Отново за оръжията

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Dec 17, 2012 2:17 pm

Добре бе, как цяла една нация не схваща колко е болно по едно и също време да те арестуват, за това, че си пил бира и да ти дават пълното право да си купиш автомат?

P.S. И по темата защо в България личното оръжие ще е фиаско - http://dnes.dir.bg/news/smart-mvr-svile ... 36067?nt=9 .
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Mon Dec 17, 2012 7:33 pm

Истината е, че нищо няма да се промени и след това. :? И не защото Конгреса са банда непрокопсаници, които едва ли не не могат да приемат адекватни законопроекти. Не защото и едва ли не Републиканците са виновни за подстрекаване на населението да се борят за "правото си да носят оръжие". (те са до известна степен, особенно пича от НЮ Таймс Нейт Силвър беше правил статистики как в медиите, и най-вече Фокс, gun control било систематично заменено със gun rights..)

Просто истинате е, че едно население каквато и пропаганда да му правиш, то е базирана до голяма степен на това което то иска. Американците сами си искат оръжията, тея 50% от населението които са твърдо за правото на всички да носят оръжия (включително деца, баби, дядовци, кучета...) няма да си променят мнението. И точно заради това и никакво законодателство в тоя случай няма да бъде възможно. (ми нали след година вече трябва да се мисли за междинните избори на Конреса, а това са гласове които трябва да се култивират!)

Така че, аз съм на мнение че точно тея 50% от американците (или 47%..) са виновните за убитите деца. Не ги е убил някакъв там който си е играл с пистолет, те са ги убили щот никой не му е казал че това не е "играчка".



A student told authorities that Chavez had tried to "recruit other students to assist him with carrying out a plan to lure students into the school auditorium where he planned to begin shooting them after chaining the doors shut," police said
А това е 1:1 копирано от We Need To Talk About Kevin...
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 17, 2012 8:48 pm

Абе те американците много искат да нямат и нормално здравеопазване и да са им "ниски" данъците, защото това им е внушено с постоянно натякване от медиите и републиканците. Само дето здравеопазването е за тяхна сметка, когато всъщност закъсат, а данъците се намаляват само за големите корпорации и милионери/милиардери...
Те отдавна са много лесен за манипулиране народ.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Dec 20, 2012 12:17 am

Статистически погледнато много повече хора, в това число - и деца - загиват не от купено в магазин огнестрелно оръжие, а в автомобилни катастрофи. Досега не съм чул обаче някой да намеква, камо ли да настоява за ограничаване на правото да притежаваш автомобил.
Проблемът изобщо не е в оръжието или автомобила, а в чии ръце са те и как се отнасят към тях собствениците.
Доколкото знам - в случая въпросният кретеноид в САЩ е стрелял с оръжието на майка си. Ако например законът я задължаваше да го съхранява по начин, който да го направи недостъпно за други лица - тази трагедия надали щеше да се случи.
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 20, 2012 12:22 am

камо ли да настоява за ограничаване на правото да притежаваш автомобил.
Кажи къде продават книжките, че на мен ми искат курс да карам, че изпит да държа , разни психотестове и други безмислени неща. :roll:

А там разните шитни като технически прегледи, застраховки и т.н. явно само съм ги въобразил. че са ограничение.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 20, 2012 12:51 am

Квото РРС-а каза. Ма дума по дума просто.
Статистиката викам да не я намесваме, че твърде малко хора разбират как да боравят с нея и цайса определено не е от тях.
Last edited by Amelia on Thu Dec 20, 2012 12:52 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Dec 20, 2012 12:51 am

RRSunknown wrote:
камо ли да настоява за ограничаване на правото да притежаваш автомобил.
Кажи къде продават книжките, че на мен ми искат курс да карам, че изпит да държа , разни психотестове и други безмислени неща. :roll:

А там разните шитни като технически прегледи, застраховки и т.н. явно само съм ги въобразил. че са ограничение.
Ами те са ограничение, но... както виждаш - въпреки него, много повече хора загиват от автомобили, отколкото от лично оръжие.
Имах предвид, че не съм чувал някой да иска ограничения, извън сегашните законови изисквания.
Hemos pasado!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 20, 2012 12:53 am

Интересно, 2007 година тези цифри са 31,224 за огнестрелните оръжия и не вярвам да са слезли много срещу 32,367 за автомобилите през 2012. А все пак доста повече хора притежават автомобили и ги използват доста по-активно.
И това е доста невалиден аргумент, доколкото колата е средство за доста неща, докато пушката е средство единствено за нараняване.
Също така можеш да погледнеш това - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... icide_rate
Щатите са с най-висок процент на убийства сред т.нар. "развити държаи - 4,2 на 100 000 на година. Първите европейски държави (от ЕС) са Лихтенщайн с 2,6 и Люксембург с 2,5, но вероятно там няколко убийства им сбъркват статистиката, доколкото са много малки. Следващите европейски сме България и Румъния, тъжно. Все пак с 2,0 сме с над двойно по-нисък процент.
А кретенизмът на на американските закони е не само в разрешението за оръжие на куцо и сакато, а и в пълната му неконтролируемост. Бтв, и да ти забранят, кой ще дойде да те провери? С какво право ще ти претърси дома да види как го съхраняваш?
Last edited by Morwen on Thu Dec 20, 2012 12:57 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 20, 2012 12:57 am

Не искат щото от автомобила има повече полза отколкото от пистолета, употребява се МНОГО ПОВЕЧЕ, всяко семейство има поне един и в крайна сметка като ще правиш статистически проучвания трябва да сметнеш процентното отношение на смъртоносните катастрофи съотнесено към количеството автомобили и честотата на употребата им и процентното съотношение на застреляните съотнесени към количеството пистолети и честотата на употребата им. Иначе няма смисъл. Примерът ти щеше да е по-адекватен ако си говорехме за пистолети и ножове, между другото.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Dec 20, 2012 1:00 am

Е, сега - тези 31,224 от лично огнестрелно оръжие в ръцете на гражданин ли са или към тях са добавени и жертви на въоръжени конфликти и гангстерски войни? Не е едно и също, нали?
А пушката е средство за лов и защита.
@ Амелия, автомобилът наистина се използва повече, но не съм съгласен, че е по-полезен. Оръжието дава някаква сигурност, ако е в подходящ човек. Автомобилът - някакви удобства, но пак ако зад волана е подходящ човек.
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Dec 20, 2012 1:13 am

Не точно
Персналните защитни оръжия (PDW) са съвсем различна категория.

Автоматичните карабини се водят щурмови оръжия.

Ловните са си ловни.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 20, 2012 1:53 am

Не знам, цайсе. Аз живея в свят, в който хората все още не са се научили да минават пеша по 300 км за час и половина или да носят десетки и стотици килограми на гърба си на стотици километри разстояние. А ми се налага да правя такива неща по минимум веднъж на половин година. За сметка на това пък за 31 години в моя свят така и не ми се е наложило да стрелям ДОРИ ВЕДНЪЖ, за да се защитя. Битието ми е застрашено от редица неща, факт, така че никога нямам 100% сигурност, но нито едно от тея неща няма да се оправи с пистолет. Както и да го гледам, МПСто ми е ДЕСЕТКИ пъти по-нужно и полезно от огнестрелното оръжие, но това, както казах се случва в моя свят. За твоя не знам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Dec 20, 2012 8:40 am

В моя свят това просто са различни приоритети - затова не мога да кажа, че едното е "по-" от другото. Един-единствен път ми се случвало да насоча пистолет към човек и те уверявам, че причината наистина беше основателна. Заради този единствен път обаче никой не може да ме разубеди колко полезно е оръжието. Но битието ми по-често е било застрашавано в МПС - и то по начини, в който никакво оръжие не може да е от полза. Важна е не вещта, а човекът, който си служи с нея.

@RRSunknown, притежаването на автоматично оръжие от граждани е забранено почти навсякъде по света. Доколкото знам - и в САЩ.
Hemos pasado!

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Dec 20, 2012 9:04 am

Най-продаваната стока тия дни в Щатите била бронирана ученическа раница. Има модели със Спайдърмен, Барби и всички по известни детски герои. Производителят - фабрика за бронежилетки приема и custom поръчки. Цената варира от 50 до 150 долара.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Dec 20, 2012 9:13 am

Zeiss_optik wrote:Ами те са ограничение, но... както виждаш - въпреки него, много повече хора загиват от автомобили, отколкото от лично оръжие.
Имах предвид, че не съм чувал някой да иска ограничения, извън сегашните законови изисквания.
Защото сегашните законови изисквания са разумни и осигуряват читав баланс на интерес на обществото/ свобода на индивида. С оръжията не е така. Всъщност имам следното предложение - убийството на въоръжен цивилен човек в не ловна зона от друг цивилен, независимо от начина по-който е направено да бъде декриминализирано. Като искаш да се защитаваш - be my guest.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 94 guests