За и против сексуалното образование в училище

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

За и против сексуалното образование в училище

За
25
69%
Против
4
11%
Все ми е едно
7
19%
 
Total votes: 36

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 20, 2012 8:27 pm

Окей, нека оставим отворена темата, за да може Валери да пуска стихчета в нея. Аз ще продължа да пускам цитати от песнички, цайсът ще продължи да размахва фашизма си под мотото "нека има свобода на словото" и изобщо, всички ще са доволни.

тайгъре, земи овладей заплашителния позьорски метъл вид - никой няма да смее да те закача тогава. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Aug 20, 2012 8:38 pm

А, аз заплашителния позьорски метълски вид го овладях отдавна, ама го използвам само по концерти... съчетан с глас, в сравнение с който Йоаким Броден от Sabaton е като тенор алтино... Хората се разпръскват около мен все едно бомба е гръмнала. :) Доста е полезно, ако трябва да пазя някого - обикновено сестра ми - от подивели метъли.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 20, 2012 8:38 pm

tigermaster wrote:Познавам диви хомофоби, които биха отгледали децата си в истинска, дива и ирационална омраза, без дори да им дадат възможност да разберат какво мразят. Не трябва ли поне тази възможност да им се даде?
Аз пък познавам ерудирани, възпитани, мили и отзивчиви хора, които са отвратителни родители. Пример за гавра: баща моли свой приятел да преподава частни уроци по математика на 16-годишната му дъщеря. Оня, още докато влязъл в апартамента и видял, че е сама - веднага се опитал да я изнасили. Тя се оплакала на баща си, но оня само вдигнал рамене и заявил, че сама си е виновна. И си продължили приятелството с другия.
Този баща се ползва с изключително добро име в обществото, а самият той наистина е много ерудиран, възпитан, мил и отзивчив.

Така, че по впечатленията, които имаш за някого, по никакъв начин не можеш да съдиш какъв е той в семейството си. Щото историята познава и противоположни примери:
Spoiler: show
Този на снимката е Химлер, а момиченцето е любимата му дъщеря Гудрун. Той я е наричал "Пупи'.
Image
Детският дневник на Гудрун е издаван на няколко езика - и голяма част от него е посветена на "най-добрия татко на света"... Хайнрих Химлер.
Hemos pasado!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Aug 20, 2012 8:42 pm

А от думи като "ако разбера, че синът ми е гнусен п******ст, ще го смеля от бой и после ще се отрека от него" какъв извод да си направя? `щото аз съответния хомофоб, за когото говоря, го попитах какво би направил при такъв случай веднага щом разбрах за хомофобията му и това беше отговорът.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 20, 2012 8:43 pm

Цайсе, и аз това се опитвам да кажа от самото начало на темата - че не можеш да разчиташ кой знае колко на родителската намеса при образованието и възпитанието на децата, щото уроди секви бродят по улиците. Мерси, че ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ се застъпваш за тезата ми. :lol:

Ебати идиота, честно!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 20, 2012 9:01 pm

tigermaster wrote:А от думи като "ако разбера, че синът ми е гнусен п******ст, ще го смеля от бой и после ще се отрека от него" какъв извод да си направя? `щото аз съответния хомофоб, за когото говоря, го попитах какво би направил при такъв случай веднага щом разбрах за хомофобията му и това беше отговорът.
Виж сега: да го смели от бой - може. Но при една юридически грамотно написана жалба от страна на сина, хич не ми се мисли какво ще му се случи. При това - за дълго време. А по въпроса за отказването - прати ми го този в моята кантора. Правна възможност някой едностранно да се отрече от детето си у нас не съществува, но парите му ще ги вземем - и то така, че той ще остане доволен! :D
Amelia wrote:Цайсе, и аз това се опитвам да кажа от самото начало на темата - че не можеш да разчиташ кой знае колко на родителската намеса при образованието и възпитанието на децата, щото уроди секви бродят по улиците.
В действителност тезата ми е точно противоположната: че не можеш да разчиташ кой знае колко на учителската намеса при сексуалното образование и възпитание на децата. Щото основната и най-важната работа тук я вършат родителите.
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 20, 2012 9:04 pm

Даването в дом какво е ако не отричане от детето?

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 20, 2012 9:10 pm

RRSunknown wrote:Даването в дом какво е ако не отричане от детето?
Тогава майката още не го е видяла.
Приела ли го е тя обаче, още повече - ако е родено от брак - забрави.
Hemos pasado!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Aug 20, 2012 9:13 pm

Zeiss_optik wrote:Виж сега: да го смели от бой - може. Но при една юридически грамотно написана жалба от страна на сина, хич не ми се мисли какво ще му се случи. При това - за дълго време. А по въпроса за отказването - прати ми го този в моята кантора. Правна възможност някой едностранно да се отрече от детето си у нас не съществува, но парите му ще ги вземем - и то така, че той ще остане доволен! :D
Знам. Попитах те какъв извод да си направя.
С други думи, как се очаква един човек, способен да каже нещо подобно, да си отгледа детето?
В случая не говоря само за хомофобия. Нека бъде расизъм. Как един мразещ негри човек ще си отгледа отрочетата толерантни към различните раси? Невъзможно е, не и без влияние извън семейството. И, струва ми се, добре е това влияние извън семейството да е достатъчно систематизирано, че да не създаде вредна или грешна представа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 20, 2012 10:09 pm

Не, цайсе, родителите не вършат основната работа по сексуалното възпитание на децата си, защото масово не се занимават с това ИЗОБЩО. Децата вършат основната работа по сексуалното си възпитание. От тая гледна точка аргументацията ти е в гъзъ от самото ти включване тук. И темата е всъщност трябва ли да се оставят нещата на неработещото им статукво, или трябва да се променят някак, така че да заработят по-добре. И от тая гледна точка аргументацията ти е в гъзъ. И е ебаси шоуто да те гледа човек как се оборваш сам. Ама като всяко нещо и това писва скоро. А и това не е като да е първата тема, в която ти гледам сеира.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 20, 2012 10:10 pm

tigermaster wrote: В случая не говоря само за хомофобия. Нека бъде расизъм. Как един мразещ негри човек ще си отгледа отрочетата толерантни към различните раси? Невъзможно е, не и без влияние извън семейството. И, струва ми се, добре е това влияние извън семейството да е достатъчно систематизирано, че да не създаде вредна или грешна представа.
Зависи. Аз например съм възпитаван само в стереотипи. Не само аз, де - цели две поколения бяха възпитавани така. Основните стереотипи бяха следните:
1. Фашизмът е най-голямото зло, което човечеството е виждало. Фашизмът трябва да бъде изначално мразен, а фашистите - унищожавани безпощадно. Хитлер е фашист, Франко е фашист, Хирохито е фашист, Борис ІІІ е фашист, всички правителства у нас след 1923 г. са фашистки... парадоксално, но Мусолини го споменаваха рядко.
2. Ислямът и турците са наши врагове. Изобщо мюсюлманин ли е - не му вярвай!
3. Религията е опиум за народа. Особено християнската.
4. Колелото на историята ще се върти до окончателната победа на комунизма!
Тоталитарната власт обаче беше наясно какво става в домовете на хората и ха някой се опитал да дава "неправилно възпитание", ха си имал проблеми. Затова възпитанието в семейството и в училището обикновено бяха в пълен унисон.
Е, да... ама днес аз изповядвам една от разновидностите на фашистката идеология (която между другото не е нито расистка, нито ксенофобска), женен съм за мюсюлманка, при това съм вярващ християнин и считам комунизма за най-голямото зло, което човечеството е виждало.
Така е с всяка глупост, насаждана като мантра - включително и расизмът.
Затова и имах предвид възпитанието, а не предразсъдъците. Ако човек е възпитаван само в предразсъдъци - това не е възпитание. И излизайки от дома на родителите си - той ще се възпита сам. Не става бързо, но става.
Hemos pasado!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Aug 20, 2012 11:28 pm

Сега си гледай майтапа хомофобията, която насаждаш в главите на децата си, да се превърне в бумеранг, като тия дето си изредил. :lol:

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Mon Aug 20, 2012 11:36 pm

"Хомофобия" е изкуствено създаден, безсъдържателен термин, използван най-вече пропагандно. Повече би следвало да се притесняваш за неговите създатели - щото някой ден махалото ще се върне и ще цапне точно тях.
Hemos pasado!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Aug 21, 2012 1:25 am

Не знам, просто не знам защо това ми прозвуча като "холокостът е изкуствено създаден, безсъдържателен термин, използван най-вече пропагандно".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 21, 2012 3:12 am

Щото правилно си направил асоциацията, че и те евреите са си измислили, че са били преследвани и дискриминирани :) Много си наблюдателен!

Цайсе, душата, "хомофобия" е тва да биеш някого, щото е гей. Да го уволняваш, щото е гей. Да не го наемеш на работа, щото е гей. Да не му дадеш жилище, щото е гей. Да не му дадеш да осинови дете, щото е гей. Да не му дадеш да сключи брак, щото е гей. Кое от тия е изкуствена измислица?
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests