европа...

А ситуацията в Турция е толкова страшна в момента именно заради Ердоган и кликата му, че Европа (и опасявам се ние) ще има да я сърба тая попара още дълги години, ако не стане някое чудо. Същата Европа, която бля докато Ердоган се разправи със светски настроените военни и ликвидира де що имаше опозиция.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Marfa » Fri Mar 25, 2016 9:22 am

Тя дето бля, ами се и радваше, когато забраниха намесата на военните във властта, щото това не било демократично.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 78 guests