Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by LaughingSkull » Sat Nov 19, 2022 7:21 pm

.
tigermaster wrote:
Sat Nov 19, 2022 6:22 pm
90-то СОУ "Хосе де Сан Мартин".
.

Люлин 2... Ясноооо.
Стига ми. :S

.
tigermaster wrote:
Sat Nov 19, 2022 6:22 pm
имам спомени за снимки на Тодор Деянов от митинги, на които носи сина си на гръб, за телевизионни предавания, в които се говори за активизма му и за други такива.
.

90-те години като цяло бяха "десетилетието на митингите".
Кой НЕ Е бил по площадите? Кой НЕ Е водил децата си там?
То по тази логика всеки е бил "активист"... :Р

.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by LaughingSkull » Wed Nov 23, 2022 11:45 pm

.
LaughingSkull wrote:
Sat Nov 19, 2022 5:17 pm

.
tigermaster wrote:
Sat Nov 19, 2022 3:51 pm
Самото училище беше абсолютна адска дупка..
[...]
.

Ах, "мили" родни софийски училищни сцени от "Първите години на Демокрацията"... :/

Повярвай ми, всичко което описа звучи като просто "just another day at..." средностатистическо държавно ОУ в София от онези години.

Моето даскало не беше по-различно, макар че за ЧАК па толкова екстремна сцена като "директор пребит заради опит да спре групово изнасилване" не съм чувал.
Но и е факт че в държавно училище си изкарах само от 1ви до 7ми клас, и то частично. След това се махнах, слава богу.

.
.

Момент, сега ми изскочи нещо:

Обаче е тоoooлкова размито с годините, че вече и аз не знам...

Това е случка, която е разказ на ...
... на ученик в училището, който е дете на - познат на - приятел на - майка ми - , - която го е предала на мен.... (ъхх... да, знам... :X)
Всичко се е развило някъде 2004-2005та година, т.е. когато аз вече съм бил гимназист в съвсем друго училище.

Та, става дума за това че няколко момчета са се гаврили с едно момиче в тоалетната,
като същевременно с това са записвали с телефоните си.
Прогимназисти.

Грозна работа, НО...

...когато попитах майка си за това онзи ден, тя ми каза че няма абсолютно никакъв спомен за такова нещо,
и че дори е нямала никакви контакти (познати, деца на познати на познати и т.н.), които са я обвързвали с това училище
в периода, в който аз вече съм бил извън него.

Та така...
Не знам в крайна сметка какво (и дали) наистина е ставало там,
но аз съм по-скоро склонен да вярвам че всичко това е вярно, и наистина се е случило, предвид тези фактори:
1) пословично отвратителната памет на майка ми, която просто е забравила за всичко това. (все пак са минали 17-18 години)
2) Подобна случка, колкото и да е умопомрачителна, всъщност би се водила сравнително невинна за това училище,
ако се съпостави с нещата, които самият аз съм чул, на които съм бил свидетел и дори ... потърпевш.

Толкова ... типично...
Всичко. -_-

---

Иначе парадоксалното за мен е че училището винаги е имало статут на относително престижно, още от времето на Соца,
и че материалната му база беше доооста добра и на ниво, както и разнообразието на профилите.

НО!!! ...
Както мъдрите в този живот знаят много добре -- в крайна сметка всичко опира до човешкия мат'рял.

За повечето от "съучениците" ми
(кавички, тъй като не мисля че изобщо е адекватно тези ... хора... да бъдат окачествявани с названия, в които присъства коренната морфема "уча")
е необходима ако не цяла отделна тема, то поне отделен пост.*

Колкото до учителският състав... същата работа, ако не и по-лоша. Считам че стигат тези няколко реда:

Спорна работа -- ерудирани професионалисти, НО отвратителни характери;
Ако зависеше от мен, щях да си направя цел на живота някои от тях да бъдат разпределени в лагер за принудителен труд...

ДОЖИВОТ.

а децата им да бъдат направени учители в някое даскало, в което "учащите се" да ги гаврят ежеминутно. . :D :D :D

---

П.П. *Всъщност "скапаността" на "мат'ряла"
не е нещо ексклузивно за началните периоди на развитие на дадено човешко същество (т.е. ДО-гимназиална възраст).

В гимназията също беше пълно с боклуци, въпреки че училището вече беше частно, и дори доста заслужено престижно,
като дори имах радостта да стана свидетел на... изключвания !!! ^^ 8-) :) :heart:
(нещо недопустимо и нечувано за основно и/или държавно училище.)

Разбира се, някои успяха да се очовечат къмто 16-17 годишна възраст, но за други си остава правилото за вълкът и козината.

Каквито "съученици" са били на 12-13-14-15, такива ще са и "състуденти", съквартиранти, съседи, "приятели", "колеги".

Такива и ще си и умрат. :arrow:
Spoiler: show
Ако не се е случило вече. ;)
.
Last edited by LaughingSkull on Mon Nov 28, 2022 8:11 am, edited 4 times in total.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Moridin » Fri Nov 25, 2022 10:09 pm

Само с оглед фактологията да уточним, че 2004-2005 има нула шанс някой да е снимал нещо с телефони. Просто за протокола.
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Sat Nov 26, 2022 12:54 am

Moridin wrote:
Fri Nov 25, 2022 10:09 pm
Само с оглед фактологията да уточним, че 2004-2005 има нула шанс някой да е снимал нещо с телефони. Просто за протокола.
Nokia 6600 излезна 2003-та. RAZR 2004-a. Не е невъзможно ако е имало богаташки синчета да е имало какво да записва.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by LaughingSkull » Sat Nov 26, 2022 2:38 am

.

Moridin wrote:
Fri Nov 25, 2022 10:09 pm
Само с оглед фактологията да уточним, че 2004-2005 има нула шанс някой да е снимал нещо с телефони. Просто за протокола.
.

Може и да е било 2005-2006. И може и да не е било точно с телефон...

Нормално е детайлите ми от тоооолкова далечен период да не са ми напълно на 100% в главата. :)

По-важни са общите щрихи на цялостната картинка:

* Групова гавра с момиче
* В тоалетна
* Записано с камера
* Прогимназисти
* В периода, в който аз вече не съм бил в това даскало, а съм бил в друго (тоест 2003-2008).

.

The Dragon wrote:
Sat Nov 26, 2022 12:54 am
Nokia 6600 излезна 2003-та. RAZR 2004-a. Не е невъзможно ако е имало богаташки синчета да е имало какво да записва.
.

Благодаря за услужливостта, доказваща спомените ми като валидни, но аз мисля че истината е дори още по-проста,
и никак не намесваща "богатство", или каквото и да е отношение към материално благосъстояние. :)

Самият АЗ ползвах някаква крайно пробита Нокийка в периода 2005-2006, която ми беше подарена за ей така --
-- да имам там нещо, което горе-долу да служи като "телефон", да не съм съвсем гол.
Буквално БОКЛУК -- полу-пластмасов, миришещ на китайско чарк, с люпещи се бутони...


И имаше камера.


Сигурно съм изглеждал жалък с него в очите на околните, без те да са били богаташчета (поне не и повечето), а аз бедняк.
Просто беше толкова СКАПАН.

Идеята ми е че не виждам нищо "луксозно" или дори чрезвичейно в наличието на камера върху мобилен апарат,
в споменатия от мен период "2004-2005". :)

---

ЕДИТ: Nokia 6020, released November 2004. Това беше. :)

.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Sat Dec 03, 2022 5:17 pm

Кание Уест говори такива простотии, че чак на Алекс Джоунс му става неудобно:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re mi: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sat Dec 03, 2022 9:20 pm

Оф само аз ли помня дните в които Кание беше талантлив млад рапър и 50 сент каза "Ако тоя никаквец ме надмине по продажби няма да правя повече музика."

Много ми е тъжно за Кание, защото наистина е гениален, но в последните години тоя човек тотално изперка и говори и прави ненормални неща.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Totenkopf » Sun Dec 04, 2022 12:18 pm

Дали наистина е изперкал или е видял света такъв, какъвто е?

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Shamajotsi » Sun Dec 04, 2022 1:44 pm

Предвид, че не живеем в свят, в който има причини да "обичаш Хитлер", твърдо залагам на "изперкал е".

Иначе ме кефи как съб-редита му сега се е превърнал в Holocaust Awareness Forum по думите на Washington Post :lol: .

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Tue Dec 06, 2022 8:35 pm

Във връзка с Йе - Ютуб изплю ей това нещо в лицето ми току-що:

Клип отпреди тринайсет години с реплики, за които публиката трябва да познае дали са на Кание Уест или на Хитлер.
Бонус - жената, която чете репликите, играе психотерапевтката в "Уензди".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by penzata » Wed Dec 07, 2022 7:44 am

п.п. и двете играят в Биг Бенг. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Thu Dec 08, 2022 5:45 pm

https://www.bbc.com/news/world-europe-63905112
The US and Russia have exchanged jailed US basketball star Brittney Griner for notorious arms dealer Viktor Bout, held in an American prison for 12 years.
Евала на дипломацията на Байдън. Тва е все едно да замениш едно кило диаманти, за кило домати :ninja:

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Totenkopf » Thu Dec 08, 2022 8:42 pm

Руската държава си връща с висок приоритет не какъв да е затворник, а търговец на оръжие. Това е красноречиво свидетелство за същността на руското управление. Всякакви отвратителни твари, оплетени в едно гнусно кълбо.
А, колкото до самата замяна - много българи, че и други, народи, държави и държавници с удоволствие биха я оставили да си излежи 9 г. присъда особено след уронващите престижа приказки да не кажа лъжи срещу собствената си Родина, бих искал да напомня, че няма държава в целия свят, колкото и малка да е тя, която да няма закон за Държавната Измяна, дори Тувалу имат. Малко се отклоних извинявам се, но е необходимо да има контекст. Та значи така навремето без абсолютно никакви проблеми, съдействаха да се върне Ли Харви Осуалд, който беше публично изгорил американския си паспорт и отрекъл американското си гражданство, като заминава за СССР и получава руско граждансвто, жени се за рускиня, която също без проблем е приета в щатите заедно с него, пари им се дават, всичко им се поема от държавата. Благодарение на това иначе хуманно действие, после след убийството на Кенеди подхранва, какви ли не митове и версии, за Осуалд, как е бил агент на ЦРУ( в интерес на истината може да има нещо по тази линия, но контекста е съвсем в друго направление), нарочно изпратен в СССР дълбоко да се внедри, но това противоречи на фактите и обективната му житейска история, както и какви секретни информации ще се докопа там и как да ги препрати през цялото си време работи в завод за сглобяване на радиоприемници. Не искам да си налагам мнението за ситуацията, дори няма да го споменавам за да сте максимално обективни всеки за себе си, но ще си припомня предишното, че това е ненормална работа за 0.3 гр. масло от хашиш( после прочетох, че са 8 гр.) да лежиш по дяволите за трафик на наркотици и да имаш присъда при чисто съдебно минало от 9 г затвор, няма такава държава хора, освен некои крайни мюсюлмански, ама и там не биха я осъдили директно на 9 г. а щяха да се разберат по дипломатичен път, освен може би Иран, но то е нормално предвид положението там, близкото си приятелство с Русия в момента и меко казано обтегнатите отношения с щатите да не кажа напълно антагонистични.

LaughingSkull
Farmer
Posts: 64
Joined: Thu May 01, 2014 1:13 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by LaughingSkull » Thu Dec 15, 2022 9:13 pm

^ Абсолютно нищо не разбрах.
Цялостно де.
Разбирам изреченията поотделно, както и знам кои са личностите, събитията, понятията и ...
... нещата като цяло, които са споменати.

Но като цяло? ...
Това да не е някакъв бот, който спами копи-пасти по форуми? :/
Със сигурност НЕ изглежда като написано от човек, а е по-скоро някакво AI, което е гугълнало някакви сърч търмове,
и после е набрало на случаен принцип изречения от тях, които е "съшило" в "цялостен" текст.

...

Както и да е, ето всъщност значението на "новината", за непросветените в езика на дипломацията и международните отношения:

Всъщност какво точно и дали изобщо нещо се е случило няма никакво значение.

Има значение единствено посланието, което този нюз айтем цели да прокара и оповести на международната общност:

А именно -- между САЩ и Русия временно е била постигната някаква договореност... засега...
...Като позицията на Русия, картите, които тя е изиграла, са били по-силни и носейки повече ползи.

Накратко: Дипломатическа победа в полза на Русия. Това казва "новината".

п.п. Така беше и със случаят "Скрипал" преди ~4-5 години:
Дали наистина е имало отравяне и какво всъщност и дали изобщо нещо се е случило е без конкретно значение.
С целево значение е посланието, което Москва целеше отправи към света: НУЛА милост за предателите.

.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Totenkopf » Sun Dec 18, 2022 1:46 am

Бях сигурен, че ще се появи някой путинофилски трол и ще почне да обяснява, това каква голяма победа на Властниците в Кремъл е, и каква голямо унижение е за щатите. Естествено първо с някакви внушения започна да громи не с аргументи. Заработвай надницата или си полезен идиот? Какъв отговор очакваш(не не очакваш), след нападките ти и нескопосания опит да си прокараш тезата? Тия пропагандни наративи се съмнявам да вървят тук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests