Windows - 8th time is the charm or new ME

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Nov 07, 2012 4:25 pm

Е, то това беше идеята :wink:.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 07, 2012 4:34 pm

Ама нали трябва да имаш легален уин7 за да ползваш този ъпгрейд за 24лв?
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Nov 07, 2012 4:37 pm

Moridin wrote:Ама нали трябва да имаш легален уин7 за да ползваш този ъпгрейд за 24лв?
Не трябваше аз като си взех промо кода. Просто излъгах че съм купил наскоро.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Nov 07, 2012 5:27 pm

Moridin wrote:Ама нали трябва да имаш легален уин7 за да ползваш този ъпгрейд за 24лв?
Ъм, Жоро за 24 лева си ползвах правото на ъпргейд на легален уин на новия ми лаптоп.

Въпросът беше дали за 60 кинта да легализирам и другия. При термита е станало.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 07, 2012 7:25 pm

Ясно
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Nov 13, 2012 10:00 am

http://arstechnica.com/information-tech ... mediately/

И честито. Очевидно от МС са чули виковете на прием на windows 8.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Nov 13, 2012 10:06 am

Да уволняват, бря. С такава изтръпнала OS, като 8-цата, аз сам щях да си подам оставката.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Nov 13, 2012 10:12 am

Добре де, сега тази осмица става ли, не става ли... Напуснал - добре. Или не е добре. Но бива ли я осмицата все пак?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Nov 13, 2012 10:49 am

Ако смяташ да правиш врътката с ъпгрейдването, може би си заслужава. Но дори това не ме блазни мен. Представи си Windows 7, но без старт меню. Като натиснеш Windows бутона те вкарва в Метрото. Разцъквах една 8-ца тук. Има функциите на 7-цата, но десктопския интерфейс е орязан в полза на таблетския, което прави OS-то нелогично за употреба от десктоп потребители.

Предпочитам да си задържа старт менюто и да ползвам OS направено за десктоп, отколкото тази орязана шитня. Thanks.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Nov 13, 2012 10:57 am

Amikae wrote:Ако смяташ да правиш врътката с ъпгрейдването, може би си заслужава. Но дори това не ме блазни мен. Представи си Windows 7, но без старт меню. Като натиснеш Windows бутона те вкарва в Метрото. Разцъквах една 8-ца тук. Има функциите на 7-цата, но десктопския интерфейс е орязан в полза на таблетския, което прави OS-то нелогично за употреба от десктоп потребители.

Предпочитам да си задържа старт менюто и да ползвам OS направено за десктоп, отколкото тази орязана шитня. Thanks.
Ако ползваш старт менюто си ламер и без това :) Десктопа не е орязан.

A winkey+x комбото много техни грехове опрощава.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Nov 13, 2012 11:09 am

The Dragon wrote:
Amikae wrote:Ако смяташ да правиш врътката с ъпгрейдването, може би си заслужава. Но дори това не ме блазни мен. Представи си Windows 7, но без старт меню. Като натиснеш Windows бутона те вкарва в Метрото. Разцъквах една 8-ца тук. Има функциите на 7-цата, но десктопския интерфейс е орязан в полза на таблетския, което прави OS-то нелогично за употреба от десктоп потребители.

Предпочитам да си задържа старт менюто и да ползвам OS направено за десктоп, отколкото тази орязана шитня. Thanks.
Ако ползваш старт менюто си ламер и без това :) Десктопа не е орязан.

A winkey+x комбото много техни грехове опрощава.
А няма проблем да съм ламер. Не се притеснявай. Защо не споделиш какво ново и положително Win 8 дава на десктоп потребителите ?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Nov 13, 2012 11:20 am

Amikae wrote: А няма проблем да съм ламер. Не се притеснявай. Защо не споделиш какво ново и положително Win 8 дава на десктоп потребителите ?
По-бърз буут. По-добър таск мениджър. По-добра поддръжка на множество монитори. Играе по добре със SSD-та. Лесен и безболезнен recovery и refresh (много е удобно особено след като можеш да кажеш да се възстановява от къстъм wim файл с програми и сетинги запазени). По малък мемори футпринт. Нечовешки бърз ИЕ 10( толкова че измества мозилата като вторичния ми браузър). По удобен файлов експлорър, с улеснени команди и интелигентен копи диалог. Вграден антивирус.
Не е толкова малко.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Nov 13, 2012 11:29 am

Имайки предвид, че доста си смука от пръстите... :roll:

Най-важното, файловият експлорър е кажи речи почти същия, като на 7. IE си е IE, каквато и версия да е. Това за SSD-то не го разбирам, у дома съм със SSD на SATA2 и 7цата зарежда бързо, и е 100% отзивчива от момента, в който изгрее десктопа. Дори да имах сата3, не смятам, че щях да видя разлика при десктоп работата си. Разлика щях да видя в нещо по-тежичко. В смисъл разлика по-голяма от някакви стотни.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Nov 30, 2012 9:26 am

Току-що инсталирах 8-цата и я побъзиках. Засега повечето неща, които не бях пробвал в работата ме радват, макар че начинът, по който Метро версията на IE 10 бачка, е истрено дразнещ откъм Favorites.

Интерфейсът е изключително бърз, но определено не всички нови MS апове са на нивото на самата система.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 01, 2012 8:06 am

Доста е грозно менюто с апп-овете. Мяза на това в Х-бокс и то беше безкрайно грозно още там. Сашо е наплякал някви квадрати и правоъгълници в различни цветове, размери - бе кочина няква. Толкова па да не мога да го понасям това таблетифициране... Пробвах да ползвам Гугъл апп-а - болката. Добре, че има опция да си пусна Уиндоус нормално с некви нормални браузъри, че щях да изтрещя.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 66 guests