Windows - 8th time is the charm or new ME

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 03, 2012 6:28 pm

Lord wrote:I'll just leave that here:

http://www.theverge.com/2012/2/24/28228 ... ui-concept
Не може така! Тия ъгли не са достатъчно заоблени!! Моридин ей сега ще дойде да ти каже!

п.п. Той даже ме изпревари. Ама има сенки поне!

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Mon Dec 03, 2012 6:42 pm

Това бтв изглежда като приличен таблетен интерфейс за десктопа. Много от елементите не са достатъчно удобни за мишка, но на тъчскрийн ще е перфектно. Допада ми идеята за всеки прозорец като лист хартия, върху който излиза информацията - т.е. без гадните рамки от настоящия, които са ми много големи и ако са по-ярък цвят, разсейват значително.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Dec 04, 2012 12:28 am

Бе и аз не намирам новите непрозрачни ръбати прозорци за особено красиви. Предишните по ми харесваха. Тея може да се направят по-добре с малко играчка - пуснатата тема ме кефи. Не знам що няма опция за това колко да ти е прозрачен ръба на прозореца - май в предишния Уин имаше.

Сашо ме образова набързо вчера как да ползвам Уин 8 - има потенциал за удобство системата, ама да видим личния опит кво ще покаже.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Dec 07, 2012 8:52 pm

Новият Mail app е някаква невероятна абоминация. Това, че няма каквито и да е полезни екстри е едно на ръка, но основният проблем е, че след като първоначално синкна 5-те ми Email-а (три на Yahoo, 1 Gmail и 1 Hotmail), вече цяла седмица отказва да чете Yahoo и Gmail.
Междувременно днес открих, че всичките ми стари мейли в Hotmail (някакви си 10 години архив) са перманентно затрити. Не че това ми е основният адрес, но все пак... :evil:

Btw Outlook.com WTF??

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Dec 07, 2012 9:12 pm

Joro:

Мен ме кефна доста (ето място - уеб - където квадртите не са толкова стряскащо неуместни като декстопа), какво не ти хареса? Не съм го разцъкал много като функционалност.

аутлук.ком това
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Dec 07, 2012 10:23 pm

Основно ме дразни липсата на какъвто и да е нормален достъп до Hotmail contacts извън пращането на email. Всичко е дъмпнато в "People", където са компилирали народа от Skype и Facebook.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Dec 09, 2012 6:21 am

Добре, имам един въпрос - за чий ти е да използваш w8 app-овете? Таблет ли имаш?

Нямаше да имам нищо против новия уин и маргиналната му бързина в сравнение със 7 (при все модната грозота), ако целият стартскрийн с прилежащите му ненужни фъшкии беше опционален. Сега специално трябва да си давам зор да обяснявам, че не - не желая да ползвам метро апликейшъните. Нито един от тях.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Dec 09, 2012 7:25 am

Старото меню се връща много лесно с малък мод, ако толкова си примрял.

Иначе за аповете - някои ми харесват, други не.

Магазина е особено готино решение за casual games (а и така Microsoft могат да спрат устрема на Google да направят Chrome на App платформа за Angry Birds & Shit), каквито разцъквам отвреме-навреме когато не ми се прави нищо ангажиращо. Особено ме радва новия Minesweeper - вкарали са някакъв "Adventure" режим, за да освежат формулата.

Освен това някои видове app-oве, които се правят за таблети, досега въобще не присъстваха на PC (примерно тия на Top Gear, Tom's Hardware и т.н. за новини и подобни, които са далеч по-приятни от разни гийкзорщини като RSS фийдове; също все още не съм видял нещо особено сгодно и бързо за разглеждане на времето на PC, ако не броим ровене по разни сайтове с променлив успех; попаднах и на интересен app за готвене - доста по-удобен е от браузене из нета). Смятам, че липсата на такива неща за PC беше просто заради странната идея, че "програма" трябва да е едно такова голямо полезно нещо, въпреки че може да бъде и малко полезно нещо.

Въобще това, че ако си без таблет, трябва да си затваряш очите за всичко хубаво, което се пръкна от тази нова среда, въобще не го намирам за особено валиден аргумент.

п.п. А специално с Mail-а се боря, въпреки че не ми харесва, основно заради работата - искам да знам какво ще изтърся на клиентите ако ги сетъпнем с този app. Еми стигнах до извода, че не бих го пожелал и на най-големия си враг. :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Dec 09, 2012 4:13 pm

Липсата на класическото старт меню не ми е проблем.

Всичкото хубаво се свежда до -20 секунди буут тайм, детайли при копирането и местенето на файлове, и по-приличен таск-мениджър. Btw, специално уин8 на чист инстал с последни видео драйвъри ми извади по-малко точки на 3D Mark от уин7 при същите условия. Естествено, всяка новоинсталирана система създава усещането за по-голяма бързина, докато не я затлачиш със софтуер. Достатъчно е да пльоснеш един CS6 и маргиналната оптимизация става още по-незабележима с просто око.

Иначе, да, weather app-а е единственото, което бих използвал.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Dec 09, 2012 5:25 pm

Да подкрепя Алдим - основната причина да се ползват апп-овете е, че няма адекватни заместители нито като уебсайтове, нито като нормални десктоп програми - има ги само като андроид/иос апп-ове.

А някои са доста удобни и идеийни.

Въпреки това всички знаем, че и на телефоните човек си играе с апове една две седмици, после си отваря интернет....
This is it. Ground zero.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Dec 09, 2012 5:33 pm

Кои, например, са удобни и идейни?

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Dec 09, 2012 5:35 pm

Аз да се ожалвам. Опитах се да си инсталирам Уин 8 на стария комп, ама не би. Показа ми среден. Изсталира се, но се оказа, че за дъното няма софтуер, който да поддържа 8-ца. И съответно, цялото приключение приключи в канавката, а за се връщам назад към природата.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Dec 09, 2012 5:37 pm

Ми аз примерно харесвам тоя на skyscanner - доста по-изчистен интерфейс от уебсайта им е.

Това не влиза в графата "няма уебсайт и програма за него де", но и ти си наясно, че конуренцията ще доведе до качествени аппове :)
This is it. Ground zero.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Dec 09, 2012 5:54 pm

Е тва са лиготии вече. И аз харесвам iOS app-а на skyscanner, но съм го ползвал точно веднъж, откакто съм го инсталирал.

Абсолютно приветствам идеята за унификация - една система за всичко, но не и в този вариант. Искам като инсталирам, да ме попитат културно що за юзър съм - бабичка, която ползва компа, за да види внучето си по скайп, или графичен дизайнер на който му трябва пространство и истински интерфейс (а не бръкни с пръста тука, после - там и т.н.) Сега тоя уин ме третира по дифолт като първото и изисква от мен да положа СПЕЦИАЛНИ усилия, за да разкарам всичкия ненужен траш.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 12, 2012 3:10 pm

НЕ знам за 8цата ама скайпа го насраха със ебати замаха. ЕБАСИ! @§€$№$ Новия дизайн на скайп прозорците е тоталната простотия. Дори няма бутон вече с мишка да пратиш съобщение, а само с ентъра. Смайлитата не са в ляво а в дясно, което е неква шибана втф промяна, а не подобрение... да фак майкрософт да фааааак?
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests