SHADOWDANCE - Статии

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

SHADOWDANCE - Статии

Post by Roland » Wed Mar 13, 2013 2:38 am

Това е тема, в която ще обявяваме новите материали в тази рубрика. Чувствайте се поканени да коментирате и обсъждате :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 13, 2013 2:45 am

Класация: Топ 10 Фентъзи поредици

Огромен материал, който готвим от доста дълго време, надявам се да ви хареса :)


...защото потроших около 10 часа да го оформям -_-
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 13, 2013 3:01 am

Браво за положения труд и чудесно включване на новите автори - отличавам на първо място Ордо, чийто стил най-много ми допада, а и добавя параграф "Слаби страни".

Минах статията на диагонал, понеже ми беше любопитно главно кои заглавия сте включили и на кои места. Като цяло добра класация (от нещата, които съм чел), макар и някои заглавия да са на по-предни места може би и по силата на авторитета си и въпреки по-слаби свои части, които нарушават цялостното впечатление (Патрулите на Лукяненко според мен остават с високо общо ниво и без слаба част до момента, но не са толкова прочути в жанра. Същото важи за трилогията на Бари Хюгарт за господаря Ли).

Две неща ме учудват - някои от авторите не са дочели някои от поредиците (ако бяха, това може би щеше да се отрази на крайното им впечатление) и отсъствието на някои от старите кучета, особено при заглавия като Малазана, Колелото и Землемория (:wink: ), но не само.

При всяко положение евала за хвърления труд.
Last edited by passer-by on Wed Mar 13, 2013 3:09 am, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 13, 2013 3:08 am

Мерси за отзивите, точно това й беше идеята на темата :)

Що се отнася до класирането - екипът (почти целият, не само хората, писали в статията) гласува в работния форум и това беше крайният резултат. И аз бих подредил някои заглавия иначе, но това е положението :)

Иначе що се отнася до няколкото недочетени поредици, в общия случай става дума за достатъчно ясни параметри, за да може да се пише. Не мога да коментирам за други, но при мен и Малазана, предвид опита ми от първите осем книги и множеството ревюта и коментари, които съм чел за последните две, очаквам, че мнението ми ще се промени слабо, ако изобщо. Пък и съм коментирал общи неща за поредицата като цяло, не за финала конкретно. Никъде в интернет не съм попадал на мнение, че финалът тотално преобръща представите ни за серията ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 13, 2013 3:13 am

Roland wrote:Никъде в интернет не съм попадал на мнение, че финалът тотално преобръща представите ни за серията ;)
Абеее, този на Тъмната Кула попромени моята, ама нейсе. :P

А гласуването е едно, писането на мнение е друго. В смисъл, като видя статия за Колелото, Землемория или Малазана, веднага се сещам за определени хора тук. :wink:


Евентуално пуснете отделна статия за фентъзита, които са по-слабо известни, но заслужават прочит, по-горе дадох два примера. :)


Но статията със сигурност върши чудесна работа по критерия "десетте класики, с които всеки фентъзи фен трябва да се запознае".
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 13, 2013 3:26 am

Еми аз пък не говорех за Тъмната кула (за която да, доста хора писаха, че финалът е преобръщащ, но също така ще забележиш, че аз не съм писал), а за Малазана, който е една голяма аморфна маса, със или без финала си...

А това кой е писал, уви, беше въпрос на желание :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Mar 13, 2013 11:23 am

Ебати епичната, МЕГА статия, евалата, пичове!!!!
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Wed Mar 13, 2013 11:58 am

Голямо Благодаря за коментарите и хубавите думи, наистина отне доста време и усилия създаването на този материал - което в никакъв случай не означава, че не се забавлявахме... е, може би с изключение на Роланд, комуто се падна да форматира цялото нещо, да пише уводи и още безброй неща :lol:

Радвам се, че предизвикахме някакъв отклик, надявам се и други хора да се включат с мнение, критика или каквото им е на сърцето.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Mar 13, 2013 2:34 pm

Яко! Евала :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Mar 13, 2013 4:43 pm

И на мен ми хареса много. Поздравления за екипа. Новата кръв успешно се е вляла! :wink:
Чакаме следващите ви творби с нетърпение!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 13, 2013 6:45 pm

Одобрявам - и материала като такъв и подреждането :metal:

Сега мисля да го разпространя във фейсбуук и по форумите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Mar 13, 2013 7:16 pm

Определено як материал, много ми хареса. Надявах се да видя и поредицата на Бари Хюгарт за господаря Ли и Вол Номер Десет, всъщност, понеже ми е нейде в топ три на любимите фентъзи серии, но статията ми хареса. Трябва най-после да го видя Бакър, отдавна му се точа...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 13, 2013 8:50 pm

Забравих да кажа, че ме кефи как Симо дойде на моя акъл за Колелото и след епични спорове по темата е разбрал за какво говорех.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Wed Mar 13, 2013 9:08 pm

Идеята е готина, защото подава на човек, нови поредици, към които да се насочи... Но личното ми мнение, е че не сте прави в подреждането...Нооо това си е фенщина хД

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 14, 2013 12:02 am

RRSunknown wrote:Забравих да кажа, че ме кефи как Симо дойде на моя акъл за Колелото и след епични спорове по темата е разбрал за какво говорех.
А, споко - все още мисля, че си тотално в джаза с твърдението, че народите му били различни ;)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests