Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 26, 2015 11:42 pm

А онази чудовищна самолетна катастрофа в Алпите май ще се окаже причинена нарочно от единия пилот:
http://www.bbc.com/news/world-europe-32063587

Ебати ужаса.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Mar 27, 2015 12:42 am

Amelia wrote:А онази чудовищна самолетна катастрофа в Алпите май ще се окаже причинена нарочно от единия пилот:
http://www.bbc.com/news/world-europe-32063587

Ебати ужаса.
Уви пилота не е с очевидно мюсюлманско име или руско. Иначе щеше да е по-весело :(
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Mar 27, 2015 9:56 am

Да бе гледам новините и всички са "Логичен е въпросът за неговата религиозна принадлежност."

А германците и скандинавците отдавна си имат слава като психопати, изнасилвачи, убийци и тн.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Mar 27, 2015 10:02 am

Слава, чак пък. Да не се изхвърляме.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Sat Mar 28, 2015 4:00 pm

Нека да е репутация. Принципно ми е супер неприятно, че се носят с тая слава, ма това си е лисицата и гроздето/
Иначе ме кефи как единствено и само немските медии са изключително адекватни по въпроса, докато БГ и американските новинари бълват лайна. Нямаше интервюта с близките на загиналите, много адекватна Меркел, с децата говорят специализирани психолози, а не какички завършили СУ с 3.
Интересното е, че много хора обърнаха тая трагедия на тема "Що белите мъже им се оправдават убийствата с депресия, а на poc-тата им викате тероризъм" и куп глупости в същия ред на мисли. Щото Андреас Лубиц не е терорист, масов убиец самоубиец, да, но терорист не. Изтъкването на заболяването е просто факт, който германците отбелязват, който може да обясни, но не и да извини случилото се.
Щото разликата има разлика между терорист(Брейвик) и масов убиец(Лубиц).
Обаче контрола на полетите в/от и за Германия се е засилил много, много стабилно в последните 5 дена.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Apr 05, 2015 6:25 pm

http://reduta.bg/v2/article/%D0%B8%D0%B ... 0%B8%D0%BB

От тазседмичната хроника на Доктора:

Чета в „Преса” статия на колегата Димитър Шумналиев, журналист и писател, под заглавие „Синеоката руска агресия”. Специфична статия, невъзможно е да се разкаже, затова ще цитирам някои откъси, за да видите как мисли един 70-годишен мъж: „Политическият сурогат Плевнелиев направи всичко възможно да възпре нашествието на руски красавици, по-известни като туристки не с гранатомети, а с бомби. Така наречените цици… Тъй като сексуалният ерзац Плевнелиев не разполага с достатъчно бойни единици, за да неутрализира руската агресия, постанови да ни лиши от руските бойни единици, които пристигаха у нас с възвишения, окопи, ждрела и други чутовни дадености, белязали социалистическия рай на българския чукач… Въпреки визите рускините продължиха да настъпват по нашето Черноморие със стратегическа задача: да покосяват българските пишки, де що видят… Министърът на отбраната съобщи, че ще огласи сътрудниците на военните ни разузнавачи. Все едно да огласиш имената на всички българи, обслужвали руската клиторна клика. … Хиляди българи депозираха в руски касички, повечето небръснати. Хиляди рускини депозираха в български сметки, повечето щръкнали…”

Клиторна клика! Малий…

Господи, вземи ми първо перото, преди да ми вземаш акъла! А ако си ми планирал некой старчески сатириазис, направо живота ми вземи! Моля те, Господи!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 25, 2015 12:41 am

My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Jul 17, 2015 4:21 pm

Това Меркел е брутално гнусното гадно същество егати.
http://www.vox.com/2015/7/16/8981765/me ... re-ashamed

Толкова неадекватно да се държи с едно дете и да му каже "Ам разбирам, ма политиката е трудна, фъкоф братле". И фактът, че явно Ливан и Палестина са отишли в Африка някак си.

Това заедно с епичната изцепка, че бракът е между мъж и жена.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Morwen » Tue Jul 21, 2015 10:26 am

Е, не, трябвало е да я излъже, за да не се разплаче и медиите да я разкостят, понеже е обявила, че Германия е отворен двор за всички.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Tue Jul 21, 2015 2:59 pm

Ми всъщност Германия точно има капацитета да поема бежанци. Те бежанците тук, така или иначе не са баш толкова много.

Да не говорим, че запда придобиеш статус на бежанец в ЕУ, имаш право да подадеш заявление само в първата страна членка, в която попаднеш. Покрай проучването, което правя се запознах с хора, които са били измъчвани в стил Теон и Рамзи, ама ги режат и си ги пращат обратно, щото Германия не е първата страна, в която са били. Меркел е ужасна, хомофобка и расистка, та не знам що извън Германия й се създава такъв майчински спасителски имидж.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Morwen » Tue Jul 21, 2015 3:09 pm

Германия вече има проблеми заради твърде многото си имигранти и доколкото и няма как да може да поеме всички бежанци, които искат да останат там, защото това вероятно ще са повече от половината от общия поток, който е милиони. Също така съм убедена, че парламентът не би го гласувал и т.н.
Според мен ти си се издразнила на едно изказване на Меркел и от там нататък вече пречупваш всяко следващо изказване през това.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Tue Jul 21, 2015 3:20 pm

Меркел от доста време има изцепки, не е само това изказване.

Друг пример е човек, който е долетял някак си до Германия, но е пропуснал да прикрепи самолетния билет към заявлението и го режат, щото нямало как той да си купи билета??? Нещо база данни, а у. Не знам, може и призмата ми да е пречупена, защото когато общуваш с хора с отрязани пръсти и целите в белези, които са станали свидетели на изнасилването на сестра си, нещо в теб се променя.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Tue Jul 21, 2015 4:31 pm

Не мислех, че някога мога да стигна дотам, че да защитавам Меркел, но да не искаш иммигранти не те прави расист и да не одобряваш съюза на двама души от един пол (след като изрично каза, че иска да имат равни права) да се нарича брак, не те прави хомофоб.

Освен ако не минаваш на модерната тематика - ако не си съгласен с мен си something-phob.

Желанието и да депортира имигранти и бежанци показва просто липса на емпатия, и тънката сметка, че тези хора са безполезни. Гарантирам ти че на phd-тата по смислени неща (STEM) които се опитват да избягат в германия, не ги питат как са си платили билета.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Tue Jul 21, 2015 7:07 pm

Това за хората от STEM средите не е вярно. Първо на първо, ти първите три месеца нямаш право да вършиш каквото и да е било освен да ядеш, спиш и да си бъркаш в носа. Второ специално за Германия трябва да доказваш кво ли не, то не са Цойгнисета от работата, което бтв в повечето страни, от които хората бягат не е практика, така че те не могат да докажат кви стажове са правили и тн, то не са дипломи от преди да се родиш и тн. Всичките тея хартии трябва да са преведени и заверени, което би ти струвало около 3000 евра минимум. Ако си си подал заявлението в БГ примерно, ти можеш да работиш само в България, никъде другаде.
Огромна част от германците са абсолютно безполезни също. Ама твоята логика е "Теон успя да се прибере някак си у нас, ама за кво ми е, когато Рамзи му е отрязал оная работа.",

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Tue Jul 21, 2015 7:55 pm

Litz wrote: Ама твоята логика е "Теон успя да се прибере някак си у нас, ама за кво ми е, когато Рамзи му е отрязал оная работа.",
Очевидно това е логиката и на голямата част от ЕС. Ето ти една истина за живота - всички са за права, до момента в който не се наложи да има дори минимален дискомфорт.

А и една пълна кастрация на идващите в ЕС имигранти най-вероятно би намалило съпротивата срещу тях. Все пак нещото което подбужда най-първичния расизъм е една от нашите с някой от тях :)

А германците може и да са безполезни ама са се родили там. Късмет ... какво да го правиш.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests