SHADOWDANCE - Статии

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Mar 14, 2013 12:05 am

Важното е за уорд билдинга и, че като се чете след 25-така се намират неща които изобщо не си ги усетил на 16 . :lol:

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Thu Mar 14, 2013 9:29 pm

Писах и в сайта, но и тука някоя дума да кажа.
Пак голямо евала за труда. Време беше викам аз.
Също така да вметна и за добрата идея да създадете отделни теми във форума за известия за нови статии в сайта за хората като моя милост, който не придобили навика често да рефрешват сайта.

Коментарите на всеки един от авторите бяха добре написани и сравнително добре синтезиращ, доколкото е възможно емоциите си за многотомни поредици. Единствено имам по-критичен поглед към текстовете за КНВ, ама това разбираемо. :D

Топ петицата е желязна отвсякъде и каквато и подредба да бяхте направили нямаше да сбъркате. Класацията е повече от прилична - има всичко от стари класики до модерна вълна. Повече я възприемам като ориентир за бъдещи насоки на читателя, отколкото всьо и вся. (Макар че мен конкретно няма какво да ориентира - не съм чел само Землемория и Тъмната кула, а Малазана отдавна чака ред.)

Най-запомнящо изречение ми е "Като минус на поредицата мога да изтъкна доста специфичното и саркастично чувство за хумор на автора, което не е за всеки и понякога може да подразни несвикналия читател с остротата си." Това и преди като съм се сещал не престава да ме удивлява как може да има хора, които да не харесват Пратчет, но уви светът така е устроен.

И въпреки че си казваш подготвен си за хулите, пак няма как да не се изнервиш на отрицателните коментари... барем поне някой наистина пропуснат автор да споменаваха, а то... както и да е. Списанието си върви на прав път, новите попълнения според мен чудесно се вписват в традициите на списанието и съм повече от радостен, че продължавате въпреки трудностите и натовареното време.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 15, 2013 12:55 am

Мерси за добрите думи тук и в коментарите :)

Впрочем, в случай, че никой още не се е усетил - да, тази тема Е мястото да давате идеи за други статии, вкл. други класации ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Fri Mar 15, 2013 8:46 am

Веднага съм готов с идеи. :D
Примерно ще ми е любопитна една класация с топ модерни фентъзи писатели да речем започнали да пишат след 2000г. или там която година сметнете за удачно. С идеята нали, че няма да умирам кой ще е на първото място, а да ми отсеете десетина автора, които да пренаредя в списъка си с чакащи.

Друго може би за да се задоволи масовия вкус, да се спретне нещо тип „топ 10 за начинаещи непросветени читатели„ – така ще можете да включите титани като Брукс, Гудкайнд, Фийст, Едингс и всички ще са щастливи. :D

Аз пак да си кажа за въодушевлението, че се заемате с подобни класации – не че такива няма по белия нет под път и над път и няма къде да си сравнявам, но точно вашето мнение си ми остава и остана най-меродавно и по-ценно от всички останали мастити фентъзи авторитети при все субективността си и понякога субективното ми несъгласие с него.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

ypytt
Commoner
Posts: 27
Joined: Tue Mar 24, 2009 2:49 pm

Post by ypytt » Fri Mar 15, 2013 11:57 am

Статията беше много интересна и информативна, въпреки че и на мен изказванията "Това е велика поредица, но аз всъщност не съм я дочел" ми бяха малко странни. Но е разбираемо де.

Много бих се радвала да видя класация на най-добрите фентъзита които НЕ са поредици, понеже имам чувството че всичко което излиза напоследък е част N-та от поредица.

Евала, продължавайте в същия дух!

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Mar 15, 2013 12:22 pm

ypytt wrote:Много бих се радвала да видя класация на най-добрите фентъзита които НЕ са поредици, понеже имам чувството че всичко което излиза напоследък е част N-та от поредица.
Правилно чувство имаш, като се замислих за типично фентъзи, което е самостоятелно... и с мъка извиках пет качествени заглавия в главата си. Ще имаме впредвид идеята, благодаря.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Mar 15, 2013 2:43 pm

Да поздравя и аз новите хора в екипа, още отпреди съм фен на форумните блицпредставяния на книги на Ордо, но и всички останали са се включили с много радващи талант и желание. :)

Браво за самата статията и за идеята за серия от подобни - изключително е маркетингова. "People like lists." e записано в Конституцията на Интернет. :)
Въпреки обвиненията в обратното, на мен ми се струва, че подсъзнателното въздействие на значимостта и влиянието на дадено нещо в съответния контекст на много места е изместило личните оценки. То обикновено така става в правенето на подобни класации, което не е лошо, даже напротив.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Mar 15, 2013 5:20 pm

Понеже аз си имам собственна класация, ще я споделя с вас:

1. Джордж Р. Р. Мартин - Песен за огън и лед
2. Джо Абъркомби - Първият закон
3. Анджей Сапковски - Вещерът
4. Стивън Кинг - Тъмната кула
5. Ейдриън Чайковски - Сянката на умелите
6. Урсула Ле Гуин - Землемория
7. Брайън Сандерсън - Мъглороден
8. Филип Хосе Фармър - Речният свят
9. Роджър Зелазни - Хрониките на Амбър
10. Дейвид Фарланд - Повелителите на руните

Има и две поредици, които за малко не успяха в личния ми топ 10:

Малазанска книга на мъртвите от Стивън Ериксън, страхотни първи 3 книги и после едно неописуемо ходене по мъките. Не съм чел тези след 7 том ... :wink:

Катрин Кер - Девери- ми не остана място в топ 10, за това е навън :P

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Mar 16, 2013 6:06 pm

Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 16, 2013 9:50 am

Last edited by Roland on Mon Jun 10, 2013 3:51 am, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 10, 2013 3:51 am

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Mon Jun 10, 2013 3:24 pm

Страхотна класация сте спретнали и добре сте я представили. Има интересни и разнообразни герои - за всекиго по нещо.
Това за мотива на трите борби на Ранд много ми допадна като анализ. Не бях се замислял точно в този план.
С интерес чакам да видя жените и дали и там КНВ е успял да пробие с представител някоя от "патките". :D Но малко вероятно.

Също имам възможност да поздравя и Роланд за статията му посветена на КНВ. Като бесен фен на поредицата има неща, които не споделям. Нормално. Но това не ми пречи да се възхитя от положения немалък труд и да адмирирам уважението към поредицата чрез тази статия.

Браво!
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Oct 14, 2013 10:44 am

Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Re: SHADOWDANCE - Статии

Post by Random » Wed Aug 12, 2015 9:04 am

Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Re: SHADOWDANCE - Статии

Post by Random » Thu Sep 10, 2015 10:26 am

Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests