Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Trip » Sat Nov 14, 2015 9:31 am

Ох, мъжкарчето то. Я отиди на фитнес най-добре.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sat Nov 14, 2015 12:26 pm

Моята приятелка в Париж е окей, ама го разбрах чак към 5 часа.

Това с Батаклан е нечовешко просто.

Към Амикае, нека плийс да не обръщаме на малоумен политически спор и тая трагедия? Начи 150 са мъртви, още толкоз критично ранени, ма нашия вместо да му пука за това, си бае своето за бежанците. На теб чувството
за емпатия ампутирано ли ти е?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Sat Nov 14, 2015 12:43 pm

Светът е лудница, коментирам го. Именно защото имам чувство за емпатия мисля как това да НЕ продължава да се случва. Всичко останало са празни приказки. Молитви, състрадание от хора, които живеят на хиляди километри от мястото и сигурно муат кюфтета, докато ги пишат тия състрадателни коментари.

На семействата на жертвите на такива атентати не им трябва състрадание, трябва им справедливост, трябва им възмездие, трябва да видят, че държавата им функционира и стои зад тях, ама не с хаштагове в туитър, а с реални действия. Предстои да видим.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sat Nov 14, 2015 2:52 pm

Амикае, писанията ти са като тея на Джамбазки. В момента дори Бойко е по-адекватен от теб. Смисъл??? Ходи да обменяте идеи с Джамбо, егати.

Как това, което пишеш помага на хората изгубили майки, бащи, деца, приятели и тн. Освен това при едни такива трагедии винаги ми е било любопитно как човек дефинира справедливост, справедливостта, която ти искаш ще върне ли животите на всички тези загинали хора? Не.

На мен другата страна, която изведнъж се сети за случващото се в Бейрут по случайност ми е също толкоз неприятна.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Matrim » Sat Nov 14, 2015 2:58 pm

В момента дори Бойко е по-адекватен от теб.
Да не се изсилваме все пак. Бойко обяви, че сладкарниците вече не били безопасни. Все едно досега терористите не смееха да припарят до сладкарниците, но вече ще се престрашат един вид.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Martix » Sat Nov 14, 2015 3:02 pm

Има само един начин това да престане да се случва и това е извънземна намеса и де-weapon-изиращо поле около планетата. Всичко друго са празни приказки.

Ако ще да отстрелват мигрантите по границата on-sight това няма да промени jack-shit по отношение на терористичните удари (или може да ги засили, давайки още една кауза на замесените лица).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by moonlight » Sat Nov 14, 2015 4:46 pm

Дали атентаторите ще се окажат емигранти или не не знам, но имам усещането че всичките ще са от мюсулманските общности и ще имат съответно типично звучни имена като Ахмед, Мехмед, Имрън, Неджми и прочие...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sat Nov 14, 2015 5:27 pm

Амикае биха те по неадекватност! Една позната във фейса твърди, че Европа е християнска??????? и аз я попитах знае ли, че точно Франция практикува laïcité, знае ли кво е това и че Франция е далеч от християнска държава и чувала ли е за държави като Босна, Косово и Албания и тя каза, че не желае да води разговори с мен.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Claymore » Sat Nov 14, 2015 5:43 pm

Една мароканка тука пък твърди че т'ва се случило за да имат оправдание Щатите и Франция да си вземат Сирия... :roll: Щото те не бомбардират вече ISIS и Сирия и някой им пречи.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Nov 14, 2015 6:13 pm

Както и очаквах, нападателите са местни. Или са влезли в ЕС по правилата на ЕС, а не нелегално през границите с потока от хора, търсещи убежище. Всички, които реват против бежанците, следователно, могат да ШЪТ ДЪ ФЪК ЪП-нат ей сега веднага. То тепърва ще излиза инфо откъде са дошли, но докато не стане ясно, викам да си въздържаме омразата малко.

ИДИЛ са поели отговорността. Айде, мил Запад, вземи се в ръце и иди ги изтрий тея религиозни клоуни от лицето на Земята.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sat Nov 14, 2015 7:22 pm

Може ли някой да ми обясни кви са тия сирийски паспорти, дето са ги намерили в самовзривилите се атентатори? Смисъл къв ще е тоя паспорт, който издържа на нещо, разрушило бетон? От диаманти?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Nov 14, 2015 7:36 pm

Ненам. Те сирийските паспорти са обменна валута в оная част на света, така че един господ знае как тея точно паспорти са попаднали у атентаторите.

Чета за някви белгийци сега и се чудя как изобщо усяваш да идентифицираш самовзривил се човек, дето трябва да го събираш с лъжичка от стените. Кой знае колко време ще мине докато излезе точна информация.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Sat Nov 14, 2015 8:33 pm

Аааа ма ся как тъй паспорта е оцелял, паспортите били обменна валута в оная част на света, абе изобщо всичко за да си избършем насраните гъзове. И това са само 3-ма от терорягите. Смятай, като почнат да идентифицират останалите какъв цирк ще сте тука, от 100 кладенци вода ще дирите. :lol:

Тъй де, за едно е права Амелиа, омраза се лее в тази темичка, но не е от мен към бежанците. :mrgreen:

Впрочем аз им съчувствам, но все така смятам, че трябва да бъдат пропускани на европейска почва под строг контрол и след обстойни проверки. Защото в противен случай, както виждаме, си има последствия.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Nov 14, 2015 8:49 pm

Дотук има един единствен идентифициран нападател и той е французин. За другите се носят предположения. Трима от тях май са белгийци. И имаме двама с египетски и сирийски паспорт.
http://www.theguardian.com/world/live/2 ... ve-updates

За какви тероряги говориш, Амикае, и откъде си вадиш информацията?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by RRSunknown » Sat Nov 14, 2015 10:51 pm

Много професионална акция на специалните сили на ислямска държава за които разправях, advanced warfare в действие. Дълбоко се съмнявам, че можеше да се предотврати с бежанци или не. Специалните сили на ИД имат срествата, организацията и мотивацията да извършват такива нападения и по-тежки. Хората извършили атентатите 99% са френски джихадисти подготвени в Ислямска Държава.
Най -вероятно ще има и още атентати в близко бъдеще във Великобритания и Германия дори да се вземат мерки и да се нахлуе със сила към ядрото на подготовка.

Прочее ден преди Париж специалните части на ИД удариха и в Бейрут - 50 загинали, 240 ранени. Това сега остава в сянката на Франция но е факт, че удрят все по тежко и организирано където могат.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests