Стандарти (историята с Pussy Riot и др. подобни)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Стандарти (историята с Pussy Riot и др. подобни)

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 26, 2012 11:47 pm

Пример за политически коректна новина:
Всички световни медии разтръбиха за процеса срещу пънкарките от Pussy Riot и кой ли не се изреди да подкрепя хулиганството им.

Пример за политически некоректна новина:
Правозащитници и известни обществени дейци на Финландия са подали иск в полицията на Хелзинки срещу професора по световна политика на Хелзинкския университет Тейво Тейвайнен, който в подкрепа на Pussy Riot се опитал да повтори акцията им в православния Успенски събор, като по същия начин протестира срещу Путин.
Наказателният кодекс на Финландия забранява всякакъв вид гаврене с вярата на другите. Забранено е също ходенето с маска на публични места и провеждането на несанкционирани митинги. Ако финландската главна прокуратура предяви обвинения срещу Тейвайнен, той може да престои две години зад решетките.

Приликите:
И двете новини отразяват реални и абсолютно идентични действия.

Разликите;
За първата говорят всички, за втората – почти никой.

Въпрос:
Странно защо "гневните" интелектуалци от ранга на Мадона и други видни ВИП ку.ви не протестират за финландския казус, а избирателно- само за руския?
Hemos pasado!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Aug 26, 2012 11:54 pm

Сериозно ли финландия са толкова назаднали със законите. Ебати.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Aug 26, 2012 11:57 pm

Прости маси има навсякъде, садли. Поне ги бива да вдигат панаири и да отстояват някаква позиция, колкото и да не им е ясно защо го правят. Ръшаните имат доста сериозни причини да го правят обаче, в лицето на комунистическите отрепки. Така или иначе нас никак не ни засяга това. Всъщност мен не ме засяга, не ми и пука. Само знам, че ако вляза в музей и видя некви примати да се клецат вътре, сериозно ще преценя какви шансове имам, ако ги заритам. Бахти дебилите.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 26, 2012 11:59 pm

The Dragon wrote:Сериозно ли финландия са толкова назаднали със законите. Ебати.
А, не са. В законите им е залегнало правилото да не причиняваш на другите онова, което не искаш за себе си.
Много хуманен принцип. Та, на кого не му харесвал?

Amikae wrote:Прости маси има навсякъде, садли. Поне ги бива да вдигат панаири и да отстояват някаква позиция, колкото и да не им е ясно защо го правят. Ръшаните имат доста сериозни причини да го правят обаче, в лицето на комунистическите отрепки. Така или иначе нас никак не ни засяга това. Всъщност мен не ме засяга, не ми и пука. Само знам, че ако вляза в музей и видя некви примати да се клецат вътре, сериозно ще преценя какви шансове имам, ако ги заритам. Бахти дебилите.
Тези ли? :mrgreen:
Бременната е от "пуситата".
Hemos pasado!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 27, 2012 12:05 am

Всяка лимитация на свободата на словото е зло нанасящо, по-голяма вреда отколкото полза. В крайна сметка религията е ИЗБОР, ако на някой не му харесва какво чува за нея, да я смени.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 27, 2012 12:09 am

The Dragon wrote:Всяка лимитация на свободата на словото е зло нанасящо, по-голяма вреда отколкото полза. В крайна сметка религията е ИЗБОР, ако на някой не му харесва какво чува за нея, да я смени.
Хм, дано не те разочаровам (много), но свободата на личността свършва там, където започва свободата на другите. Включително и на вероизповенията им.
Hemos pasado!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 27, 2012 12:13 am

Хмм, това как го съотнасяш с религиозните уроди, които ми ограничават правото да сключа брак с когото искам? тяхната свобода защо не свършва там, където започва моята?

И нищо политически коректно няма във взрива от медийно внимание към Pussy Riot - това е поредното потъпкване на човешки права, което в Русия е ежедневие и което Император Путин може да си позволява безнаказано, защото държи газа на Европа заложник. Забавното е, че цялата държава почива ИЗЦЯЛО на този ЕДИН източник на сила и когато страни като Бразилия се превърнат в адекватна алтернатива, цялата тая империя на злото ще колабира за броени години.
Last edited by Roland on Mon Aug 27, 2012 12:14 am, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 27, 2012 12:13 am

И по какъв начин това, че ще чуеш нещо обидно за религията ти накърнява религиозната ти свободата?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Aug 27, 2012 12:20 am

The Dragon wrote:Всяка лимитация на свободата на словото е зло нанасящо, по-голяма вреда отколкото полза. В крайна сметка религията е ИЗБОР, ако на някой не му харесва какво чува за нея, да я смени.
Тук не става въпрос за свобода на словото, а за некви публични изстъпления.

BTW, клипът е доста комичен, но поне най-дълнопробната част на руското общество се опитва да роптае, докато интелектуалците си седят у дома на топличко. И двете са жалки и няма да постигнат нищо.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 27, 2012 12:20 am

The Dragon wrote:И по какъв начин това, че ще чуеш нещо обидно за религията ти накърнява религиозната ти свободата?
Ако са просто думи - това е обида срещу личността на вярващия. У нас, а и в целия нормален свят това е престъпление.
Но ако е оскверняване на религиозен храм, още повече - по време, когато е открит за вярващи - това си е квалифицирано хулиганство. И също е престъпление.
Amikae wrote:BTW, клипът е доста комичен, но поне най-дълнопробната част на руското общество се опитва да роптае, докато интелектуалците си седят у дома на топличко. И двете са жалки и няма да постигнат нищо.
Истина е. Затова пък познавам едни, които не си стоят на топличко. :wink:
Roland wrote:И нищо политически коректно няма във взрива от медийно внимание към Pussy Riot - това е поредното потъпкване на човешки права, което в Русия е ежедневие и което Император Путин може да си позволява безнаказано, защото държи газа на Европа заложник.
А ето, на - Финландия не държи газови заложници. Да, ама няма нито дума срещу нея.
Аз самият мразя Путин. Но бтв - никога не слушай онези, които подценяват Русия! Всеки, който я е подценил - задължително се е провалял. Барем един да имаше, дето да не се е - че да кажеш: "Ето го!", ама... няма.
Last edited by Zeiss_optik on Mon Aug 27, 2012 12:33 am, edited 1 time in total.
Hemos pasado!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 27, 2012 12:28 am

Ми моето вероизповедание е такова че Момбо Умбо изисква от мен да обиждам всички други религии - какво правим тогава?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Стандарти

Post by Morwen » Mon Aug 27, 2012 12:29 am

Zeiss_optik wrote:Пример за политически коректна новина:
Всички световни медии разтръбиха за процеса срещу пънкарките от Pussy Riot и кой ли не се изреди да подкрепя хулиганството им.

Пример за политически некоректна новина:
Правозащитници и известни обществени дейци на Финландия са подали иск в полицията на Хелзинки срещу професора по световна политика на Хелзинкския университет Тейво Тейвайнен, който в подкрепа на Pussy Riot се опитал да повтори акцията им в православния Успенски събор, като по същия начин протестира срещу Путин.
Наказателният кодекс на Финландия забранява всякакъв вид гаврене с вярата на другите. Забранено е също ходенето с маска на публични места и провеждането на несанкционирани митинги. Ако финландската главна прокуратура предяви обвинения срещу Тейвайнен, той може да престои две години зад решетките.

Приликите:
И двете новини отразяват реални и абсолютно идентични действия.

Разликите;
За първата говорят всички, за втората – почти никой.

Въпрос:
Странно защо "гневните" интелектуалци от ранга на Мадона и други видни ВИП ку.ви не протестират за финландския казус, а избирателно- само за руския?
Айде на бас, че професор Тейвайнен ще се размине с глоба и условна присъда, а също така и че ще го пуснат под гаранция, а няма да го държат шест месеца, без да е осъден в затвора. Това не стана с Пъси Райът. И освен това вероятно само на няколко човека в Чукотка не е станало ясно, че идеята не е да се саботира източноправославната религия, а да се протестира срещу Путин и конретната подкрепа на руската църква за него.
Бременната е от "пуситата".
Интересно, между единствените три известни членки няма бременна, но след като някой го е казал трябва да е вярно, нали? Или пък не?
Хм, дано не те разочаровам (много), но свободата на личността свършва там, където започва свободата на другите. Включително и на вероизповенията им.
Абсолютно, примерно свободата на някой хахо да избие половината околия трябва да се лимитира. Въпросът е, че и свободата на тези с настъпените права да раздават справедливост трябва да се лимитира също. Наказанието трябва да е пропорционално на вредата и умисъла. Не може да затворя някой доживот, защото ме е обидил мръсно. Иска ми се, ама не може. Не може да затворят млади жени за две години, защото, омг, вярващите са изпитали шока да ги видят да пеят маскирани срещу президента в храма. Вредата, която ще се нанесе на тях е много по-голяма, от тази, която те са нанесли както на обществото, така и на произволно взет негов член. Доколкото помня Борис Стругацки ужасно се беше възмутил на отношението им в храма и след това беше казал, че според него трябвало да ги пратят един месец да чистят някой женски манастир. Подобни са и повечето мнения на руснаците според социологически проучвания. Чудя се освен това дали ако група пияни руснаци бяха излезли да пеят неприлични песни в същата църква, щяха да ги осъдят така?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 27, 2012 12:32 am

бременната отдавна роди а публичното ебане си беше доста известно като го правиха и - пак като пъси райът инициатива.

Освен това членките не са три - просто другите успяха да се укрият зад граница и не можаха да ги хванат. Мисля че са около седем -осем общо.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 27, 2012 12:41 am

И като стана дума за двойни стандарти защо мога да кажа на един гей безнаказано, че това което правят с приятеля му е извращение, но не мога да кажа на един мюсолманин, че исляма е нещо извратено и долно.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 27, 2012 12:43 am

The Dragon wrote:И като стана дума за двойни стандарти защо мога да кажа на един гей безнаказано, че това което правят с приятеля му е извращение, но не мога да кажа на един мюсолманин, че исляма е нещо извратено и долно.
А опитвал ли си - и едното, и другото? :lol:

The Dragon wrote:Ми моето вероизповедание е такова че Момбо Умбо изисква от мен да обиждам всички други религии - какво правим тогава?
Тогава ще го правиш само насаме. :D
Иначе рискуваш първо да ти изтънее портфейла. А ако и това не те накара да го правиш насаме - може да те пратят да го правиш в затвора.
Горното - само ако става дума за църкви.

Опиташ ли с джамии - нищо чудно много бързо да разбереш прав ли е Момбо Умбо за задгробния живот.
Last edited by Zeiss_optik on Mon Aug 27, 2012 12:46 am, edited 1 time in total.
Hemos pasado!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests