Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Sep 11, 2013 11:27 pm

Една странична вметка: "като не ти харесва, не чети" и "като не ти харесва, направи ти по-добро" са два от най-тъпите аргументи изобщо, нещо, за което мисля няма нужда да спорим, защото е обсъждано многократно.

Не става въпрос за мен като потребител/читател. Въпросът е каква е мотивацията да се разпространява мъглата от негативизъм.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Sep 11, 2013 11:44 pm

А каква е мотивацията да не се?

И какво примерно очакваш ти от този форум като мнения. Опитай се да ми обясниш какво съдържа твоят идеален Шадоуденс, щото не ми е ясно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Sep 11, 2013 11:46 pm

Ghibli wrote:Не става въпрос за мен като потребител/читател. Въпросът е каква е мотивацията да се разпространява мъглата от негативизъм.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Sep 11, 2013 11:52 pm

Мотивацията я обясних нееднократно. Обясни сега ти мотивацията "мъглата от негативизъм" да не се разпространява. С някакви по-адекватни аргументи от това, че Шадоуденс е списание за фантастика и фентъзи и следователно ние трябва да си говорим само за котки и други сладки космати животинки и да нищим тежки житейски дилеми като тая от коя страна се бели банана.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Sep 12, 2013 11:43 am

@Amelia: Твоята гледна точка върху мотивацията я обясни неколкократно и я разбрах. Бих искала да чуя и друга. Така или иначе не си от категорията хора, към които беше отправено питането ми, защото според впечатленията ми ти пускаш по-често куриозни и забавни неща, които са те впечатлили, в сравнение със зверства, които са те впечатлили.

Няма да дам отговор на въпроса ти, защото според мен това е извън предмета на конкретната дискусия.

@Roland: В темата за Северна Америка ти се оплакваше от нещата, които се пишат там :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Sep 12, 2013 12:34 pm

За мен две интересни наблюдения свързани тази новина.

1. Какви изродски крайности минават за норма в едно човешко общество.
2. Ако това не беше новина от реалния свят, а да кажем арк в книга или филм...представям си как щеше да е зарината вместо, с погнуса с похвали от типа "Каква силна история!" (вярно), "Какво проникновено описание на човешката природа!" (пак вярно), "Искаме още по-брутални сцени!" (ъ?) . :?
Как ли трябва да се тълкуват такива реакции?
Интересно ми е, как да различавам кога става дума за човешко съчувствие и заклеймяване на злото у хората и кога за обикновен gore feast.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Sep 12, 2013 4:13 pm

Devoted of Slaanesh wrote:Единствената разлика между Йемен и България е, че сексуалните контакти на циганките започват често от 10тата им годишнина. Паралела за мен е очевиден ... И в България на никой не му се търси отговорност за това. Културни особенности казват... Утре може и да се случи на осемгодишно дете. Струва си човек да се замисли според мен.
Мерси на Амелия и Роланд за защитата, всеки влиза и чете тук единствено каквото желае. И коментира съответно при желание. Или не.
Съжалявам, че и на теб ти развалих деня Гибли.
Това по някакъв начин съм го пропуснала вчера. Благодаря за включването и пояснението.

Няма нужда обаче да благодариш на Амелия и Роланд, защото аз не те атакувам и нямаш нужда от защита.

Amelia wrote:Научих за Йемен нещо, което познатата ми йеменка тук не ми е казвала
@Amelia: Напиши после какво е казала познатата ти йеменка, когато си я попитала за този случай, ще бъде интересно.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 12, 2013 7:21 pm

Ghibli wrote:@Roland: В темата за Северна Америка ти се оплакваше от нещата, които се пишат там :mrgreen:
Оплаквах се от това, че се представят само негативните неща. Не, че се представят ИЗОБЩО, а че са САМО те. Има разлика.

И не знам защо смяташ, че аргументът е тъп. Фактът е, че тонът в един форум се задава от хората, които пишат активно в него. Ти имаш капацитета да промениш този тон - всеки го има - така че защо не го използваш, вместо да се мусиш на хората за постовете им?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Sep 12, 2013 7:43 pm

Сети се ти какво ми отговори когато аз те попитах същото в темата за Северна Америка :mrgreen: Само че ситуациите не са еквивалентни, поради ред причини, една от които е, че аз поначало рядко поствам. Има и други, но няма да ги пиша, защото не ми харесва как упорито темата се измества към мен и към личностните ми характеристики, вместо да се коментира това, което попитах. Именно попитах. Използването изрази като "муся се" е преиначаване на смисъла на думите ми, нещо, което Амелия също направи, като ми приписа опити да контролирам какво се пише във форума - нещо което абсолютно не отговаря на истината.

Аргументите и двата са тъпи, защото (каквато и да е темата в общия случай) те не представляват смислен отговор на това, което е темата на спора/дискусията, а изместват вниманието към личността на "противника" и едновременно с това му вменяват отговорност и вина. Мързи ме да търся къде ти самият си казвал, че са тъпи :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 12, 2013 7:57 pm

И други хора си изложиха личните мотивации - считам че дават достатъчно ясна представа, защо подобни теми и трактовки имат място в този форум. И положителните ще имат, стига да се намери някой да ги пуска.

Та малко он-топик:
Радуй се народе! Разрешиха най-сериозният проблем на първия свят!!!
https://www.youtube.com/watch?v=ZKLnhuzh9uY

Има и с мирис на Дядо Мраз!!!
http://www.amazon.com/Santa-Scented-Poo ... poo+pourri
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Sep 14, 2013 7:07 am

Amelia wrote:И други хора си изложиха личните мотивации - считам че дават достатъчно ясна представа, защо подобни теми и трактовки имат място в този форум. И положителните ще имат, стига да се намери някой да ги пуска.

Та малко он-топик:
Радуй се народе! Разрешиха най-сериозният проблем на първия свят!!!
https://www.youtube.com/watch?v=ZKLnhuzh9uY

Има и с мирис на Дядо Мраз!!!
http://www.amazon.com/Santa-Scented-Poo ... poo+pourri
Ахахахаха, това определено ми развесели уикенда!!! :lol:
Гениална реклама и доста забавен продукт! Обзалагам се, че добре ще се продава!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 26, 2013 8:45 pm

Meanwhile in Nigeria:
http://www.huffingtonpost.co.uk/2013/09 ... 20879.html

Нигериец доказва с физика, химия, биология и математика, че хомосексуализмът е неестествен и не трябва да се допуска. Цялата нАучна епика е представена в ей това интервю:
http://www.thisdaylive.com/articles/sci ... ge/158265/

В местният университет не могат да му се нарадват.

Бахти как му завиждам за изумителното откритие - не един, а пет Нобела ще вземе тоз млад нАучен левент. ИСКАМ И АЗ ДА МОГА ДА ПРАВЯ ТОЛКОВА ДОБЪР РИСЪРЧ!!!!!!!!! :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Sep 27, 2013 11:22 am

Ужас... а се споменават и имена на действително съществуващи хора в университета - тези май наистина се взимат насериозно! :shock:

Иначе на мен ми хареса математическото доказателство - "...но в момента не се интересуваме от числовата стойност 2, това са подробности... а, я гледай ти, то се получи същото! Е как стана това?!" Само се чудя как не е направил следващата стъпка, да си спомни изведнъж и за числовите стойности, ама в друг аспект, и като каже "ми то единствените неща, които, добавени към себе си, дават себе си като резултат, са нулата и, в известен смисъл, безкрайността - значи ако A + A = A и B + B = B, можем спокойно да кажем, че мъжете са безкрайност, а жените са нула, както си е и писано!"

Така де, не че другите доказателства не носят същата научна тежест, ама тях сме ги виждали и преди.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 27, 2013 2:18 pm

:shock: :shock: :shock:

Нека оставим настрана точа, че човекът е самовлюбен хомофоб. Невероятно е колко неграмотен и начално образован е, при все че е докторант.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 27, 2013 5:28 pm

Аз бях останала с впечатлението, че е постдок даже.

Иначе, като химик, нямаше как да не се изкефя на химичната част от доказателствата. Основа, добавена към основа не предизвиквала промяна, следователно не можело жена с жена да ляга. В университета в Лагос явно не са открили амфотерните съединения още. :lol:

И другото, което ме израдва безмерно е как на човека му трябват пари и дарения, за да се публикува в разни световни научни журнали. На мен обикновено ми трябва само интернет. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests