Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Sat Nov 14, 2015 11:19 pm

Amelia wrote:Всички, които реват против бежанците, следователно, могат да ШЪТ ДЪ ФЪК ЪП-нат ей сега веднага.
Логически неиздържано. Докато не асимилираме успешно сегашните популации, добавянето на още мюсюлмани в Европа само ще утежни нещата. Европа трябва да си запечата границата докато си решим проблема първо със собствените граждани. Чак след като това се случи, има смисъл да помагаме на други.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Nov 14, 2015 11:29 pm

"Асимилацията" на новите и старите мюсюлмани може да върви паралелно. Това, което радикализира мюсюлманите от бившите колонии на Франция е същото, което радикализира мюсюлманите в Сирия. Която, между другото, също е била под френско управление по някое време.

Както и да е, постът ми беше насочен към някви като Амикае, които веднаха обвиниха новите имигранти за случилото се, въпреки че е ясно, че подобна добре организирана атака може да се направи само от вътрешни хора.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Sat Nov 14, 2015 11:34 pm

Amelia wrote:"Асимилацията" на новите и старите мюсюлмани може да върви паралелно.
Да но ще е по-бавна и трудна. Като Европеец - първо ме интересува какво е най-добро за европа, others be damned.

За извършителите - зависи къде са тренирали, а пък възможността да са се върнали незабелязано с бежанския поток, за да не привличат внимание не е за изключване.

Лиц - моля те не наричай косово държава. Това е сръбска разбунтувала се територия.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sun Nov 15, 2015 12:04 am

За Европа, за света и за всички нас най-доброто нещо ще е дългосрочен мир, в който джанкането между различните религии е приключило и човечеството може да си посвети времето и ресурсите на някви по-смислени неща. Това очевидно не може да се постигне с досегашните тактики на разделение и омраза, които са нещото, което пръкна ИДИЛ.

Баси, ИДИЛ всъщност може да епослужи като шибаната фокална точка на няколко цивилизации и култури! Какво по-сплотяващо от общ враг в крайна сметка? По-общ враг от ИДИЛ, здраве му кажи! Сега е моментът и християни, и мюсюлмани да се съберат и да изринат тая паплач. Така ще се реши и имиграционния проблем на Европа.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by coldie » Sun Nov 15, 2015 5:41 am

Amelia wrote:За Европа, за света и за всички нас най-доброто нещо ще е дългосрочен мир, в който джанкането между различните религии е приключило и човечеството може да си посвети времето и ресурсите на някви по-смислени неща. Това очевидно не може да се постигне с досегашните тактики на разделение и омраза, които са нещото, което пръкна ИДИЛ.

Баси, ИДИЛ всъщност може да епослужи като шибаната фокална точка на няколко цивилизации и култури! Какво по-сплотяващо от общ враг в крайна сметка? По-общ враг от ИДИЛ, здраве му кажи! Сега е моментът и християни, и мюсюлмани да се съберат и да изринат тая паплач. Така ще се реши и имиграционния проблем на Европа.
Ами то всеки нормален човек би искал мир и спокойствие в това отношение. Но ето че, имаме отгледаната ИДИЛ, и тя не иска мир, иска война и с думи не може да бъде спряна, само със сила. Путин има сериозен опит от войните в Чечня и Дагестан, тогава успяха да се договорят и чрез чеченските старейшини, бунтовниците абдикираха, и получиха амнистия в името на мира и да няма повече жертви. Но тук при ИДИЛ е друго - те на закуска на обяд и на вечеря хапват амфети, първо са деструктивно закърмени с агресивността на исляма и второ са постоянно друсани. Останах поразен, какво е казал Путин на турският посланник. Август месец:
“..THEN TELL YOUR DICTATOR PRESIDENT HE CAN GO TO HELL ALONG WITH HIS ISIS TERRORIST AND I SHALL MAKE SYRIA TO NOTHING BUT A ‘BIG STALINGRAD’ , FOR ERDOĞAN AND HIS SAUDI ALLIES ARE NO VICIOUS THAN ADOLF HITLER,”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by coldie » Sun Nov 15, 2015 5:51 am

Amelia wrote:"Асимилацията" на новите и старите мюсюлмани може да върви паралелно. Това, което радикализира мюсюлманите от бившите колонии на Франция е същото, което радикализира мюсюлманите в Сирия. Която, между другото, също е била под френско управление по някое време.

Както и да е, постът ми беше насочен към някви като Амикае, които веднаха обвиниха новите имигранти за случилото се, въпреки че е ясно, че подобна добре организирана атака може да се направи само от вътрешни хора.
Мисля че заедно грешите, асимилацията така наречена от вас, върви в обратна посока. Може би говорехте за интеграция - такава не е възможна. Аз мога да ви кажа какво е в Холандия. Освен обичайното - много джамии и бради, ако влезете в една къща на ислямско семейство все едно влизате в същата къща в Анадола от миналият век. Мюсюлманка примерно да се ожени за някой от друга религия е абсурдно. Това са хора с разбирания и обичаи от средновековната османска империя. Отделно от това като бежанци, вземат по 1300 евро чисти пари на месец. Без да си мръднат пръста. В Европа отношението на институциите към мюсюлманите е като към първородни деца. Там, ако си българин може да не те гледат с добро око, но ако си мюсюлманин си любимец.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sun Nov 15, 2015 7:43 am

Ако чуя още веднъж това за 1300-те евро на месец, които бежанците получават без да си мръднат пръста, ще се опаша с динамит и ще се взривя в центъра на София. Или Калгари.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by RRSunknown » Sun Nov 15, 2015 10:40 am

И нашите се задействаха - през ноща ДАНС и Гранична полиция са провели хайки - проверени са 5000 човека и 2500 автомобила, 135 задържани 9 международно издирвани.

Иначе се разбра, че се опитали да влязат на стадиона и да ударят по футболистите и официалните лица но охраната се опитала да ги задържи и експлозивите детонирали.

Утре се събира Г-20 в Анталия, Турция и най-вероятно ще има официална коалиция срещу ИД.

В Иран пък се събраха пред френското посолство да палят свещи и да слагат френски знамена.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by moonlight » Sun Nov 15, 2015 6:51 pm

coldie wrote:Мисля че заедно грешите, асимилацията така наречена от вас, върви в обратна посока. Може би говорехте за интеграция - такава не е възможна.
А аз да ви кажа какво е в България, по-точно, в Кърджали. От 22 000 души население, почти 50 на 50 християни и мюсулмани, знам за точно 1 /един/ брак между мюсулманин и християнка (и двамата нерелигиозни) и три двойки мюсулманин/ка-християнин/ка, които се разделиха под натиск от мюсулманската страна. Нед (Неджми) и Петя изкараха най-дълго срещу натиска, почти 2 години, но ги разделиха накрая. А Нед след някое време си вдигна шапката, замина за Англия, и доколкото знам, не се е и връщал, след всичките скандали с техните...
А уж турци и българи се интегрираме едни други има-няма 5 века.

А ето и един по-нагледен пример от съседите

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by RRSunknown » Sun Nov 15, 2015 7:26 pm

Според исляма - и това се спазва стрго във всички ислямски държави брак може да има между мюсюлманин и християнка но обратното е строго забранено.

Демек няма как да се интегрираме. Може само да се увеличава исляма.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Morwen » Mon Nov 16, 2015 9:48 am

Аз пък, непознавайки много мюсюлмани, познавам българин женен за мюсюлманка, бяха доста време заедно преди това, не знам да са имали някакви проблеми. Като ще си говорим с доказателства от типа "пък аз знам един случай".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by RRSunknown » Mon Nov 16, 2015 1:01 pm

Най вероятно не е мюсюлманка в истинския смисъл на думата каквито са бежанските мюсюлмани. Или той е приел исляма тайно - имах такъв състудент .

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Morwen » Mon Nov 16, 2015 1:51 pm

Не е приел исляма тайно :lol: Да, вероятно тя не е крайно религиозна, но това не е изолиран случай в България. Много се съмнявам и всички "бежански мюсюлмани" да се еднакво религиозни, независимо дали идват от град, от село, от Сирия (която доскоро беше доста светска държава) или от Афганистан.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Mon Nov 16, 2015 1:57 pm

Той и нашият любим съфорумник - Цайса - е женен за мюсюлманка, а на форума го раздаваше християнски фанатик.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by RRSunknown » Mon Nov 16, 2015 2:11 pm

нека се споразумеем на не всички но едно 80% и дори 70% от всички - пак е много.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests