Стандарти (историята с Pussy Riot и др. подобни)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 25, 2012 12:13 pm

Who cares? Така и така трябва да се научат да се държат като цивилизовани хора. По-добре да ги обучим, преди това да ги направим на стъкло да е умерената позиция.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 25, 2012 2:43 pm

Филм си има, даже го гледах за да видя за какво е цялата парлама - и все си мисля че ако направят такъв филм за Левски например всички ще се юрнат пред американското посолство да протестират.
Какво значи "преди"? Мохамед по-миролюбив ли е бил, докато е бил жив? Т. нар. "праведни халифи" по-малко християнски глави ли са отрязали? Кланетата в Батак, Стара Загора и Каварна по-милозливи ли са били?
"Преди" целият ислям е бил онова, което сега наричаме "радикален ислям". След падането на Осмаската империя си сяда на задника за около 70 години, но САЩ го възраждат по време на Афганската война - с намерение да го насочат срещу руснаците. Да, ама джинът излезе от бутилката.
Преди значи преди ислямските революции в 80-те години. И преди основаването на измислената еврейска държава.

Мохамед има толкова общо с тези процеси колкото Христос с кръстоносните походи и инквизицията.

Ето една снимка за размисъл по темата за радикалния ислям - направете един сърч и ще научите кой е мюфтията и защо европейски войници му оказват почести.
Spoiler: show
Image

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 25, 2012 3:14 pm

RRSunknown wrote:Филм си има, даже го гледах за да видя за какво е цялата парлама - и все си мисля че ако направят такъв филм за Левски например всички ще се юрнат пред американското посолство да протестират.
Няма нищо лошо в протестите. Здравословни са и раздвижват кръвта. Проблема е насилието и цензурата.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 25, 2012 3:27 pm

Събиране на тълпи = насилие , всеки голям футболен мач го доказва.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Tue Sep 25, 2012 9:26 pm

RRSunknown wrote:Мохамед има толкова общо с тези процеси колкото Христос с кръстоносните походи и инквизицията.
А-а-а-а-а-а.... как така?
Христос е отричал насилието, докато Мохамед лично е предвождал армията си от правоверни в завоевателните си религиозни войни и лично е обезглавявал отказали да приемат исляма. Исторически факт.
Халифите след него продължават войната за налагане на исляма и поглеждайки картата на света - можем да се убедим колко далеч са стигнали.
RRSunknown wrote:Ето една снимка за размисъл по темата за радикалния ислям - направете един сърч и ще научите кой е мюфтията и защо европейски войници му оказват почести.
Spoiler: show
Image
Това не са европейски войници. Това е 13-та Waffen SS планинска босненска дивизия "Ханджар" в състава на Вермахта, съставена от доброволци през 1943 г. След Сталинград, когато войната се обръща, Хитлер прави отчаяни опити да търси съюзници и в резултат във Вермахта се пръкват разни екзотики като "Ханджар", РОА, Туркестанският легион и пр.
Не Хусейни (на снимката) създава радикалния ислям, а се опитва да го възроди. Неуспешно.
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 25, 2012 9:30 pm

Христос е отричал насилието
Кръстоносни походи, инквизиция
Да , наистина общото е страшно много Шерлок...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Sep 25, 2012 9:47 pm

Яяяя, имаме Изпълнение и на родна почва:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5156871

Сичко Мара втасала, па се фанала да преследва тея дето обругават герба и знамето на България. Алоу, свят, защо си изтрещял така лошо тея дни?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 25, 2012 9:49 pm

Е че те Мишо от миналата година още го привикваха след някаква песен в която сравняваше бяло, зелено и червено с хероин, трева и женско кръвотечение.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Sep 25, 2012 9:51 pm

Еми явно продължават, а са привикали и един познат - Сарафа. :lol: :lol: :lol:
Тоя пич расна с брат ми и съседите. Идвали са да записват рап у нас на компа. Тряя да питам брат ми кво става с него. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Sep 25, 2012 10:05 pm

Биг Ша Райът, копеле!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Tue Sep 25, 2012 10:52 pm

RRSunknown wrote:
Христос е отричал насилието
Кръстоносни походи, инквизиция
Да , наистина общото е страшно много Шерлок...
Ами ако ми дадеш някой пример с думи, действия или напътствия на Христос, които по някакъв начин могат да оправдаят зверствата на Инквизицията - ще те почерпя! Щото учението на Спасителя няма много общи неща с католицизма. Ако пък ми посочиш подобна религиозна съдебна институция в православна страна - пак ще те почерпя.

А Мохамед наистина е измъчвал и обезглавявал.
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Sep 25, 2012 11:42 pm

Тоест при Христос не считаме най-многобройната група изповядваща името му, смятаме че е нормално никой да не следва напътствията му в оригиналния им вид НО за Мохамед се смята за желязно правило че всички, винаги и всякога са го следвали без да се променя нищо?

Е, не са го следвали и ислямските революция в Иран (например) има едва 1979 година а преди това държавата е била доста светска.


Смешно е когато още има живи свидетели помнещи времената в когато (цитирам)
Нещо се обърка в същността на исляма. От съвсем скоро е. Помня, когато бях млад, много градове в мюсюлманския свят бяха космополитни, културни центрове”, каза той. “За мен е трагедия, че тази култура западна до такава степен
да ми говориш за радикален ислям непроменян от Мохамед чак до днес.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Wed Sep 26, 2012 12:01 am

RRSunknown wrote:Тоест при Христос не считаме най-многобройната група изповядваща името му, смятаме че е нормално никой да не следва напътствията му в оригиналния им вид
Не, не го смятаме за нормално. Учението на Христос е учение за свободния избор - и е съхранено като такова в Източното православие. Католиците го променят съществено.
RRSunknown wrote:НО за Мохамед се смята за желязно правило че всички, винаги и всякога са го следвали без да се променя нищо?
Да, смята се. Учението на Мохамед е учение за безпрекословното подчинение - и е съхранено във всички разновидности на днешния ислям.
Не само в Иран до 1979 г. - и до днес във всички номинално ислямски страни, в които религията е отделена от държавната власт, наставленията на Корана, Хадисите и шариатното право не се следват стриктно. Но тъй като същността на исляма е теократична - там положението рядко е стабилно.
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Sep 26, 2012 2:04 am

Никакъв свободен избор не виждам в тежката догматика на православната църква където се носят златни корони.

Ама ти си вярвай каквото си искаш , не ми се спори с религиозни фанатици.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Sep 26, 2012 8:43 am

Разследват Мишо Шамара заради текст на песен
Рапърът опетнил знамето и герба на Република България, казват от прокуратурата

В песента, която се казва "Бяло, зелено и червено", се пее:
"От трите цвята най-много обичам бялото. Зеленото го пуша и съм high. Не прекалявам с нищо, щото I dont wanna die, die. Червеното е като мензис, като кисела мацка с Тойота Авенсис", както и: "Не вярвам в ГЕРБ, но силно вярвам в герба."

Досъдебното производство е образувано по чл.108, ал. 2 от Наказателния кодекс: "който по какъвто и да е начин опетни герба, знамето или химна на Република България, се наказва с лишаване от свобода до две години или с глоба до три хиляди лева."

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5156871[/i]
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests