Стандарти (историята с Pussy Riot и др. подобни)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 12:21 am

Как бе точно вълка беше най-якия пич и събирахме фасовете да го имитираме .

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Thu Aug 30, 2012 12:30 am

Да, Морвен, но негативни личностни черти и психични заболявания като психопатията не се влият от външни фактори толкова много колкото злоупотребата с наркотици. Насилието по никакъв начин не се прихваща от такива филми, колкото и да пискат американците, но са прави конкретно за тютюнопушенето, което има висока социална ангажираност и в днешно време е наркотик, чиито реклама и разпространение може да се контролират много по-качествено.

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 30, 2012 12:41 am

Ъъ, по какъв начин насилието не се прихваща от детски филмчета, а тютюнопушенето се?
Аз викам да забранят Телетъбис бтв, там постоянно пече някакво слънце, а от препичането на слънце се прихваща рак на кожата. Хем и кифленцата ще изглеждат на една йота по-адекватно, ако не се пекат по солариуми, за да добият вид на гуидовци от Ню Джърси. Който навик са придобили несъмнено от гледането на анимацийки, в които героите ходят на плажа, нали.
Също така, по какъв точно начин предполагаш, че рекламата и разпространението на тютюневи изделия могат да бъдат ограничени повече, отколкото са понастоящем? На практика е забранено да пушиш където и да било, освен вкъщи - така е у нас, така е и в Русия. Забранена е рекламата на тютюневи изделия във всички медии. По магазините не можеш да си купиш нищо, освен фабрични цигари/пури и тютюн за лула. Какво още трябва да бъде забранено, за да извлечем страната насила във Века на Плодния Прилеп?
Last edited by Snusmumrik on Thu Aug 30, 2012 1:05 am, edited 1 time in total.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Thu Aug 30, 2012 1:01 am

@Snusmumrik,

Обмислих го и не стигам до обяснение, в което едното ще подлежи на имитация, а другото не, макар да съм почти сигурен, че за насилие е по-важна биохимията на мозъка ти и взаимоотношенията ти с настойниците (и това доколко мога да те травмират в детството). Вероятно си прав/а, не знам. Във всеки случай примерът с Телетъбис и слънцето е неадекватен.

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 30, 2012 1:12 am

Беше кофти формулиран сарказъм, признавам. Щях да дам пример с Том и Джери, ако не беше направил уговорката за насилието. :lol: Във всеки случай, аз не мога да бъда убеден, че "лошите привички" (лол) се влияят от... филмчета, ебаси. И принципно се бях заклел, че няма да коментирам каквито и да било социални и политически теми, но одобрението на забрани и прочие репресивни мерки само защото евентуално водели до някакви положителни резултати ми бърка в здравето, сори. Много тоталитарно ми идва просто.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Thu Aug 30, 2012 1:23 am

Е, аз главно се захванах за тютюнопушенето, защото точно в Ну Погоди е напълно излишно и единствената причина да е там е, че хората не са били наясно тогава колко вредни и пристрастителни са цигарите. Не го виждам като културна ценност. И наистина смятам, че ще има намален процент на експериментирали деца/юноши с цигари, ако пушенето не се показва като някаква безкрайно приятна дейност, защото това дори не е реалистично. И самите пушачи го знаят. Кеф им е само когато запалят по време на абстиненция и качат нивото на допамина до baseline-а.

Ако ще показват пушенето на деца, поне да е представено реалистично.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 1:30 am

А ти пушач ли си и пушил ли си някога? Питам от чисто любопитство защото моя тестов експириънс с една кутия цигари доведе до доста наркотичен експириънс сравним с изпиването на 50 грама алкохол, макар и отминаващ след 5-6 минути.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Thu Aug 30, 2012 1:40 am

RRSunknown, твоето надрусване е дошло от прекалено голямо количество въглероден моноксид :lol: Интоксикацията от предозиране с което и да е вещество не се приравнява на удовлетворяващ и възнаградителен ефект от веществото. И да, запознат съм с ефекта от личен опит.

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 30, 2012 1:52 am

kalendarа_ska4a wrote:Е, аз главно се захванах за тютюнопушенето, защото точно в Ну Погоди е напълно излишно и единствената причина да е там е, че хората не са били наясно тогава колко вредни и пристрастителни са цигарите.


Номерът е, че не е нито излишно, нито необходимо. Вълкът си пуши ей така, между другото. Същото щеше да е, ако ядеше палачинки. Просто част от тогавашната реалност (не само съветска/Ostblock-ска).
kalendarа_ska4a wrote:Ако ще показват пушенето на деца, поне да е представено реалистично.
Т.е. с евентуалния демидж върху белия му дроб и/или кофти настроението при невъзможността да запали цигара след закуска? Той кара и разни МПС-та, ако си спомням добре. Дай да покажем на децата малко изгоряло месо в тенекиена обвивка, та да се усетят, че доста повече хора умират в пътни катастрофи, отколкото от употреба на (за добро или лошо) социално приемливи наркотици.
kalendarа_ska4a wrote:И наистина смятам, че ще има намален процент на експериментирали деца/юноши с цигари, ако пушенето не се показва като някаква безкрайно приятна дейност, защото това дори не е реалистично.
Аз изобщо не смятам така, сигурно затова не можем да се разберем. :) Аз не съм срещал човек, който да е пропушил заради скрита или явна реклама на тютюнопушене, независимо от възрастта, в която е бил подложен на въпросната. Хората започват да пушат по следните причини:
а)защото мама и/или тате пушат
б)за да направят напук на мама и/или тате/обществото/света като цяло
в)за да приличат на готините си връстници
г)за да не са като неготините си връстници
д)по някаква странна индивидуална причина; фактор, за който е добре да си спомним всеки път, когато ни иде отвътре да генерализираме.

Някакви такива неща.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Aug 30, 2012 8:54 am

Това наистина е цирк :)
В същата категория попада и друг емблематичен филм - "Чебурашка и крокодилът Гена". Гена, макар и хрисим, пуши махорка... Хъкълбери Фин попада в графата "скитничество", Хензел и Гретел - също. Котаракът в чизми лъже, та се къса. А вълкът от "Червената шапчица" си е откровен канибал...
Световната общественост солидарно се надигна в защита на сензационните антипутинистки "Пуси райът". Даже американският президент Обама се обади иззад океана.
Хайде сега, дайте едно глобално рамо за "Ну, погоди!" В защита на правата на Заека и Вълка да враждуват на воля и да ни разсмиват...
- в-к Труд.
Руснаците по парадоксален начин показаха тъпотата на политики за ограничаване свободата на словото.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Aug 30, 2012 9:38 am

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 9:51 am

Този епизод е доста интересен :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=QQ-S0NsQ ... re=related

на какво учи децата :lol:
http://www.myltik.ru/db/rus/n/nu_pogodi8.jpg

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Aug 30, 2012 2:41 pm

Е, аз главно се захванах за тютюнопушенето, защото точно в Ну Погоди е напълно излишно и единствената причина да е там е, че хората не са били наясно тогава колко вредни и пристрастителни са цигарите.
Аз пак казвам, че според мен е там именно, защото цигарите са се смятали за лоши - в смисъл, колкото и преди години да не е било толкова очевадно ясно колко точно са лоши цигарите, да хванат ученик с цигара си е било голяма издънка. Не толкова заради това колко е нездравословно, а заради общественото мнение, което ще го смята за някакъв пропаднал (това ако е ученик, разбира се, на по-зряла възраст изведнъж става нормално). И именно затова вълкът пуши според мен.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 30, 2012 2:52 pm

Хм, знаеш ли, май си права за това - сега като загледах на RRS клипчето, видях, че вълкът изплюва фаса на земята точно до кошчето, това едва ли е случайно. Та може пушенето на вълка наистина да присъства в "Ну, погоди" с дидактична цел, а не да е просто козметичен елемент, за какъвто винаги съм го приемал.
Абе не знам, ако толкова са опрели до тия неща, да турят една предупредителна бележчица "Деца, не правете като вълка", когато излъчват филмчето, и готово. Всякакви по-сериозни мерки са ексцесия.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Sep 24, 2012 6:55 pm

В една и съща година станахме свидетели на две правокации, спрямо две от световните религии- исляма и православното християнство. Едната правокация беше филма- "Невинността на мюсюлманите" , а другата е гаврата на "Пуси райът" в една московска катедрала. Спрямо едната, реакцията на засегнатите беше повече от решителна. Целият свят закипя, дадоха се десетки жертви - което беше широко оповестено в медиите. Спрямо другата - реакции в Русия имаше, но неруските медии не си мръднаха и пръста да ги отразят. Интересна беше и позицията на глобалистите: категорично порицаха провокаторите - авторите и спонсорите на филма и яростно подкрепиха другите правокатори, които окскверниха православният храм.
На този политически фон се опитайте да си зададете някои въпроси и да им отговорите...
Hemos pasado!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests