Храненето

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Nov 09, 2012 6:09 pm

НИЩО не оправдава чипса и колата.
Нищо. Евър. Ако си сомалиец е ДОНЯКЪДЕ МАЛКО МНОГО МАЛКО оправдано. Сори, ама в супермаркетите има и банани, и моцарела. Примерно. За по-малко пари.

Това е положението.

Сега ям вафла хипер щото не ядох цял ден и ще имам пристъпи на съвест със седмици. И дори така съм хипер мазен и неприятен. Представям си ако ядях чипс и кола, щях да епилептизирам гаси.

Бтв онова с много фантазии на мъжа е култец :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Nov 09, 2012 6:23 pm

Като настоящ член на племето на гадно затлъстелите, смятам че не заслужаваме милост и състрадание.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 09, 2012 7:36 pm

The Dragon wrote:Като настоящ член на племето на гадно затлъстелите, смятам че не заслужаваме милост и състрадание.
Quoted for fuckin' truth!
Сами сме си го направили!
А ако толко ни се иска да ни възприемат по-позитивно без да си губим килограмите и вредните хранителни навици, просто ще развием некви личностни качества. То аз бтв и тънки красавци без някви личностни качества не обичам.
Last edited by Amelia on Fri Nov 09, 2012 7:40 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Nov 09, 2012 7:40 pm

Лошото е, че мъжкото човечество хич не търси личностни качества у фините красавици. Ей ги на златките, пък и не само те, да ги в ушите дано.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 09, 2012 7:41 pm

Е, тая част от мъжкото човечество, дето си струва да делиш живота си с нея, търси. 8-)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Nov 09, 2012 7:56 pm

Amelia wrote:Е, тая част от мъжкото човечество, дето си струва да делиш живота си с нея, търси. 8-)
QFT! :heart:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Nov 09, 2012 11:06 pm

Килограмите на колежките не са му проблем сам по себе си. Проблемът е, че постоянно го занимават с теглото си, докато грухат лайна по цял ден. И че принципно са посредствени и неприятни.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 09, 2012 11:10 pm

По големия проблем е, че посредствени и неприятни хора които някак си успяват да натрупат липси от 2000 лева все още са на работа и никой не им търси отговорност докато в работно време играят пасианси и си хапват.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Nov 09, 2012 11:52 pm

Marfa wrote:Лошото е, че мъжкото човечество хич не търси личностни качества у фините красавици. Ей ги на златките, пък и не само те, да ги в ушите дано.
Мъжкото човечество иска като влезе в бара с гаджето, същата да счупи вратовете на една такава голяма част от присъстващите. Това си е оргазъм бе, сичкото мъж да източи лига по задника на мацката, ти да я придърпаш и да й теглиш една страстна (целувка).

В крайна сметка, не че имам против интелектуалните разговори, и разбирането, и бла-бла, ама за тия неща по принцип си имам приятели.

Вече като съм тръгнал да се женя, евентуално бих направил (неособено голям) компромис, но сега си искам като я видя и да пощурявам отдолу, не да ми идват наум ревютата на последните 4 дълбокомислени книги, които съм прочел.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 10, 2012 12:54 am

RRSunknown wrote:По големия проблем е, че посредствени и неприятни хора които някак си успяват да натрупат липси от 2000 лева все още са на работа и никой не им търси отговорност докато в работно време играят пасианси и си хапват.
Дам
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Nov 10, 2012 9:37 am

RRSunknown wrote:По големия проблем е, че посредствени и неприятни хора които някак си успяват да натрупат липси от 2000 лева все още са на работа и никой не им търси отговорност докато в работно време играят пасианси и си хапват.
QFT
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Nov 12, 2012 9:49 am

НИЩО не оправдава чипса и колата.
Нищо. Евър. Ако си сомалиец е ДОНЯКЪДЕ МАЛКО МНОГО МАЛКО оправдано. Сори, ама в супермаркетите има и банани, и моцарела. Примерно. За по-малко пари.
Ако караш само на моцарела, вероятно ще развиеш доста гадни наслагвания по стените на аортите, доколкото тя е 20% масло.
Освен това вероятно 100 грама банани наистина са по-ниско калорични и евтини от 100 грама чипс, но от тях не се наяждаш. Но ако сравниш половин кило банани със 100 грама чипс внезапно се оказват горе-долу еднакво скъпи и калорични. Много са ми забавни хората, които смятат, че ако пиеш плодови сокове и ядеш тежки сирена отслабваш. Вероятно си правиш услугата да си намалиш шанса да получиш инфаркт след едно количество години, но всъщност като енергийна стойност не облагодетелстват особено суетата ти. И всъщност всичко е в количествата.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Nov 12, 2012 10:03 am

Морв, за протокола, 100 г. чипс съдържат приблизително толкова мас, колкото 100 грама моцарела, само че хидрогенирана + сол колкото мамата си му е .... + бързоусвояеми въглехидрати, които карат инсулинa ти да играе като сеизмограф пред земетресение :) Edit: проверих, съдържанието на мазнини в стандартния чипс е 37 г. на всеки 100, така че е горе-долу двойно повече от пълномаслената моцарела.

А това "всичко е в количествата" или иначе казано "a calorie is a calorie" е силно дискредитиран начин на мислене, що се отнася до който и да било режим на хранене, било той нисковъглехидратен-високомазнинен или наблягащ на нискогликемичните въглехидрати.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Nov 12, 2012 10:19 am

Под "всичко е в количествата" нямам предвид, че калорията си е калория независимо дали е от краставица или от чипс. По-скоро, че наистина няма лошо да ядеш каквото и да е, стига да е в някакви малки количества. Още повече, че чипсът и колата са ужасни, но преди десет години и шоколадът и кафето бяха на същия хал, а сега изведнъж се оказаха суперхрани. Което не пречи да предрусаш с тях, ако прекалиш, разбира се.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Nov 12, 2012 10:22 am

Дайте да сплитнем темата че има какво да се говори.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 18 guests