Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Nov 03, 2018 6:44 pm

@Amikae , т.е. няма да получа конкретни peer reviewed числа, които да подкрепят мнението ти, така ли да разбирам? Не питам за нищо непостижимо. Считам, че човек, който толкова много се е изплашил за доброто на света, че си е натресъл противоестествена диета, която изисква синтетични добавки и значими промени в поведението, вече трябва да е прочел всичкото това инфо и би трябвало лесно да го възпроизведе при поискване. Чакам информация за това каква част от всичките антропогенни парникови газове се дължат на земеделието (цялото земеделие) и как се сравнява това с газовете, отделени за производство на топлина, ток, транспорт и останалите ни индустрии. От там - каква част се дължат конкретно на животновъдството и с колко ще се намалят емисиите ако станем вегани всичките. Ако ми намериш оценки, които включват парникови газове заради deforestation ще е най-добре.

И не, PETA не е източник, който може да бъде взет насериозно от когото и да е. UN става, особено IPCC. Ще приема и единични научни статии по темата, в истински peer reviewed журнали.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Mon Nov 05, 2018 10:20 am

Имам сериозни подозрения че някои хора просто имат нужда да са фанатици, и на каква тема точно е без значение.

Не забравяйте че животните освен месо дават и такива неща като кожа, кости, желатин, някои много ценни фармацевтични компоненти, пух и какво ли не - за които просто няма добри заместители. Животните освен това ядат неща които не стават за ядене от хора, а и освен това са доста ценен източник на работна сила. И да видим как ще направите кучето и котката вегани като сме тръгнали. Че индустриалното земеделие и животновъдство има какво да се реформира има - и поради куп причини САЩ са outliers в жестокостта към животните от развития свят.

И има огромна разлика от месото което идва от сащ не видяло ден слънчева светлина през живота си и това от уругвай хранено само на паша на вкус. Второто е по вкусно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by aiva » Sun Nov 11, 2018 8:01 am

Баннали коледната реклама на Iceland, че била too political to put on TV :roll:

https://www.theguardian.com/media/2018/ ... -orangutan
But rather than protecting the public from insidious political messages, Clearcast has prevented a crucial message being broadcast to millions of viewers, many of whom buy products containing palm oil without knowing the devastation it’s causing to animals and global warming. Protecting and restoring forests would achieve 18% of the emissions mitigation needed by 2030 to avoid irreversible climate change, a group of 40 scientists said last month.
Ето я и самата рекламка:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Sun Nov 11, 2018 10:34 am

Анимацията е великолепна, доста високо качество.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Fri Mar 01, 2019 1:01 am

Случващото се в Индия и Пакистан ме кара да мисля, че няма Тръмп да е идиота дето ще ни довърши. Тва там е страшно

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Alexis » Fri Mar 01, 2019 7:23 am

Дългоко съм съгласна с теб и е тъжно, че заради срещата Ким-Тръмп това много слабо се коментира. Силно се надявам, че няма да се разрастне напрежението.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Wed Mar 06, 2019 5:59 am

"A primary school in Birmingham, England, has halted LGBT lessons after 600 pupils were reportedly taken out of classes by furious Muslim parents upset at homosexuality being “aggressively” taught to their children."
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Roland » Fri Mar 15, 2019 10:10 pm

Някой друг чете/слуша ли историята за тия дистопични центрове, в които наетите от Фейсбук фирми принуждават служителите си да гледат най-кошмарните филми и картинки във Фейсбук, за да преценят дали трябва нарушават правилата? И как с времето не само им носи PTSD, но и почва да ги кара да вярват в конспиративни теории?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Fri Mar 15, 2019 11:21 pm

Това го има буквално от 2000та година когато почнаха file sharing сървърите. Абсолютно нищо ново. Ако искаш можеш да поразпиташ за хората които търсеха детско порнп качено във free techno link и data.bg
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Claymore » Sat Mar 16, 2019 12:01 am

Аз гледах The Cleaners като имаше прожекция в Гьоте Институт и бях леко шокиран, което показва как аз (и доста хора също) не мислим за тоя аспект на интернет употребата, макар на някакво ниво да съм знаел че сигурно има такива хора. Но да, типични outsourcing практики + естеството на тая работа = абсолютен кошмар
Last edited by Claymore on Sat Mar 16, 2019 2:00 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Sat Mar 16, 2019 12:38 am

Не знам, аз докато работих в телевизията, съм се нагледал на доста нефилтрирана гадост, която не искам да описвам сега. Неприятно е и се радвам, че не ми беше работа да гледам такива материали непрекъснато, но, честно казано, при мен основният резултат беше, че много бързо спряха да ми правят впечатление - а и не само на мен, колегите също бяха претръпнали.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Roland » Sat Mar 16, 2019 7:40 am

tigermaster wrote:
Sat Mar 16, 2019 12:38 am
Не знам, аз докато работих в телевизията, съм се нагледал на доста нефилтрирана гадост, която не искам да описвам сега. Неприятно е и се радвам, че не ми беше работа да гледам такива материали непрекъснато, но, честно казано, при мен основният резултат беше, че много бързо спряха да ми правят впечатление - а и не само на мен, колегите също бяха претръпнали.
Доста по-различно е когато е осемчасов работен ден с 20 минути почивка.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by трубадур » Tue Mar 26, 2019 5:57 pm

ЕУ-то прие копирайт директивата :neutral:

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by termit » Tue Mar 26, 2019 10:12 pm

Мда, прочетох :(
Като знам нашите идиоти как четат ЕУ директивите като дяволът евангелието, не ми се мисли малко лобиране от такива като прасчо и мтел до какво ще доведе в нашето законодателство след 2 години...
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Matrim » Tue Mar 26, 2019 11:05 pm

Поне може да се посмеем, че Бареков, създателят на партия с гръмкото име "България без цензура" (вече преименувана, ама карай) се е въздържал вместо да гласува против. Но в гласуването за поправки в текста на директивата е гласувал за, значи и по-зле има. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests